Esileht Koolilaps Põhikooli lõpetamine?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Põhikooli lõpetamine?

Postitas:

Kuidas premeerida last, kui pole rikkaid vanemaid? Laps räägib, et teised tema klassis kes viiakse reisima, kellele kingitakse auto, kes saab kopsaka rahapataka. Meie perel midagi sellist välja käia pole, ta teab seda ja on niiii kibestunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:29; 18.02 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Auto põhikooli lõpuks? Oled sa ikka päris kindel, et su laps üle ei pinguta? Põhikoolilõpetajal saab olla ainult piiratud juhtimisõigus, mis tähendab, et ta üksi ei lähe selle autoga kuhugi, mis omakorda teeb selle kingituse mõttetuks.

Aga mina veel ei teagi, kuidas oma väga tublit põhikoolilõpetajat premeerida ja pole ta ka klassikaaslastega seda teemat arutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti huvitaks, millise kooliga on tegu, et seal selline kingituste standart?
Minu eelmisel aastal tallinnas kiituskirjaga põhikooli lõpetanud poeg sai nutikella. Oli rahul küll ja ei olnud tal mingit pirtsutamist, et liiga vähe vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõlab kergelt ülepingutatuna. minu laps lõpetas paar aastat tagasi põhikooli ja klassis oli päris palju jõukatest peredest lapsi, kuid ei olnud küll kuulda, et keegi mingeid kalleid kingitusi oleks saanud. meie laps sai vähe parema telefoni kui oli osanud tahta ja ehete komplekti. ilusad hõbeehted, alla saja euro, nii et ei midagi väga kallist. reisil käisime ka, kuid see oli perereis, mis oli algselt küll planeeritud kingitusena lõpetajale, kuid kujunes asjade käigus ühiseks ettevõtmiseks, nii et seda päris lõpukingitusena ei võta.

see autojutt ajab muigama juba seetõttu, et tõesti, selles vanuses lapsed ei saa iseseisvalt sõita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 11:27; 18.02 00:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub ka lihtsalt väljapressimisena a´la “KÕIK teised saavad…”

Samas, mina kinkisin ka eelmisel aastal oma gümnasistile reisi. Vähemalt sõpradele võis see ju nii tunduda:D Tegelikkuses ostsin tõesti oma abituriendist pojale ja tema tüdruksõbrale kruiisi Rootsi: ehk siis koos 1 hommikusöögiga maksis kokku 50 euri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, siin on tegemist hapude viinamarjadega. Su laps teab, et ta midagi kallist ei saaks ja seetõttu tahaks hirmsasti. Teine laps, kes vanemate rahaliste võimaluste poolest võiks saada igasugu asju, ei tahagi midagi.
Me oma lapselt nuiame juba mitu aastat sünnipäevade ja jõulude, eelmisel aastal ka põhikooli lõpetamise puhul: mida me saaks sulle kinkida, mida sa tahad? Ta ei taha mitte midagi. Oma nädala taskuraha seisab ka tema toas plekk-karbis. Kui sularaha vaja, saab sealt võtta (pärast paneme tagasi). Põhikooli lõpetamise ajal siis ostsime talle ühe väheke kallima vahendi tema hobi jaoks. Alla saja euro jäi seegi. Vanem vend on tal samasugune, midagi pole vaja.
Ma ise oli masu ajal aasta aega töötuna kodus. Vaat siis tundsin ka, et küll peaks lastega reisima ja neile kalleid asju ostma. Sest polnud võimalust. Kui jälle tööle läksin, kadus see sundus, laste peale kulutada, millegipärast kohe ära 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhikool?
See on nii elementaarne asi, et…
Sain kleidi, esimesed kontsaga kingad ja juuksurisoengu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel langesid umbes samale ajale kokku põhikooli lõpp ja 16-aastane sünnipäev. Ta palus kõigil, st vanematel, vanavanematel ja lähisugulastel, kes talle midagi kinkida tahtsid, arvuti fondi panustada. Ostiski siis saadud raha eest arvuti, mis oli tal vajalik töövahend kogu gümnaasiumi vältel ja ülikoolis ka.
18-aastaseks sünnipäevaks sai uue jalgratta, gümnaasiumi lõpus toetasin ühte tema suveks plaanitud reisi mõnesaja euro ulatuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas premeerida last, kui pole rikkaid vanemaid? Laps räägib, et teised tema klassis kes viiakse reisima, kellele kingitakse auto, kes saab kopsaka rahapataka. Meie perel midagi sellist välja käia pole, ta teab seda ja on niiii kibestunud.

