Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Poisi põhikooli lõpuriided

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Poisi põhikooli lõpuriided

Postitas:
Kägu

See pole tavaline tädi, vaid kuulus kudumisõpetaja Tiina Meeri.

Hea kuulda, et Tiina Meeri ikka veel õpetab. Minu ajal oli ta ülipopulaarne kunstiõpetaja, kadestasime klassi kellele ta klasijuhatajaks oli. Ta ei olnud nõukaaja raamides vaid teistmoodi, loov, innovaatiline, vaba.

Teemaalgatusse, ma pigem vaataks oma lapse kooli aktusepilte nii palju kui neid tänapäeval avalikult näha saab (misiganes piduliku sündmuse pildid nähtaval on), siis saab aimu selle kooli stiilist. On see siis casual riietus ja toss või pigem ülikond ja king. Minu laste koolis oli alates algklassidest pigem ülikond ja king, enamus lõpuaktusel ka nii, aga oli ka erandeid. Kooli märk oli üheksandikel alates mu noorema lapse lennust, kes on nüüdseks juba lõpetanud, aga neil polnud küll kõigil tume ülikond, nahkkingad ja valge triiksärk (eriti mitte põhikooli lõpetamise puhul), lips vist siiski enamusel oli, mõnel ka kikilips (see siis 01:48 käole kommentaariks kui me ikka samast koolist räägime).

See on ikka tase, kui lapsevanem on nii lihtne ise, et peab selleks googeldama ja youtube’ist vaatama, kuidas lastetoaga inimesed erinevatel üritustel riides käivad…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata näiteks youtube’st varasemaid lõpuaktuseid ja saad aimu, mis sorti riietuses on ok minna 🙂 21. kooli 2023 aktus näha siit https://www.youtube.com/watch?v=rsbcK2S7ZLQ

Mõnel tädil on kohe nii igav, et peab keset aktust suisa kuduma hakkama 🙂

On inimesi, kes iial niisama ei istu. Vanasti ei istunud ükski korralik naine niisama, alati oli kudumistöö vardakotikeses kaasas. Isegi minu vanaema kudus peaaegu alati teleka ees, kuigi ammu ei olnud seda kommet, et naisterahvas niisama ei istu, et käed midagi kasulikku ei tee.

Seda kudumist pole mitte kellelegi vaja. Su vanaema oleks võinud pigem siis raamatu võtta ja lugeda – vähemalt harib ennast.

Mis see sinu asi on, mida keegi teeb.

Et su meelest on okei ja lugupidav käitumine aktusel, kui ma söön krõpse, koon, istun telefonis, vaatan padist filmi? Ei, see on matslik.

Jäägu koju ja kudugu seal, keegi ei keela. Aga pidulikul aktusel?!

Aktusel ei tegele kultuurne inimene kõrvaliste tegevustega, vaid vaatab, kuulab ja saab üritusest osa.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks palju sõltub koolist. Minu laste koolis on elementaarne tume ülikond, must sokk, nahkking, valge triiksärk ja lips, hõbedane kooli märk pintsaku revääril.

No ma ei tea, alles oli Ekspressis suur soigumine, et lapsevanemad ei jaksa lapsi koolilõpu reiside saata, et isegi 50 eur, sadadest rääkimata on niiii suur raha paljudele peredele.

Ja nüüd mingid mõttetud nahkkingad, mustad ülikonnad ja siidilipsud.

Paljud lapsevanemad on stressis, kui nende laps hakkab lõpetama põhikooli või gümnaasiumi. Pooled eestlased saavad palka 1300 eurot kätte või vähemgi. Lõpureisid nõuavad sageli lapsevanema kuupalgast poole.

Kas te siis peale lõpuaktuse kuskil ooperis, vastuvõttudel vms ei käi, et härrasmehe garderoobis nahkkingad, ülikonnad ja siidilipsud ei leia kasutust?

Eks poeg õpib stiili ikka isa pealt. Kui isa läheb uksest välja härrasmehena, siis on pojal samasugune lastetuba ja tahab ise minna härrasmehena.

