Esileht Tööelu, raha ja seadused. Põhipuhkus enne emapuhkust

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Põhipuhkus enne emapuhkust

Postitas:
Kägu

Tere, vajan veidi abi puhkustest arusaamistega.

Minu esimene võimalus emapuhkusele jääda on 13.01.2023.

Kas on nii, et mul on õigus enne seda välja võtta kogu 2023 puhkus 28 päeva, hoolimata sellest, et ma terve aasta tööl ei käi?

St võtan puhkuse alates 01.01.23 ja emapuhkusele jään alates 29.01.23. Kas nii on õige või oöen valesti aru saanud?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju sul kasutamata jäänud puhkust on?
Sul on võimalik välja võtta välja teenitud kasutamata puhkus ja puhkus, mis tekib emapuhkuse (see ca 100 päeva) ajal, mis on umbes 2.5 päeva. Puhkus ei aegu.

Kui jääd emapuhkusele 13.02.2023 siis sul pole 2023 eest otseselt mingit puhkust välja teenitud, isegi kui tööandja annaks, tähendaks see seda, et sa puhkad ette, mis tähendab, et tööle minnes pead kõigepealt puhkuse nulli töötama ehk ei saa tükk aega puhkuse päevi võtta.

Küsi tööandjalt arvestust kasutamata jäänud päevadega emapuhkuse alguse kuupäevaks ja emapuhkuse ajal tekkivate puhkusepäevadega, et kui tahaksid enne emapuhkust kõik ära kasutada, mis saad, palju sul puhata oleks. Kuigi ka selles osas on kahetisi arvamusi, kuna paljud näiteks leiavad, et kuna puhkus ei aega on targem ka selle võrra pärast just kodusolekut pikendada või siis lapsega tuleb ikka ette, et puhkust vaja kasutada. Ise jäin 30 päeva enne (mis tähendab minu jaoks, et vanemahüvitis lõppeb kui laps on 1a 7 k), aga kasutasin kogu oma puhkusejäägi nulli sh emapuhkuse ajal saadava (mul oli terve aasta jagu kasutamata puhkust – ei ole meeldinud kundagi “ette” puhkust kasutada). Mis tähendab, et kui tööle lähen siis hakkan jälle alles nullist puhkust teenima.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasutamata jäänud (2022.a eest, kui seda on) ja kuni emapuhkuse lõpuni tekkiva peab tööandja andma, kogu 2023.a puhkust aga mitte,

sest 2023.a sa kogu kalendriaastat ju ei tööta ega ole muudel asjaoludel kodus st puhkust annab ka ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg (välja arvatud vanemapuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg)…st lhp aja eest ju puhkust ei saa

TLS

§ 68.(3) Iga töötatud kalendriaasta eest on töötajal õigus saada põhipuhkust täies ulatuses. Kui kalendriaastas on ajavahemikke, mida ei arvestata käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud aja hulka, antakse põhipuhkust võrdeliselt puhkuse andmise õiguse aluseks oleva ajaga.

Jah, loomulikult pole keelatud kõik 28p anda/saada kuid nagu juba selgitati, pead siis tööle naastes töötama ilma puhkuse kogunemiseta sisuliselt üle 7k.
Jah, kui soovida kauem st vanema lapsega raha eest kodus olla, siis

*minnakse emapuhkusele (kui tervis lubab) viimasel võimalusel

*kasutatakse puhkust pärast VH lõppu või lausa pärast otsust tööle naasta (kas või pärast lapse 3a saamist)
NB! kuna puhkusegraafiku koostab tööandja hiljem kui aasta 1.päev, I kvartali lõpuks, siis puhkusele minekuks on vajalik töötaja avaldus vähemalt 14p enne puhkuse algust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult ei saa sa võtta ette 2023a puhkust, mis loll küsimus see on üldse?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult kokkuleppel vist siiski saab, aga

a) su tööleping peatatakse selleks ajaks kui sa oled LHP ja tööle naastes pead seda “välja teenima” asuma

b) kui Sa enam ei taha/saa töötada seal firmas, siis pead kasutatud puhkuse eest saadud raha tagasi maksma.

c) ma jätaks veidi puhkust pigem varuks ajaks, mil veel tööle naasta ei taha, aga on vaja näiteks last sõime harjutada või haige lapsega kodus olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina võtsin puhkuse 3 nädalat ja siis jäin dekreeti

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on tööl suvine 35-päevane kollektiivpuhkus. Kui keegi juhtub aga näiteks kevadel emapuhkusele minema, siis soovi korral saab ta oma väljateenitud puhkuse enne välja võtta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on tööl suvine 35-päevane kollektiivpuhkus. Kui keegi juhtub aga näiteks kevadel emapuhkusele minema, siis soovi korral saab ta oma väljateenitud puhkuse enne välja võtta.

Sa ise ka saad aru  oma lausest? Kuidas saab suvine 35p puhkus kevadeks juba välja teenitud olla?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina võtsin puhkuse 3 nädalat ja siis jäin dekreeti

Ja sinu vastus haakub teemaalgataja küsimusega kuidas? Sul oli puhkuse jääki järelikult nii palju, mitte ei puhanud sa ette.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahetult enne sünnituspuhkusele minekut on rasedal õigus välja võtta ka kogu jooksva aasta põhipuhkus, ka veel väljateenimata osa.  Iseasi, kas seda tasub teha, aga õigus on.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahetult enne sünnituspuhkusele minekut on rasedal õigus välja võtta ka kogu jooksva aasta põhipuhkus, ka veel väljateenimata osa. Iseasi, kas seda tasub teha, aga õigus on.

