Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Poisi põhikooli lõpuriided

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Poisi põhikooli lõpuriided

Postitas:
Kägu

Kui casual riided-jalatsid on põhikooli lõpuaktusel veel aktsepteeritavad? Või mis on üldse aktsepteeritav? Pole hirmammu ühelgi aktusel käinud. Kui viimati käisin, olid poistel valged särgid, ülikonnad, lipsud, viisakad kingad. Hiljuti nägin kooli lõpetamisel tehtud perepilti, kus päevakangelasel oli valge särk, mustad viigipüksid, valged sokid ja valged tossud. Kas see on okei riietus? Mu pojal kingad väikseks jäänud ja eelmisi ei pannud ta rohkem jalga kui poes proovides. Kui selline tossumood aktusel nüüd ongi levinud, siis pigem ostaks pojale uued mustad või valged tossud, mida ta kannaks ka, mitte ühe-korra-kingad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isa kingakapist ei leia sobivaid? Mu põhikoolilõpetajast poiss on küll täpselt sellist mõõtu juba, et kasutabki nendeks paariks ürituseks aastas, mis ülikonnastatult vaja teha, isa kapist võetud musti kingi.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poeg kasutas ka isa omasid. Ei olnud küll päris pidulikud kingad, olid riidest casual tennised. Nägi viisakas välja, silma ei riivanud.

https://m.aboutyou.ee/p/tommy-hilfiger/tennised-3565388

Klassist vist üks poiss oli valge särgi ja viigipükstega, teised ülikonnaga. Valgeid tosse oli ka aga pogem vähe.

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Piduliku musta kinga ja tossu vahel on terve skaala vabamaid, samas neutraalseid jalatseid. Mu meelest praegu just hea mood, suviseid kingi/tenniseid/espadrille/mokassiine igale maitsele.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata näiteks youtube’st varasemaid lõpuaktuseid ja saad aimu, mis sorti riietuses on ok minna 🙂 21. kooli 2023 aktus näha siit https://www.youtube.com/watch?v=rsbcK2S7ZLQ

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Õnneks on poeg koorilaulja ja must king on kohustuslik. Selga läheb vanema venna ülikond, mida on vist kaks korda kantud.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata näiteks youtube’st varasemaid lõpuaktuseid ja saad aimu, mis sorti riietuses on ok minna 21. kooli 2023 aktus näha siit https://www.youtube.com/watch?v=rsbcK2S7ZLQ

Siin ikka kõik ülikondades. Nii et ülikond ja tume king on ok.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Poeg lõpetas paar aastat tagasi ühes Tallinna kesklinna koolis põhikooli. Enamusel oli ûlikond, lips ja kingad. Mõni ûksik oli valgete tossudega ja ilma pintsakuta. Paljudek oli tumesinine/ sinine ûlikond ja pruun king.
Ostsime sellise ûlikonna, kus pûkse oli võimalik pikemaks teha lasta. Ta on selle  ûlikonnaga päris palju käinud ja suvel oligi vaja pûksid pikemaks teha.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata näiteks youtube’st varasemaid lõpuaktuseid ja saad aimu, mis sorti riietuses on ok minna 🙂 21. kooli 2023 aktus näha siit https://www.youtube.com/watch?v=rsbcK2S7ZLQ

Mõnel tädil on kohe nii igav, et peab keset aktust suisa kuduma hakkama 🙂

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Valget tossu on ka.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

On inimesi, kes iial niisama ei istu. Vanasti ei istunud ükski korralik naine niisama, alati oli kudumistöö vardakotikeses kaasas. Isegi minu vanaema kudus peaaegu alati teleka ees, kuigi ammu ei olnud seda kommet, et naisterahvas niisama ei istu, et käed midagi kasulikku ei tee.

+4
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

See pole tavaline tädi, vaid kuulus kudumisõpetaja Tiina Meeri.

+10
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Isa kingakapist ei leia sobivaid? Mu põhikoolilõpetajast poiss on küll täpselt sellist mõõtu juba, et kasutabki nendeks paariks ürituseks aastas, mis ülikonnastatult vaja teha, isa kapist võetud musti kingi.

Isa kingad väiksed.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tegelikult väga ei pingutanud selle põhikooli lõpetamise riietusega … sai ostetud Humanast ca 3EUR eest tumesinine, kerge ruuduga pintsak (Calvin Klein kusjuures), juurde pani tumesinised chino’d (mis olid anyway kasutuses) ja allahindluselt ostetud pruunid kingad. Kogu komplekt läks maksma ca 50EUR. Olukorras, kus kindel, et laps jätkab gümnaasiumis, ei näe ma küll erilist põhjust sadu eurosid põhikooli lõpetamise riietuse alla matta …

+9
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata näiteks youtube’st varasemaid lõpuaktuseid ja saad aimu, mis sorti riietuses on ok minna 21. kooli 2023 aktus näha siit https://www.youtube.com/watch?v=rsbcK2S7ZLQ

Siin ikka kõik ülikondades. Nii et ülikond ja tume king on ok.

