Esileht Väikelaps Poiss on plikalik

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Poiss on plikalik

Postitas:

Minu nelja aastane poeg on oma loomult heatahtlik, pehme ja natuke kartlik. Nüüd viimasel ajal olen kuulnud mitut kommentaari, et mu poeg on liiga tüdrukulik.
No jah, talle meeldib roosa värv, meeldib komplimente teha ilusatele kleitidele, meeldivad tüdrukud, mängib võimaluse korral Barbidega, talle meeldib palju keksida ja tantsida. Lemmik multikas on Frozen. Ei meeldi tüüpilised poiste spordialad. Kas mu laps on tõesti teistest poistest siis nii erinev?
Enda arust olen kasvatanud abivalmi ja hooliva lapse, aga nüüd räägitakse, et ta tüdruk.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 03:29; 04.01 13:28; 04.01 15:59; 04.01 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mõlemad pojad on olnud 3-4aastaselt sellised. Roosa ja lilla meeldisid, kleidid tundusid nii ilusad ja armsad. Ostsin neile nende tungival soovil ka mõne kleidi, mida kodus kandsid. Nüüd on nad suuremad ja see periood on mööda läinud. Mina ei muretseks üldse. Ta on ideaalne just sellisena, nagu ta on. Las laps olla.

+15
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 10:19; 04.01 21:09; 05.01 15:26; 08.01 18:33; 09.01 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Palun lahku siit foorumist, eriti väikelaste rubriigist. On ilmne, et sa ei tea lastest midagi. Igas teemas pritsid ainult sappi. Mida sa teed siin foorumis üldse? Trollid?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mõlemad pojad on olnud 3-4aastaselt sellised. Roosa ja lilla meeldisid, kleidid tundusid nii ilusad ja armsad. Ostsin neile nende tungival soovil ka mõne kleidi, mida kodus kandsid. Nüüd on nad suuremad ja see periood on mööda läinud. Mina ei muretseks üldse. Ta on ideaalne just sellisena, nagu ta on. Las laps olla.

Ostsid poistele kleite? Vähe kummaline siiski ei ole või?

+13
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 11:08; 05.01 11:52; 05.01 15:34; 09.01 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik jumala normaalne. Head tööd teed.

Minu meelest on kohutav näiteks see, kui poisid võivad vaadata ainult autosid ja traktoreid (loomulikult riietatakse ka vastavalt ja meediasisu topitakse ka neile vastav ette), sest õigele mehele peab tehnika meeldima. Üldse tuleb paljude arvates kasvatada kohe õigeid mehi, kes ei nuta ja tundeid ei väljenda.

Tunnen sulle juba kaasa, et lased ennast sellistest märkustest mõjutada. Edaspidi saab sul ainult raskem olema.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 11:56; 04.01 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik jumala normaalne. Head tööd teed.

Minu meelest on kohutav näiteks see, kui poisid võivad vaadata ainult autosid ja traktoreid (loomulikult riietatakse ka vastavalt ja meediasisu topitakse ka neile vastav ette), sest õigele mehele peab tehnika meeldima. Üldse tuleb paljude arvates kasvatada kohe õigeid mehi, kes ei nuta ja tundeid ei väljenda.

Tunnen sulle juba kaasa, et lased ennast sellistest märkustest mõjutada. Edaspidi saab sul ainult raskem olema.

Mis sa selle viimase osaga täpsemalt mõtled?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 03:29; 04.01 13:28; 04.01 15:59; 04.01 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba väikelapse puhul kellegi märkused sedavõrd hinge lähevad ja enesekindluse kõikuma löövad, siis mis saab kui laps kasvab ja (eri)arvamuste arv ainult kasvab?
Lihtsamaks ei lähe.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 11:56; 04.01 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba väikelapse puhul kellegi märkused sedavõrd hinge lähevad ja enesekindluse kõikuma löövad, siis mis saab kui laps kasvab ja (eri)arvamuste arv ainult kasvab?

