Esileht Koolilaps Poiste jalanõud põhikool lõpuaktusel – tossud?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 202 )

Teema: Poiste jalanõud põhikool lõpuaktusel – tossud?

Postitas:
Kägu

Mul ükskõik, mis lastel jalas on. Küll aga oli eile ühel aktusel kummaline näha, kuidas üks ema eiras kooli palvet, tikk-kontsadega kingadega mitte tulla, sest lõhub võimla katusematerjali. Mida me lastest tahame, kui juba vanemad on hoolimatud.

Kas aktus toimus võimla katusel?

Aga ma käisin ka eile aktusel ja ausalt öeldes pole mul aimugi, mis enamusel lastest jalas oli. Üldmulje oli igatahes viisakas ja pidulik ja noored nägid kõik väga kenad välja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga oli eile ühel aktusel kummaline näha, kuidas üks ema eiras kooli palvet, tikk-kontsadega kingadega mitte tulla, sest lõhub võimla katusematerjali. Mida me lastest tahame, kui juba vanemad on hoolimatud.

Pigem oli see ema lihtsalt udukogu, kes ei viitsinud infomeile lugeda. Selliseid on ju ülipalju. Libistab pilgu üle, fikseerib boldiks tehtud kohad ja kõik. Kui muidugi üldse meili luges.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll aga oli eile ühel aktusel kummaline näha, kuidas üks ema eiras kooli palvet, tikk-kontsadega kingadega mitte tulla, sest lõhub võimla katusematerjali. Mida me lastest tahame, kui juba vanemad on hoolimatud.

Pigem oli see ema lihtsalt udukogu, kes ei viitsinud infomeile lugeda. Selliseid on ju ülipalju. Libistab pilgu üle, fikseerib boldiks tehtud kohad ja kõik. Kui muidugi üldse meili luges.

Kas saadeti kõigile vastavasisuline kiri või oli lihtsalt kooli kodulehel kirjas? Usun, et paljud ei vaata koolide kodulehti, kui enam mingit olulist infot otsida pole vaja. Laps andis teada, millal aktus toimub, mida seal enam muud  vaadata. Kui ka kirjad saadeti, kas oled kindel, et eiraja oli ema, mitte nt tädi, kes ei saanudki sellist kirja?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult meeldib, kui 16-aastase unelmate eeskuju ei ole ilmtingimata isa äripartner. Ja eriti vahva, kui see 16-aastane lihtsalt tunneb lõpetamisest rõõmu.

Põhikooli lõpp võiks minu jaoks olla selline noore inimese lõpetamine. Miks mitte tenniste ja mõne vahva suvekleidiga, noormeeste puhul vahva, kui riietuses on nooruslikku julgust, stiili ja värvi. Gümnaasiumi lõpus ootab mõte juba natuke akadeemilisemat valikut (mitte et peaks, aga paljud on selleks ajaks jõudnud rohkem ülikonna-kingade etappi).

On koole, kus juba põhikooli lõpetamisel on selge must-valge-tumesinine etikett. Niipalju siis värvidest.

Ja on palju noori, kes juba põhikooli lõpetamiseks on küpsenud sinna ülikonna ja kingade sobivaks ja ilusaks pidamise faasi.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on, siis on – pole ka probleemi ju. Pigem pidasin ma seda silmas, et mulle meeldib, kui noore inimese lõpetamine on noore inimese lõpetamine. Kes tahab, kannab musta ülikonda nahkkingadega ja kes tahab, leiab muu lahenduse. Miskipärast ma ei ole kuulnud, et lõpetajad väga sisiseks, et näe, Kristo tuli vabaaja kingadega – ei tea, mis kodust ta küll on. Nö sisisejad ja lastesse kritiseerimise süstijad on ikka pigem lapsevanemad.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma ei arva, et ülikonna ja kingade kandmine oleks faas, kuhu nö küpsetaks. Pole enam need ajad, kus ülikonna kandmine oleks mingi mõõdupuu. St mõne jaoks kindlasti on, aga üldiselt ei ole see enam asi, mida nii pingsalt vaadataks.

 

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja on palju noori, kes juba põhikooli lõpetamiseks on küpsenud sinna ülikonna ja kingade sobivaks ja ilusaks pidamise faasi.

