Esileht Koolilaps Põhikooli valikeksam – inglise keel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Põhikooli valikeksam – inglise keel

Postitas:
Kägu

Kuidas lastel läks? Jäin mõtlema, et tulemus võib sõltuda ju ka sellest, kui kaua keelt õpitud on. Osades koolides algab inglise keele õpe kohe 1. klassist, osadel hiljem ja huvitav palju see mõjutab.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tohiks üldse mõjutada. Eksam on ette valmistatud eeldusel, et sellega saaksid kenasti hakkama ka lapsed, kes alustasid keeleõpet kolmandas klassis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis said isegi kõige totumad üle 90 punkti … tundub, et alla selle on vist ikka suht võimatu saada 🙂

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis said isegi kõige totumad üle 90 punkti … tundub, et alla selle on vist ikka suht võimatu saada ????

Päriselt, kas kõik igal pool said üle 90? Mis sellise eksami mõte siis üldse on? 😀

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lapse koolis sama – alla 90 polnud ühtegi tulemust.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No väga nõrgad ei lähegi ju selles aines valikeksamit tegema.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis said isegi kõige totumad üle 90 punkti … tundub, et alla selle on vist ikka suht võimatu saada ????

Päriselt, kas kõik igal pool said üle 90? Mis sellise eksami mõte siis üldse on? ????

Ega eksami mõte pole ju halva tulemuse saamine. Liiatigi kuna tegu on valikeksamigs. Valitakse ju ikka see aine, milles end kindlamalt tuntakse.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis said isegi kõige totumad üle 90 punkti … tundub, et alla selle on vist ikka suht võimatu saada ????

Päriselt, kas kõik igal pool said üle 90? Mis sellise eksami mõte siis üldse on? ????

Ega eksami mõte pole ju halva tulemuse saamine. Liiatigi kuna tegu on valikeksamigs. Valitakse ju ikka see aine, milles end kindlamalt tuntakse.

Aa, õigus jah.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks selle eksami valisid ju need, kes tunnevad end selles aines ka tugevalt. Kui ei oska, siis ju vaevalt, et valikeksamiks endale selle laps valiks 🙂

Meie laps sai 99%. Ise ta on nördinud, et kus ta küll eksis.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks selle eksami valisid ju need, kes tunnevad end selles aines ka tugevalt. Kui ei oska, siis ju vaevalt, et valikeksamiks endale selle laps valiks ????

Meie laps sai 99%. Ise ta on nördinud, et kus ta küll eksis.

Lihtsalt uudishimust küsin, kas laps alustas inglise keele õpinguid esimesest klassist või hiljem?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No väga nõrgad ei lähegi ju selles aines valikeksamit tegema.

Nojah, see “kõige totumad” ühe eelkirjutaja postituses ei olnud vast päris õnnestunud sõnastus.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis said isegi kõige totumad üle 90 punkti … tundub, et alla selle on vist ikka suht võimatu saada ????

Muidugi nad said. Laps rääkis või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapse klassis said isegi kõige totumad üle 90 punkti … tundub, et alla selle on vist ikka suht võimatu saada ????

Päriselt, kas kõik igal pool said üle 90? Mis sellise eksami mõte siis üldse on? ????

Tänapäeva lapsed lihtsalt on inglise keeles väga head. Minu laps on 12a ja vahel küsin mõnda sõna või fraasi tema käest. Kuigi ka mina olen ingliskeelsete sarjade ja filmidega üles kasvanud ja ise sain inglise keele keskkooli lõpueksamil 95p.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps õppinud inglise keelt kaks aastat vähem kui ta klassikaaslased, ja kuigi sai ka ise üle 90, siis talle endale tundus teistega võrreldes, et oleks võinud paremini. Üldiselt olid jah väga head tulemused, aga seda oli ka oodata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valikaines oleks ka ime, kui tulemused nõrgad oleks. Eriti veel inglise keeles, mida kõik noored oskavad ja kasutavad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai 96%, oli väga pettunud. Ütles, et sai suulise eksami pileti, kus üks poiss oli segamini toas ja ta ei osanud selle kohta väga palju rääkida. Kirjaliku osa eest sai maksimumpunktid. Inglise keelt on õppinud alates 3. klassist.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks selle eksami valisid ju need, kes tunnevad end selles aines ka tugevalt. Kui ei oska, siis ju vaevalt, et valikeksamiks endale selle laps valiks ????

Meie laps sai 99%. Ise ta on nördinud, et kus ta küll eksis.

Lihtsalt uudishimust küsin, kas laps alustas inglise keele õpinguid esimesest klassist või hiljem?

