Esileht Ilu ja tervis Põiepõletikust

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Põiepõletikust

Postitas:

Mul on hetkel kolmas põiepõletik selle aasta jooksul. Enne seda on veel üks kord põiepõletik olnud, mis läks ka neeru, aga sellest on 7 aastat möödas.
Tundub, nagu hakkaks asi krooniliseks minema. Ometigi olen iga kord AB söönud. Seekord kirjutas arst teised ABd välja. Täna kolmas päev neid võtnud, aga põis ikka valutab. Selline vastik tuim valu nagu põis oleks täis kogu aeg.
Eelmistel kordadel tean kindlasti, et külmetasin. Aga seekord täiesti lambist põletik. Ja alati algab õhtul enne magama minekut. Terve öö olen üleval ja pisarad silmas. Meeletult valus on pissida ja veri uriinis. Ikka nii kõvasti kohe, et uriin potis punane ja paber ka verine. Joon ka alati väga palju, soojaveepudel põie peal. Hommikuks annab asi veidi järele ja siis saan pooletunni kaupa magada. Nüüd viimane kord olin nii läbi, et magasin õhtuni. Arstile ei suutnud minna ja isegi AB ei suutnud minna välja ostma. Komberdasin ainult WC vahet. Mees õhtul tõi AB ja siis ma alles tulin voodist välja. Palavik 37,5, peavalu magamisest, paha olla.
Kas selline kulg põiepõletiku puhul on ikka päris normaalne. Ma oleks vist nõus sünnitama mitu korda, kui et taluma sellist piina, mis põiepõletikuga kaasneb.
Ma ei oska ennast enam hoida ka. Niigi käin sukkpüksid teksade all, külma ilmaga üldse pikemalt õue ei jää, jalad hoian soojas, autos kasutan ka istmesoojendust. Vähesest joomisest ka asi ei saanud olla. Just jõin sel nädalal palju teed, sest väike köha oli. Päev enne seksisin oma mehega. Nüüd enam ei julge seksidagi. Samas ei saanud see ju ka “mesinädalate” põiepõletik olla. Me oleme juba viimased 8 aastat kondoomi kasutanud.
Pärast AB kuuri viin uriinianalüüsi arstile. Kummaline on see, et kui mul aasta alguses oli põletik, siis hommikul uriiniproov põletikku ei näidanud. Täiesti selge ja normaalse värvusega uriin. Samas öösel olin valudes ja pissisin verd. Õde veel küsis, ega mul päevad pole. Ühesõnaga ta nagu ei uskunud mind. Õnneks ikka AB kirjutas välja.
Kellel veel tihti põiepõletikud? Kuidas teil need mööduvad? Kas olete lõpuks ka uroloogi juurde läinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 13:08; 08.12 13:53; 08.12 14:57; 09.12 15:05; 09.12 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti ei ole need põletikud külmetamisest. Neid tekitab bakter – soolebakter Escherichia coli. Nende arv on soolestikus tohutu ja pahatihti satuvad need bakterid ka põide.
Põiepõletikku nimetatakse ka mesinädalate haiguseks. Teatud põhjusel.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kui mehel on alaäge (sümptomiteta) eesnäärmepõletik, siis Sinul jäävadki põletikud korduma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 13:49; 08.12 14:31;
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mehel on alaäge (sümptomiteta) eesnäärmepõletik, siis Sinul jäävadki põletikud korduma. [/tsitaat]

Kas see mõjub ka siis, kui me kondoomiga seksime? Ma ausalt öeldes kahtlen selles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 13:08; 08.12 13:53; 08.12 14:57; 09.12 15:05; 09.12 16:35;
Postitas:

Aastate viisi kondoomiga? Mitte kunagi ilma? Kas üldse mees ei sisene ilma kondoomita?
Aga mida uriinikülv näidanud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 13:49; 08.12 14:31;
Postitas:

[tsitaat]Aastate viisi kondoomiga? Mitte kunagi ilma? Kas üldse mees ei sisene ilma kondoomita?
Aga mida uriinikülv näidanud on?[/tsitaat]