Lihtsamaks ei lähe.

Tänan täpsustamast.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 03:29; 04.01 13:28; 04.01 15:59; 04.01 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel on mehelik eeskuju ka olemas? Isa, vanaisa, onu, vanem vend. Kui jah, siis ma ei muretseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mõlemad pojad on olnud 3-4aastaselt sellised.

Mul ka. Kleite ei ostnud, aga “tüdrukute” meisterdamist ja rollimänguvahendeid küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu praegu 10 a poisile meeldisid ka pisikesena roosad asjad ja väikese beebiõe satsilise tagaosaga püksid. Tahtis endale ka selliseid. Mängutoas kussutas beebivankrit.
Mängis muidugi autodega ka, aga suur mölluvend ei olnud.
See periood läks mööda. Erilist tähelepanu sellele ei pööranud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel on mehelik eeskuju ka olemas? Isa, vanaisa, onu, vanem vend. Kui jah, siis ma ei muretseks.

Jah, need kõik olemas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 03:29; 04.01 13:28; 04.01 15:59; 04.01 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mõlemad pojad on olnud 3-4aastaselt sellised. Roosa ja lilla meeldisid, kleidid tundusid nii ilusad ja armsad. Ostsin neile nende tungival soovil ka mõne kleidi, mida kodus kandsid. Nüüd on nad suuremad ja see periood on mööda läinud. Mina ei muretseks üldse. Ta on ideaalne just sellisena, nagu ta on. Las laps olla.

Ostsid poistele kleite? Vähe kummaline siiski ei ole või?

Sama kummaline, kui tüdrukutele pükse jalga panna. Seega ei, ei ole kummaline. Oli hoopis vahva ja poisid olid õnnelikud.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 10:19; 04.01 21:09; 05.01 15:26; 08.01 18:33; 09.01 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle jutuga tuli meelde video, kus u 4a poiss ja ta isa olid Elsa kleitides ja laulsid Let it go.???? Poiss elas väga kaasa ja isa samuti. Laps on laps. Mul kaks tütart, autod ja dinosaurused on nt teemas. Väiksem (1a9k) on loomu poolest juba pigem nagu poiss. Kasvades huvid ja eelistused muutuvad. Ära muretse. Ahjaa, käisin ükskord sõbrannal vanema tütrega külas. Tal poiss minu tüdrukust 4k noorem (saavad 4a varsti). Meikisin tüdrukuid ja lakkisin neil küüsi. Ega poiss siis kehvem olla saanud, tahtis ka. Nii me siis tegimegi. ????????‍♀️

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama kummaline, kui tüdrukutele pükse jalga panna. Seega ei, ei ole kummaline. Oli hoopis vahva ja poisid olid õnnelikud.

Pole ikka sama, sest naised kannavad pükse, mehed kleite mitte. Kõrvarõngaid ei tahtnud poisile panna või pead roosaks värvida, sest laps tahtis ja tüdrukud käivad nii? Meigiga lasteaias käima oleks äkki ka tahtnud hakata? Üks asi on erinevad rollimängud või tunnete väljendamine, aga poisile kleitide ostmine ikkagi pole päris tavapärane. Minu jaoks üle võlli. Üks kord nalja pärast mingeid kostüüme proovida ja koos tüdrukutega küüsi lakkida on ok, aga et ma kohe lähen poodi ja hakkan poistele kleite ostma, igatahes imelik.

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 11:08; 05.01 11:52; 05.01 15:34; 09.01 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvarõngaid ei tahtnud poisile panna või pead roosaks värvida, sest laps tahtis ja tüdrukud käivad nii? Meigiga lasteaias käima oleks äkki ka tahtnud hakata?