Koolis algasid inglise keele tunnid 4.klassist. Aga eks tänu multikatele oli juba varakult põhi all 🙂 Mul 2 last, üks 8.klassi lõpetas ja teine 9.klassi ja no mõlematel enne kooli juba kuidagi see keel lihtsalt suus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inglise keele õpetajana ütleksin, et sel aastal oli eksami kirjalik osa eriti lihtne. Kirjeldada tuli lemmikut YouTube’i kanalit. No ei ole raske huvilisele lapsele. Punkte kaotati kirja kirjutamisel just vormistamise osas. Suulises ei saanud mõni pihta rollimängu formaadile – tarkpead, kes konsultatsioonides käimist üleliigseks pidasid. Ja pildi kirjeldamisel on abiks silmaring. Kui ikka kujutlusvõime kehvake, on keelest vähe kasu. Keel ju ainult vahend ehk tööriist oma mõtete väljendamiseks. Raskeks läheb siis, kui pole mõtteid, mida väljendada. Mul on vahel tunne, et lapsevanemad hindavad oma laste inglise keele oskust pisut üle. Sorav lobisemine petabki ära. Ega muidu 10. klassi sattudes nii mõnigi laps avasta, et ta tegelikult NII hästi ei oskagi. Õpetan ka gümnaasiumis ja tublimad teevad 3 nädalatunni pealt lõpuks C1, vahel ka C2 tasemeeksami ära. Mulle on jäänud mulje, et Cambridge’i C1 eksam on lihtsam kui me kodumaine riigieksam, mille 75% annab vaid B2 taseme.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nglise keele õpetajana ütleksin, et sel aastal oli eksami kirjalik osa eriti lihtne. Kirjeldada tuli lemmikut YouTube’i kanalit.

Mu laps ütles, et tänapäeval ei vahigi keegi lastest nii väga Youtube’i. Ei ole ikka nii, et kõigile köki-möki. Laps hakkas inglise keelt õppima 3. võõrkeelena, sooritas eksami suurepäraselt. Nii mõnigi oivik, keda tema klassis on aastaid eeskujuks toodud, põrus. Õnne peab ka olema.

 

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nglise keele õpetajana ütleksin, et sel aastal oli eksami kirjalik osa eriti lihtne. Kirjeldada tuli lemmikut YouTube’i kanalit.

Mu laps ütles, et tänapäeval ei vahigi keegi lastest nii väga Youtube’i. Ei ole ikka nii, et kõigile köki-möki. Laps hakkas inglise keelt õppima 3. võõrkeelena, sooritas eksami suurepäraselt. Nii mõnigi oivik, keda tema klassis on aastaid eeskujuks toodud, põrus. Õnne peab ka olema.

Meil ei põrunud 24st lapsest küll keegi. Kõige halvem tulemus oli 86 punkti. Enamus üle 90 ja paaril lapsel 100. No seda, et lapsed YouTube’i vahi, ei vasta tõele. Igaüks oskas kirjutada. Ise parandasin eksamitöid.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Totumad pole vast õige sõna, aga sisuliselt jah. Kõik, kellega suhelnud kahe aasta lõpetajatest – on öelnud, et lihtne eksam ja saanud 94-100%. Vaatasin ja tegin eelmise aasta oma nii palju, kui teha sai kodus. Minu meelest pigem selline lihtsamapoolne nö netipõlvkonna eksam. Raskem võiks pigem neil olla, kellele pole nö nutindus külge jäänud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seda, et lapsed YouTube’i vahi, ei vasta tõele.

Mina usun küll, et on lapsi, kes YouTube`ist palju ei tea, sest kasutavad teisi, uuemaid  kanaleid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina usun küll, et on lapsi, kes YouTube`ist palju ei tea, sest kasutavad teisi, uuemaid kanaleid.

Ahah, tik-toki või, see on mingi uuem ja peenem kanal sinu arust?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seda, et lapsed YouTube’i vahi, ei vasta tõele.

Mina usun küll, et on lapsi, kes YouTube`ist palju ei tea, sest kasutavad teisi, uuemaid kanaleid.

Sina usud, aga mina tean. Kui mitte kodus, siis isegi koolis saab vahetevahel YouTube’ist videoid vaadatud. Väga häid keele- ja kultuuriprogramme on saadaval.

Lapsed muide, teavad isegi, mis on telekas.

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seda, et lapsed YouTube’i vahi, ei vasta tõele.

Minu laps ei vaata. Ütles, et nõme vanamoodne teema kirjutamiseks.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütles, et nõme vanamoodne teema kirjutamiseks

Mis tema jaoks siis “moodne” ja mitte nii nõme olnuks?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis oli valdavalt 90+, aga oli skoore ka kõvasti alla selle. Tegijaid oli väga palju-suur kool. Inglise keelt ei võta vaid need, kes selles tugevad on. Võetakse ka sellepärast, et midagi muud võtta pole või tunduvad teised ained rasked.

Ei ole inglise keel kõikide jaoks enesestmõistetavalt lihtne.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, Pythagoras ja Tammsaare on ka vanamoodsad. Kägude lapsed arvavad nii. Jätame mata ja kirjanduse kõrvale.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seda, et lapsed YouTube’i vahi, ei vasta tõele.

Mina usun küll, et on lapsi, kes YouTube`ist palju ei tea, sest kasutavad teisi, uuemaid kanaleid.</blockquote>
Sina usud, aga mina tean. Kui mitte kodus, siis isegi koolis saab vahetevahel YouTube’ist videoid vaadatud. Väga häid keele- ja kultuuriprogramme on saadaval.
Lapsed muide, teavad isegi, mis on telekas.

Üks asi on, et tead, et YouTube on olemas ja oled sealt midagi kunagi näinud. Hoopis teine on kirjutrada  mingist YouTube`i kanalist kui oma lemmikust asjalik kiri.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan,et tulemus ei sõltu sellest . Ikka oleneb ,kuidas on  ainet omandatud . Minu laps õpib inglise keelt 3 klassist  ja sai  95%.  Nende  klassil läks kõigil hästi , eksami tulemused  üle 90%.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps Põhikooli valikeksam – inglise keel