Loomulikult pole me 10 aastat järjest ainult kondoomiga seksinud. Lapsed sai ikka ilma kondoomita tehtud. Vahepeal sai ka tablette proovitud, aga ei sobinud. Siis mingi aeg seksisime kondoomiga ja nn ohututel päevadel ilma. Viimased 1,5 aastat ilma kondoomita pole seksinud. Varem võis nagu riskida, aga praegu ei taha mängida rasedaks jäämisega. Aga no see asi ei puutu asjasse.
Esimesel korral ehk siis aastaid tagasi oli uriiniproov väga korrast ära ja öeldi, et põletik neeruvaagnas. Ühesõnaga põiepõletik niisama ära ei läinud ja läks neeru edasi. Siis oli tegu küll nende nn “mesinädalate” põiepõletikuga. Oli just uus suhe tekkinud. See siis enne praegust abikaasat.
Selle aasta alguses uriinikülv ei näidanud midagi. Seda ma juba kirjutasin.
Oktoobris alanud põiepõletiku sain kontrolli alla kohe ABga. Mul oli eelmisest kahest korrast ABd alles. Täpselt jagus 6ks päevaks. Põiepõletikust sain väga kiiresti lahti.
Nüüd viimasel korral polnud mul õigel ajal tablette enam võtta. Öö oli. Uriinikülvi viin pärast AB kuuri. Enne ei suutnud viia.

0
0
Please wait...
Postitas:

Tegelikult pole põiepõletiku puhul vahet, kas seksite kondoomiga või mitte – need bakterid, mis sinu põide lähevad, on tõenäoliselt sinu enda omad. Kui sa end just Domestosega ei pese, siis mingi kogus soolestikubaktereid jääb ikka suguelunditele ning seksiaegne hõõrdumine lükkab need kusitiavast sisse.

Selle vastu aitab näiteks see, kui peale seksi kiiresti (10 min jooksul ikka) pissile ja pesema minna – siis on lootust, et kuseteedesse eksinud bakter uhutakse kiiresti välja ja ta ei jõua kanda kinnitada põies või kuseteedes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 16:46; 09.12 15:22; 09.12 18:37;
Postitas:

Aasta alguses tehtud proov ei näidanud põletikku….aasta alguses??!!? Kui pole ehk kursis, siis hetkel on tegu juba aasta lõpuga:) Põies võib vahepeal 100 erinevat bakteritüve eksisteerida ja paljuneda…
Kas tehti kindlasti külv(vastust peab ootama ca. 5 päeva), mitte tavaline uurinianalüüs? Kuna olen antud teemaga lapse kaasasündinud haiguse tõttu päris “kodus”, siis soovitan teha uue külvi, sest ainult külv näitab, kas ja mis bakter põies on ja kindlasti lasta külvi lehele ka kirjutada, millele bakter tundlik on.
Kogemus lapse pealt, kus arst kirjutas pimesi(tavalise analüüsi peale) AB, kuid hiljem tuli ikkagi välja, et konkreetne Ab on antud bakterile hoopis resistentne. Võib ka nii olla, et bakter on pikaajalise/ järjestikuse Ab ravile sellega harjunud ja ei ravi enam. Baktereid võib olla erinevaid, kõige levinum on e-coli. Aga on mitmekordne kogemus enterococcuse, enterobakteri, klebsiellaga (lapsel paar korda olnud ja on tundlik ainult 1-2 Ab-le.
Hetkel maadlen ka just lapsel põletikuga, esimest korda ilma palavikuta. Arst kirjutas pimesi Ab, enne kui külvi vastuse teada saime- selgus, et see polegi tundlik ja nüüd uus kuur Nitrofurantoin tabletiga (muide enamjaolt see e-coli puhul aitab).
Seega tuleb kindlaks teha, kas ja mis bakter on ja siis ravi määrata.
PS! Külvi vastus ei pruugi õige tulla, kui ravi peal

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Aasta alguses tehtud proov ei näidanud põletikku….aasta alguses??!!? Kui pole ehk kursis, siis hetkel on tegu juba aasta lõpuga:) Põies võib vahepeal 100 erinevat bakteritüve eksisteerida ja paljuneda…
Kas tehti kindlasti külv(vastust peab ootama ca. 5 päeva), mitte tavaline uurinianalüüs? Kuna olen antud teemaga lapse kaasasündinud haiguse tõttu päris “kodus”, siis soovitan teha uue külvi, sest ainult külv näitab, kas ja mis bakter põies on ja kindlasti lasta külvi lehele ka kirjutada, millele bakter tundlik on.
Kogemus lapse pealt, kus arst kirjutas pimesi(tavalise analüüsi peale) AB, kuid hiljem tuli ikkagi välja, et konkreetne Ab on antud bakterile hoopis resistentne. Võib ka nii olla, et bakter on pikaajalise/ järjestikuse Ab ravile sellega harjunud ja ei ravi enam. Baktereid võib olla erinevaid, kõige levinum on e-coli. Aga on mitmekordne kogemus enterococcuse, enterobakteri, klebsiellaga (lapsel paar korda olnud ja on tundlik ainult 1-2 Ab-le.
Hetkel maadlen ka just lapsel põletikuga, esimest korda ilma palavikuta. Arst kirjutas pimesi Ab, enne kui külvi vastuse teada saime- selgus, et see polegi tundlik ja nüüd uus kuur Nitrofurantoin tabletiga (muide enamjaolt see e-coli puhul aitab).
Seega tuleb kindlaks teha, kas ja mis bakter on ja siis ravi määrata.
PS! Külvi vastus ei pruugi õige tulla, kui ravi peal[/tsitaat]

