Esileht Koolilaps Põhikooli lõpureis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Põhikooli lõpureis

Postitas:

Kas teie lastel on olnud põhikooli lõpetamisel klassiga lõpureis? Kuhu ja umbes kui palju maksma läks. Aitäh 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas teie lastel on olnud põhikooli lõpetamisel klassiga lõpureis? Kuhu ja umbes kui palju maksma läks. Aitäh :)[/tsitaat]

ma saan kohe vastu päid ja jalgu, aga minu arust on eestist välja minek puhas snobism. no okei, lätti ehk veel. põhikooli lõpureisi mõte peaks olema veeta üksteisega koos aega, mitte avastada uusi maid, mida saab väga hästi pereringis teha.
elan end välja, sest minu lapse klassi aktiivsemad lapsevanemad juba arvavad, et võiks ikkagi kuskile kaugele minna. meie reisime perega küll kaugele, aga ei näe põhjust selliseks koolireisiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kursis, aga kas lasteaedades ka juba lõpureisid toimuvad? Seda olen küll kuulnud, et mitmesajaeuroseid kinke oodatakse suguvõsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käisid Leedus, 3 päeva. Maksis vist ca 130¤, täpselt ei mäleta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis aasta tagasi Peterburis-ca 4 päeva kokku ja 140¤(said viisavabalt)+kuluraha. Käisid sügisel ära, sest koolilõpp ju nagunii kiire ja samas ka kulutusinõudev. Laps oli väga rahul-sai tõelise elamuse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma saan kohe vastu päid ja jalgu, aga minu arust on eestist välja minek puhas snobism. no okei, lätti ehk veel. põhikooli lõpureisi mõte peaks olema veeta üksteisega koos aega, mitte avastada uusi maid, mida saab väga hästi pereringis teha.
elan end välja, sest minu lapse klassi aktiivsemad lapsevanemad juba arvavad, et võiks ikkagi kuskile kaugele minna. meie reisime perega küll kaugele, aga ei näe põhjust selliseks koolireisiks. [/tsitaat]

Meie pere pole jõukas ja minu meelest on paljudele lastele see koolilõpureis üldse ainuke võimalus kusagile sõita, sest terve pere jaoks ei jätku raha. Lõpureisiks saab koguda terve aasta ja seda raha on tunduvalt lihtsam kokku saada. Meil organiseerib klass alati ka ise heategevuslaada, teeb talgude korras töid jne, et kaasa saaksid kõik, kes soovivad. Puhtalt minu arvamus muidugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti tehakse tänapäeval juba PÕHIkooli lõpus mitmepäevaseid välisreise? Mina käisin omal ajal, mitukümmend aastat tagasi, Saaremaal. Vanem poeg käis gümnaasiumi lõpus Slovakkias. Kus ta põhikooli lõpus käis, ei mäleta, aga kindlasti oli see reis Eestis. Tuttavatelt olen kuulnud, et Peterburis käiakse gümnaasiumi lõpus. Et see on ikkagi mitmepäevane reis, seega ka kulukas, õpetajale vastutusrikas ja kurnav, seega parajalt tugev sihtkoht gümnaasiumilõpetajatele. Ma arvan, et põhikooli lõpetajatega oleks õpetajal seal keeruline. Hiigelsuur linn, võõras keel.
Noorem laps lõpetab kevadel põhikooli. Pole veel ekskursiooniasja arutatud. Aga tean, et eelmine 9.klass käis Helsingis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontrastiks siis siia, et meie klass käis aastal 2008 Itaalias ja tegu polnud isegi mitte lõpureisiga. Olime kümnendas klassis. Reis toimus jaanipäeva paiku ja kestis 8 päeva. Hinda kahjuks ei mäleta kuna tegu oli kroonidega, aga eks ta vähe odavam reis oli, kuna reisime bussiga, mitte lennukiga. Itaalias käisime Roomas, Vatikanis ja Veneetsias. Pikemalt külastasime veel ka San Marinot, Austriat, T¨ehhit ja Poolat.
Näha oli ikka ilmatuma palju! Ps klass ei olnud täis rikkureid, täiesti tavalistest peredest pärit noorukid, ja kaasa tulid peaaegu kõik, mõni üksik jäi koju. Reisibüroodega annab väga soodsaid pakkumisi saada, kuna inimeste arv on suur.
Ka ei mäleta seda, et keegi lollusi tegi või et õpetajad meiega hakkama poleks saanud.

