Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Põhipuhkus

Postitas:

Tere, kas selline asi on võimalik,et eelmise aasta 31.12.18 seisuga on inimese 2019 põhipuhkuse saldo 24 kalendripäeva ehk -4 päeva põhipuhkusest? Puhkused said juba aasta algul kirja, siis ei osanud tähele panna ja nüüd avastasin. Ülemus väidab, et see on 2018 aasta arvelt, kui sain justkui rohkem puhkust? Minu meelest selline asi uude aastasse üle ei saa kanduda ja tundub väga ebareaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 11:31; 21.06 12:19; 21.06 12:20; 21.06 14:08; 21.06 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

said siis rohkem puhkust 2018 aastal, kui need 28 päeva, mis oli ette nähtud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab küll kanduda. Ise pead ikka teadma palju sa 2018a puhkasid (ette).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest selline asi uude aastasse üle ei saa kanduda ja tundub väga ebareaalne.

Kes selle siis kinni peaks maksma, kui ei saaks kanduda? Sina oled ju puhanud ja selle eest tasu saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 12:16; 21.06 12:38; 21.06 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2018 aastal puhkasin põhipuhkust 28 kalendripäeva nagu on ettenähtud. Kahel päeval olin tõesti haige ja olin kodus, neid päevo justkui “puhkusena” mulle kinni ei makstud, vaid võeti nendejagu lihtsalt tunnid maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 11:31; 21.06 12:19; 21.06 12:20; 21.06 14:08; 21.06 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla mu sõnastust tekitab segadust. Ma ei ole 2018 aastal puhanud rohkem, kui 28 kalendripäeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 11:31; 21.06 12:19; 21.06 12:20; 21.06 14:08; 21.06 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla mu sõnastust tekitab segadust. Ma ei ole 2018 aastal puhanud rohkem, kui 28 kalendripäeva.

Kas eelmisel aastal ei võinud juba olla see ette puhatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 12:16; 21.06 12:38; 21.06 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla mu sõnastust tekitab segadust. Ma ei ole 2018 aastal puhanud rohkem, kui 28 kalendripäeva.

Millal üldse tööle asusid? Vabalt võib olla, et oled mõnel eelneval aastal ette puhanud. Puhkuseinventuur selleks tehaksegi, et kasutamata puhkusepäevade arvu aasta lõpu seisuga korrigeerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 12:45; 22.06 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla mu sõnastust tekitab segadust. Ma ei ole 2018 aastal puhanud rohkem, kui 28 kalendripäeva.

Millal üldse tööle asusid? Vabalt võib olla, et oled mõnel eelneval aastal ette puhanud. Puhkuseinventuur selleks tehaksegi, et kasutamata puhkusepäevade arvu aasta lõpu seisuga korrigeerida.

5 aastat olen töödanud seal. Eelnevatel aastatel alati 28kp saanud nagu ettenähtud ja vähemalt eelmise aasta kohta tean kindlalt, et ei ole saanud tasustatud ühegi muu vaba päeva eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 11:31; 21.06 12:19; 21.06 12:20; 21.06 14:08; 21.06 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik algab tõesti sellest, et millal tööle asusid ja palju puhkasid esimesel töötamise aastal – nt kui sa asusid tööle märtsis 2018 ja puhkasid 2018 28 päeva, siis ilmselgelt sul ei olnud tegelikult nii palju puhkust saada. Selline ettepuhkamine võis toimud aka juba nt 2017 aastal, st et oledki koguaeg mõned päevad järgmise aasta arvelt ette puhanud. Sama olukord võib tekkida, kui puhkad suvel kõik 28 päeva ja siis oktoobris lahkud töölt ja siis on üllatus, et tööandjal on õigus lõpparvest puhkusetasu kinni pidada.

Kui sulle tundub, et sa oled alati õigesti puhanud, siis palu tööandjal oma varasemate aastate puhkusegraafikud ette näidata ja lugege käsitsi üle. Kui ta kasutab mingit personaliarvestuse süsteemi, võib olla on kuskile midagi valetsi märgitud. Mul oli ka kunagi suur tüli personalitöötajaga, kes raius, et mul ei ole rohkem puhkust saada, sest süstemeis on andmed nii. Tol ajal olin veel avalikus teenistuses ja eksisteeris paberil teenistusleht – lõpuks võtsimegi teenistuslehe ette ja lugesime sõrmede peal minu teenistusstaaži kokku, misjärel ta pidi süsteemis algandmeid parandama,

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik algab tõesti sellest, et millal tööle asusid ja palju puhkasid esimesel töötamise aastal – nt kui sa asusid tööle märtsis 2018 ja puhkasid 2018 28 päeva, siis ilmselgelt sul ei olnud tegelikult nii palju puhkust saada. Selline ettepuhkamine võis toimud aka juba nt 2017 aastal, st et oledki koguaeg mõned päevad järgmise aasta arvelt ette puhanud. Sama olukord võib tekkida, kui puhkad suvel kõik 28 päeva ja siis oktoobris lahkud töölt ja siis on üllatus, et tööandjal on õigus lõpparvest puhkusetasu kinni pidada.