Sa ei lugenud teemat korralikult. Aasta alguses oli ka põiepõletik ja siis võeti uriiniproov. Ega mina tee proovil ja külvil vahet. Igal juhul ei määratud seal mingeid baktereid. Vaadati põletikunäitu vist. Alles öösel pissisin verd ja vaevlesin valudes. Hommikul uriin täitsa korras. Müstika. Määrati AB ainult minu enda jutu peale, mida ma ka varem olin söönud ja mis oli aidanud. Aitas ka sel korral ja ka kolmandal korral. Nüüd alles määrati teine AB, aga tundub, et see pole nii tõhus. Ikka on pidev pissihäda tunne, ainult verd enam ei tule ja pissida valus pole. Eelmise ABga olin juba 2-3 päevaga täiesti terve.
Seekord siis uriini ei viinud, sest voodist välja ei saanud. Viin pärast AB kuuri. AB kuurist peab siis olema ka 3-4 päeva möödas.

Minuteada põiepõletiku puhul esialgu määrataksegi laiatoimeline AB. Ja kui sa selle külvitulemuse teada saad, siis vastavalt sellele muudetakse ABd. Muidu ei saa oodata nii kaua. Kohe on vaja mingigi AB peale, et asi päris hulluks ei lähe.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kindlasti küsi külvi ka, mis sest, et vastuse saamine võtab kuni nädala. Sa saad anda külvi jaoks proovi ja paluda kohe AB peale. Kui külvi tulemus näitab, et see AB ikkagi väga tõhus pole, siis muudetakse lihtsalt ravi. Kui selgub, et see AB sobis, siis võib eeldada, et külvi vastuse ajaks oled juba terveks saanud, aga vähemalt on sul kindel teadmine, kas tegemist ikka oli E. coli bakteriga.

Minul olid ka põiepõletikud kunagi – iga kord määrati sümptomite põhjal ravi, kuid aastaid hiljem selgus, et need polnudki bakteriaalsed põiepõletikud. Minul tekitas neid vaevusi see, kui ma olin vähe joonud – ma ei tea siiani, kas kogunesid soolad või tekkis mingi muu põieärritus, aga igatahes valud olid metsikud (tuli samuti verd) ja palju ägedamad kui põiepõletiku korral (neid on mul hilisemas elus ka olnud, nii et oskan võrrelda). Kui mul on päris põiepõletik, kestab see mitu päeva ja üsna leebelt. Need müstilisemat sorti põieärritused kestavad aga tavaliselt ühe päeva ja lähevad rohke teejoomise peale ise üle. Bakteriaalse põiepõletiku ennetamiseks aitab kõige paremini peale seksi pissil käimine, põieärrituse ennetamiseks pean palju jooma ning vältima kohvi ja happelisi mahlu-limonaade.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 16:46; 09.12 15:22; 09.12 18:37;
Postitas:

[tsitaat]Kindlasti küsi külvi ka, mis sest, et vastuse saamine võtab kuni nädala. Sa saad anda külvi jaoks proovi ja paluda kohe AB peale. Kui külvi tulemus näitab, et see AB ikkagi väga tõhus pole, siis muudetakse lihtsalt ravi. Kui selgub, et see AB sobis, siis võib eeldada, et külvi vastuse ajaks oled juba terveks saanud, aga vähemalt on sul kindel teadmine, kas tegemist ikka oli E. coli bakteriga.

Minul olid ka põiepõletikud kunagi – iga kord määrati sümptomite põhjal ravi, kuid aastaid hiljem selgus, et need polnudki bakteriaalsed põiepõletikud. Minul tekitas neid vaevusi see, kui ma olin vähe joonud – ma ei tea siiani, kas kogunesid soolad või tekkis mingi muu põieärritus, aga igatahes valud olid metsikud (tuli samuti verd) ja palju ägedamad kui põiepõletiku korral (neid on mul hilisemas elus ka olnud, nii et oskan võrrelda). Kui mul on päris põiepõletik, kestab see mitu päeva ja üsna leebelt. Need müstilisemat sorti põieärritused kestavad aga tavaliselt ühe päeva ja lähevad rohke teejoomise peale ise üle. Bakteriaalse põiepõletiku ennetamiseks aitab kõige paremini peale seksi pissil käimine, põieärrituse ennetamiseks pean palju jooma ning vältima kohvi ja happelisi mahlu-limonaade.[/tsitaat]

Kuidas saab pärast seksi kohe pissil käia? See tähendab ju seda, et sa seksid pissihädaga. See on päris kohutav, ausalt öeldes. Ma käin just õhtul pissil ära ja siis läheb asjaks. Pärast seda enam ei tilguta tilkagi potti. Aga ju siis peab leidma mingi kuldse kesktee.

