Esileht Väikelaps Poiss on plikalik

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Poiss on plikalik

Postitas:

Minu kolmeaastane tütar jällegi räägib, et kahju, et ta poisiks ei sündinud, sest poisid ju kasvavad meheks ja tema tahaks suureks kasvades meheks saada. Poisse meil kodus ei ole eeskujuks, isa on küll. Igas muus mõttes on laps plikalik. Mängib hea meelega nii poiste kui ka tüdrukutega. Loomulikult on tal ka nn poistemänguasju. Tänapäeval on teatavasti ok lubada tüdrukutele kõiki “poiste asju ja tegevusi”, sest võrdsus peab ju olema, küll aga ei ole kahjuks lubatud vastupidine ehk siis poistele tüdrukute asjad. Aga võiks olla. Minu jaoks ei välista see poisiks või tüdrukuks olemist ning meheks ja naiseks saamist.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi kummaline vestlus.
Mida eelmine Kägu öelda õieti soovis? Väike tüdruk mängib poistega, mängib poiste mänge ja poiste mänguasju omab samuti. Kes meist poleks poistega mänginud, poissi oma sünnipäevale kutsunud või kes ei ole poiste mänguasjadega mänginud, aga missugune on siis õieti poiste mänguasi. Auto või traktor, kes ei ole näiteks rannas kopaautoga liiva kühveldanud. Täiesti tavaline lapsepõlv.
Teine asi on poisile osta ja selga toppida kleit, seelik, tutt pähe teha, teismeline kooli saata sukkpükstega. Ausalt öeldes oleks kummaline.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.01 12:08; 06.01 12:54; 07.01 09:05; 08.01 11:31; 08.01 11:33; 08.01 14:36; 08.01 18:06; 08.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karmid moorid.
Nii armsad kleitidega poisid tutid peas.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.01 12:08; 06.01 12:54; 07.01 09:05; 08.01 11:31; 08.01 11:33; 08.01 14:36; 08.01 18:06; 08.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule lasteaia moepolitsei, võta nüüd vabalt! Avaldasid oma arvamust, saime aru. Teised tegid seda ka. Mõnel oli sama arvamus, mis sul, mõnel teistsugune. Selline maailm juba kord on ja see ongi hea. Sa ära luba oma poistel kleite kanda, mul täitsa kama kaks. Minu eesmärk oli toetada teemaalgatajat, et ta liialt ei muretseks.

Kui mõni naine ütleb, et ta oli lapsena poisilik, siis see on jube lahe ja IN, aga kui mõni poiss on tüdrukulikum, on see justkui väga paljude jaoks meeletu tabu ja lausa sõimusõna. Aga ei peaks! Lapsed on lapsed! Minu jaoks on sooneutraalsus just see, et mitte kõik pole sootud, vaid hoolimata oma soost, võivad lapsed (sest jutt käib praegu ju väikelastest) seljas kanda ja mängida, mida tahavad.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 10:19; 04.01 21:09; 05.01 15:26; 08.01 18:33; 09.01 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule lasteaia moepolitsei, võta nüüd vabalt! Avaldasid oma arvamust, saime aru. Teised tegid seda ka. Mõnel oli sama arvamus, mis sul, mõnel teistsugune. Selline maailm juba kord on ja see ongi hea. Sa ära luba oma poistel kleite kanda, mul täitsa kama kaks. Minu eesmärk oli toetada teemaalgatajat, et ta liialt ei muretseks.

Kui mõni naine ütleb, et ta oli lapsena poisilik, siis see on jube lahe ja IN, aga kui mõni poiss on tüdrukulikum, on see justkui väga paljude jaoks meeletu tabu ja lausa sõimusõna. Aga ei peaks! Lapsed on lapsed! Minu jaoks on sooneutraalsus just see, et mitte kõik pole sootud, vaid hoolimata oma soost, võivad lapsed (sest jutt käib praegu ju väikelastest) seljas kanda ja mängida, mida tahavad.