Minu tutvuskonnas pole ühtki last, kellele oleks lasteaiaealisena kõrvaaugud tehtud ja kelle juukseid värvitud või meigiga lasteaeda minna lastud. Ehe näide, et kiusamine algab lapsevanematest. Mis vahet sel on, mida 3-4aastane laps selga paneb, olgu ta poiss või tüdruk?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 10:19; 04.01 21:09; 05.01 15:26; 08.01 18:33; 09.01 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvuskonnas pole ühtki last, kellele oleks lasteaiaealisena kõrvaaugud tehtud ja kelle juukseid värvitud või meigiga lasteaeda minna lastud. Ehe näide, et kiusamine algab lapsevanematest. Mis vahet sel on, mida 3-4aastane laps selga paneb, olgu ta poiss või tüdruk?

Mina olen lasteaias näinud küll selliseid tüdrukuid. Ja ütlesingi, et kui keegi soovib mõnikord midagi uut proovida, mis seal siis ikka. Oma poiss käis karukostüümis korra lasteaias, sünnipäevadel proovisid poisid printsessikleite, kõik see ongi normaalne. Aga et ema läheb poodi poistele kleite ostma ja väidab, et poistel kleidi kandmine on täpselt sama, kui et tüdruk paneb püksid jalga, no ei ole ikka päris tavapärane. Igaühel muidugi oma asi, mis teeb, aga minu jaoks ei ole see tavaline, vaid juba üle võlli käitumine.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 11:08; 05.01 11:52; 05.01 15:34; 09.01 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin lapsena pool-poissi, kandsin vendade vanu pükse, ronisin mööda puid, kaklesin poistega ja sünnipäevaks tahtsin autosid. Rääkimata poisipeast. Esimene sõbranna tuli alles -2-3 klassis. Lihtsalt kasvasin poiste hulgas üles ja eluaeg olen poistega hästi läbisaanud.
Sellest hoolimata tuli minust vägagi naiselik naine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin lapsena pool-poissi, kandsin vendade vanu pükse, ronisin mööda puid, kaklesin poistega ja sünnipäevaks tahtsin autosid. Rääkimata poisipeast. Esimene sõbranna tuli alles -2-3 klassis. Lihtsalt kasvasin poiste hulgas üles ja eluaeg olen poistega hästi läbisaanud.
Sellest hoolimata tuli minust vägagi naiselik naine.

Mul on päris sarnane kogemus. Olin ka poisilik tüdruk, kuigi meeldisid rohkem tüdrukute mänguasjad ja õde oli mul ka kellega tüdrukute mänge mängida. Aga riietuda tahtsin nagu vend ja ootasin, et saaksin talle väikeseks jäänud riided endale. Juuksed olid ka lühikesed. Teismelisena see kõik muutus ja olen samuti naiselik naine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen oma pojal korra suure palumise peale ka paar küünt ära lakkinud. Kui õnnelikuks see ta tegi :). Ka meeldisid talle just nukunõud ja -köök. Praegu 10aastane, huvitub kokkamisest aga muidu ikka nagu poiss.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 11:36; 07.01 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mõlemad pojad on olnud 3-4aastaselt sellised. Roosa ja lilla meeldisid, kleidid tundusid nii ilusad ja armsad. Ostsin neile nende tungival soovil ka mõne kleidi, mida kodus kandsid. Nüüd on nad suuremad ja see periood on mööda läinud. Mina ei muretseks üldse. Ta on ideaalne just sellisena, nagu ta on. Las laps olla.

Ostsid poistele kleite? Vähe kummaline siiski ei ole või?

