Esileht Koolilaps Põhikooli lõpueksami lävend ja gümnaasiumikoht

Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )

Teema: Põhikooli lõpueksami lävend ja gümnaasiumikoht

Postitas:
Kägu

Te siin räägite gümnaasiumikohtade puudusest, aga reaalne puudus on gümnaasiumihariduse omandamiseks võimelistest noortest. Ei jää ükski neljaviieline gümnaasiumist välja. Ja võetakse vastu gümnaasiumisse ka kolmepuruga. Tartu linnas võibolla mitte, aga maal küll.

Juba praegu on gümnaasiumis liiga palju neid, kes lihtsalt läbi lohisevad või õpetajate poolt läbi veetakse. Nende enda pingutus on minimaalne.

Koroonaajal ei viitsitud õppida, riik käskis õpetajatel Ad panna ja eksameid ei tehtud. Tagajärg on nüüd käes. Põlvkond noori, kes nõuavad et ilma oma panuseta antaks tunnistused kätte. Pilt on üsna masendav.

Ei tea, mis koolist sa räägid, minu omad ühes Eesti nõutuimas eliitkoolis ja kõik tuleb valu ja vaevaga, mitte mingeid järele andmisi ega lihtsalt hinnete välja panemist. Suure töökuse saavad sealt esimesena kaasa, siis vähemolulisena head hinded ja suurepärase harituse.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi täiesti normaalne, et gümnasist näeb vaeva ja pingutab.
Ma olen siin korduvalt püüdnud selgitada, et gümnaasiumiharidus et ole põhiõigus, kuid kahjuks helikopteremmed ei taha sellest aru saada.
Meil ei ole mitte põlvkond noori, kes arvavad, et peavad eimillegi eest häid tulemusi kirja saama, vaid meil on põlvkond lapsevanemaid, kes oma lapsukese ninaesisest kaugemale ei näe ja oma lapse puudulikku võimekust konkurentsis ellu jääda riigi, koolide ja õpetajate probleemiks peab. Kõik algab lastetoast ja võimekusest, mitte ei ole mingisugune loterii, nagu üks eelkõneleja siin nimetas. Ühes teemas siin perekoolis arutatakse, et kas ja kuidas saaks II kooliastme laps kohustusliku kirjanduse lugemisest viilida.. !?! Algklassides nõutakse, et midagi tegema ei peaks, tööharjumuse kujundamisest on asi väga kaugel ja üks õigus ajab teist taga. Ja seda teevadki lapsevanemad ise.
Kõige kurvem selle olukorra juures on see, et need samad kriitikameeleta lapsevanemad põletavad ise oma lapsed läbi..

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehku siis gümnaasium tasuliseks, kõikidele! Vingute oma maksumaksja kopikate üle.

 

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, mis koolist sa räägid, minu omad ühes Eesti nõutuimas eliitkoolis ja kõik tuleb valu ja vaevaga, mitte mingeid järele andmisi ega lihtsalt hinnete välja panemist. Suure töökuse saavad sealt esimesena kaasa, siis vähemolulisena head hinded ja suurepärase harituse.

ju su laps sai mingi ime läbi sisse kooli, mis ei ole temale võimetekohane 😀 mu lapsed on lõpetanud erinevad riigieksamite top 10 kooli ja ütlevad, et paras molutamine. üks ikka õppis, teine on gümnaasiumiosa läbi lohisenud kergema vaevaga kui põhikooli. mõlemad koolid veavad ja utsitavad takka laisku õpilasi, et need ei tõstaks väljalangejate % ega langetaks riigieksamite tulemusi 😀 asju, mis pidid olema tehtud 10. klassis, tegid osad alles 12. kl kevadel. mingist valust ega vaevast ei tea midagi, kooli kõrvalt jagus aega nii trenniks kui ka omal soovil tööl käimiseks

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi täiesti normaalne, et gümnasist näeb vaeva ja pingutab.

Ma olen siin korduvalt püüdnud selgitada, et gümnaasiumiharidus et ole põhiõigus, kuid kahjuks helikopteremmed ei taha sellest aru saada.