Kui sulle tundub, et sa oled alati õigesti puhanud, siis palu tööandjal oma varasemate aastate puhkusegraafikud ette näidata ja lugege käsitsi üle. Kui ta kasutab mingit personaliarvestuse süsteemi, võib olla on kuskile midagi valetsi märgitud. Mul oli ka kunagi suur tüli personalitöötajaga, kes raius, et mul ei ole rohkem puhkust saada, sest süstemeis on andmed nii. Tol ajal olin veel avalikus teenistuses ja eksisteeris paberil teenistusleht – lõpuks võtsimegi teenistuslehe ette ja lugesime sõrmede peal minu teenistusstaaži kokku, misjärel ta pidi süsteemis algandmeid parandama,

Tänan põhjaliku vastuse eest. Eelmise aasta kohta tean, et ei ole saanud nö tasustatud lisapuhkuse päevi. Aga ala mis oli 2,3 või 4 aastat tagasi ma tõesti ei mäleta. Olukorra muutis ebameeldivaks lihtsalt see, et kui ülemuselt küsisin, siis selleasemel, et lahtiseletada mis ja kuidas hakatakse hoopis küsima, et mis sulle ei sobi ja mis pretensioone sa esitad ise oled rohkem puhanud jne. Esiteks oleks olnud ju viisakas selline asi kohe lahtiseletada, kui puhkuste ajakava koostamiseks läks, et kellel kui palju midagi saada on või ei ole ja miks jne. Aga ma tänan kõiki vastamast.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.06 11:31; 21.06 12:19; 21.06 12:20; 21.06 14:08; 21.06 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saad ju võtta mitme aasta taguse pangaväljavõtte, seal on eraldi kirjas, milline pn palgalaekumine ja milline puhkuseraha. Vähemalt igas normaalses ettevõttes, kus palk kantakse inimese kontole, mitte ei anta sulas, on nii.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 14:28; 21.06 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saad ju võtta mitme aasta taguse pangaväljavõtte, seal on eraldi kirjas, milline pn palgalaekumine ja milline puhkuseraha. Vähemalt igas normaalses ettevõttes, kus palk kantakse inimese kontole, mitte ei anta sulas, on nii.

sellised asjad kirjutatakse normaalses ettevõttes palgalipikule, mitte makse selgitusse

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saad ju võtta mitme aasta taguse pangaväljavõtte, seal on eraldi kirjas, milline pn palgalaekumine ja milline puhkuseraha. Vähemalt igas normaalses ettevõttes, kus palk kantakse inimese kontole, mitte ei anta sulas, on nii.

sellised asjad kirjutatakse normaalses ettevõttes palgalipikule, mitte makse selgitusse

Palgalipikule nagunii, aga vaevalt et teemaalgatajal kolme aasta tagused palgalipikud alles on. Ja nagu näha, siis tööandja ei taha kuidagi infot anda. Ja üks võimalus ise sellist infot saada on pangaväljavõttest.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 14:28; 21.06 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saad ju võtta mitme aasta taguse pangaväljavõtte, seal on eraldi kirjas, milline pn palgalaekumine ja milline puhkuseraha. Vähemalt igas normaalses ettevõttes, kus palk kantakse inimese kontole, mitte ei anta sulas, on nii.

Ja mis see talle annab? Ega seal puhkust päevades pole märgitud ju. Ja summa pole alati sama ju.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 12:16; 21.06 12:38; 21.06 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saad ju võtta mitme aasta taguse pangaväljavõtte, seal on eraldi kirjas, milline pn palgalaekumine ja milline puhkuseraha.

Ma arvutan ja maksan pidevalt puhkusetasusid. Seega tean päris kindlalt, et vanadelt panga väljavõtetelt summade järgi kasutatud/kasutamata puhkusepäevade leidmine on täiesti võimatu.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 12:45; 22.06 00:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi raamatupidajalt väljavõtet kuidas puhkusepäevade jääk on tekkinud. Võib olla mingi spetsiifiline asi, mida sa ei pruugi teada, aga vabalt võib ka viga olla. See ei ole üldse sellist ussitamist väärt teema. Täitsa loomulik küsimus, millega raamatupidaja poole pöörduda.
Raamatupidaja

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.