Kindlasti on selliseid noori, kellel kodust elu juhib proua ema ja suurimateks eeskujudeks on ainult isa äripartnerid.

Enamus põhikooli lõpetajaid on küpsenud siiski eakohaselt ja see on väga OK.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See hoodie-keeld algas vist sellest, et kapuuts tõmmati koolis pähe. Mis oli millalgi väga popp. Võiks ju lihtsalt selle ära keelata, mitte teha vahet kapuutsiga ja kapuutsita pusa vahel. Mõlemad samast materjalist ju, muud vahet pole.

Täpselt.

Mitte millalgi, vaid ka praegu on osa lapsi kapuutsi alla peitumas. Kui kapuuts on olemas, tõmmatakse see pähe kohe, kui õpetaja pilgu teisele poole pöörab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte millalgi, vaid ka praegu on osa lapsi kapuutsi alla peitumas. Kui kapuuts on olemas, tõmmatakse see pähe kohe, kui õpetaja pilgu teisele poole pöörab.

Minu laste koolis on kapuutsiga riided keelatud. Ma ei saa küll aru, miks see nii on – kellel kodune kasvatus ütleb, et siseruumis mütsi ei kanta, need ju nagunii kapuutsi koolis pähe ei tõmba. Ja need teised – las siis olla kapuutsiga,  ega nad sellega kedagi ei sega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja need teised – las siis olla kapuutsiga,  ega nad sellega kedagi ei sega.

Esialgu segab iseennast, sest ei osale tunnitöös. Kui õpetaja teda siiski kaasab, ei oska ta vastata, hakkab segama õpetajat ja teisi, sest ei tea, kus on järg jne.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem oli see ema lihtsalt udukogu, kes ei viitsinud infomeile lugeda. Selliseid on ju ülipalju. Libistab pilgu üle, fikseerib boldiks tehtud kohad ja kõik. Kui muidugi üldse meili luges.

Ei olnud udukogu. Teadlikult tegi nii. Sel teemal räägiti koosolekul, kus emme viibis. Korduvalt saadeti vastavasisulisi teateid nii vanematele kui lastele. Nahaalsus on sellise asja õige nimetus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja need teised – las siis olla kapuutsiga, ega nad sellega kedagi ei sega.

Esialgu segab iseennast, sest ei osale tunnitöös. Kui õpetaja teda siiski kaasab, ei oska ta vastata, hakkab segama õpetajat ja teisi, sest ei tea, kus on järg jne.

Kes tahab kuulata, see jätab kapuutsi pähe tõmbamata või kuuleb ka läbi kapuutsi. Ja keda tunni teema ja õpetaja jutt ei huvita, selle mõtted käivad nagunii oma rada kapuutsist sõltumata.

Aga keelata koolis kapuutiga riiete kandmine põhjusel,  et kapuuts pusa küljes takistab tunnitöös osalemast, on lihtsalt jabur.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja need teised – las siis olla kapuutsiga, ega nad sellega kedagi ei sega.

Esialgu segab iseennast, sest ei osale tunnitöös. Kui õpetaja teda siiski kaasab, ei oska ta vastata, hakkab segama õpetajat ja teisi, sest ei tea, kus on järg jne.

Kes tahab kuulata, see jätab kapuutsi pähe tõmbamata või kuuleb ka läbi kapuutsi. Ja keda tunni teema ja õpetaja jutt ei huvita, selle mõtted käivad nagunii oma rada kapuutsist sõltumata.

Aga keelata koolis kapuutiga riiete kandmine põhjusel, et kapuuts pusa küljes takistab tunnitöös osalemast, on lihtsalt jabur.

