Esileht Koolilaps Poiste jalanõud põhikool lõpuaktusel – tossud?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 202 )

Teema: Poiste jalanõud põhikool lõpuaktusel – tossud?

Postitas:
Kägu

Ah, võtke vabalt! Las iga pere teeb nagu õigeks peab ja stiili, etiketti väärtustab. Kes tunneb rõõmu , kui laps on kena tossudega, kes tunneb rõõmu, et laps on kena kingadega. Igaühele oma. Igaüks teab ise, kas üldse ja mis variandile viltu vaatab või mida arvab aga seda pole vaja ju välja öelda.

Just. Mida pete väärtustab. Ehk siis kuu laps nõuab tosse, siis ongi selge, mida pere väärtustab. Laps on kodu peegel, ka põhikooli aktusel. Edu teile oma tossude ja ketsidega.

+6
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Edu teile oma tossude ja ketsidega.

Edu sulle ebaoluliste asjadega tegelemisel. PS: küsisin oma 5 aastat tagasi Reaali põhikooli lõpetanud lapselt, et mis klassivendadel jalas oli – teadis täpselt, et peamiselt tossud. 3 aastat hiljem gümna lõpuaktusel olid jalatsiteks juba peamiselt kingad. Sinu ettekujutus, nagu põhikooli aktuse jalatsid midagi ennustaks või näitaks, on jabur.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on kodu peegel, ka põhikooli aktusel.

Sul vist ei ole teismelisi lapsi olnud.

Mulle ka paljud minu laste valikud riietuse osas eriti ei meeldi küll, sh valged tossud pidulikul sündmusel. Aga nii umbes 13-14 aastaselt on kõik mu lapsed väga selgelt väljendunud, et nemad on need, kes neid riideid kannavad, mitte mina, ja sellepärast on see nende otsus. Neil on õigus.

Mõnedes olulisemates teemades ma nii järeleandlik pole, aga see on kõigest riietus – ma nö. valin oma võitlusi.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Edu teile oma tossude ja ketsidega.

Edu sulle ebaoluliste asjadega tegelemisel. PS: küsisin oma 5 aastat tagasi Reaali põhikooli lõpetanud lapselt, et mis klassivendadel jalas oli – teadis täpselt, et peamiselt tossud. 3 aastat hiljem gümna lõpuaktusel olid jalatsiteks juba peamiselt kingad. Sinu ettekujutus, nagu põhikooli aktuse jalatsid midagi ennustaks või näitaks, on jabur.

Hahaaa…mul lõpetas laps reaali põhikooli 2a tagasi. Võin klassipildi saata, saad kingad üle vaadata. Üksikud ketsid olid.

Vahet pole, mis kool ja mis sa jalga lased tal panna. Laps on ja jääb kodu peegliks.

+5
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on kodu peegel, ka põhikooli aktusel.

Sul vist ei ole teismelisi lapsi olnud.

Mulle ka paljud minu laste valikud riietuse osas eriti ei meeldi küll, sh valged tossud pidulikul sündmusel. Aga nii umbes 13-14 aastaselt on kõik mu lapsed väga selgelt väljendunud, et nemad on need, kes neid riideid kannavad, mitte mina, ja sellepärast on see nende otsus. Neil on õigus.

Mõnedes olulisemates teemades ma nii järeleandlik pole, aga see on kõigest riietus – ma nö. valin oma võitlusi.

Mul on 3 teismelist poissi. 2 juba gümnaasiumis. Aktustel kannavad kingi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hahaaa…mul lõpetas laps reaali põhikooli 2a tagasi. Võin klassipildi saata, saad kingad üle vaadata. Üksikud ketsid olid.

Reaalkooli põhikooli aktus on just praegu, kantakse ka veebis üle. Vaata, kuidas sel aastal. Ma korraks avasin lingi ja silma jäi ketsides tütarlaps, okei, see on tõesti äärmuslik variant. Rohkem ei vaadanud ja link kadus paraku FB sügavustesse ära, enam ei leia.

Laps on ja jääb kodu peegliks.

