Esileht Koolilaps Pöialuumurd, taastumine jne..

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Pöialuumurd, taastumine jne..

Postitas:

Tere!

Minu 14-aastasel tütrel juhtus õnnetus, traumapunktis öeldi, et 5.pöialuu murd ja pandi jalg kipsi, peab seda kandma 11 päeva. Arst oli väga napisõnaline, ise sooviks teada, et kaua võtab aega jala taastumine ja kui kaua ta ei tohi trenni teha (tantsimine, jooksmine jne..)? Kõik vastused on igat teretulnud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu laps oli 12, kui sama asi juhtus. kuna oli suvi ja pesta oli ikka tihti vaja, siis loobusime kipsist. käis lihtsalt karkudega ja ei toetunud jalale.
umbes nädala pärast sai juba kergelt jalale toetuda, kaks nädalat peale murdu käis juba vabalt omal jalal. öeldi, et trenni teha võib siis, kui enam valus pole

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 12:35; 08.04 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna jalalaba on siiski väga raske koht, siis peaks laskma sel rahulikult paraneda. Räägin enda kogemustest – mulle ütles traumatoloog, et kuu aega peab saama absoluutset rahu, st. mitte mingi trenni ega üleliigset koormust. Hea on, kui ei ole vaja jalga toppida kitsasse jalanõusse. Mul vedas, oli suvi, mina käisin kuu aega plätudega. Käimisest ja tööst vabal ajal, st. õhtul, tõstsin jala tooli peale ja lasin tal puhata ja rahus olla. Traumatoloogilt pressisin veel välja (oli ka väga sõnaaher), et kuu absoluutset rahu ilma jalanõudeta oleks ideaalne ja siis kuu aja pärast TAVAJALANÕU jalga, sest muidu jalalaba deformeerub ega mahugi hiljem normaalsesse jalanõusse. Jalalaba pidi lõplikult olema paranenud ja luustunud alles AASTA möödumisel traumast.
Traumapunktis kästi siduda iga päev, aga seda ma ei teinud, kuna oli valus ja ei tundunud eriti efektiivne olevat seda haiget pöida väänata igapäevaselt. Niisiis oligi lahti, ilma igasuguse sidemeta, ei toetunud jalale kuni oli valus.
Lisan veel, et minu jalg on absoluutselt sama suur ja endine, ei mingit jälge traumast. Samas ämm, kes murdis samuti sama luu, käis kinga ja saapaga ja temal kasvas lausvalesti kokku, nii et endised kingad mitmed jalga ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu, tegemist on lapse jalaga ja see kasvab ilusti kokku. Jah, toetada ei maksa, aga paanitseda pole vaja, et jalg deformeerub jne… Kui lähed kipsi maha võtma, uuri julgelt, seal on vähe jutukamad arstid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuna jalalaba on siiski väga raske koht, siis peaks laskma sel rahulikult paraneda. Räägin enda kogemustest – mulle ütles traumatoloog, et kuu aega peab saama absoluutset rahu, st. mitte mingi trenni ega üleliigset koormust. Hea on, kui ei ole vaja jalga toppida kitsasse jalanõusse. Mul vedas, oli suvi, mina käisin kuu aega plätudega. Käimisest ja tööst vabal ajal, st. õhtul, tõstsin jala tooli peale ja lasin tal puhata ja rahus olla. Traumatoloogilt pressisin veel välja (oli ka väga sõnaaher), et kuu absoluutset rahu ilma jalanõudeta oleks ideaalne ja siis kuu aja pärast TAVAJALANÕU jalga, sest muidu jalalaba deformeerub ega mahugi hiljem normaalsesse jalanõusse. Jalalaba pidi lõplikult olema paranenud ja luustunud alles AASTA möödumisel traumast.
Traumapunktis kästi siduda iga päev, aga seda ma ei teinud, kuna oli valus ja ei tundunud eriti efektiivne olevat seda haiget pöida väänata igapäevaselt. Niisiis oligi lahti, ilma igasuguse sidemeta, ei toetunud jalale kuni oli valus.
Lisan veel, et minu jalg on absoluutselt sama suur ja endine, ei mingit jälge traumast. Samas ämm, kes murdis samuti sama luu, käis kinga ja saapaga ja temal kasvas lausvalesti kokku, nii et endised kingad mitmed jalga ei lähe.[/tsitaat]
lapse ja täiskasvanu paranemiskiirus on vägagi erinev

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 12:35; 08.04 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 15-aastasel tütrel juhtus täpselt sama lugu märtsi keskel. Jalg oli kipsis 12 päeva, pärast seda soovitati kanda tugeva tallaga jalanõusid ning kehalisest kasvatusest sai vabastuse aprilli lõpuni. Jooksmas käia ei saa, tantsima pole ka veel julgenud minna. Tänavatantsu katsetab ehk kõige esimesena, seal on jäigad jalatsid. Showtants ja jooksmine – aprilli lõpus hakkab proovima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Pöialuumurd, taastumine jne..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.