Esileht Ilu ja tervis Põiega probleem

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Põiega probleem

Postitas:

Juba pikemat aega (~1,5a) kestnud põie ärritus. Algas see bakteriaalse põiepõletikuga. Bakterist sain lahti, siis tehti proov ureaplasmale, vastuseks positiivne, sain sellest ka jagu. Kuid jäi püsiv urineerimise valu, eriti tugev just lõpus. Peale urineerimist samuti väga ebamugav ja kipitav/põiepõletiku laadne valu. Käidud nii kodulinna haigla kui ka Tallinna haigla ja erakliiniku uroloogide vastuvõtul, ka kolme erineva naistearsti juures ning homöopaadi visiidil. Proovidest kõik korras. Tehtud tüstoskoopia ja ka põiest proov võetud ning ka põide rohtu pandud. Avastati, et natukene põie seinast ja ka kusiti on punakas, ärritunud, kuid midagi ei aita. Endiselt pole midagi muutunud. Võtnud kangeid antibiootikume. Mees käinud erakliinikus andnud kõik proovid, terve mees! Mida põis rohkem täis on ja mida kauem olen kinni hoidnud, seda nõrgem valu. Üks arst kahtlustas endometrioosi, juba ka ise hakkasin selle kohta uurima, kuid nüüd tuli välja, et olen lapseootel. Et selles asi olla ei saa. Käisin nüüd ka juba psühhiaatri juures, sealt soovitati, et hakkaksin psühholoogi juures käima. Seda ka teen. Enne rasedust võtsin ka antidepressante. Olen ka vitamiine ja tervislikult toitunud, teen ka sporti veidike. Olen täiesti nõutu. Nüüd rasedusega veel suurem ärevus tulnud, sest ei tea, kuidas põis rasedusele reageerib. Joon melissi ja kummeli teed vahepeal, ka palderjani tabletid olemas, kuid neist millegiga ei liialda.
Kas kellegil olnud/on sama olukord, et midagi pole põiele aidanud või siis sellest probleemist täielikult vabanenud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 19:30; 04.06 20:50; 08.06 07:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nii hull ei ole olnud, aga kui kippus korduma ja pitsitama jääma siis seeneravi aitas. Avastasin kuidagi juhuslikult kui kunagi samal ajal mõlemat ravi sai tehtud, et nt juba klotrimasool salv aitas ja leevendas. Edaspidiselt saigi katsetatud, et kui põiepõletik ravimitega ei tahtnud leebuda siis seeneravi aitas selle viimase pitsitamise tundega ja kadus ära.
Aga on ka olemas selline asi nagu ärritunud kusiti sündroom vmt sõnastusega. Oli ka põiepõletikku muu tekkelisi, nt kui sain külma, aga üks kindel viis kuidas suuremas osas tekkimist ära sain hoida oli peale seksi alati urineerima, ilma eranditeta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõnda aega seksist hoiduda? Kas ikka sama jama?

Millalgi oli vahekordade vahe kuskil 2 kuud. Muutusi polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 19:30; 04.06 20:50; 08.06 07:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei teemaalgataja! Facebookis on tugigrupp sellele murele olemas … sa pole kaugeltki ainus, täpselt sarnane kirjeldus väga paljudele, kes on sellise jamaga kimpus. Kui huvi liituda, siis kirjuta laktobatsill@gmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitab näiteks selline asi, et õhtul enne magama minekut hoian voodis võimalikul kuuma pudelit. Nii alakõhu peal, kui täpselt kahe jala vahel kusiti vastas. Hiljem voodist enam välja ei roni, et mitte külma saada. Proovi paar õhtut ja anna teada, kas soovitusest oli abi! 🙂 🙂 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tembeldas ka perearst “hulluks” mind oma valusa aga leidude poolest terve põiega. Vahel on sellised jõhkrad krambid, et tuleb püksi ????

Arvan ise, et “interstitial cystitis”, ka mingist põletikust jäänud. Eesti keeles on inffi http://www.kuivaks.ee

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks äkki proovida laktobatsillidega kuuri? Seene vastu aitab hästi, isegi kui spets seeneravi ei tee. No halba see ometi midagi ei teeks. Käsimüügis kõik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitab näiteks selline asi, et õhtul enne magama minekut hoian voodis võimalikul kuuma pudelit. Nii alakõhu peal, kui täpselt kahe jala vahel kusiti vastas. Hiljem voodist enam välja ei roni, et mitte külma saada. Proovi paar õhtut ja anna teada, kas soovitusest oli abi! ???? ???? ????

Nii olen teinud jaa, kuid siis oli ainult mugavam magamamineku aeg, päeval ikka oli kõik sama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 19:30; 04.06 20:50; 08.06 07:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb apteegist osta käsimüügist D-mannoosi. See on looduslik suhkur, mis vooderdab kuseteede seinu ja tänu sellele ei kinnitu bakterid seinale. aitab väga hästi, olen klientidelt saanud väga head tagasisidet ja seda võib võtta pidevalt.

_

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka D-mannoos aidanud. Lihtsalt jõhvikad on kipitama ajanud.

