Esileht Koolilaps Poiste kasvuspurt ja hääkemirre

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Poiste kasvuspurt ja hääkemirre

Postitas:

Kui pikad on teid 10-12 aastased poisid? Millal see suurem kasvamine ja häälemurre toimuvad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12 a poiss on 162 pikk ja vahest hakkab kõrgel hääle rääkima (kui erutub).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 07:43; 17.06 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

12a poiss on 149 cm ja mingit kukehäält veel ei kosta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poisil ei toimunudki klassikalist häälemurret vaid hääl läks lihtsalt tasapisi jämedamaks. Järsku kasvuspurti ka polnud, kasvas ühtlases tempos.
Praegu on 16, pikkus 180 cm, jalanr 44. Jala kasv tundub olevat lõppenud, aga pikkuses kasvab veel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

13a poiss. Häälemurre algas 12 aastaselt, praegu juba enamvähem läbi. Noormees. Jala kasvamise kiirendus oli eelmisel suvel 38-st 40-ni. Täna 40 väike. Pikenemise kiirendus algas sellel kevadel praegu 178 cm pikk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 11 aastasel poisil just olen märganud, et hääl on imelikuks läinud, eriti kui hüüab kõvasti või nii. Ja kasvuspurt on ka olnud, eriti märkasin jalanumbri osas, eelmine aasta olid 37 jalanõud ja see aasta järsku 40.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10a-selt oli 141
11a-selt 147
12a-selt 152

Praegu on 15 (suve lõpus saab 16) ja poole cm jagu veel alla 180. Kasvuspurt oli 12-15a, mil kasvas 27cm. Viimase aastaga (15+) pole pea midagi lisandunud. Pakun, et saabki selline 180-185cm pikkune olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poisil ei toimunudki klassikalist häälemurret vaid hääl läks lihtsalt tasapisi jämedamaks. Järsku kasvuspurti ka polnud, kasvas ühtlases tempos.

Praegu on 16, pikkus 180 cm, jalanr 44. Jala kasv tundub olevat lõppenud, aga pikkuses kasvab veel.

Sama siin. Ainult jalanumber kasvas aastaga neli numbrit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, millal toimub. 13-aastane poiss, 156 cm, jalg 39-40, eelmisel suvel laulis veel sopranit, praegu kvalifitseerub aldiks :). Ma pole uurinud, millal ta isal häälemurre oli, aga pikkust hakkas viskama 10. klassis, st ca 15-aastaselt, enne oli pisike, keskkooli lõpetades 195. Ma arvan, et poisi puhul tasubki prognoosimiseks uurida isa “ajalugu”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu poiss kogu aeg keskmisest pikem olnud. Mõõtnud oleme alati sünnipäevadel (s.o siis pikkus täpselt 10-aastaseks saades jne).
10a. 152 cm
11a. 158 cm
12a. 167 cm
13a. 177 cm
14a. 189 cm

Kui kasvugraafikut vaadata, siis kasvuspurt oligi vahemikus 13-14a. Häälemurre toimus väga märkamatult, aga minu meelest ka samal perioodil.

Nüüd on 16a. ja täpselt 2m pikk, vähemalt viimase poole aastaga pole enam eriti kasvanud (ehk 0,5 cm veel). Loodetavasti on kasv täis.

Edit: Eelmisele käole, kes soovitas vaadata isa “ajalugu”. Alati ei näita see ka midagi, sama isa pojad võivad väga erinevas tempos kasvada ja lõplik pikkus neil samuti oluliselt erineda. Mu enda vennad heaks näiteks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10 aastane on 135 cm pikk, jalg 33 ja kaalub 28 kg. Ootame juba ammu mingitki kasvu, kasvuspurdist võime vist unistada 😀
Abikaasa hakkas alles sõjaväes kasvama, poiss ilmselt läheb sama rada. Loodan siiski, et põhikooli lõpuks on klassikaaslastega ühte mõõtu enamvähem, praegu ikka käbi teiste hulgas. Ise ta sellest õnneks suurt numbrit ei tee.
Kõige selle juures on hãäl tal alati olnud madal ja mehine, jorrab nagu karu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kümnene on 160 cm pikk, jalg 42. Loodan, et ei tule mingit kasvuspurti, praegu on juba suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 17:40; 17.06 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil poiss 13, jalanumber 45 ????, aga pikkust kõigest 167. Loodab hirmsasti, et ehk suvel viskab pikkust juurde ja sügiseks siis kooli minnes pikem. Mängib korvpalli ja see pikkuse teema meil pidevalt päevakorras. Häälemurre käis kuidagi sujuvalt. Mingeid piiksatusi nagu polnudki, järsku täheldasime, et hääl hoopis tummisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu pojad olid tükk aega päkapikud: 12-aastaselt 150 cm, arvasin, et teismeiga ei tulegi.
Ja ühel hetkel hakkasid viskama.
Praegu 16-aastased; jalg 44, häälemurret ei olnud, hääl läks ühtlaselt jämedaks ja mehelikuks; pikkust 180, kaldun arvama, et tuleb veel juurde, talvel ostetud teksad on kuidagi lühikesed.
Õlad on ainult natuke kiitsakad…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kümnene on 160 cm pikk, jalg 42. Loodan, et ei tule mingit kasvuspurti, praegu on juba suur.