Sama kummaline, kui tüdrukutele pükse jalga panna. Seega ei, ei ole kummaline. Oli hoopis vahva ja poisid olid õnnelikud.

poisile ikka kleite ja seelikuid just ei ostaks ja selga ka ei topiks.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.01 12:08; 06.01 12:54; 07.01 09:05; 08.01 11:31; 08.01 11:33; 08.01 14:36; 08.01 18:06; 08.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas 4-aastane poiss on ainus laps või on tal õde/õed?
Kui on õde ja tüdrukute mänguasjad-riided on kodus olemas, siis on loomulik, et poiss nende vastu huvi tunneb. Tüdrukute mänge mängides ja samu filme vaadates saab ta oma õega suhelda.
Meenub seik, kui viisin oma sõbranna tütrele roosad helkivad baleriinad. Tüdruk oli ükskõikne, aga tema paar aastat noorem vend (5-aastane) tantsis nendes terve õhtu ringi. See poiss on nüüd juba koolilaps. Enam roosasid sädelevaid kingi ei kanna ja barbidega ei mängi, aga väiksemana mängis tihti vanema õe eeskujul õega samu mänge.
Juhul kui poisil õde pole, siis kust ta seda roosa-manna kraami saab? Ise suunad ja ostad? Või kus ta neid asju näeb ja tahta oskab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tütar ja poeg, seega roosamanna oli täiesti olemas, poiss pole siiani veel huvi tundnud õe roosamannavahu vastu. Mängisid küll koos nukudega ja autodega, aga pole küll poega kleidis näinud õnneks. Poeg muidu väga pehme loomuga. Kindlasti ei pea õigeks, et poisile topitakse kleidid selga ja tutid pähe. Poiss ikka poiss ja tüdruk on tüdruk. Kindlasti pole see sama, et tüdrukud ja naised kannavad pükse.
Palju miinused tuleb?

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.01 12:08; 06.01 12:54; 07.01 09:05; 08.01 11:31; 08.01 11:33; 08.01 14:36; 08.01 18:06; 08.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss ikka poiss ja tüdruk on tüdruk. Kindlasti pole see sama, et tüdrukud ja naised kannavad pükse.

Miks selline suhtumine? Sest nii pole kombeks? Enam pole kombeks? Või veel?
Natuke rohkem kui 100 a tagasi kandsid kõik väikelapsed kleiti, olenemata soost. Samal aja pandi vangi naisi, kes julgesid püksid jalga ajada. Mehed on sajandeid kleite-tuunikaid kandnud ja kannavad ka pragu, just neis kultuurides, kus isased domineerivad. Sinu meelest tekkisid tõelised mehed alles 20 sajandil? Kui toonased inimesed harjusid pükse kandvate naistega, harjud ka sina seelikus- kleidis meestega. Mehelikkust see kuidagi ei kahanda, heas mõttes macho on macho ka seelikus. See on kõigest riietus ja mood.
Oma lapse sugu ja seksuaalset sättumust sa muuta ei saa, tal on see juba sündides olemas. Sa võid oma poega suruda pükstesse ja autodega mängima, aga kui ta pole selliseks loodud, siis tal on lihtsalt õnnetu lapsepõlv. Kui on heteroseksuaalseks meheks loodud, siis kleit või nukk seda küll kuidagi ei muuda.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss ikka poiss ja tüdruk on tüdruk. Kindlasti pole see sama, et tüdrukud ja naised kannavad pükse.

Miks selline suhtumine? Sest nii pole kombeks? Enam pole kombeks? Või veel?

Natuke rohkem kui 100 a tagasi kandsid kõik väikelapsed kleiti, olenemata soost. Samal aja pandi vangi naisi, kes julgesid püksid jalga ajada. Mehed on sajandeid kleite-tuunikaid kandnud ja kannavad ka pragu, just neis kultuurides, kus isased domineerivad. Sinu meelest tekkisid tõelised mehed alles 20 sajandil? Kui toonased inimesed harjusid pükse kandvate naistega, harjud ka sina seelikus- kleidis meestega. Mehelikkust see kuidagi ei kahanda, heas mõttes macho on macho ka seelikus. See on kõigest riietus ja mood.

Oma lapse sugu ja seksuaalset sättumust sa muuta ei saa, tal on see juba sündides olemas. Sa võid oma poega suruda pükstesse ja autodega mängima, aga kui ta pole selliseks loodud, siis tal on lihtsalt õnnetu lapsepõlv. Kui on heteroseksuaalseks meheks loodud, siis kleit või nukk seda küll kuidagi ei muuda.

