Esileht Koolilaps Poiste jalanõud põhikool lõpuaktusel – tossud?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 202 )

Teema: Poiste jalanõud põhikool lõpuaktusel – tossud?

Postitas:
Kägu

Mul õnneks poja jalg hetkel sama suur kui mehel ja seega sain lubada seda “luksust”, et ostsin korralikud nahkkingad (pruunid kingad sinise ülaotsa juurde). Leidsin teised juba talve lõpus miski 70% alega. Kui poiss ka ei peaks neid enam vajama/tahtma, siis saab mees endale 🙂  Õnneks poiss ise tahab kingadega minna ja vähemalt see kaklus jääb meie peres pidamata 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on sama nagu on hoodie’dega – koolid kramplikult keelavad hoodie kandmist, kuigi see riideese pole enam ammu spordiriietus, vaid on tavaline vabaajarõivas.

Vabaajarõivaid kantakse vabal ajal. Koolis käimine ei ole vaba aja viitmine.

+3
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vabaajarõivaid kantakse vabal ajal. Koolis käimine ei ole vaba aja viitmine.

Issake, võta elu vähe vabamalt!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on sama nagu on hoodie’dega – koolid kramplikult keelavad hoodie kandmist, kuigi see riideese pole enam ammu spordiriietus, vaid on tavaline vabaajarõivas.

Vabaajarõivaid kantakse vabal ajal. Koolis käimine ei ole vaba aja viitmine.

Eee … teksad ei ole vabaajarõivad? Trikotaažist sviitrid ei ole vabaajarõivad? Tossud ei ole vabaajarõivad? Neid kõiki tohib koolis kanda. Aga vat hoodie on saatanast, spordirõivas 😀 😀

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on sama nagu on hoodie’dega – koolid kramplikult keelavad hoodie kandmist, kuigi see riideese pole enam ammu spordiriietus, vaid on tavaline vabaajarõivas.

Vabaajarõivaid kantakse vabal ajal. Koolis käimine ei ole vaba aja viitmine.

Eee … teksad ei ole vabaajarõivad? Trikotaažist sviitrid ei ole vabaajarõivad? Tossud ei ole vabaajarõivad? Neid kõiki tohib koolis kanda. Aga vat hoodie on saatanast, spordirõivas ???? ????

See hoodie-keeld algas vist sellest, et kapuuts tõmmati koolis pähe. Mis oli millalgi väga popp. Võiks ju lihtsalt selle ära keelata, mitte teha vahet kapuutsiga ja kapuutsita pusa vahel. Mõlemad samast materjalist ju, muud vahet pole.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See hoodie-keeld algas vist sellest, et kapuuts tõmmati koolis pähe. Mis oli millalgi väga popp. Võiks ju lihtsalt selle ära keelata, mitte teha vahet kapuutsiga ja kapuutsita pusa vahel. Mõlemad samast materjalist ju, muud vahet pole.

Täpselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabaajarõivaid kantakse vabal ajal. Koolis käimine ei ole vaba aja viitmine.

Issake, võta elu vähe vabamalt!

Üldiselt võiks elu nii vabalt võtta, et kooli üldse ei lähe, istuks kodus või teeks midagi muud, kannaks ainult aluspükse ja küll vanemad selle kõik kinni maksavad. Chill ja lill ja vabadus.

+4
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Üldiselt võiks elu nii vabalt võtta, et kooli üldse ei lähe, istuks kodus või teeks midagi muud, kannaks ainult aluspükse ja küll vanemad selle kõik kinni maksavad. Chill ja lill ja vabadus.