See on üks rumal väljend, tegelikult. Peegel näitab ainult välimust. Selleks, et näha, kuidas laps kasvatatud on, millised on tema väärtused ja mõtted, ei ole peeglist abi.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Moeguru paneb lisaks valgetele tossudele lõpetamiseks kindlasti ka valged sukapüksid.

https://kaup24.ee/et/jalanud-riided-ja-aksessuaarid/meeste-aluspesu/meeste-sokid/meeste-sukkpuksid?id=5964625&feat=search&keyword=sukkpuksid

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiss tahtis ka minna tossudega,  kuid leppisime kokku, et läheb pisut viisakamate (purjekinga-tüüpi) jalatsitega.

Kuna tal ei ole klassikaline viigipükstega tume ülikond, vaid pisut vabamas vormis komplekt, siis väga silma ei riiva.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just. Mida pete väärtustab. Ehk siis kuu laps nõuab tosse, siis ongi selge, mida pere väärtustab. Laps on kodu peegel, ka põhikooli aktusel. Edu teile oma tossude ja ketsidega.

Sina ise peegeldad seda, et ei väärtusta korrektset kirjastiili ja viisakat suhtlemist. Ei ole ka just kõige parem variant.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just tulin aktuselt. Ühel oli helehall ülikond, püksid kukekad, valged sokid ja valged tossud. Tema ei olnud ainus tossukandja. Mind ei häiri. See mood, kus pidulikus olukorras toss ei sobi, on märkamatult mööda läinud. Ei ole mõtet lõputult vana aega aega taga nutma jääda. Noori see väljend “akadeemiline rõivas” ilmselgelt ei kõneta ja omaette väärtusena ei tundu. Ehk kunagi tuleb see konservatiivsem rõivas tagasi. Aga võibolla ei tule ka.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noori see väljend “akadeemiline rõivas” ilmselgelt ei kõneta ja omaette väärtusena ei tundu. Ehk kunagi tuleb see konservatiivsem rõivas tagasi. Aga võibolla ei tule ka.

No see tuleb (ja on) tagasi teistsugustes olukordades. Pigem ei peeta põhikooli lõpuaktust mingiks akadeemiliseks ürituseks. Mida see tegelikult ka ei ole – mis mõttes nagu, lõpetasid põhikooli, nüüd on maailm lahti? Gümnaasiumi lõpp juba natuke on akadeemiline. Ülikooli lõpuaktused on juba päris.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noori see väljend “akadeemiline rõivas” ilmselgelt ei kõneta ja omaette väärtusena ei tundu. Ehk kunagi tuleb see konservatiivsem rõivas tagasi. Aga võibolla ei tule ka.

No see tuleb (ja on) tagasi teistsugustes olukordades. Pigem ei peeta põhikooli lõpuaktust mingiks akadeemiliseks ürituseks. Mida see tegelikult ka ei ole – mis mõttes nagu, lõpetasid põhikooli, nüüd on maailm lahti? Gümnaasiumi lõpp juba natuke on akadeemiline. Ülikooli lõpuaktused on juba päris.

kusjuures mina imestan ka, et põhikooli lõpust selline tähtis sündmus tehtakse … ise ma lõpetasin Reaalkooli põhikooli ja no 0 mälestust on sellest sündmusest … vbl ka tingituna paljuski sellest, et tollal ei olnud mingit meeletut korkurentsi ja katseterallit, et gümnaasiumisse pääseda. isegi Reaalkoolis sai korraliku keskmise hindega ilusti edasi. tänapäevased lapsed peavad mingil müstilisel põhjusel tohutu kadalipu läbima, et vähemalt mingissegi gümnaasiumisse pääseda. millal küll ja miks selline jabur süsteem tekkis, mis arvestab vaid ühel päeval toimunud katseid ja eelnevad 9 aastat on 0 tähtsusega? mis oli sellel süsteemil viga, et korraliku õppeedukusega lapsed automaatselt edasi pääsesid? isegi mingid totaalsed kombinaadid a la KSG ja Ühisgümnaasium on tänapäeval nii “tähtsad”, et võtavad endale vabaduse gümaasiumisse õpilasi valida … samas on vähemalt KSG poolt pakutav põhikooliharidus suht kahtlase väärtusega (eriti matemaatika osas). omad lapsed lihtsalt visatakse saatuse hooleks ja teistes koolides korralikku õpet saanud lapsed “valitakse” asemele 🙁

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hahaaa…mul lõpetas laps reaali põhikooli 2a tagasi. Võin klassipildi saata, saad kingad üle vaadata. Üksikud ketsid olid.