Olen nõus, aga väike aga on siiski. Las su poeg abikaasa, isa läheb kleidiga, seelikuga homme lasteaeda, kooli või tööle. Kas teeme ära? Siis räägime edasi. Niisama pole mõtet siis trollida, et 100 aastat tagasi käisid mehed kleitidega ja tuunikatega. Täna so 100 aastat hiljem kahjuks on tänavapilt teine. Mingilgi maaäral võiksid naised ja mehed erineda ja lapsel olla ema ja isa, aga mitte vanemad.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.01 12:08; 06.01 12:54; 07.01 09:05; 08.01 11:31; 08.01 11:33; 08.01 14:36; 08.01 18:06; 08.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen tänaval näinud musta pika seeliku ja tanksaabastega noormeest. Ei kukkunud taevas sest maapeale.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 11:36; 07.01 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama kummaline, kui tüdrukutele pükse jalga panna. Seega ei, ei ole kummaline. Oli hoopis vahva ja poisid olid õnnelikud.

Pole ikka sama, sest naised kannavad pükse, mehed kleite mitte. Kõrvarõngaid ei tahtnud poisile panna või pead roosaks värvida, sest laps tahtis ja tüdrukud käivad nii? Meigiga lasteaias käima oleks äkki ka tahtnud hakata? Üks asi on erinevad rollimängud või tunnete väljendamine, aga poisile kleitide ostmine ikkagi pole päris tavapärane. Minu jaoks üle võlli. Üks kord nalja pärast mingeid kostüüme proovida ja koos tüdrukutega küüsi lakkida on ok, aga et ma kohe lähen poodi ja hakkan poistele kleite ostma, igatahes imelik.

Roosa pole enam ammu tüdrukute värv. Koolis on poistel tihti värvilised, ka roosad pead ja näitwks krunne näeb tänapäeval rohkem poiste kui tüdrukute peas.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama kummaline, kui tüdrukutele pükse jalga panna. Seega ei, ei ole kummaline. Oli hoopis vahva ja poisid olid õnnelikud.

Pole ikka sama, sest naised kannavad pükse, mehed kleite mitte. Kõrvarõngaid ei tahtnud poisile panna või pead roosaks värvida, sest laps tahtis ja tüdrukud käivad nii? Meigiga lasteaias käima oleks äkki ka tahtnud hakata? Üks asi on erinevad rollimängud või tunnete väljendamine, aga poisile kleitide ostmine ikkagi pole päris tavapärane. Minu jaoks üle võlli. Üks kord nalja pärast mingeid kostüüme proovida ja koos tüdrukutega küüsi lakkida on ok, aga et ma kohe lähen poodi ja hakkan poistele kleite ostma, igatahes imelik.

Roosa pole enam ammu tüdrukute värv. Koolis on poistel tihti värvilised, ka roosad pead ja näitwks krunne näeb tänapäeval rohkem poiste kui tüdrukute peas.

Kas see on tõde?
Loodetavasti käib kõikidel tüdrukutel mingis vanuses see roosamanna läbi, kõik on nad väikesed printsessid. Krunnidega ja kleitidega poisse pole kohanud ei koolis ega lasteaias.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.01 12:08; 06.01 12:54; 07.01 09:05; 08.01 11:31; 08.01 11:33; 08.01 14:36; 08.01 18:06; 08.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen tänaval näinud musta pika seeliku ja tanksaabastega noormeest. Ei kukkunud taevas sest maapeale.

Kas see oli karneval.
Kas su abikaasa ikka sukkpükstega ka tööle läheb?
Provakaatoreid jätkub, aga tänavapilt ja tegelikus ikka teine.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.01 12:08; 06.01 12:54; 07.01 09:05; 08.01 11:31; 08.01 11:33; 08.01 14:36; 08.01 18:06; 08.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Väikelaps Poiss on plikalik