Pole vaja üle oma varju hüpata ega ennast teistega võrrelda.
Meil sama nagu ühel eelkirjutajal, et laps ei oska juba paar aastat midagi tahta. Lõpetab 9. klassi ja lõpukink pole kõne all olnudki. Klassiga reisile tahab minna ja hetkel käib ka autokoolis. Need siis väljaminekud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ka ei ole rikkad aga me teadsime, et laps lõpetab kooli ja hakkasime selleks varakult valmistuma. Meie tütar lõpetas eelmine aasta ja kinkisime sülearvuti.
Kui poeg lõpetas viis aastat tagasi, siis kinkisime telefoni mida ta soovis.
Lapsed räägivad ikka, et “teistel kõigil on” vaata , mis talle vaja on seda kingitegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea, kas ma olen andeks saanud juba, et kinkisin põhikooli lõpuks lapsele lõhnaõli ja veel midagi sümboolset. Ma ei tea, mida ta ootas. vist uut/uuemat mudelit arvutit või viimase mudeli telefoni. aga arvuti oli tal 2a vana õunake olemas. ja viimase mudeli telefoni ei pidanud me mõistikuks. autokool tuli päevakorda alles nüüd, kui saab 18.
Nii kinkisimegi “nii odava” asja ja laps elas seda pikalt üle ja välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil ka laps lõpetab sel kevadel põhikooli. meie jaoks pole see eriti erilisem kui 3. või 7. klassi lõpetamine, lihtsalt üks ülemink järgmisesse klassi, tehniliselt veidi teistsugune. ei oska ta ise mingit esemelist või rahalist kinki saada, ei oska meie teha, aga eks peab vist midagi välja mõtlema (just ei oleks pärast mingit haigettegevat ilmajäämise tunnet). iseneesest on minu meelest juba ostetud kleit-kingad-ehted (jah, me juba tegelesime sellega ära) piisavalt suur panus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:45; 17.02 23:39; 18.02 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi võiks ju ikka kinkida, see on siiski tähtis sündmus. Õnneks on lõpetamiseni veel mõned kuud aega, saab veidi raha kõrvale panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhikool? Ausalt, aga ma ei poleks selle peale tulnudki, et midagi peaks kinkima põhikooli lõpetamise puhul. Et oli tubli ja tegi nagu ära või? Mis mõttes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu põhikooli lõpetav laps sai kalkulaatori (jah on odav asi, aga eelmisega ei saanud ta võrrandeid lahendada ja veel midagi), sellise millega gümnaasiumi lõpuni hakkama saaks. Arvutid ja telefonid on tal enda kogutud raha eest olemas ja auto on meie pere jaoks liiga kallis kingitus, no 16 aastasele ei kingiks autot isegi siis, kui see summa pangaarvet eriti ei kahandaks. Ehteid ta ei kanna ja spordikella ka eriti ei kasuta.
Ma hakkasin mõtlema, missuguses koolis on peale põhikooli lõpetamist lihtsalt üleminek järgmisesse klassi nagu üks eelnev kägu mainis? Enamikes koolides vist ikka klassi koosseis muutub, tugevamad õpilased lähevad tugevamatesse koolidesse katsetama, päris kolmelised ilmselt kutsekasse. Meil küll mingit üleminekut järgmisesse klassi polnud, lõik pidid katseid tegema va mõned olümpiaadidel hästi esinenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:31; 18.02 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkasin mõtlema, missuguses koolis on peale põhikooli lõpetamist lihtsalt üleminek järgmisesse klassi nagu üks eelnev kägu mainis?