Meil ei ole mitte põlvkond noori, kes arvavad, et peavad eimillegi eest häid tulemusi kirja saama, vaid meil on põlvkond lapsevanemaid, kes oma lapsukese ninaesisest kaugemale ei näe ja oma lapse puudulikku võimekust konkurentsis ellu jääda riigi, koolide ja õpetajate probleemiks peab. Kõik algab lastetoast ja võimekusest, mitte ei ole mingisugune loterii, nagu üks eelkõneleja siin nimetas. Ühes teemas siin perekoolis arutatakse, et kas ja kuidas saaks II kooliastme laps kohustusliku kirjanduse lugemisest viilida.. !?! Algklassides nõutakse, et midagi tegema ei peaks, tööharjumuse kujundamisest on asi väga kaugel ja üks õigus ajab teist taga. Ja seda teevadki lapsevanemad ise.

Kõige kurvem selle olukorra juures on see, et need samad kriitikameeleta lapsevanemad põletavad ise oma lapsed läbi..

Me räägime siin lastest. Sealhulgas täiesti tavalistest keskmistest lastest, kes on keskmiste võimetega ja suudavad keskmiselt pingutada, kuid kes on muuhulgas parasjagu läbimas üht kõige keerulisemat arenguetappi oma elus (teismeliseiga on osade laste jaoks väga raske, hormoonid jms., põhimõtteliselt toimuvad neil ajus sellised ümberkorraldused, et piltlikult öeldes neil pool ajust ei tööta). Me ei peaks sundima neid lapsi valima 15-aastaselt nende väheste kutsete vahel, mida põhikooli baasil pakutakse – las nad käivad mõned aastad veel gümnaasiumis, olgugi nõrgemas, saavad küpsemaks ja otsustavad siis, mida edasi õppida. Tean muide mitmeid, kes pole põhikooli kuigi hiilgavate tulemustega lõpetanud, aga gümnaasiumis on mneil hakanud järjest paremini minema, nad on astunud ülikooli, saanud magistrikraadi jne. Ei võta need lapsed ju Sinu laste eliitkoolikohti ära.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps käib esimese 15-20 hulka kuuluvas gümnaasiumis ja kuidagi ei ole võimalik 10. klassi asju teha alles 12. klassis. Kui juunis kindlaks kuupäevaks sama aasta asjad tehtud ei ole, pead lahkuma.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast, et 15-aastane laps väga tihti – ei oska tihti veel valida endale sobivat kutset – ei suuda kodust kaugemal kutsekoolis üksi elamisega hakkama saada

Vabandust, aga siis peaks küll perekond endale otsa vaatama.

Mul läks laps gümnaasiumisse teisele poole maakera, täiesti üksi, sai hakkama.

Mul on kolm last aga vat see üks ei saa ise hakkama ja teised kaks läksidki suurlinna gümnaasiumi ja on ilma jamadeta ka head õpitulemused saanud. Ma küll seda ühte teisiti kasvatanud ei ole.

No aga see üks siis võibki ju oma eluteed jätkata kutsehariduse kaudu ja saada heaks meistriks, juuksuriks, kelleks iganes. Ei? Miks see sulle pähe ei mahu?

Ma pole öelnud, et kutsekas ei ole valik. Tunnistusel on üks kolm. Keemias. Tunnistust vaadates ei usuks, et tegemist on lohega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi täiesti normaalne, et gümnasist näeb vaeva ja pingutab.

Ma olen siin korduvalt püüdnud selgitada, et gümnaasiumiharidus et ole põhiõigus, kuid kahjuks helikopteremmed ei taha sellest aru saada.

Meil ei ole mitte põlvkond noori, kes arvavad, et peavad eimillegi eest häid tulemusi kirja saama, vaid meil on põlvkond lapsevanemaid, kes oma lapsukese ninaesisest kaugemale ei näe ja oma lapse puudulikku võimekust konkurentsis ellu jääda riigi, koolide ja õpetajate probleemiks peab. Kõik algab lastetoast ja võimekusest, mitte ei ole mingisugune loterii, nagu üks eelkõneleja siin nimetas. Ühes teemas siin perekoolis arutatakse, et kas ja kuidas saaks II kooliastme laps kohustusliku kirjanduse lugemisest viilida.. !?! Algklassides nõutakse, et midagi tegema ei peaks, tööharjumuse kujundamisest on asi väga kaugel ja üks õigus ajab teist taga. Ja seda teevadki lapsevanemad ise.