Etiketi osas sulle väike vihje sulle: must ülikond on pole hea maitse. Seda kannab härrasmees ainult matustel.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasele – must ülikond ei ole ainult matuste jaoks, vaid on õhtune ülikond ehk black tie.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poeg lõpetas 4a tagasi põhikooli ja seljas oli heledam sinine ülikond, triiksärk ja lips ning jalas nahkkingad.  Aasta tagasi lõpetas gümnaasiumi ning seljas oli tumesinine ülikond, valge triiksärk ning jalas valged nahast tennised.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas te siis peale lõpuaktuse kuskil ooperis, vastuvõttudel vms ei käi, et härrasmehe garderoobis nahkkingad, ülikonnad ja siidilipsud ei leia kasutust?

Eks poeg õpib stiili ikka isa pealt. Kui isa läheb uksest välja härrasmehena, siis on pojal samasugune lastetuba ja tahab ise minna härrasmehena.

Jah kujuta ette, et kõik, kes siin käsi pikal tulumaksutagastust ootavad, ei käi vastuvõttudel ja ooperis pole juba ammu kõik mehed tumedates ülikondades ja siidilipsuga. Härrasmeestega on seal ooperis üldse kitsas, paljud pole pikalt isegi juuksuris käinud, suur kõht punnitab särginööpide vahelt välja ja üldse on igasuguseid närsakaid seal näha.

Ja paljudel lõpetajatel polegi isa, kellelt üldse midagi õppida. Ja nii mõnedki isad sealt Tln äärelinna kooli lõpuaktuselt oleks ise käitumiskoolitust ja uusi riideid vajanud.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tossu ja pidukinga vahel on ju ometi nii palju võimalusi. Tossudega otseselt ei sobi minna, aga hetkemood on selline, et viisaka (st ei ole must ega katki või kulunud) ketsiga võib käia igal pool ja iga riietusega. Mulle isiklikult hästi ei meeldi, aga trend on selline. Mustad või pruunid nahast tennised, ketsid isegi tossulaadsed jalanõud, mille tald on ka samades värvides, võivad tegelikult päris normaalsed olla. Siin on üks täiesti suvaline näide, mis minu meelest viigipükste juures silma ei karju.

Mu laps lõpetas eelmisel kevadel ja olid viigipüksid, pidulikum triiksärk ning mugavad musta värvi nahkkingad. Üsna samamoodi olid teisedki poisid riides.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tossu ja pidukinga vahel on ju ometi nii palju võimalusi. Tossudega otseselt ei sobi minna, aga hetkemood on selline, et viisaka (st ei ole must ega katki või kulunud) ketsiga võib käia igal pool ja iga riietusega. Mulle isiklikult hästi ei meeldi, aga trend on selline. Mustad või pruunid nahast tennised, ketsid isegi tossulaadsed jalanõud, mille tald on ka samades värvides, võivad tegelikult päris normaalsed olla. Siin on üks täiesti suvaline näide, mis minu meelest viigipükste juures silma ei karju.

Mu laps lõpetas eelmisel kevadel ja olid viigipüksid, pidulikum triiksärk ning mugavad musta värvi nahkkingad. Üsna samamoodi olid teisedki poisid riides.

mu 20+ poeg just hiljaaegu rääkis, et praegu pidi ülikonna juurde olema täiesti ok jalats justnimelt valge nahktoss 😀 ise kannab küll (veel) ülikonnaga klassikalisi musti kingi, aga eks mood muutubki ja see, mis meie põlvkonnale tundub jube, on nendele mood

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah kujuta ette, et kõik, kes siin käsi pikal tulumaksutagastust ootavad, ei käi vastuvõttudel ja ooperis pole juba ammu kõik mehed tumedates ülikondades ja siidilipsuga. Härrasmeestega on seal ooperis üldse kitsas, paljud pole pikalt isegi juuksuris käinud, suur kõht punnitab särginööpide vahelt välja ja üldse on igasuguseid närsakaid seal näha.

Ja paljudel lõpetajatel polegi isa, kellelt üldse midagi õppida. Ja nii mõnedki isad sealt Tln äärelinna kooli lõpuaktuselt oleks ise käitumiskoolitust ja uusi riideid vajanud.

Nõustun, jube vaadata t-särgis mehi pidulikul kevadkontserdil vms kohas, nagu oleks otse garaažiast tulnud. Lapsed-naised kenasti riides, aga meeste kohta leitakse vabandus, et hea et üldse tulid.

+3
0
Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Esileht Koolilaps Poisi põhikooli lõpuriided