On küll mõned valged tossud ja ka vabaajakinga. Oli nii neid, kel valgetest tossudest ülespoole pigem casuali rõhuga (ülemised särginööbid lahti, särk kas tume või krae kuidagi vallatumalt sätitud), aga esines valget tossu täiesti klassikalise valge särgi ja lipsuga ülikonna juures ka korduvalt (üks teine sama kooli aktus).

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on poisid peres alati aktustel, teatris kingadega, põhikoolist alates pintsak.  Põhimõtte pärast. Nad ei ole vastu, neile endalegi meeldib nii. Neil on arusaam, et nii on meeste akadeemiline ja piduriie. Suurem on nüüd lausa fraki muretsenud, sest mõni pidu nõuab.

Et mina väga naudin lõpuaktustel vaatepilti, kus kutid on korrektselt riides.

1. Valged tossud jätaks akadeemilisest aktusest ära, olgu tänavamood milline tahes. Meie poistel on valged tennised ikka ka ja miksivad pintsaguga kah aga mitte teatris, kontserdil, aktusel. Härrasmehed ei teki iseenesest, tuleb väiksena natuke ikka suunata.
+9
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

sai ostetud Humanast ca 3EUR eest tumesinine, kerge ruuduga pintsak (Calvin Klein kusjuures), juurde pani tumesinised chino’d (mis olid anyway kasutuses) ja allahindluselt ostetud pruunid kingad. Kogu komplekt läks maksma ca 50EUR.

Mõistlik otsus.

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et vanemad peavad õpetama lapsi, kuidas pidulikematel üritustel viisakalt riides käia, teatris, ooperis, vastuvõttudel jne, aga arvan, et põhikooli lõpetamine on just selline sündmus, kus tuleks ikka lapse enda tahtega ka arvestada. Mida su poiss ise sooviks selga-jalga panna? Oled ju teda hästi kasvatanud siiani, nüüd arvesta ka tema maitse ja mõttega. Oled pojaga rääkinud üldse, mis talle endale meeldiks?

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks palju sõltub koolist. Minu laste koolis on elementaarne tume ülikond, must sokk, nahkking, valge triiksärk ja lips, hõbedane kooli märk pintsaku revääril.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et vanemad peavad õpetama lapsi, kuidas pidulikematel üritustel viisakalt riides käia, teatris, ooperis, vastuvõttudel jne, aga arvan, et põhikooli lõpetamine on just selline sündmus, kus tuleks ikka lapse enda tahtega ka arvestada. Mida su poiss ise sooviks selga-jalga panna? Oled ju teda hästi kasvatanud siiani, nüüd arvesta ka tema maitse ja mõttega. Oled pojaga rääkinud üldse, mis talle endale meeldiks?

Sa ei saa ju loota, et 16-aastane endale täiesti ise oskab maitsekat komplekti valida? Mis see kasvatus siia puutub? Mis su jutu mõte on? Pidulikus olukorras kantakse ikka pidulikke riideid ja jalanõusid, kooli  lõpetamine seda ka on.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled ju teda hästi kasvatanud siiani, nüüd arvesta ka tema maitse ja mõttega. Oled pojaga rääkinud üldse, mis talle endale meeldiks?

Olen kasvatanud, et peab olema viisakas ja endale mugav. Selle peale ta läheks vist valge triiksärgi, mustade teksade ja valgete tossudega. On ju viisakas ja mugav. Aga nii ei saa ju.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea kuulda, et Tiina Meeri ikka veel õpetab. Minu ajal oli ta ülipopulaarne kunstiõpetaja, kadestasime klassi kellele ta klasijuhatajaks oli. Ta ei olnud nõukaaja raamides vaid teistmoodi, loov, innovaatiline, vaba.

Teemaalgatusse, ma pigem vaataks oma lapse kooli aktusepilte nii  palju kui neid tänapäeval avalikult näha saab (misiganes piduliku sündmuse pildid nähtaval on), siis saab aimu selle kooli stiilist. On see siis casual riietus ja toss või pigem ülikond ja king. Minu laste koolis oli alates algklassidest pigem ülikond ja king, enamus lõpuaktusel ka nii, aga oli ka erandeid. Kooli märk oli üheksandikel alates mu noorema lapse lennust, kes on nüüdseks juba lõpetanud, aga neil polnud küll kõigil tume ülikond, nahkkingad ja valge triiksärk (eriti mitte põhikooli lõpetamise puhul), lips vist siiski enamusel oli,  mõnel ka kikilips (see siis 01:48 käole kommentaariks kui me ikka samast koolist räägime).

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

On inimesi, kes iial niisama ei istu. Vanasti ei istunud ükski korralik naine niisama, alati oli kudumistöö vardakotikeses kaasas. Isegi minu vanaema kudus peaaegu alati teleka ees, kuigi ammu ei olnud seda kommet, et naisterahvas niisama ei istu, et käed midagi kasulikku ei tee.