Põhikoolis käisimegi ilmselt Lätis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei käinud kooliga kunagi kuskil reisidel. Esiteks polnud raha ja teiseks toimus seal alati mõttetu joomine. Nii et mõtle enne, kui lapse sinna saadad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 00:39; 06.11 03:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NIi noored lapsed peaksid olema ikkagi kodust paaritunnise sõidu kaugusel. Kui saavad kasvõi mingi lollusega hakkama, siis on kodune abi väga lähedal. Selliste väljasõitudega käib kaasas enamasti ka alkohol ja 1-2 täiskasvanut kaasas pole piisav, kui keegi otsutab mingi lollusega hakkama saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei käinud kooliga kunagi kuskil reisidel. Esiteks polnud raha ja teiseks toimus seal alati mõttetu joomine. Nii et mõtle enne, kui lapse sinna saadad. [/tsitaat]

Tõesti ei saa aru, mille eest ma miinused ära teenisin, aga olgu.. RÄäkisin vaid elust enesest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 00:39; 06.11 03:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu lapse klass käis täiesti tavalise viienda klsssi lõpus kahepäevasel välisreisil Tartus. Neljanda klassi ehk algkooli lõpus käisid kahepäevasel reisil Ventspilsis – see polnud küll välisreis, aga siiski meie kodukohast praktiliselt sama kaugel. Eile arutasid noorema lapse klassi vanemad, et neljanda klassi lõpu reis teha Tartusse… see on vist üks populaarne sihtkoht lätlaste hulgas. Nojah, üheteistkümneaastaste puhul vist joomisega eriti probleeme veel ei ole ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 07:49; 06.11 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tõesti ei saa aru, mille eest ma miinused ära teenisin, aga olgu.. RÄäkisin vaid elust enesest. [/tsitaat]

ilmselt sellepärast, et oma last tasub usaldada ja kui midagi toimub siis toimub see ka siin, kas või naabripoisi saunas näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma saan kohe vastu päid ja jalgu, aga minu arust on eestist välja minek puhas snobism. no okei, lätti ehk veel. põhikooli lõpureisi mõte peaks olema veeta üksteisega koos aega, mitte avastada uusi maid, mida saab väga hästi pereringis teha.
elan end välja, sest minu lapse klassi aktiivsemad lapsevanemad juba arvavad, et võiks ikkagi kuskile kaugele minna. meie reisime perega küll kaugele, aga ei näe põhjust selliseks koolireisiks. [/tsitaat]
Minu lapse klass on juba 2 korda välisreisil käinud ja hetkel on laps kuuendas klassis. Sel kevadel lubas õpetaja ikka Eesti reisi peale mõelda. Ma küll üritasin samade argumentidega välisreisile (Soome küll, mis tallinlastele pole ju kauge minna) vastu olla, aga kahjuks enamik lapsevanemaid niimoodi ei mõtle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas tõesti tehakse tänapäeval juba PÕHIkooli lõpus mitmepäevaseid välisreise? Mina käisin omal ajal, mitukümmend aastat tagasi, Saaremaal. [/tsitaat]

Olen sinuga samaealine :).
Õppisin täiesti tavalises Tallinna rajoonikoolis, aga põhikooli lõpureisil käisime me Leningradis. Kui minu tütar põhikooli lõpetas, siis käisid nad ka Peterburis. Paari aasta pärast lõpetab poeg põhikooli ja loodan, et traditsioon jätkub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9.kl lõpus ei läinud kuhugi, tegid reisi ära 9.kl alguses, käisid 3 päeva Lapimaal, vaatasid virmalisi, käisid kullamuseumis, ametüstikaevanduses, jõuluvana juures jne maksma läks veidi üle 300¤