Kõige kurvem selle olukorra juures on see, et need samad kriitikameeleta lapsevanemad põletavad ise oma lapsed läbi..

Nõustun 100% selle postitusega.

Asi algab lastetoast ja võimekusest. Ja enamasti keeravad asja pekki vanemad ise.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps käib esimese 15-20 hulka kuuluvas gümnaasiumis ja kuidagi ei ole võimalik 10. klassi asju teha alles 12. klassis. Kui juunis kindlaks kuupäevaks sama aasta asjad tehtud ei ole, pead lahkuma.

Eks koolid on erinevad. Minu lapsed käivad Eesti top kolme hulka kuuluvas koolis ja gümnaasiumis korraldab noor inimene oma õppekava ning ainepunktide jaotumist ikka juba ise. Lihtsalt kui lased ühe õppeperioodi lõdvalt, tuleb järgmisel perioodil topelt koormus võtta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, mis koolist sa räägid, minu omad ühes Eesti nõutuimas eliitkoolis ja kõik tuleb valu ja vaevaga, mitte mingeid järele andmisi ega lihtsalt hinnete välja panemist. Suure töökuse saavad sealt esimesena kaasa, siis vähemolulisena head hinded ja suurepärase harituse.

ju su laps sai mingi ime läbi sisse kooli, mis ei ole temale võimetekohane ???? mu lapsed on lõpetanud erinevad riigieksamite top 10 kooli ja ütlevad, et paras molutamine. üks ikka õppis, teine on gümnaasiumiosa läbi lohisenud kergema vaevaga kui põhikooli. mõlemad koolid veavad ja utsitavad takka laisku õpilasi, et need ei tõstaks väljalangejate % ega langetaks riigieksamite tulemusi ???? asju, mis pidid olema tehtud 10. klassis, tegid osad alles 12. kl kevadel. mingist valust ega vaevast ei tea midagi, kooli kõrvalt jagus aega nii trenniks kui ka omal soovil tööl käimiseks

Ilmselgelt ei räägi sa Eesti number 1 koolist. Teiseks. Gümnaasiumis laps ise valibki oma moodulid ja kursused, millal mida teeb. Kolmandaks. Sisse ei saanud nad keegi koba peale või ime läbi, alates 1. klassist maksimumtulemusega katsetel vastava kooli õpilased.

Ja kui sa väidad, et selles koolis õnnestub gümnaasiumiklassides lihtsalt lohiseda, siis tead, selliseid lapsi sinna ei võeta ja sinna ei satu. Õppimine on popp ja maksimaalsed tulemused eksamitel auasjaks. Pingutab ka laps, kes on loomu poolest andekas ja võimekas. See on elustiil. Asju ei lasta üle jala.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osadel lastel hormoonid möllavad, aga teistel mitte? Kuidas osadel aju funktsioneerib ja teistel mitte?
Jah, on keeruline periood, aga see ei õigusta laiskust jms.  Kui emme kodus õigustab, siis muidugi lõpetab aju funktsioneerimise ????
Muuseas, ma ei kuule nende noortega igapäevaselt töötades üldse, et noored ise pettunud oleks. Emmed mäuravad. Vaadake oma ninaesisest kaugemale ja kui praegu ongi aju sassis, siis heakene küll- hiljem aaab oma haridustees korrektuure teha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osadel lastel hormoonid möllavad, aga teistel mitte? Kuidas osadel aju funktsioneerib ja teistel mitte?