0
0
Please wait...
Postitas:

Jah, on vahel tüütu küll, kui enne just pissil ära käid, ja peale seksi siis ei jäägi muud üle, kui punnitada, et natukenegi tuleks. Aga põiepõletik on ikka veel palju tüütum, nii et üritan arvestada, et põis poleks päris tühi, ja pärast annan endast ka parima, et kuseteed puhtaks saaks.

Kuna mul varasemalt oli põiepõletik keskmiselt korra kuus, siis ma olen valmis ka palju tüütumaid asju tegema, et bakteri põide sattumist ennetada. Häda ajab härja kaevu. 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas saab pärast seksi kohe pissil käia? See tähendab ju seda, et sa seksid pissihädaga. See on päris kohutav, ausalt öeldes. Ma käin just õhtul pissil ära ja siis läheb asjaks. Pärast seda enam ei tilguta tilkagi potti. Aga ju siis peab leidma mingi kuldse kesktee.
[/tsitaat]

Käid pissil ära jood klaasi vett ja siis selleks ajaks kui ühelepoole saate peaks ka vetsus miskit tulema. Aga samas seksi aegu ei sega.
Mul ka, õnneks vaid korra,kohutav põiepõletik läbi elatud. Nüüd toimin nii nagu kirjeldasin.

0
0
Please wait...
Postitas:

Tere! Lugesin Sinu postitust alles nüüd ja mõtlesin, et kirjutan. See põiepõletik on ikka üks väga jube asi, endal on ka pidevalt probleemid, minu põletik ei ole enam pissimise valudega vaid pidev pissihäda ja kipitusega seal sees, kõhuvalu ka. Imelik on see, et mõnikord läheb päevaga üle, mõnikord kestab mitu päeva. Mul on olnud varem ka päris suurte pissimise valudega. Olen lasknud erinevaid analüüse teha, ravi saanud aga ühel hetkel põletik jälle kohal. Varem oli ka peale seksimist, nüüd kasutame kondoomi kuid põletik tekib ikka mõnikord. Peale sünnitust 5a. tagasi käisin uroloogi juures, sain päris head ravi (õde pani rohu otse põide 10 korda 2 näd. järjest iga päev), antibiootikumi võtsin ka aga lõpptulemuseks näitas analüüs ikkagi väikest põletikku ja siis arst ütles, et osadel inimestel see ongi norm. Uriinianalüüs võeti otse kateetriga. Probleemid löövad siiani aegajalt välja). Nüüd läksin naistearsti juurde end igaaastaselt kontrollima ja rääkisin põiemuredest ka. Võeti kõik analüüsid, muud asjad kõik korras aga näitas põiepõletikku. Nüüd lasin perearstil jälle uroloogi saatekirja kirjutada. Uroloogias võeti uus analüüs otse põiest, arst ütles, et kui see oleks tavaanalüüs, ta ei pööraks sellele nii palju tähelepanu aga kuna on otse võetud, tuleb veel uurida. Sain taas ravi, antibiootikumid, nüüd ootan uut vastust. Aga ise tunnen, et ikkagi pole kõik korras. Kui nii edasi läheb, lähen kuskile tasulisse veel uurima.

0
0
Please wait...
Postitas:

Olin kunagi aastaid hädas põiepõletikega, see muutus lõpuks isegi krooniliseks. Sain erinevaid antibiootikume, jõin erinevaid põieteesid, jne. Lõpuks proov alati enam põletikku ei näidanud, aga jooksin nii päeval kui öösel pidevalt wc-vahet. Siis käisin uroloogi juures, kus tehti erinevaid analüüse, sain ka mingid tabletid, mis põit lõdvestasid. See vähendas küll natuke öösel wc-s käimist, aga probleem ikka jäi. Vahepeal oli muidugi mõni põiepõletik ka. Olin lõpuks juba üsna meeleheitel ja pöördusin homöopaadi poole. Sealt saingi lõpuks abi, mida poleks uskunudki enam, aga olen nüüd juba 3-4 aastat ilma põiepõletikuta.

0
0
Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ilu ja tervis Põiepõletikust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.