Ühe lapse koolis on kapuutsiga riided keelatud, teise koolis kapuutsi tunnis pähe tõmbamine keelatud, saan aru miks  ja probleemi ei näe. Oma kogemusest tean et hea suur paks kapuuts annab võimaluse end ümbritsevast lihtsamini välja lülitada ja seda ju koolis vaja pole. Tegelikult ise oleksin tahtnud eksamil ühte head kapuutsiga pusa selga, et paremini süveneda, aga sinna mindi vähemalt vanasti pidulikumas riietuses.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapsel olid ühes koolis lubatud kapuutsiga pusad – see kool oli pea kõiges selline lodevam. Varsti vist kümnes aasta üritatakse koolivormi kasutusele võtta. Ei õnnestu. Teises koolis pole lubatud ja ega keegi seda nö inimõiguseks ei pea ka. Seal koolis reeglite kehtestamisega probleeme pole. Kui valima peaks, valiks teise variandi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu üdini tossu-usku poeg küsis 2 päeva enne aktust isalt, et mis jalanumber tal on ja kas ta võib tema kingadega aktusele minna. Olen kindel, et kui oleksin hakanud talle varem kinga tossu asemele jalga suruma, siis poleks ta iial ise kinga küsima hakanud. Et aga tema valikut aktsepteerisime, siis sai ta vabalt ise mõelda ja ümber mõelda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku tuleb leppida sellega, et mood muutub. Meie eelmine president kandis ka kena kleidiga valgeid tenniseid. Minu silma ei häirinud – just mõtlesin et nii lahe, kui mood on muutunud selliseks, et kleiti kandes ei pea tingimata kontsakingades piinlema.

Põhikooli lõpetajal peab riietust ja jalanõusid valides ka sõnaõigus olema. Kui ta kingade asemel kindlalt tossusid soovib, siis hoolitseks et need tossud oleks tõesti uued ja n-ö pidulikumat sorti, st mitte päris Nike jooksutossud.

Kui põhikooli lõpus nõuab noor tosse aktusele, on aeg vanemal peeglisse vaadata.

Väga nõus. Minu pojad ka sportlased ja igati hoodie-turtleneck-toss usku, aga teatrisse, aktusele, ballile, vastuvõtule pannakse vabatahtlikult ja iseseisvalt ülikond ning nööridega nahkkingad. See on elementaarne härrasmehe etikett.

Nad on ju väikesest peale näinud oma isa, isa sõprade ja äripartnerite pealt, kuidas härrasmees riietub. Miks peaks nad seda taunima? See on ikka auasi ja teeb enesetunde heaks.

Kas teie mehed venivad ka teatrisse ja vastuvõttudele viigita pükstes ja tossudes? See on tõesti miski, mida me ei peaks Ameerika töölisklassilt üle võtma.

Noole poja osas. Noh, riietus on ju kallis ja korralik. Kuldsed tossulaadsed jalanõud on täpselt tema – edev, tohutu tähelepanuvajadusega, suurushullustuses iseendast. Käbi ei kuku kännust … Aga ei saa öelda, et tavatoss pandi jalga. Need on 350.- EUR maksavad konkreetsed disainertossud sellest aastast. Mis ei tee muidugi neid soliidse ülikonna juurde sobivaks ja kandjat härrasmeheks, vaid hoopis gigoloks.

Tere, Pardifilee!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult meeldib, kui 16-aastase unelmate eeskuju ei ole ilmtingimata isa äripartner. Ja eriti vahva, kui see 16-aastane lihtsalt tunneb lõpetamisest rõõmu.

Põhikooli lõpp võiks minu jaoks olla selline noore inimese lõpetamine. Miks mitte tenniste ja mõne vahva suvekleidiga, noormeeste puhul vahva, kui riietuses on nooruslikku julgust, stiili ja värvi. Gümnaasiumi lõpus ootab mõte juba natuke akadeemilisemat valikut (mitte et peaks, aga paljud on selleks ajaks jõudnud rohkem ülikonna-kingade etappi).

On koole, kus juba põhikooli lõpetamisel on selge must-valge-tumesinine etikett. Niipalju siis värvidest.

Ja on palju noori, kes juba põhikooli lõpetamiseks on küpsenud sinna ülikonna ja kingade sobivaks ja ilusaks pidamise faasi.

Must- valge etikett? Et nagu kelnerite ja teenijatüdrukute kokkutulek?

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult meeldib, kui 16-aastase unelmate eeskuju ei ole ilmtingimata isa äripartner. Ja eriti vahva, kui see 16-aastane lihtsalt tunneb lõpetamisest rõõmu.

Põhikooli lõpp võiks minu jaoks olla selline noore inimese lõpetamine. Miks mitte tenniste ja mõne vahva suvekleidiga, noormeeste puhul vahva, kui riietuses on nooruslikku julgust, stiili ja värvi. Gümnaasiumi lõpus ootab mõte juba natuke akadeemilisemat valikut (mitte et peaks, aga paljud on selleks ajaks jõudnud rohkem ülikonna-kingade etappi).