Enam mustvalgemat maailma kui sul vist pole olemas. Olemas on ainult kaks äärmust – ülikonna ja kingadega edukas õpe eliitkoolis ning alukatega diivanil lebamine ning mittemillegi tegemine :D.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emotikonid väljendavad emotsiooni, seega on nad kirjakeelses suhtluses vägagi vajalikud, kui ei kirjutata akadeemilist teksti, vaid suheldakse spontaanselt. Mõnigi arusaamatus või solvumine jääb ära

Emtikone kasutatakse isiklikus suhtluses emotsiooni lisamiseks. Foorumis võõrastega suheldes pole vaja omamehetseda ja emotsioone pilduda, milleks?
Ja foorumis räägitu peale pole mingit mõtet solvuda, see on hetkeline suhtlus, järgmisel ununenud. Kui sa solvud ja tunned vajadust sii
“emotsiooni väljendada”, siis ma kardan, et võtad Perekooli liiga tüsiselt ja isiklikult äkki.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Foorumis võõrastega suheldes pole vaja omamehetseda ja emotsioone pilduda, milleks?

Selleks, et teksti mõte kaduma ei läheks. Mingit vahet pole, kas suhtled oma või võõraga, kirjapildis on ikkagi keeruline nüansse edasi anda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks, et teksti mõte kaduma ei läheks. Mingit vahet pole, kas suhtled oma või võõraga, kirjapildis on ikkagi keeruline nüansse edasi anda.

Aga teistel foorumikülastajatel on sinu emotsioonidest üsna ükskõik

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga teistel foorumikülastajatel on sinu emotsioonidest üsna ükskõik

Hmm, miks peaks kellelgi olema ükskõik sellest, kas teda parasjagu just solvati või tehti teravat nalja? Ma arvan, et kellelgi pole sellistest asjadest ükskõik. Ka sinul. Aga ma ei kavatse sel teemal nüüd sinuga rohkem küll diskuteerida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haah, sa olid 2020. Reaali gümna lõpuaktusel vist!

Mul ka laps lõpetas sel aastal. Kes paljasjalgne oli, hetkel nagu ei meenu? Vanemaid seal kohal polnud, oli esimene koroonakevad, vaatasime kodus telekast ja kihutasime õnnitlemise ajaks kooli juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, miks peaks kellelgi olema ükskõik sellest, kas teda parasjagu just solvati või tehti teravat nalja? Ma arvan, et kellelgi pole sellistest asjadest ükskõik. Ka sinul. Aga ma ei kavatse sel teemal nüüd sinuga rohkem küll diskuteerida.

See üüratu enda selgitamine on üleliigne. Postituses, millest see teema siin algas, ei oleks midagi jäänud aru saamata ilma nende naerunägudeta. Nagu Kägu ütles, foorumis need just segavad selgelt aru saamist, vähendavad tõsiseltvõetavust. Me ei tunne sind, sinu emotsioonid ei anna meile teksti mõistmisel mitte midagi täiendavat juurde. Milleks üldse sinu postitust lugeda, kui naerunägu lõpus ütleb, et tegid vaid nalja?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See üüratu enda selgitamine on üleliigne. Postituses, millest see teema siin algas, ei oleks midagi jäänud aru saamata ilma nende naerunägudeta. Nagu Kägu ütles, foorumis need just segavad selgelt aru saamist, vähendavad tõsiseltvõetavust. Me ei tunne sind, sinu emotsioonid ei anna meile teksti mõistmisel mitte midagi täiendavat juurde. Milleks üldse sinu postitust lugeda, kui naerunägu lõpus ütleb, et tegid vaid nalja?

????????

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes paljasjalgne oli, hetkel nagu ei meenu?

Üks nende hulgast: https://tartu.ee/en/node/7987

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! natuke imelik küsimus, aga kas teie lapsed lähevad kingadega? minu oma tahaks tossudega minna, püksid ei ole viikidega, sellised viisakad tumesinised ja pintsak siis. Iseenesest sobiks valge/kirju tossud. Aga kuidas teil?

Loomulikult ülikonnaga, valge särk, sobiv lips, nahast nööridega ülikonnakingad.

Muul ajal käib tõesti tossude või valgete Air Force’dega ja casual pintsakutega…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pintsak on veits casual, träpsuga sinine. Tossudel on nats punast ka

Tule jumal appi tõesti. Kuidas saab ùldse midagi sellist kaaluda. Neljas Eesti läheb niiviisi põhikooli aktusele ?

