Esileht Lapse ootamine Põiepõletik.. Mures

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Põiepõletik.. Mures

Postitas:
Kägu

Avastasin täna just et olen jäänud põiepõletikku.. Vastik põletav tunne! On varemgi olnud, aga mitte kunagi raseduse ajal. Hetkel 8nädalat lapseootel ja üsna mures.. Ämmaka aeg alles dets lõpus, aga imselt saan perearstilt varem ravi!? Lugesin et see raseduse alguses väga ohtlik.. Kas kellegil on kogemusi? Seda vist ravitakse ainult antibiootikumidega?

Perearst saab mulle ka need analüüsid ju teha? Ei pea tingimata ämmaka juurde?

Aitähh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult saab perearst analüüsid teha ja ravi määrata. Paha lihtsalt, et nüüd vastu nädalalõppu juhtus.

 

Kui ikka väga paha on ja esmaspäevani oodata ei kannata, siis on olenevalt elukohast ja rahalistest võimalustest variandiks ilmselt Valvekliinik, Confido või äärmisel juhul ka naistekliiniku valvetuba. Kindlasti tuleks haigla erakorralise meditsiini osakonda pöörduda siis, kui peaks lisanduma kõrge palavik (sel juhul on püelonefriidi risk ja rasedal vajab püelonefriit veenikaudset antibiootikumravi).

 

Põiepõletiku raviks on tõesti antibiootikumid, aga rasedusele ohutud variandid on nende hulgas samuti täitsa olemas.

 

Põiepõletikuga seotud riskid on raseduse ajal tõesti veidi suuremad kui mitterasedal, aga samas on rasedusaegne põiepõletik väga sage ning üldjuhul läheb ikka kõik ilusti.

 

Kuni õiget abi pole saanud, on mõistlik hästi palju vedelikku tarvitada (vett, jõhvikamahla).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen eelmine vastaja ning lisan, et olen ametilt perearst.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kogemus, et raseduse ajal perearst ei tahtnud asju ravida ega rohte välja kirjutada, vaid ütles, et raseduse ajal tegeleb sellega mu naistearst.

Küll aga olen mitterasedana ka mõned korrad EMOs käinud kui põiepõletik olnud nt jõulupühade ajal, kus põletik selliseks läinud, et lihtsalt verd pissin. Pole keegi kunagi pahandanud kui seal olnud ja alati kiirelt ravi saanud.

Samuti naistearst rõhutas, et alati võin kahtluse või vajaduse korral rasedana emosse/valvekabinetti minna kui vähegi vaja.

Aga soovitan sooja teed hästi palju juua ja soojaveepudelit jalge vahele. Seda, kas või mis rohte võib võtta (või mis raviteed, nt neeru või põieteed) rasedana peaks apteeker oskama öelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur suur tänu! Loodan kohe esmaspäeval perearstile saada 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi apteegist mingeid leevendavaid vahendeid, on mingi pasta, mida vedeliku sisse segad, nime ei mäleta praegu kahjuks, d-mannoosi võib ka tarvitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võid alati pöörduda nt Tallinnas elades ITK naistekliiniku valvetuppa, seal on alati olemas valveämmakas ja valvearst, kes saavad sulle igal ajal ravi kirjutada. Samuti saad alati kirjutada oma ämmaemandale, kes siis retsepti teeb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ITK valvekliiniku naistetuppa!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soluro Duo kapslid aitavad hästi, juua võimalikult palju, et bakter välja saada kehast. Eelpool mainitud pasta, mis hästi aitab on Fitolizin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugune kuseteede põletik ei ole põiepõletik ja igasugune valu pissimisel ei eelda antibiootikume. Kergemad põletikud on täiesti ravitavad käsimüügiravimitega – konsulteeri esmalt arstiga, milliseid neist sa võid kasutada raseduse ajal.

Ise olen olnud ka paar korda kimpus ja kordagi veel pole antibiotse vajanud. Käsimüügiravimid on paari päevaga korda teinud asja – muidugi tuleb ravikuur lõpuni teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eespool end perearstiks tituleerinu võiks muidugi teada, et isediagnoosimine pole kunagi hea ja et kuseteede põletikke on rohkem kui ainult põiepõletik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igasugune kuseteede põletik ei ole põiepõletik ja igasugune valu pissimisel ei eelda antibiootikume. Kergemad põletikud on täiesti ravitavad käsimüügiravimitega – konsulteeri esmalt arstiga, milliseid neist sa võid kasutada raseduse ajal.

Ise olen olnud ka paar korda kimpus ja kordagi veel pole antibiotse vajanud. Käsimüügiravimid on paari päevaga korda teinud asja – muidugi tuleb ravikuur lõpuni teha.

Mõnikord võib siiski arst tahta kohe proovi võtta. Kuna sel ajal kui käsimüügiravimitega ravida võib hoopis juhtuda, et muutub tõsisemaks ja on ikka vaja kangemaid rohte. Nt endal raseduse ajal oli külvis kolibakter, ilma kaebusteta, kuid ravi tuli siiski läbi teha. Ehk mõni kord võib olla olulisem üks konkreete ravim, selle asemel, et alguses käsimüügiomasid krõbistada ja siis veel retseptiravimeid otsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Lapse ootamine Põiepõletik.. Mures