On koole, kus juba põhikooli lõpetamisel on selge must-valge-tumesinine etikett. Niipalju siis värvidest.

Ja on palju noori, kes juba põhikooli lõpetamiseks on küpsenud sinna ülikonna ja kingade sobivaks ja ilusaks pidamise faasi.

No tõesti, mustvalget riietust kannab pidulikel üritustel teenindav personal. Meile on jäänud see komme nõukaajast- midagi kena ja pidulikku polnud saada ja ega nõukogude inimesele “uhkeldamine” sobinudki.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle isiklikult meeldib, kui 16-aastase unelmate eeskuju ei ole ilmtingimata isa äripartner. Ja eriti vahva, kui see 16-aastane lihtsalt tunneb lõpetamisest rõõmu.

Põhikooli lõpp võiks minu jaoks olla selline noore inimese lõpetamine. Miks mitte tenniste ja mõne vahva suvekleidiga, noormeeste puhul vahva, kui riietuses on nooruslikku julgust, stiili ja värvi. Gümnaasiumi lõpus ootab mõte juba natuke akadeemilisemat valikut (mitte et peaks, aga paljud on selleks ajaks jõudnud rohkem ülikonna-kingade etappi).

On koole, kus juba põhikooli lõpetamisel on selge must-valge-tumesinine etikett. Niipalju siis värvidest.

Ja on palju noori, kes juba põhikooli lõpetamiseks on küpsenud sinna ülikonna ja kingade sobivaks ja ilusaks pidamise faasi.

No tõesti, mustvalget riietust kannab pidulikel üritustel teenindav personal. Meile on jäänud see komme nõukaajast- midagi kena ja pidulikku polnud saada ja ega nõukogude inimesele “uhkeldamine” sobinudki.

Aktusel vaatasin, et must ülikond ja valge pluus nägid tõesti välja nii nagu oleks aeg 10 aastat tagasi.  Erinevat tooni sinised, ruudulised, heledad ülikonnad olid noortel nii ilusad seljas. Paljudel oli kikilips, mõndadel tavaline lips ja osadel polnudki. Kellel oli täiskomplekt (ülikond ja lips) olid jakas kingad. Kes ilma lipsuta ja rohkem casual ülikond, nendel valdavalt tossud/vabaaja jalanõu. Tegemist Tallinna kesklinna kooliga.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen küll nõukogude ajal kasvanud ehk siis peaksin olema vägagi harjunud selle must ülikond valge särk kombinatsiooniga, aga millegipärast ei näe seda juba aastaid enam mujal kui matustel (ja sinna see sobib väga hästi). Põhikooli lõpetamisel rangelt must-valgena… ma ei tea, kuidagi kurb oleks vaadata noort inimest sellises riietuses.

Mu oma lapse üks klassikaaslane kandis mõned aastad tagasi pk lõpuaktusel tumesinise triibumustriga ülikonna juurde punaseid tosse ja väga stiilne oli.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja teine asi: siin pakutakse kogu aeg, et kingi saab soodsalt taaskasutusest ja küsitakse, et kas teie pojad siis muul ajal kingi ei kanna – asi ei ole ju selles, et kingi ei oleks kapis (või poes) või nagu ei oleks raha kingade ostmiseks. See on praeguse aja mood ja noored tahavad sellega kaasas käia. See ei tähenda kaugeltki mitte, et aktusele mindaks mingite vanade jooksutossudega, ei. Lõpuaktuseks ostetakse enamikel juhtudel ikka uued tossud, mis tihtipeale maksavad rohkem kui nahkkingad.

Mul endal küll poisse ei ole, aga tean täiesti kindlalt, et selles küsimuses ma temaga kiskuma küll ei hakkaks.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See hoodie-keeld algas vist sellest, et kapuuts tõmmati koolis pähe. Mis oli millalgi väga popp. Võiks ju lihtsalt selle ära keelata, mitte teha vahet kapuutsiga ja kapuutsita pusa vahel. Mõlemad samast materjalist ju, muud vahet pole.

Täpselt.