0
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Näide juba aastast 2018. Kas te saate pahaks panna sellist valikut, kui noormees lõpetas eliitgümnaasiumi hõbemedaliga ning oli/on samal ajal spordis Eesti absoluutne tipp? Tehke esmalt need saavutused järgi ja alles seejärel tulge riietust kritiseerima.

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/82725533/klops-julge-jalatsite-valik-erki-noole-poeg-on-sirgunud-toeliseks-hurmuriks?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näide juba aastast 2018. Kas te saate pahaks panna sellist valikut, kui noormees lõpetas eliitgümnaasiumi hõbemedaliga ning oli/on samal ajal spordis Eesti absoluutne tipp? Tehke esmalt need saavutused järgi ja alles seejärel tulge riietust kritiseerima.

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/82725533/klops-julge-jalatsite-valik-erki-noole-poeg-on-sirgunud-toeliseks-hurmuriks?

Jajah, ja riie ei riku meest jne. Aga eks viisaka kingaga oleks see kooslus  minu silmale ikkagi kenam vaadata olnud, aga ega see nüüd mingi eluküsimus ja kõige tähtsam asi maailmas ka ei ole.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emotikonid on lihtsalt…lapsikud.

Emotikonid väljendavad emotsiooni, seega on nad kirjakeelses suhtluses vägagi vajalikud, kui ei kirjutata akadeemilist teksti, vaid suheldakse spontaanselt. Mõnigi arusaamatus või solvumine jääb ära, kui piiripealse nalja või iroonia juurde lisada sobilik emotikon. Ja ära hakka nüüd seda vana juttu, kuidas peab suutma ka sõnadega … jajaa. Vastavates vormides (nagu essee, kirjand, kiri, artikkel jne) tõesti. Aga mitte jooksvas spontaanses suhtluses, mis olemuselt on rohkem suulise kõne kui kirjaliku teksti sarnane. Mis oleks, kui suuline vestlus sõbrannaga toimuks nii, et nägusid ei näe ja intonatsiooni ei kuule? Eksole, päris ebameeldiv oleks.

See tädi näitab keelt. Kõigile.

Seletad nüüd, et mida see tähendab, mis emotsiooni peaks saama keele näitaja ja need, kellele keelt näidati? Väga äge, eks?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tekib siis alati küsimus, kas siis lapsed kuskil mujal ei käigi, kus oleks vaja  kinga – näiteks teatris? Miks küll väikseid poisse riietatakse pidulikult, ostetakse kingad sinna juurde – aga mida vanemaks saavad, siis seda vähem pööratakse tähelepanu riietusele, jalatsitele.  Ma ei peagi silmas klassikalist paeltega kingi, aga on ka n.ö. vabaaja kingad.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näide juba aastast 2018. Kas te saate pahaks panna sellist valikut, kui noormees lõpetas eliitgümnaasiumi hõbemedaliga ning oli/on samal ajal spordis Eesti absoluutne tipp? Tehke esmalt need saavutused järgi ja alles seejärel tulge riietust kritiseerima.

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/82725533/klops-julge-jalatsite-valik-erki-noole-poeg-on-sirgunud-toeliseks-hurmuriks?

Tubli poiss, aga mäletan hästi, et selle pildi ilmumisel käis siin samasugune andmine konkreetse outfiti kohta. No ei ole stiil, mida eeskujuks võtta, ei ole.
Tema puhul vabandav asjaolu, et jalanõud ilmselgelt väljendavad justnimelt tema huvialasid ja tegevust spordi vallas. Mida need noored väljendavad, kes tavaliste vabaaja tossudega aktusele lähevad?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näide juba aastast 2018. Kas te saate pahaks panna sellist valikut, kui noormees lõpetas eliitgümnaasiumi hõbemedaliga ning oli/on samal ajal spordis Eesti absoluutne tipp? Tehke esmalt need saavutused järgi ja alles seejärel tulge riietust kritiseerima.