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna inimestele on palju mugavam, ajaliselt kasulikum ja odavam, kui lapse lõpureis on Rootsi, mitte Lätti-Leetu või Peterburi. Ja laevareis on lastele ka huvitavam, kui mingi tundidepikkune bussis istumine. Näiteks poja klass tahtis minna Peterburi. Mina keeldusin ja meie laps ei läinud, sest esiteks oli ta seal varem juba käinud (lisaks veel mujal venemaal palju kordi) ja teiseks maksis reis 1-le inimesele 250 eurot samal ajal, selle sama raha eest käisime Stockholmi kruiisil kogu perega 4-kesi (buffet söögid ja Skanseni vabaõhumuuseumi piletid ka sisse arvestatud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan oma kooliaegseid reise kuhu ma minna ei saanud. 9 kl lõpus oli St. Peterburg. Sinna ma ei läinud, sest oma jalga ma Venemaale ei tõsta. Siiani pole seal käinud ja ei lähe ka.
12 kl lõpus oli Rootsi. Ei läinud kuna olin 38 nädalat rase ja õpetaja arvas mul oleks vaja hoopis aktuse korraldamisel abiks olla.
Lõpetasin gümnaasiumi 2005

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma mäletan oma kooliaegseid reise kuhu ma minna ei saanud. 9 kl lõpus oli St. Peterburg. Sinna ma ei läinud, sest oma jalga ma Venemaale ei tõsta. Siiani pole seal käinud ja ei lähe ka.
12 kl lõpus oli Rootsi. Ei läinud kuna olin 38 nädalat rase ja õpetaja arvas mul oleks vaja hoopis aktuse korraldamisel abiks olla.
Lõpetasin gümnaasiumi 2005[/tsitaat]
Ega nii rasedaid naisi ei tahetagi eriti laeva lasta, kindlasti oli sul turvalisem oma kodulinnas olla. Sa oleksid võinud ju iga hetk sünnitama hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 07:49; 06.11 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka grandioossed plaanid – Barcelona, London, Amsterdam. Kuhu gümnaasiumi lõpus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 13:54; 06.11 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps käis aasta tagasi Peterburis-ca 4 päeva kokku ja 140¤(said viisavabalt)+kuluraha. Käisid sügisel ära, sest koolilõpp ju nagunii kiire ja samas ka kulutusinõudev. Laps oli väga rahul-sai tõelise elamuse![/tsitaat]

Kuidas nad viisavabalt said?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 13:54; 06.11 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse klass käis 9.kl lõpus laevareisil Peterburis. Said ka viisavabalt, kokku läks maksma vist umbes 130-140 eurot. Laps väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma saan kohe vastu päid ja jalgu, aga minu arust on eestist välja minek puhas snobism. no okei, lätti ehk veel. põhikooli lõpureisi mõte peaks olema veeta üksteisega koos aega, mitte avastada uusi maid, mida saab väga hästi pereringis teha.
elan end välja, sest minu lapse klassi aktiivsemad lapsevanemad juba arvavad, et võiks ikkagi kuskile kaugele minna. meie reisime perega küll kaugele, aga ei näe põhjust selliseks koolireisiks. [/tsitaat]