Ei ole! Rasedal on õigus enne LHP minekut välja võtta dekreedi eest kogunev (ca 11 päeva) puhkus enne, kuid mitte kogu aasta puhkus.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahetult enne sünnituspuhkusele minekut on rasedal õigus välja võtta ka kogu jooksva aasta põhipuhkus, ka veel väljateenimata osa. Iseasi, kas seda tasub teha, aga õigus on.

Ei ole! Rasedal on õigus enne LHP minekut välja võtta dekreedi eest kogunev (ca 11 päeva) puhkus enne, kuid mitte kogu aasta puhkus.

Tead, loe seadust. TI on sellele küsimusele ka kümneid kordi vastanud – on õigus välja võtta kogu jooksva aasta puhkus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahetult enne sünnituspuhkusele minekut on rasedal õigus välja võtta ka kogu jooksva aasta põhipuhkus, ka veel väljateenimata osa. Iseasi, kas seda tasub teha, aga õigus on.

Ei ole! Rasedal on õigus enne LHP minekut välja võtta dekreedi eest kogunev (ca 11 päeva) puhkus enne, kuid mitte kogu aasta puhkus.

Mul jäi jah see mainimata, et see 2.5 päeva on iga kuu e 30 päeva eest.

Aga teoorias võib tõesti kalendriaasta puhkuse ette võtta

  (7) Õigus nõuda põhipuhkust sobival ajal on:<br style=”color: #202020; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px;” />  1) naisel vahetult enne ja pärast emapuhkust või vahetult pärast vanemapuhkust;

 

Aga nagu mainitud ohukoht on see, et kui välja võtta puhkus ette siis kui nt lähed ära siis on kohustus see ka tagasi maksta/palgaga tasaarveldada kuni pole tasa teenitud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.rmp.ee/toooigus/tls/kkk-lapseootel-tootaja-2012-08-14

Seadusandluses pole raseda puhkuse kohta nende aastate jooksul mitte midagi muutunud peale selle, et RSP nimetati ümber emapuhkuseks. Loe 2. küsimust ja TI vastust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina võtsin puhkuse 3 nädalat ja siis jäin dekreeti

Ja sinu vastus haakub teemaalgataja küsimusega kuidas? Sul oli puhkuse jääki järelikult nii palju, mitte ei puhanud sa ette.

Arvestasin ka need päevad puhkusesse, mis tekkisid dekreedist kuni sünnituseni. Uurisin raamatupidajalt enne avalduse tegemist üle mitu päeva mul täpselt saada on

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere, vajan veidi abi puhkustest arusaamistega.

Minu esimene võimalus emapuhkusele jääda on 13.01.2023.

Kas on nii, et mul on õigus enne seda välja võtta kogu 2023 puhkus 28 päeva, hoolimata sellest, et ma terve aasta tööl ei käi?

St võtan puhkuse alates 01.01.23 ja emapuhkusele jään alates 29.01.23. Kas nii on õige või oöen valesti aru saanud?

Jah, võid.

Aga sel juhul oled tööle tagasi naastes järgmise töötamise aasta puhkuse ette ära kasutanud ja esimesel aastal rohkem puhkuseks õigust ei ole.

Kui soovid lepingut lõpetada, pead olema valmis tasa-arveldama kasutatud puhkuse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina see, kellel on suvel kollektiivpuhkus. Kui meile tuleb kevadel uus töötaja, siis ta läheb ikkagi suvel kollektiivpuhkusele. Tal ei oleks reaalselt suvel tööl muud teha, kui tühja maja vaadata. Ja meil ei nõuta seda pärast ära minnes ka tagasi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina see, kellel on suvel kollektiivpuhkus. Kui meile tuleb kevadel uus töötaja, siis ta läheb ikkagi suvel kollektiivpuhkusele. Tal ei oleks reaalselt suvel tööl muud teha, kui tühja maja vaadata. Ja meil ei nõuta seda pärast ära minnes ka tagasi.

Sa oled vist natuke juhm.

Enne kirjutasid, et kui keegi läheb kevadel LHP, siis võib ta selle ette välja võtta, nüüd ikka võib suvel koos teistega puhata? Millal pärast tagasi? Loomulikult maksaks ta selle pärast tagasi, kui nt sügisel juba annaks lahkumisavalduse, loomulikult hiljem mitte, kui puhkus on juba tasa teenitud tööga.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oled vist natuke juhm. Enne kirjutasid, et kui keegi läheb kevadel LHP, siis võib ta selle ette välja võtta, nüüd ikka võib suvel koos teistega puhata? Millal pärast tagasi? Loomulikult maksaks ta selle pärast tagasi, kui nt sügisel juba annaks lahkumisavalduse, loomulikult hiljem mitte, kui puhkus on juba tasa teenitud tööga.

Puust ja punaseks:

Meil saab töötaja minna ka siis puhkusele, kui ta veel ei ole seda välja teeninud – meil on kindel kollektiivpuhkuse aeg.

Kui töötaja lahkub töölt enne, kui ta selle saadud puhkuse on välja teeninud või tagasi teeninud, ei küsita temalt mingit tagasimaksmist, kuna see ei olnud tema valik, et ta puhkusel oli enne selle välja teenimist. Meil on puhkuse ajal maja sisuliselt kinni.

Kollektiivpuhkusest väljaspool saab meil puhkust võtta juhul, kui see on juba välja teenitud ja töötaja kas oleks saabuva kollektiivpuhkuse ajal juba emapuhkusel või töölt lahkunud.

0
0
Please wait...

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Põhipuhkus enne emapuhkust