Vôta nüüd hoogu maha.
Tean et paned poisile kleidi selga, mehele sulapüksid jalga. Jummala lahe ju. Kiidan sind ju iganes. Toetan

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.01 12:08; 06.01 12:54; 07.01 09:05; 08.01 11:31; 08.01 11:33; 08.01 14:36; 08.01 18:06; 08.01 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest on keeruline vahet teha, kas paneme poisile kleidi selga või LASEME poisil kleiti kanda (iroonia siinkohal)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest on keeruline vahet teha, kas paneme poisile kleidi selga või LASEME poisil kleiti kanda (iroonia siinkohal)

Üks ema ju siin räägib, et mingit vahet pole, kas tüdrukul püksid või poisil kleit. Ja et ise läheb poodi kahele pojale kleite ostma. Mina juba korra ütlesin, et täitsa ok on, kui poeg soovib mõni harv kord kleiti proovida nagu ükskõik mis teist kostüümi, aga mitte see, et ma kohe lähen poodi kleiti ostma, et seda kanda. Ja et pole üldse mingit vahet, kas poiss kannab kleite või tüdruk kannab pükse. Väike vahe ikka on. Aga teie käige oma kleitidega ja tuttidega poegadega kus soovite, ega lõppkokkuvõttes vahet tõesti pole. Lihtsalt võiks aru saada, et arvamused on selles suhtes erinevad.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 11:08; 05.01 11:52; 05.01 15:34; 09.01 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina juba korra ütlesin, et täitsa ok on, kui poeg soovib mõni harv kord kleiti proovida nagu ükskõik mis teist kostüümi, aga mitte see, et ma kohe lähen poodi kleiti ostma, et seda kanda.

Aga mul polnud kodus kleite, mida proovida. Ja poes käies ütles ta mingit kleiti nähes, et ostame selle. Kas see teeb talle midagi halba? Ei tee. Kas see teeb kellelegi teisele midagi halba? Ei tee. Järelikult on see asi, mida ei pea talle keelama. Sa ilmselt ei lugenud mu kommentaare väga hoolikalt. Läksid kohe alguses keema. Ma kirjutasin ju, et neil oli selline periood 3-4aastaselt ja mõlemad käisid sama kleidiga kodus mingi aeg. Mõlemad on nüüdseks kleidiperioodist välja kasvanud. Ma ei tea, mis tuttidest siin jutt käib. Mina pole seda teemat sisse toonud. Kleiti ma neile selga ei toppinud. Nad oskasid ise riietuda ja panid selle täiesti vabatahtlikult ise vahetevahel selga.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 10:19; 04.01 21:09; 05.01 15:26; 08.01 18:33; 09.01 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised rollimängud on täiesti tavapärased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda arust olen kasvatanud abivalmi ja hooliva lapse, aga nüüd räägitakse, et ta tüdruk.

Vabvandust, kas tüdrukud ei olegi heatahtlikud ja hoolivad. Kas ainult poisid??

Aga võta seda kui nii, et kleidid ja seelikud on ju ka riideesemed, laps tahab kleiti kanda siis tal ju riided seljas, vahet pole millise soo riided. Näiteks: Kui poisslaps tahab minna pihikseelikus kooli, siis las ta teeb seda, sest pihikseelik /seelik on ju kah koolivorm jne.

Seega ma soovitan rahuneda

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed mängivad ju rollimänge nii palju. Tõmbavad lina üle pea ja on kummitused. Käivad neljakäpuli ja on koerad. Panevad kleidi selga ja on tüdrukud. Võtavad mõõga kätte ja on rüütlid. Minestada selle pärast, et üks ema pojale poest kleidi ostis on küll imelik. Kleidi kandmine nelja-aastaselt ongi rollimäng kui tegu poisiga ja ei viita küll mingitele “kõrvalekalletele”.
Minu poeg pn noorema õega ka barbidega mänginud ja väikese poni multikat vaadanud. Nüüd on 12 ja huvid ammu teised.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nüüd algteema juurde tagasi tulla ja kleidid natukeseks kõrvale jätta, siis mina teemaalgataja nahas olles üritaksin hakata pojale vaikselt selgitama, et ühiskonnas valitseb selline arvamus, et poisid peavad olema julged, tugevad, ei tohi nutta jne jne, et ta ei satuks segadusse või ehmuks, kui temalt niisuguseid asju oodatakse, aga samas püüaksin ikkagi jätkata tema kasvatamist hoolivaks, empaatiavõimeliseks inimeseks, kes oskab teistega arvestada ja on abivalmis. Kindlasti jätkaksin talle helluse jagamist ja püüaksin kompenseerida seda, et kodust väljaspool peaks teiste ootuste järgi pidevalt olema “kõva mees”.