Reaalkooli põhikooli aktus on just praegu, kantakse ka veebis üle. Vaata, kuidas sel aastal. Ma korraks avasin lingi ja silma jäi ketsides tütarlaps, okei, see on tõesti äärmuslik variant. Rohkem ei vaadanud ja link kadus paraku FB sügavustesse ära, enam ei leia.

Laps on ja jääb kodu peegliks.

See on üks rumal väljend, tegelikult. Peegel näitab ainult välimust. Selleks, et näha, kuidas laps kasvatatud on, millised on tema väärtused ja mõtted, ei ole peeglist abi.

Kuu laps teeb seltskonnas suu lahti, siis ka kuuled seda kodu peeglit.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just. Mida pete väärtustab. Ehk siis kuu laps nõuab tosse, siis ongi selge, mida pere väärtustab. Laps on kodu peegel, ka põhikooli aktusel. Edu teile oma tossude ja ketsidega.

Sina ise peegeldad seda, et ei väärtusta korrektset kirjastiili ja viisakat suhtlemist. Ei ole ka just kõige parem variant.

Noh läks poriloopimiseks. Tossud saite ostetud?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just. Mida pete väärtustab. Ehk siis kuu laps nõuab tosse, siis ongi selge, mida pere väärtustab. Laps on kodu peegel, ka põhikooli aktusel. Edu teile oma tossude ja ketsidega.

Sina ise peegeldad seda, et ei väärtusta korrektset kirjastiili ja viisakat suhtlemist. Ei ole ka just kõige parem variant.

Noh läks poriloopimiseks. Tossud saite ostetud?

Minu laps sel aastal ei lõpeta, nii et meie peres jalatsiteema hetkel aktuaalne ei ole.  Sina aga tee oma peegeldamise teemaga juba rahu, seda enam, et suurim poriloopija siin teemas oled sa ise.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuu laps teeb seltskonnas suu lahti, siis ka kuuled seda kodu peeglit.

Just. Sellest, mida kuuled räägigi. Aga mitte sellest, mis tossud või kingad kellelgi on. Luul, et kingadega tüübid arukamat juttu räägivad kui tossude/plätude/tennistega või paljasjalgsed tüübid, on ravitav.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku tuleb leppida sellega, et mood muutub. Meie eelmine president kandis ka kena kleidiga valgeid tenniseid. Minu silma ei häirinud – just mõtlesin et nii lahe, kui mood on muutunud selliseks, et kleiti kandes ei pea tingimata kontsakingades piinlema.

Põhikooli lõpetajal peab riietust ja jalanõusid valides ka sõnaõigus olema. Kui ta kingade asemel kindlalt tossusid soovib, siis hoolitseks et need tossud oleks tõesti uued ja n-ö pidulikumat sorti, st mitte päris Nike jooksutossud.

Kui põhikooli lõpus nõuab noor tosse aktusele, on aeg vanemal peeglisse vaadata.

Väga nõus. Minu pojad ka sportlased ja igati hoodie-turtleneck-toss usku, aga teatrisse, aktusele, ballile, vastuvõtule pannakse vabatahtlikult ja iseseisvalt ülikond ning nööridega nahkkingad. See on elementaarne härrasmehe etikett.

Nad on ju väikesest peale näinud oma isa, isa sõprade ja äripartnerite pealt, kuidas härrasmees riietub. Miks peaks nad seda taunima? See on ikka auasi ja teeb enesetunde heaks.

Kas teie mehed venivad ka teatrisse ja vastuvõttudele viigita pükstes ja tossudes? See on tõesti miski, mida me ei peaks Ameerika töölisklassilt üle võtma.

Noole poja osas. Noh, riietus on ju kallis ja korralik. Kuldsed tossulaadsed jalanõud on täpselt tema – edev, tohutu tähelepanuvajadusega, suurushullustuses iseendast. Käbi ei kuku kännust … Aga ei saa öelda, et tavatoss pandi jalga. Need on 350.- EUR maksavad konkreetsed disainertossud sellest aastast. Mis ei tee muidugi neid soliidse ülikonna juurde sobivaks ja kandjat härrasmeheks, vaid hoopis gigoloks.