Seda kudumist pole mitte kellelegi vaja. Su vanaema oleks võinud pigem siis raamatu võtta ja lugeda – vähemalt harib ennast.

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole sellisest kuulnudki:))) kuulus kudumises või milles täpsemalt ta peaks “kuulus” olema?

+2
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea kuulda, et Tiina Meeri ikka veel õpetab. Minu ajal oli ta ülipopulaarne kunstiõpetaja, kadestasime klassi kellele ta klasijuhatajaks oli. Ta ei olnud nõukaaja raamides vaid teistmoodi, loov, innovaatiline, vaba.

Teemaalgatusse, ma pigem vaataks oma lapse kooli aktusepilte nii palju kui neid tänapäeval avalikult näha saab (misiganes piduliku sündmuse pildid nähtaval on), siis saab aimu selle kooli stiilist. On see siis casual riietus ja toss või pigem ülikond ja king. Minu laste koolis oli alates algklassidest pigem ülikond ja king, enamus lõpuaktusel ka nii, aga oli ka erandeid. Kooli märk oli üheksandikel alates mu noorema lapse lennust, kes on nüüdseks juba lõpetanud, aga neil polnud küll kõigil tume ülikond, nahkkingad ja valge triiksärk (eriti mitte põhikooli lõpetamise puhul), lips vist siiski enamusel oli, mõnel ka kikilips (see siis 01:48 käole kommentaariks kui me ikka samast koolist räägime).

Ma millegipärast arvan, räägime ühest koolist jah, kui see asub Tallinnas. Minu esimene laps lõpetas eelmisel kevadsuvel, kõigil oli härrasmehe riietus. Kikilipse oli tõesti ka siidilipsude kõrval.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

sai ostetud Humanast ca 3EUR eest tumesinine, kerge ruuduga pintsak (Calvin Klein kusjuures), juurde pani tumesinised chino’d (mis olid anyway kasutuses) ja allahindluselt ostetud pruunid kingad. Kogu komplekt läks maksma ca 50EUR.

Mõistlik otsus.

Õudne tegelikult. Isegi lõpuaktusel pead käima teiste vanade asjadega.

+2
-12
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda kudumist pole mitte kellelegi vaja. Su vanaema oleks võinud pigem siis raamatu võtta ja lugeda – vähemalt harib ennast.

Mis see sinu asi on, mida keegi teeb.

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

Kas oskate öelda, kas filmisid profid või lihtsalt keegi tore lapsevanem? Oleme küsimuse ees kas saaks ise filmida:)

Mis puutub riietusse, siis meie kujundame lastes seda külge, et kas aktused , teatrid, vastuvõtud on koht kus peaks olema siiski mingi pidulikum stiil kui tennis või mitte.

Seega tuleks teha nii, kuidas ise soovite tulevikku ja noori kujundada:)

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere

Kas oskate öelda, kas filmisid profid või lihtsalt keegi tore lapsevanem? Oleme küsimuse ees kas saaks ise filmida:)

Mis puutub riietusse, siis meie kujundame lastes seda külge, et kas aktused , teatrid, vastuvõtud on koht kus peaks olema siiski mingi pidulikum stiil kui tennis või mitte.

Seega tuleks teha nii, kuidas ise soovite tulevikku ja noori kujundada:)

Kõiki lõpuaktusi on salvestanud  kool ja  ka netis otse üle kandnud. Kõik on ka hiljem järelvaadatavad olnud. Meie pere vanavanaemad on aktusi saanud kodust otse vaadata.

Tuleviku noori oleme “kujundanud” nii, et iga mood muutub, ka pidulik. On seda teinud aastakümneid. Kes ikka suruks oma pojale praegu selga 60-70 aasta tagust ainuvõimalikku pidulikku ülikonda traditsioonilise vesti ja lipsuga? Kannavad seda, mis noorte seas tänapäeval pidulikul puhul moodne on, mitte klassikalist vanaaegset komplekti.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks palju sõltub koolist. Minu laste koolis on elementaarne tume ülikond, must sokk, nahkking, valge triiksärk ja lips, hõbedane kooli märk pintsaku revääril.

No ma ei tea, alles oli Ekspressis suur soigumine, et lapsevanemad ei jaksa lapsi koolilõpu reiside saata, et isegi 50 eur, sadadest rääkimata on niiii suur raha paljudele peredele.

Ja nüüd mingid mõttetud nahkkingad, mustad ülikonnad ja siidilipsud.

Paljud lapsevanemad on stressis, kui nende laps hakkab lõpetama põhikooli või gümnaasiumi. Pooled eestlased saavad palka 1300 eurot kätte või vähemgi. Lõpureisid nõuavad sageli lapsevanema kuupalgast poole.

0
-4
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Esileht Koolilaps Poisi põhikooli lõpuriided