Sellele polegi ühest vastust. Miks mina olin teismeeas arukas, vastutusvõimeline, planeerisingi oma asju ise ja viisin ellu, seadsin õppimises kõrgeid sihte ja saavutasin need jne? Mu õel, täpselt samast perest, sama kasvatusega ja sugugi mitte rumalam, möllasid hormoonid nii, et keegi ei teadnud, kas ta põhikooligi lõpetab. Ta kasvas sellest välja, keskkooli lõpus oli juba mõistlik ja ülikoolis läks tal väga hästi. Mina käisin oivikuna eliitkoolis, tema kehvapoolse mainega koolis. Need omadused, mis talle omal ajal probleeme tekitasid, aitavad tal nüüd edukat karjääri teha. Ja minu omadused, mis mind mõistlikuna hoidsid, pigem takistavad. Tippspetsialist omal alal küll, aga alamakstud…

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga see üks siis võibki ju oma eluteed jätkata kutsehariduse kaudu ja saada heaks meistriks, juuksuriks, kelleks iganes. Ei? Miks see sulle pähe ei mahu?

Ma lihtsalt mainin, et juuksuriks, kosmeetikuks jne saab õppida ainult keskhariduse baasil. Tänane valik kutsehariduses on  põhikoolilõpetaja jaoks ikka väga niru.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

millises linnas? tartus on 1700 p’õhikooli lõpetajat ja 900 gümnaasiumi kohta.

Tegelikult päris nii hull asi pole, lugesin Arnost ükskord kokku ja sain u 1000 lõpetajat Tartu linnas (HEV ja vene koole ei arvestanud). Aga keegi võiks üle kontrollida, kui viitsib. Ja gümnaasiumikohti sain ka natuke rohkem, 950 ringis vist, sest on veel mõned pisikesed ka (Waldorf, Katoliku).

Tartu gümnaasiumitesse kandideerivad muidugi ka maakonnakoolide lõpetajad ja tullakse ka üle Eesti igalt poolt. Samas on maakonnas ka mitmeid gümnaasiume, nii et kõik sealsed lõpetajad ei pea Tartusse tulema ega mahtuma. Ja kaugemate nurkade lapsed kandideerivad tihti paralleelselt ka Tallinna eliitkoolidesse ja lähevadki sinna. Võimalik, et Tartusse kandideerijate hulgas on ka Tallinna lapsi, kes tegelikult siiski kodulinna sobiva koha saavad. Aga siiski tundub Tartu olevat üks suurema konkursiga linnu ja minu meelest ei ole logistikat silmas pidades eriti mõistlik, et natuke vähem edukad Tartu lapsed peavad hakkama näit. Lähtel koolis käima.

Miks sa vene õppekeelega koolide lõpetajaid arvesse ei võta? Kas need lapsed ei vääri edasi õppimist?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga see üks siis võibki ju oma eluteed jätkata kutsehariduse kaudu ja saada heaks meistriks, juuksuriks, kelleks iganes. Ei? Miks see sulle pähe ei mahu?

Ma lihtsalt mainin, et juuksuriks, kosmeetikuks jne saab õppida ainult keskhariduse baasil. Tänane valik kutsehariduses on põhikoolilõpetaja jaoks ikka väga niru.

Juuksuriks saab ka peale põhikooli õppida – sellest aastast Tallinnas, aga aastaid juba saab Ida-Virus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://tahvel.edu.ee/#/curriculum/3085/version/7176

Kutsekeskharidusõpe TTHK-s

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole gümnaasiumihariduse ainus mõte ülikooli minna. See on üldhariv, lapse aju saab stimulatsiooni, areneb, küpseb, abstraktne mõtlemine, analüüsivõime. Oleks hea ikka areneva aju võimalused ära kasutada, mitte suunata ebaküpset last kohe ametit õppima.

Aju stimeeritakse vaid neil, kes tõesti viitsivad ja tahavad gümnaasiumis pingutada õppimisega. Niisama gümnaasiumis käimise ja enda vaevu kolmedele läbi vedamisega, ei saavuta noor mingit aju arengut ega ole valmis minema ülikooli.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu laps käib esimese 15-20 hulka kuuluvas gümnaasiumis ja kuidagi ei ole võimalik 10. klassi asju teha alles 12. klassis. Kui juunis kindlaks kuupäevaks sama aasta asjad tehtud ei ole, pead lahkuma.

Oleneb ikka kooli juhtkonnast ka.

Minu arust on neil pidevalt mingid kirjalikud tööd, kultuuripäevikud, hunnik raamatuid lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 91 kuni 108 (kokku 108 )


Esileht Koolilaps Põhikooli lõpueksami lävend ja gümnaasiumikoht