Lisaks olen lugenud, et kui taolised sümptomid esinevad (ja ka nt sage öine urineerimine), siis soovitatakse aaloe kapsleid võtta. Neid aga vähemalt paar kuud ja mitu tükki päevas. Hakkan just ise seda proovima, kuna kõik muud võimalikud abinõud on ära proovitud.

Üldised soovitused neile, kelle jaoks see on ehk uus mure:

*pärast vahekorda urineerida ja end intiimpiirkonnast pesta

*kui partner on üks ja sama, siis rääkida talle ka, et ta enda hügieenist lugu peaks. see võib küll romantikat rikkuda, kui pidevalt enne pesemas käite, aga samas kui kuu aega jälle antibiotse õgid ja valust kõveras oigad, siis usu mind, see rikub romantikat 100% enam. lisaks on hea hügieen ka muidu mõnus. nt oraalseks tuhat korda nauditavam. pesemisel kasutada kindlasti selleks ette nähtud vahendeid, mis ei riku selle piirkonna pH taset

*ennetavalt tarbida d-mannoosi. kui jõhvikapreparaadid nt ärritust ei tekita, võib ka neid. osadel aitab ka leesikalehe tee (aga mul isiklikult tekitab vaevusi juurde, eks kehad on erinevad)

* kui ikka põletik tekib, siis arsti juurde minna ja bakter antibiootikumidega välja ravida. muidu võibki krooniliseks muutuda. pärast antibiotse kindlasti süüa fermenteeritud asju (keefir, hapukurgid, hapenda ise nt punast sibulat äädikamarinaadiga, piimhappebakteritega jogurtid jne), mis aitavad normaalsel mikroflooral taastuda. pärast antibiotse on suur tõenäosus seenele, mille vastu on head vaginaalkapslid, mis käivad öösel saba alla ja sedasi 7 päeva järjest

*kui on olemas saun, siis kasuta seda kasvõi mitu korda nädalas ja lase see mõnusalt kuumaks. olen täheldanud, et hea vihtlemine võib ennetamisel hea abinõu olla. PS! kindlasti mitte siis kasutada, kui põletik on nii äge, et palavikus oled

*kui valu on tugev ja kohe arstile ei pääse, siis mine pissi kuuma voolava vee all või kuuma vee kausis. ära kohe kõrvetavasse vette ainult istu. teem mõnusalt parajaks ja lisa sinna natukenehaaval kuuma vett juurde

*pühi pärast tualetist käimist õiget pidi (eest taha)

*kanna võimalusel lahtiseid riideid, mis on naturaalsest materjalist

*ennetamiseks tee ka regulaarselt trenni. ei pea mingi supersportlane olema, aga isegi lühikesed joogasessioonid aitavad tervemana püsida

*tarbi päeva jooksul piisavalt vedelikke

*kui suudad, siis tarbi vähem suhkruid ja valget jahu (selles osakonnas ma ise muidugi pidevalt astun ämbrisse :D)

*hoia end soojas!!!!! ära istu külma kivi peale ja eriti kui oled vahekorras olnud, siis pärast seda väldi tuuletõmbuse kätte minemist. sinna alla käib ka nt äge konditsioneer, mis osades bussides ja lennukites on ikka mega külm.

*talviseks perioodiks hangi endale termosukad või -legginsid, kanna sooje sokke ja korralikke saapaid.

*tean, et see on õudne haigus, aga ära liialt stressa 🙂 olen ise hakanud näiteks mediteerima. algul tundus see mingi hipide värk, aga tasapisi on meeldima hakanud.

 

 

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin täpselt samasugust elu, kuid arst kirjutas välja Betmiga ja peale seda ning Karpalacti võtmise lõpetamist on probleem põhimõtteliselt kadunud. Mul on ka seenega probleem ning seetõttu mõtlesin, et oleks hea lahendus võtta 2in1 toodet, kuid mu põiele mõjus piimhappebakterite tarbimine ärritavalt. Betmiga on valu raviks, see põhjust ennast ei ravi, kuid sada korda enne elan valu-ja kipitusevabalt ning võtan ühe tableti päevas kui jooksen pidevalt põhjuseta WC vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elasin täpselt samasugust elu, kuid arst kirjutas välja Betmiga ja peale seda ning Karpalacti võtmise lõpetamist on probleem põhimõtteliselt kadunud. Mul on ka seenega probleem ning seetõttu mõtlesin, et oleks hea lahendus võtta 2in1 toodet, kuid mu põiele mõjus piimhappebakterite tarbimine ärritavalt. Betmiga on valu raviks, see põhjust ennast ei ravi, kuid sada korda enne elan valu-ja kipitusevabalt ning võtan ühe tableti päevas kui jooksen pidevalt põhjuseta WC vahet.

Kaua seda betmiga võtsid ja kas korvaltoimeid ka oli? Mul sarnane probleem, uroloog kirjutas aga ei julge võtta, sest pole kõiki analyyse tehtud ja probleem võib hoopis mujal ju olla. Põievähk jne..

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Põiega probleem