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/82725533/klops-julge-jalatsite-valik-erki-noole-poeg-on-sirgunud-toeliseks-hurmuriks?

Jajah, ja riie ei riku meest jne. Aga eks viisaka kingaga oleks see kooslus minu silmale ikkagi kenam vaadata olnud, aga ega see nüüd mingi eluküsimus ja kõige tähtsam asi maailmas ka ei ole.

Siit jõuamegi selleni, et tegelikult ei peakski olema vahet, kas kellegi jalas on tossud, kingad või on ta üldse paljajalu. Siinne kolm lehekülge kommentaare näitab aga, et see on siiski eluküsimus.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku tuleb leppida sellega, et mood muutub. Meie eelmine president kandis ka kena kleidiga valgeid tenniseid. Minu silma ei häirinud – just mõtlesin et nii lahe, kui mood on muutunud selliseks, et kleiti kandes ei pea tingimata kontsakingades piinlema.

Põhikooli lõpetajal peab riietust ja jalanõusid valides ka sõnaõigus olema. Kui ta kingade asemel kindlalt tossusid soovib, siis hoolitseks et need tossud oleks tõesti uued ja n-ö pidulikumat sorti, st mitte päris Nike jooksutossud.

 

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jah, need valged tossud….

mul vanem poiss lõpetas 2 aastat tagasi põhikooli ja me ostsime enne seda sellised vabaaja kingad. no ma veel ise kartsin, et äkki pole liiga pidulikud, äkki ei sobi. ikka sellised tumedad kingad, paeltega, no minu mõistes sobivad ülikonna juurde. õnneks oli poiss k nendega nõus, sest üldjuhul olid tema arvates kaubamajas kõik meeste kingad nõmedad. ja siis vaatasime otseülekannet aktusest (oli koroonaaeg ja aktusel osalesid ainult õpilased). põhimõtteliselt oli mu poiss vist peaaegu ainus, kellel polnud valgeid tosse.

ma vist liiga vana juba…, aga ma päriselt ei saa ru, kuidas saab valge toss minna tumeda ülikonnaga kokku.

eile proovisin teisele pojale, kes sel aastat lõpetab põhikooli, neidsamu vabaaja kingi. ta vaatas ja ütles, ok, ühe korra elus võin selliseid kanda. nii et ka tema, ma vähegi loodan, lõpetab nende kingadega, ei lähe valgetes tossudes.

aga üldjuhul, jah…

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku tuleb leppida sellega, et mood muutub. Meie eelmine president kandis ka kena kleidiga valgeid tenniseid.

Mitte aktusel siiski. See on teemaväline näide.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti kingad.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, võtke vabalt! Las iga pere teeb nagu õigeks peab ja stiili, etiketti väärtustab. Kes tunneb rõõmu , kui laps on kena tossudega, kes tunneb rõõmu, et laps on kena kingadega. Igaühele oma. Igaüks teab ise, kas üldse ja mis variandile viltu vaatab või mida arvab aga seda pole vaja ju välja öelda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku tuleb leppida sellega, et mood muutub. Meie eelmine president kandis ka kena kleidiga valgeid tenniseid. Minu silma ei häirinud – just mõtlesin et nii lahe, kui mood on muutunud selliseks, et kleiti kandes ei pea tingimata kontsakingades piinlema.

Põhikooli lõpetajal peab riietust ja jalanõusid valides ka sõnaõigus olema. Kui ta kingade asemel kindlalt tossusid soovib, siis hoolitseks et need tossud oleks tõesti uued ja n-ö pidulikumat sorti, st mitte päris Nike jooksutossud.

Kui põhikooli lõpus nõuab noor tosse aktusele, on aeg vanemal peeglisse vaadata.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 202 )


Esileht Koolilaps Poiste jalanõud põhikool lõpuaktusel – tossud?