Esileht Koolilaps Põhikoolilapsed – mis on 1. sept seljas?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Põhikoolilapsed – mis on 1. sept seljas?

Postitas:

Poiss läheb 2. klassi. Kas ikka viikarid ja valge särk?
(Kevadisel lõpuaktusel olid paljud teksade, tenniste ja valge särgiga, sellest tekkiski küsimus.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 klass – algkool siiski alles:) Meie koolis koolivorm üleval pool ja tumedad püksid/seelik allpool, teksadega ei lubata.
Ehk siis viisakas riietus, mitte igapäevane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viikarid, valge särk, vest ja lips. Nagu lapse klassikaaslastelgi. Õnneks on neil koolivorm;)

Ära teiste pärast muretse. Kui sinu lapse jaoks on 1. septembri tähistamine oluline, siis loomulikult lase tal pisut pidulikumalt riietuda.

P.S Kusjuures vormis on lubatud kanda ka musti ilma kaunistusteta teksasid, kuid 1. septembril jääme siiski viikarite juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kool on akadeemiline asutus. Pidulikul koolipäeval lähevad lapsed alati must-valges. Minu poolest olgu teised või toasussides ja öösärkides. Õnneks pole meie lastel iialgi küsimust tekkinud, et miks või mida peaks aktusele selga panema. Poisid on 16 ja 8.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian ka, et kui teised käivad teisiti, ei laseks ma oma last ikka nii kodust välja, et pidulik poleks. Mõned käivad ka teatris teksadega, ise ei läheks iialgi nii. No tegelikult kooli ok viisakate teksadega, kuid kindlasti kingad ja valge pluus vms juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 16:11; 25.08 16:19; 25.08 20:46; 25.08 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku puudub paljudel lastel eeskuju riietumise näol. Mõnel inimesel ongi ainult need riided, millega käiaks tööl ja ollakse kouds.

Siis ka poisid ei oska seda hinnata, et pidulikemal puhkudel pannakse pidulikumad riided ja lipski ette.
Meie pereisa käib igapäevaselt ülikonnaga tööl ja lapse jaoks on normaalne, et temagi olenevalt sündmusest nii riietub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajakirjanduses käis hiljuti läbi, et Soomes käiakse koolis (ka esimesel päeval) lausa dressides ja crocksides ka… Püha jumal – ütleks ma selle peale. Loodan, et see komme Eestisse ei jõua. Osad eestlased olid selle poolt kusjuures. Minu meelest ei sobi dressides ka tänaval käia. Dressid on spordi riietus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 16:11; 25.08 16:19; 25.08 20:46; 25.08 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg läheb põhikooli viimasesse ja esimesel päeval tumedad teksad ja tume dressikas. Ah et olen halb eeskuju ja ei pane poisile valget särki ja pintsakut? Olgugi et poeg väga tahaks, pole mul sellist raha kuskilt võtta, et talle sobiv pintsak muretseda. Hetkel sööme enamalt jaolt makarone ja turult allahinnatud köögivilju. Poeg on ebastandardse kehaga, seega kaltsukatest olen otsinud, aga parajat pole. Ise õmmelda ka ei oska ja õmblusmasinat nagunii pole. Ja oleme halb perekond eksole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu poeg läheb põhikooli viimasesse ja esimesel päeval tumedad teksad ja tume dressikas. Ah et olen halb eeskuju ja ei pane poisile valget särki ja pintsakut? Olgugi et poeg väga tahaks, pole mul sellist raha kuskilt võtta, et talle sobiv pintsak muretseda. Hetkel sööme enamalt jaolt makarone ja turult allahinnatud köögivilju. Poeg on ebastandardse kehaga, seega kaltsukatest olen otsinud, aga parajat pole. Ise õmmelda ka ei oska ja õmblusmasinat nagunii pole. Ja oleme halb perekond eksole. [/tsitaat]
Vaata – sina ei tulnud ju siia küsima ka, kuidas peaks minema. Hetkel on su võimalused piiratud ja see dikteeribki suures osas selle, millise riietusega laps kooli läheb. Nii lihtsalt ongi, kõik saavad aru ja elavad edasi. Mõnel äkki jälle oleks raha ka suure kuldse kirjaga Versace dress osta, aga ta vajab kindlust, et viisakam oleks ikka ülikonna ja valge särgiga minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algklassides käis poeg aktustel valge särgi ja viigipükstega. Põhikoolis tumedad viisakad püksid ja triiksärk. Ülikonnapükstest loobusin, kui poiss igaks järgmiseks aktuseks eelmistest viikaritest välja kasvanud oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaata – sina ei tulnud ju siia küsima ka, kuidas peaks minema. Hetkel on su võimalused piiratud ja see dikteeribki suures osas selle, millise riietusega laps kooli läheb. Nii lihtsalt ongi, kõik saavad aru ja elavad edasi. Mõnel äkki jälle oleks raha ka suure kuldse kirjaga Versace dress osta, aga ta vajab kindlust, et viisakam oleks ikka ülikonna ja valge särgiga minna.[/tsitaat]