On natuke kurb, et selline kahepalgelisus peab valitsema. Jah, me räägime kogu aeg, et ka poisid vajavad armastust, hellust, lahkust ja ei pea olema nagu sõdurid, ja ikkagi ühiskond suhtub nii, et poiss ei tohi nutta, millegi üle kaevelda, kui kukub käeluu katki, siis jalutab EMOsse, nägu laial naerul, eks ole. Kõige hullem on see teismeliste maailm. Selleks peab last ette valmistama, et ta teiste nokkida ei jääks.

Aga iseloomud on nagu nad on ja kui ikka laps on loodud tasane, tagasihoidlikum, ta huvitub vaiksematest mängudest, siis minu arust ei tohiks seda võtta nii, et tal on midgi viga. Teemaalgataja, kes on sulle ette heitnud, et su poiss on liiga plikalik? Ega ometi lasteaiaõpetajad? Kui oma sugulased-tuttavad, siis võid ju rahulikult öelda, et temal on tagasihoidlik iseloom ja ta ongi vaikne. Ja kogu moos. Õpetajad aga peaksid su last juba tundma ju.

Ah jaa, tahtsin veel lisada, et mu sõbrannal on poiss, kes kohe sugugi ei taha kuskile trenni minna ja teistega koos sporti teha. Ta pole sellepärast vähem poiss. Ja vahel on mul lausa kahju, kui väikeseks ja ühevärviliseks ahendatakse poiste mailm, kui nende riided peavad kogu aeg olema ainult sinised, rohelised või äärmisel juhul kollased. Värvid lisavad igapäevasesse halli argiellu nii palju ju. Ja muuseas, leidub ka meessoost kunstnikke, on ju nii. Seega roosa värvi meeldimine nüüd küll poisist tüdrukut ei tee.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja et pole üldse mingit vahet, kas poiss kannab kleite või tüdruk kannab pükse. Väike vahe ikka on.

Millest see vahe tekib? Mis on põhjuseks, et ühiskond aktsepteerib naistel lisaks kleidile/seelikule ka pükse, kuid meestel ainult pükse? Selle loogika järgi on ju meestel üks variant puudu ehk siis naistele on rohkem variante lubatud. Mida siis mehed teise variandina saaksid kanda, kui ainult pükstega-pükstega-pükstega kogu elu lõpuni ei taha olla?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kodus pea neljane poiss, kellele nukud ja roosa meeldib. Õe eeskuju on ka.
AGA see vestlus tõi meelde ühes kauges maailma paigas hiljuti ühe 25 a koos olnud geipaariga peetud vestluse. Nimelt oli meie poeg kõik riided suutnud märjaks teha, mh kukkus kuivade riietega basseini ja soojendamiseks tõmbasime poisile õe kleidi selga. Siis tekkis ka dialoog, et see on normaalne arenguetapp, kus vastassoo asjad tunduvad põnevad ja see geipaar just jutustas samuti väga maskuliinse ühiskonna lastest, kus üks neist oli kasvanud ja kus nende lapsepõlves kleitidega keerutanud poistest on tõelised machod kasvanud. Samas nemad kumbki ei tundnud erilist huvi vastassoo mänguasjade vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Roosa on minu väga mürgel poja lemmikvärv. Otsin tikutulega roosasid asju, mis poleks satsilised, neid ta ei taha, küll aga ilusat õrna kaunis roosat. Just see kõige haledam rõõsake toon meeldib. Helesinine meeldib ka.

Vanemal pojal oli oranži periood samal ajal. Nüüd, pubekaea lävel on lemmikuks sügavsinine.

Ise võin kinnitada seda sama asja, mis siit mitu korda on läbi käinud – kasvasin üles poistekambas. Tänapäeval panen pikad püksid jalga vaid matkama minnes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on poiss ja tüdruk, oli paar aastat tagasi kui poiss pani tüdruku seeliku selga ja itsitasid ja keksisid. Mõlemad lasteaialapsed. Nüüd enam pole seda olnud. Erinevaid riideid soovivad. Nukkudega võivad koos mängida, aga ka õues jalkat. Poiss on selline õrnake, käib ja teeb mulle kalli ja pai, natuke emmekas on. Lasteaias mängib nii poiste kui tüdrukutega. Mänguasjapoes eelistab autosid. Roosamannat ei kannata. Ta on pisike ja peenike, võib-olla sellepärast on tal oma rühmas raske pea jagu pikematega möllata, pidi eelistama rahulikumaid mänge. Vägisi ei sunni teda maadlusesse, jalgpallitrennis käib omal soovil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )


Esileht Väikelaps Poiss on plikalik