+3
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Perekoolist sain teada, et lisaks pidulikule teksale on olemas ka pidulik toss.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg lõpetas põhikooli valgete vabaajajalatsitega, gümnaasiumi kingadega. Need olid tema jaoks kaks täiesti eri tasemel lõpetamist.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku tuleb leppida sellega, et mood muutub. Meie eelmine president kandis ka kena kleidiga valgeid tenniseid. Minu silma ei häirinud – just mõtlesin et nii lahe, kui mood on muutunud selliseks, et kleiti kandes ei pea tingimata kontsakingades piinlema.

Põhikooli lõpetajal peab riietust ja jalanõusid valides ka sõnaõigus olema. Kui ta kingade asemel kindlalt tossusid soovib, siis hoolitseks et need tossud oleks tõesti uued ja n-ö pidulikumat sorti, st mitte päris Nike jooksutossud.

Kui põhikooli lõpus nõuab noor tosse aktusele, on aeg vanemal peeglisse vaadata.

Väga nõus. Minu pojad ka sportlased ja igati hoodie-turtleneck-toss usku, aga teatrisse, aktusele, ballile, vastuvõtule pannakse vabatahtlikult ja iseseisvalt ülikond ning nööridega nahkkingad. See on elementaarne härrasmehe etikett.

Nad on ju väikesest peale näinud oma isa, isa sõprade ja äripartnerite pealt, kuidas härrasmees riietub. Miks peaks nad seda taunima? See on ikka auasi ja teeb enesetunde heaks.

Kas teie mehed venivad ka teatrisse ja vastuvõttudele viigita pükstes ja tossudes? See on tõesti miski, mida me ei peaks Ameerika töölisklassilt üle võtma.

Noole poja osas. Noh, riietus on ju kallis ja korralik. Kuldsed tossulaadsed jalanõud on täpselt tema – edev, tohutu tähelepanuvajadusega, suurushullustuses iseendast. Käbi ei kuku kännust … Aga ei saa öelda, et tavatoss pandi jalga. Need on 350.- EUR maksavad konkreetsed disainertossud sellest aastast. Mis ei tee muidugi neid soliidse ülikonna juurde sobivaks ja kandjat härrasmeheks, vaid hoopis gigoloks.

Milline tähtis ja üleolev kirjutis. Mõte nagu õige, aga selle väljendusviis kohutav.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku tuleb leppida sellega, et mood muutub. Meie eelmine president kandis ka kena kleidiga valgeid tenniseid. Minu silma ei häirinud – just mõtlesin et nii lahe, kui mood on muutunud selliseks, et kleiti kandes ei pea tingimata kontsakingades piinlema.

Põhikooli lõpetajal peab riietust ja jalanõusid valides ka sõnaõigus olema. Kui ta kingade asemel kindlalt tossusid soovib, siis hoolitseks et need tossud oleks tõesti uued ja n-ö pidulikumat sorti, st mitte päris Nike jooksutossud.

Kui põhikooli lõpus nõuab noor tosse aktusele, on aeg vanemal peeglisse vaadata.

Väga nõus. Minu pojad ka sportlased ja igati hoodie-turtleneck-toss usku, aga teatrisse, aktusele, ballile, vastuvõtule pannakse vabatahtlikult ja iseseisvalt ülikond ning nööridega nahkkingad. See on elementaarne härrasmehe etikett.

Nad on ju väikesest peale näinud oma isa, isa sõprade ja äripartnerite pealt, kuidas härrasmees riietub. Miks peaks nad seda taunima? See on ikka auasi ja teeb enesetunde heaks.

Kas teie mehed venivad ka teatrisse ja vastuvõttudele viigita pükstes ja tossudes? See on tõesti miski, mida me ei peaks Ameerika töölisklassilt üle võtma.

Noole poja osas. Noh, riietus on ju kallis ja korralik. Kuldsed tossulaadsed jalanõud on täpselt tema – edev, tohutu tähelepanuvajadusega, suurushullustuses iseendast. Käbi ei kuku kännust … Aga ei saa öelda, et tavatoss pandi jalga. Need on 350.- EUR maksavad konkreetsed disainertossud sellest aastast. Mis ei tee muidugi neid soliidse ülikonna juurde sobivaks ja kandjat härrasmeheks, vaid hoopis gigoloks.

Ausalt öeldes ma suhtleks pigem paljasjalgse või tossudes heasüdamliku ja tolerantse noorega, aga mitte sellise viimse piirini lihvitud etiketti jälgiva, kuid mürgise meelega inimesega.