Mitte millalgi, vaid ka praegu on osa lapsi kapuutsi alla peitumas. Kui kapuuts on olemas, tõmmatakse see pähe kohe, kui õpetaja pilgu teisele poole pöörab.

Minu jaoks on see nõue, et koolis ei või kapuutsi kasutada, on  kõige mõttetum ahistamine üldse. Kool on koht, kus sa päevast päeva pead sunnitud seltskonnas keset kisa oma aega veetma ja suutma keskenduda. Kui sa oled inimene, kellel keskendumiseks on vaja rahu ja vaikust ja seda, et teiste pilgud kogu aeg sind ei jälgiks, siis on kapuuts imehea asi, mis aitab sul tekitada enesele illusiooni sellest, et sind ei jälgita. See aitab õppimisele keskenduda, see aitab vahetunnis puhata. Aga inimesed, kellele meeldib tähelepanu keskel oma aega veeta või kes ootavad pidevalt, et neid vaadataks ja jälgitaks, ei saa sellest aru ja sunnivad kõiki samal viisil käituma.  Õppimist väga sageli lihtsalt ei toimu kui õpilane ei saa eralduda kasvõi selle kapuutsi varju. Kõik tema mõtted tegelevad sellega, kuidas tähelepanu all ellu jääda. Minu tütar näiteks varjub õppides kapuutsi asemel juuste varju. Ja ta on peaaegu ainus oma väga keerulisest klassist, kes õppimisega tegeleda suudab ja häid tulemusi saab. Poistel seda juuste varjus keskendumise võimalust ei ole, neil ongi võimaluseks ainult kapuuts.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on see nõue, et koolis ei või kapuutsi kasutada, on  kõige mõttetum ahistamine üldse. Kool on koht, kus sa päevast päeva pead sunnitud seltskonnas keset kisa oma aega veetma ja suutma keskenduda. Kui sa oled inimene, kellel keskendumiseks on vaja rahu ja vaikust ja seda, et teiste pilgud kogu aeg sind ei jälgiks, siis on kapuuts imehea asi, mis aitab sul tekitada enesele illusiooni sellest, et sind ei jälgita. See aitab õppimisele keskenduda, see aitab vahetunnis puhata. Aga inimesed, kellele meeldib tähelepanu keskel oma aega veeta või kes ootavad pidevalt, et neid vaadataks ja jälgitaks, ei saa sellest aru ja sunnivad kõiki samal viisil käituma.  Õppimist väga sageli lihtsalt ei toimu kui õpilane ei saa eralduda kasvõi selle kapuutsi varju. Kõik tema mõtted tegelevad sellega, kuidas tähelepanu all ellu jääda. Minu tütar näiteks varjub õppides kapuutsi asemel juuste varju. Ja ta on peaaegu ainus oma väga keerulisest klassist, kes õppimisega tegeleda suudab ja häid tulemusi saab. Poistel seda juuste varjus keskendumise võimalust ei ole, neil ongi võimaluseks ainult kapuuts.

Mitte kapuutsi keelamise vastu ei ole sul vaja sõna võtta, vaid selle vastu, et su lapse koolis ei lase kisa õppimisele keskenduda.

Ja mismõttes ei ole poistel juuste varju varjumise võimalust? Kas seal koolis on poistel ka kohustuslik kanda lühikesi juukseid?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte kapuutsi keelamise vastu ei ole sul vaja sõna võtta, vaid selle vastu, et su lapse koolis ei lase kisa õppimisele keskenduda

Ei tasu sellele ühele sõnale ” kisa” keskenduda, see on ju ainult üks aspekt. Laste seltskonnas on peaaegu alati melu, nahistamine ja kõige enam just see alateadlik tunne, et keegi võib parasjagu jälgida kuidas sa istud, kas sügad nina, mis näoilmega sa oled. Sotsiaalne ärevus teismeeas on pigem reegel kui erand. Kisa on algklassides vahetunnis ja see on miski, mida ei saa muuta olukorras kus on palju lapsi koos, sest lapsed peavadki saama vahetunnis end välja elada, et tunnis suudaks keskenduda. Pigem tuleks aktsepteerida, et kapuuts on väljamõeldud probleem, mis aitab last ja ei tohiks teistele inimestele kuidagi korda minna.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tõesti, mustvalget riietust kannab pidulikel üritustel teenindav personal. Meile on jäänud see komme nõukaajast- midagi kena ja pidulikku polnud saada ja ega nõukogude inimesele “uhkeldamine” sobinudki.