Maakoolides. Saavad põhikoolitunnistuse kätte ja viivad paari kuu jooksul dokumendid uuesti sisse. Osa muidugi lahkub kutsekasse või tööle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kommentaarile ilmselt reageerisite – et pole vahet kas 3. või 9. klass. Pidasin silmas seda, et meie jaoks on elementaarne, et 9. klassile järgneb 10. Kuna laps on võimekas ja tubli, saab ta sinna oma koolis (Tln südalinna nn eliitkoolis) ka katseteta edasi sisse. Ka suurem osa klassist jääb eelduslikult samaks. Seega pole see 9. klassi lõpp ju mingi eriline uhke asi, ikka normaalsus (nagu klasside 1-11 lõpp). Esimene olulisem lõpp saabub gümnaasiumi lõpus, see on siis ühe pika sirge etapi ots.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:45; 17.02 23:39; 18.02 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kommentaarile ilmselt reageerisite – et pole vahet kas 3. või 9. klass. Pidasin silmas seda, et meie jaoks on elementaarne, et 9. klassile järgneb 10. Kuna laps on võimekas ja tubli, saab ta sinna oma koolis (Tln südalinna nn eliitkoolis) ka katseteta edasi sisse. Ka suurem osa klassist jääb eelduslikult samaks. Seega pole see 9. klassi lõpp ju mingi eriline uhke asi, ikka normaalsus (nagu klasside 1-11 lõpp). Esimene olulisem lõpp saabub gümnaasiumi lõpus, see on siis ühe pika sirge etapi ots.

no vaat, aga minu laps lõpetas põhikooli – kooli, kus ei olegi gümnaasiumiosa ja tema ning samamoodi ka ta kaaslaste jaoks oli see ikkagi ühe etapi lõpp. see, kas ta läheb edasi gümnaasiumi või mitte, ei mänginud enam mingit rolli, elumuutus oli suur.

ei maksa kõike enda järgi võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 11:27; 18.02 00:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kelle järgi ma OMA mõtteid ja elukorraldust siis võtma peaksin … nagu sina võtad enda järgi, teen mina seda loomulikult enda järgi
küsimus pole ju mingis ainutõe kuulutamises, teema on sellest, kes ja miks kuidas põhikooli lõpetamist premeerib ja kes mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 10:45; 17.02 23:39; 18.02 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kommentaarile ilmselt reageerisite – et pole vahet kas 3. või 9. klass. Pidasin silmas seda, et meie jaoks on elementaarne, et 9. klassile järgneb 10. Kuna laps on võimekas ja tubli, saab ta sinna oma koolis (Tln südalinna nn eliitkoolis) ka katseteta edasi sisse. Ka suurem osa klassist jääb eelduslikult samaks. Seega pole see 9. klassi lõpp ju mingi eriline uhke asi, ikka normaalsus (nagu klasside 1-11 lõpp). Esimene olulisem lõpp saabub gümnaasiumi lõpus, see on siis ühe pika sirge etapi ots.

TPL? Minu laps sai sinna ka sisse, aga jätkas oma endises koolis, kus katseteta saavad vaid olümpiaadidel kõrge tulemuse saavutanud. Endisi klasse pole, igaüks valib endale sobivaima õppesuuna, palju on ka muudest koolidest sissesaanuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:31; 18.02 00:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, siin on tegemist hapude viinamarjadega. Su laps teab, et ta midagi kallist ei saaks ja seetõttu tahaks hirmsasti.

Jah, viinamarjad on tal hapud. Olen ka üsna kindel, et ta pingutas pisut üle, väites, et “kõik teised” saavad suuri lõpukingitusi vanematelt a la reis, auto. Siis veel süüdistused stiilis, mis olete siis nii vaesed, otsige tasuvam töö, et saaks oma lapsele kõike seda võimaldada, mida teisedki …..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:29; 18.02 10:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Põhikooli lõpetamine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.