 

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et asi ei ole selles ainult, et põhikooli lõpp ei tundu üliolulise verstapostina. Mulle tundub siiski, et arusaam ilust on ka pidevas muutumises. Kui meie generatsioon peab päriselt ilusaks ülikonda kingadega, siis paljude noorte jaoks see ei ole ilus vaid midagi analoogset nagu sunnitaks neid tähtsal üritusel ammu moest läinud vanaisa triibuvesti kandma.

Kõigi meie ilumeel tegelikult muutub. Mäletan aega, kus ma ei teadnud midagi koledamat kui kiles silopallid põldudel ja suured tuulegeneraatorid. Nüüd ma olen nii ära harjunud, et täpilised või pöörlevad väljad tunduvad lausa ilusad.

Mäletan aega, mil retuusid tundusid ilma seelikuta ikka ülikoledad. Nüüd vaatad, et lausa ilusad.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan aega, kus ma ei teadnud midagi koledamat kui kiles silopallid põldudel ja suured tuulegeneraatorid.

… ?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nad on ju väikesest peale näinud oma isa, isa sõprade ja äripartnerite pealt, kuidas härrasmees riietub. Miks peaks nad seda taunima? See on ikka auasi ja teeb enesetunde heaks. Kas teie mehed venivad ka teatrisse ja vastuvõttudele viigita pükstes ja tossudes? See on tõesti miski, mida me ei peaks Ameerika töölisklassilt üle võtma.

Üsna jube jutt sul ja su mõttekaaslastel. Kas muid viise enda jõukasse keskklassi kuulumise näitamiseks pole sa suutnud välja mõelda kui kramplik klammerdumine riietumisreeglitesse (ja kindlasti veel väga paljudesse reeglitesse, mis kõik on “auasi” ja mille tegemata jätmine viib “Ameerika töölisklassi”)? Teine nüanss on, et noor inimene teeb siiski omad valikud ise ning teismeeas ei tehta neid valikuid sugugi vaid kodu järgi. Kui noormees ei soovi veel samastuda kontoris viigipükste ja kingadega tööl käiva isaga, vaid soovib olla vaba noor ning noorena peab ilusaks hoopis tossusid ülikonna all, siis tuleb meil sellega leppida ja mitte teha selliseid peenutsevaid häälitsusi, nagu sina just tegid. Tasub olla õnnelik, et vähemalt korralik ülikond noorte iluetiketti kuulub, mis sellest, et kingadeta. Küll jõuab ta ka nende kingadeni, omal ajal, oma teekonnaga.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on ja jääb kodu peegliks.

Ei ole ja ei jää.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on ja jääb kodu peegliks. Ei ole ja ei jää.

Jääb ikka. Lihtsalt peegel võib olla ka kõverpeegel.

 

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult meeldib, kui 16-aastase unelmate eeskuju ei ole ilmtingimata isa äripartner. Ja eriti vahva, kui see 16-aastane lihtsalt tunneb lõpetamisest rõõmu.

Põhikooli lõpp võiks minu jaoks olla selline noore inimese lõpetamine. Miks mitte tenniste ja mõne vahva suvekleidiga, noormeeste puhul vahva, kui riietuses on nooruslikku julgust, stiili ja värvi. Gümnaasiumi lõpus ootab mõte juba natuke akadeemilisemat valikut (mitte et peaks, aga paljud on selleks ajaks jõudnud rohkem ülikonna-kingade etappi).

 

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult meeldib, kui 16-aastase unelmate eeskuju ei ole ilmtingimata isa äripartner.

Ma ütleks lausa, et mind hirmutab, kui 16-aastase eeskujuks on isa viikpükstes äripartner.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu abikaasa äripartnerid (ehk siis teoreetiliselt meie poja eeskujud?) on põhiliselt IT valdkonnast ning nende riietus on üsna sundimatu. Ja nad ei vahi ega kommenteeri teiste riietust. Seega võivad eeskujuks olla küll.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ükskõik, mis lastel jalas on. Küll aga oli eile ühel aktusel kummaline näha, kuidas üks ema eiras kooli palvet, tikk-kontsadega kingadega mitte tulla, sest lõhub võimla katusematerjali. Mida me lastest tahame, kui juba vanemad on hoolimatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 202 )


Esileht Koolilaps Poiste jalanõud põhikool lõpuaktusel – tossud?