Jep, 160-170cm mees on ju iga naise unelm.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehh, mul on vanem poeg isast 17 cm pikem, isaga olid ühe pikkused kuskil põhikoolis. Poiss on 198 ja isa 181. Ei aita ka isaga võrdlemine.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 07:43; 17.06 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal see sinu lapse puhul juhtub, saad teada siis, kui sinu lapsel on see ära juhtunud 🙂
Ühtset reeglit ei ole.
Mul on 3 poega
Ühelgi ei olnud nn klassikalist häälemurret. Tasapisi läks hääl jämedamaks.
Vanem poiss oli veel põhikooli lõpetades üsna lühike – 178 cm. Gümnaasiumi lõpetades oli 191 cm ja selliseks ongi jäänud.
Keskmine poiss oli 13-aastaselt 182 pikk. Nüüd on 19-a on on jätkuvalt 182 cm. Ehk siis see ongi tema lagi.
Noorima kasvuspurt oli 13-15-aastaselt. Põhikooli lõpetades oli 191 cm ja nüüd on aastaga lisandunud 3 cm. Ehk siis hetkel 17-aastaselt on 194 cm. Jalanr on 46/47. Soovin, et ta rohkem ei kasvaks, kuid kindel ei saa olla.
P.S. Mina olen 162 cm ja poiste isa 181 cm. Varem ei osanudki kõige parema tahtmisegi juures oodata, et mõni poistest nii pikaks kasvab, kui nad on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep, 160-170cm mees on ju iga naise unelm.

Kui kümneselt on 160, siis vast pole karta, et 160-170 cm jääb. Mõtlesin seda, et ei tahaks väga, et kahemeetriseks kasvab. Aga eks kasvab palju kasvab, teha pole midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 17:40; 17.06 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei aita see statistika sind midagi. Mul ja õel on samavanad pojad, minu oma on ammu mehe kasvu ja häälega, õe oma ikka veel lapsemõõtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss on veel 12, varsti saab 13.a.
On u 174-175 cm pikk. Häälemurre on tal minu meelest juba väga ammu ja nüüdseks on korralik bass. Päriselt on korralik madal mehehääl.
Jalg ei ole väga suur, u 40-41.
Minu meelest ei ole ta mõnda aega kasvanud ja eks ole oodata suuremat spurti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10 aastane on 135 cm pikk, jalg 33 ja kaalub 28 kg. Ootame juba ammu mingitki kasvu, kasvuspurdist võime vist unistada ????

Abikaasa hakkas alles sõjaväes kasvama, poiss ilmselt läheb sama rada. Loodan siiski, et põhikooli lõpuks on klassikaaslastega ühte mõõtu enamvähem, praegu ikka käbi teiste hulgas. Ise ta sellest õnneks suurt numbrit ei tee.

Kõige selle juures on hãäl tal alati olnud madal ja mehine, jorrab nagu karu.

Minu 7aastane on sama mõõtu, aga 4kg kergem. Mina kasvasin lapsena ka väga kiiresti pikaks, aga praegu olen 169cm ja tema isa on 170cm, seega mingit hiiglast temast ilmselt tulemas pole. Kasvab ilmselt samuti kiiresti pikkuse täis ja teised panevad temast lõpuks pika puuga mööda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Poiste kasvuspurt ja hääkemirre