Jah, frakki kannab ka ainult teenindav personal.

Ning soovitav uurida UK tippülikoolide nõudeid akadeemiliste ürituste riietusele. Kas nemad on ka nõukajast pärit?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mismõttes ei ole poistel juuste varju varjumise võimalust? Kas seal koolis on poistel ka kohustuslik kanda lühikesi juukseid?

Sa alahindad sotsiaalsete normide ja sotsiaalsete suhete olulisust teismelise elus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tõesti, mustvalget riietust kannab pidulikel üritustel teenindav personal. Meile on jäänud see komme nõukaajast- midagi kena ja pidulikku polnud saada ja ega nõukogude inimesele “uhkeldamine” sobinudki.

Jah, frakki kannab ka ainult teenindav personal.

Ning soovitav uurida UK tippülikoolide nõudeid akadeemiliste ürituste riietusele. Kas nemad on ka nõukajast pärit?

No kuule! Põhikooli lõpetamine ei ole küll nüüd mingi frakiüritus. Kuskil võimlas frakiga diplomile järgi minna ja õues jalgpalliplatsil pildistada… Frakk oleks ikka väga overdressed. Ülikooli lõpetamine mõnes riigis ongi ikka hoopis teise taseme üritus. Ja mõnes muus riigis võiks ka ülikoolidiplomile suht suvakalt riietatuna järgi minna.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tõesti, mustvalget riietust kannab pidulikel üritustel teenindav personal. Meile on jäänud see komme nõukaajast- midagi kena ja pidulikku polnud saada ja ega nõukogude inimesele “uhkeldamine” sobinudki.

Jah, frakki kannab ka ainult teenindav personal.

Ning soovitav uurida UK tippülikoolide nõudeid akadeemiliste ürituste riietusele. Kas nemad on ka nõukajast pärit?

No kuule! Põhikooli lõpetamine ei ole küll nüüd mingi frakiüritus. Kuskil võimlas frakiga diplomile järgi minna ja õues jalgpalliplatsil pildistada… Frakk oleks ikka väga overdressed. Ülikooli lõpetamine mõnes riigis ongi ikka hoopis teise taseme üritus. Ja mõnes muus riigis võiks ka ülikoolidiplomile suht suvakalt riietatuna järgi minna.

Istu, kaks. Funktsionaalne lugemine on olematu. Kuskil pole öeldud, et põhikoolilõpetaja peaks frakki kandma. Vastus oli kommentaarile, et must-valge on teenindava personali riietus. Või peadki mõne teise riigi ülikoolilõpetamist teenindava personali ürituseks?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on just selline, et melu ja nahistamine on just seal koolis, kus kapuutside taha varjumine lubatud. Teises koolis, kus pole lubatud, on kord nii majas, et sul ei jää aega mõeldagi kõrvalistele asjadele. Mingit kisa polegi, sest ka see pole lubatud või on nii palju tegemist, et sa ei pane tähelegi, kes sind vaatab või mitte. Minu lapse klassis oli pidev kapuutsijama just nende õpilastega, kes õpetajale niigi vaevu-vaevu tähelepanu pöörasid.

Ma ei tahaks olla õpetaja sellise klassi ees, kus nt kolmandik või pool õpilastest võib suvalisel hetkel otsustada, et nad tahaks nüüd kapuutsi pähe tõmmata. Või kui lubada kapuuts, siis kus võiks see piir olla – kas silmad väljas? ninaots väljas?

Kõigile on kasulikum, kui ei suuna õpetajat mingiks läbirääkimiste pidajaks. Mis on keelatud, on keelatud.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See läheb teemast omajagu kõrvale, aga mina kannan tihti siseruumides kapuutsi, peapaela või lausa mütsi. Mul põhjustab tuuletõmbus või vahel isegi lihtsalt konditsioneer või lahtine aken migreenihoogusid, seega mul pole muud valikut. Õnneks kooliõpilasena mul seda probleemi veel polnud, haigestusin umbes aasta pärast gümnaasiumi lõpetamist.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 202 )


Esileht Koolilaps Poiste jalanõud põhikool lõpuaktusel – tossud?