Ega siis ju kohe pintsakut pea panema. Piisab ka teksad ja triiksärk – neid peaks ka kaltsukates olema küllalt. Olen ise näinud. Mingeid riideid ju nagunii ostate poisile? Jätke üks T-särk ja dressikas ostmata ja ostke üks särk, millega käia üritustel. Ega esimene koolipäev pole ainus üritus. Tulemas ka jõulupidu ja muud aktused koolis. Korraliku triiksärgiga saab ehk paar aastat käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 16:11; 25.08 16:19; 25.08 20:46; 25.08 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kommentaar oli mõeldud siiski 17.57 juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 16:11; 25.08 16:19; 25.08 20:46; 25.08 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin poisile lühikeste varrukatega valge triiksärgi. Ta meil selline kõhn ja pikk, siis sellega peaks nüüd küll mitu aastat läbi saama. Ja kuna pintasakut samuti osta ei jaksa ja vestid mulle lihtsalt ei meeldi, siis külmemaks ajaks on varuks üks viisakas klassikaline must sviiter, mis kenasti valge pluusi ja lipsu peale sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jõmm käib ka juba mitmendat aastat nii pidulikel juhtudel, et triiksärk ja tumedad teksad ja kuna mul õnnestus eelmisel aastal käia nende koolis ka 1. septembril, siis nägin, et enamik põhikooli poisse oli sellise komplektiga.

P.S. Tervitan kägu, kes alati võtab sellistes teemades sõna ja arvab, et kuna tegemist on akadeemilise asutusega, siis peab kandma must-valget rahvusvaheliselt tunnustatud teenindajarõivastust. Akadeemiline (s.t. kindlaksmääratud traditsioonidest kinnipidav) võib olla ka triiksärk ja teksapüks, kui see ongi juba traditsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen käinud oma 8 aastasele tütrele otsimas poest musta seelikut ja valget pluusi ja see polegi nii, et lähen ja ostan. nendes poodides kus meie käisime oli valik peaaegu et olematu, nii saigi siis otsustatud sel korral praktilisema riietuse kasuks ( kleit/tuunika) mida saame siis ka edaspidi koolis kanda. valged sukapüksid lisavad siis natukene pidulikumat nooti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8.klassi noormees läheb esimesel koolipäeval kooli ülikonna, valge särgi ja lipsuga. Klassijuhatajale viib ka lilled. Nii on see olnud igal aastal esimesest klassist alates.
Igapäevaselt käib koolis teksade ja triiksärgiga (ilma lipsuta) või mõne veidi vabamas vormis pologa. T-särk ja dressipluus on spordirõivad.
Oleme maakad, kolmelapseline keskmise sissetulekuga pere.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7.klassi poiss läheb tumedas ülikonnas, valge triiksärgi ja lipsuga. Komplekti juurde viisakad mustad kingad, veel õnneks mahuvad, kuid jõulupeoks ilmselt juba uusi vaja …
Selliste teemade all on tavaliselt ikka neid,kes viitavad must-valgele värvikombinatsioonile riietuses, kui teenijate riietusele või nõukaaja igandile. Eks meil kõigil võivad olla mingid isiklikud seosed, kuid koolivorm, olgu must-valge või siis mõni teine värvikombinatsioon, ei pärine kindlasti mitte nõukogude ajast või teenijarahvalt.
Kel huvi saab pisut silmaringi laiendada
http://en.wikipedia.org/wiki/School_uniform

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Põhikoolilapsed – mis on 1. sept seljas?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.