Minu meelest ei maininud teemaalgataja poole sõnagagi Eestist välja minemist ja sina tuled kohe kaagutama, kuidas sulle see ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas tõesti tehakse tänapäeval juba PÕHIkooli lõpus mitmepäevaseid välisreise? Mina käisin omal ajal, mitukümmend aastat tagasi, Saaremaal. Vanem poeg käis gümnaasiumi lõpus Slovakkias. Kus ta põhikooli lõpus käis, ei mäleta, aga kindlasti oli see reis Eestis. Tuttavatelt olen kuulnud, et Peterburis käiakse gümnaasiumi lõpus. Et see on ikkagi mitmepäevane reis, seega ka kulukas, õpetajale vastutusrikas ja kurnav, seega parajalt tugev sihtkoht gümnaasiumilõpetajatele. Ma arvan, et põhikooli lõpetajatega oleks õpetajal seal keeruline. Hiigelsuur linn, võõras keel.
Noorem laps lõpetab kevadel põhikooli. Pole veel ekskursiooniasja arutatud. Aga tean, et eelmine 9.klass käis Helsingis. [/tsitaat]
Ei tehta tänapäeval, tehti ka aastal 1975, kui tollases Leningradis käisme 4-päevasel PÕHIkooli lõpu ekskursioonil ja midagi ebatavalist selles ei olnud ka tol ajal mitte.
Riiad, Kihnud ja Saaremaad olid selleks ajaks juba kooliga eelnevatel aastatel läbi käidud. Poja põhikooli ekskursioon oli samuti Peterburgi ja tütar käis vist Stockholmis.Või jäi tütre klassireis ära, sest tema oli samal ajal Ateenas kontsertreisil, aga igatahes mitmepäevaseid koolireise põhikooli omadele on olnud nii kaua kui ma mäletan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie klass käis ca 10 a tagasi põhikooli viimasel aastal 3-päevasel talimatkal Piusal (asub Eestis). Suuskadega ja köetava telgiga käimine oli juba tol ajal eksootiline. Ei jõua ära imestada klassijuhataja ettevõtlikust. Samas maapiirkonna lastele polnud probleem telgiahju kütta või ennast füüsiliselt liigutada. Tänapäeval tõuseks ilmselt kisa taevani, sest nutikate akud ei pea mitmepäevast talimatka vastu ja suure noa või lausa kirvega ei tohi nii noored kokku puutuda.

Elamusi võib saada ka Nuustakult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime põhikooli lõpureisi ära 8-ndas klassis, kuna kõik arvestasid, et järgmisel aastal niigi kulud suuremad ja kiirem aeg ka. Käisime siis Soomes ja Rootsis, väga vahva oli, kestis vist 3 päeva. Eks oli ka alkoholi tarbimist (kes tahtis, see sai), aga oli ka neid, kes olid täiesti kained. Kuna selliseid reise saab peaaegu et alati maksta osade kaupa, siis oli perel lihtne raha kõrvale panna. Ja kusjuures ei olegi peale seda enam Rootsi sattunud. Gümnaasiumi lõpureis oli Leetu ka vist 3-päevane, summa polnud vist suur, aga ei läinud, kuna vanemate poolt oli niigi juba lõpukingiks üks kaugem reis ära ostetud. Kuna perega Eesti oli juba siis üsna läbi sõidetud (Hiiumaal, Ruhnul ja väiksematel saartel vaid käimata vist), sis mina polnud väga huvitatud reisist Kihnu vms, samas oli palju neid, kes olid, kuna perega käiakse just välismaal mitte Eestis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie 9ndikud tahavad minna londonisse, barcelonasse voi rooma. peterburg naerdi välja, soome, rootsi, läti samuti. ja oleks siis paari päevast reisi, ei, nemad tahavad minna bussiga 8-10ks päevaks. vot ei teagi, mida nüüd otsustatakse. reisi maksumus ca 300-400.- pluss söögid, joogid, nänn. aga lapsed ei mõtle ju sellele, et koolilõpupidu tuleb, riideid vaja osta, kingad, jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 15:15; 06.11 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Austrias, bussiga. 300.- Tore oli küll, ja hariv, aga päris kulukas (+ taskuraha)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin omal ajal, mitukümmend aastat tagasi seitsmenda klassi lõpus Peterburis, kuid Saaremaale jõudsin ligi kümmekond aastat hiljem. Muide, kuidas madalapalgalised õpetajad neid lõpureise rahastavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õpetaja eest makstakse lennupilet ja muuseumi piletid kinni. eks toit, jook ja nänn on oma raha eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 15:15; 06.11 16:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Koolilaps Põhikooli lõpureis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.