Esileht Koolilaps Pojad ja vuntsi pügamine

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Pojad ja vuntsi pügamine

Postitas:
Kägu

Kui vanalt teie pojad vuntse ajama on hakanud ja kas ise või olete kuidagi mõjutanud? Neil tundub olema mingi tõrge sellega, nagu häbenevad või ma ei tea. Mul poiss saab kohe 15, juba aastake on tume ude nina all, aga iga jutt pügamise vajadusest ajab teda ainult kurjaks.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üheteistkümneselt, kui tume ude ninna alla ilmus oli kohe see vaja ka eemaldada, kuna teistel veel väga ei olnud seda “bum fluff’i” siis ei tahtnud ilmselt ka erineda. Viieteistkümneselt ajas üle päeva näo puhtaks. Praegu, gümnaasiumi lõpupoole kannab korralikult piiratud vunse ja habet.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

15a sünnipäevaks sai pardel kingitud, enne seda oli ka juba ude nina all. Päris kohe vist kasutama ei hakanud, aga üsna varsti oli vunts kadunud. Natuke aitas vist vanem õde ka kaasa, kes paar korda tegi märkusi vuntsiudeme kohta.

Minu meelest peab see ikka lapse otsus olema, millal või kas ta vuntse või habet ajama hakkab (mull isiklikult ka kolm karva lõua otsas ei meeldiks, aga ütlema ma seda ka ei hakkaks).

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis pügamise vajadus? Mis sa ahistad oma last selle jutuga? Ise teab, kas ajab oma vuntsi maha või laseb kasvada, miks see sind segab?

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ise teab, kas ajab oma vuntsi maha või laseb kasvada, miks see sind segab?

Oh oleks see 14 aastastel ometi nii, et ise teab. Karvaeemaldus või -hooldus on osa hügieenist. Kui poeg end ei pese, siis ka ise teab või?

+7
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa praegu üldse aru? Kohe 15 aastane ja ema peab muretsema pesemise ja vuntsikärpimise pärast? Ma olen kuus poissi suureks kasvatanud ja ma ei ole mitte üks kord oma pead vaevanud selliste asjadega. Suuremad virutasid oma esimesed žiletid isa tagant arvatavasti, nooremad nende järelt või ostsid ise. Mingil hetkel, kui näha oli, et vaja, ostsin kõigile oma tarvikud. Eks vanemad vennad endast tükk maad nooremate piimavuntsi kallal veidi ilkusid, see käib asja juurde. Pesemisest pole üldse mõtet rääkida meil, mingi hetk oli tunne, et hakka keelama.

Aga eks nad teevad nii, nagu teised ees. Kui sõbrad ajavad, on see ka nende jaoks loomulik. Kui teised on kõrval veel oma udemetega, kes see ikka esimene tahab olla. Aga jah, meie omad on ennem koledaks pidanud neid udemeid ja üsna varakult järjepidevalt ajama hakanud.

Emana vaata lihtsalt, et tal oleks millega ajada. Esimese hooga kasvõi need nn ühekordsed žiletid. Kui isa olemas, las mehed suhtlevad omavahel, mis parem vahend oleks. Mingit super-hüper kraami pole algul vaja.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa praegu üldse aru? Kohe 15 aastane ja ema peab muretsema pesemise ja vuntsikärpimise pärast?

Pesemine oli paralleel lihtsalt. Sellega pole ikka juba aastaid muret. Aga vuntsikärpimine on teine teema – ütled ju ka ise, et “kesse ikka esimene tahab olla”. Aga keegi ju peab, miks mitte siis minu poeg. Ja see piimavunts on ju väga kole, tegelikult. Lausa eemaletõukav. Läbi tüdrukute silmade. Mu küsimus oligi, et kas olete ise mõjutanud või lihtsalt lasknud olla.

Vahendeid on isa talle ammu tutvustanud ja need on saadaval.

+5
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja see piimavunts on ju väga kole, tegelikult. Lausa eemaletõukav. Läbi tüdrukute silmade.

Kust sa tead? Ära kanna oma arvamust teistele üle. Võib-olla nende klassis on just uhked ja tüdrukute poolt eelistatud need, kellel juba vunts kasvab.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja see piimavunts on ju väga kole, tegelikult. Lausa eemaletõukav.

See on ikka imelik, et üks ema oma poja kohta nii ütleb. Piimavuntsi mitte ära ajamine ei ole kuidagi ebahügieeniline, et siin selline paralleel toodi. Ma ütleks, et pigem maitseasi. Mul on kaks poega, pole ausalt öeldes küll selle peale tulnud, et  rääkida “vuntsi pügamise vajadusest”, sest ma ei saa ka sellest aru, mis VAJADUS see selline on. Kui poeg ise tunneb, et on VAJA, siis on teine asi. Aga et laps oma tärkava udemega on lausa eemaletõukav, seda on ikka valus lugeda küll. Ime kah, et poeg kurjaks ei lähe selle jutu peale. Äkki talle endale meeldib? Mul olid siin mingi aja vuntsidega, siis äkki ilma vuntsideta ja ikkagi ma ei taipa, miks ma emana peaksin sellesse kuidagi sekkuma.

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga et laps oma tärkava udemega on lausa eemaletõukav, seda on ikka valus lugeda küll.

Sõnaväänamises oled tõesti osav. Mina pole küll öelnud, et laps on eemaletõukav. Vunts aga küll on. (Ja selles ma kahtlen, et sul iseenda sõnaväänamist lugedes valus oli – pigem ikka oli sul uhke tunne, et oioi, kui hästi ma selle pirni sõnastasin! 🙂 )

Kuna mul on ka kaks vanemat tütart, siis tean väga täpselt, mida mõlemad neist ja nende sõbrannad poiste udemetest arvanud on, sellest on omal ajal väga palju juttu olnud. Ma arvan, et pole põhjust uskuda, et poja tüdruktuttavad nüüd äkki 180 kraadi teistmoodi arvavad.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanem hakkas vist keskooli alguses, noorem pole veel hakanud. Ehk et meie peres on 18a sile nägu ja 16a vuntsid ja kikkhabe. 😀 Aga no mina ei hakka suurtele inimestele ette kirjutama, mis soengut nad kandma peavad, ei peas ega näos ega mujal.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõnaväänamises oled tõesti osav. Mina pole küll öelnud, et laps on eemaletõukav. Vunts aga küll on. (Ja selles ma kahtlen, et sul iseenda sõnaväänamist lugedes valus oli – pigem ikka oli sul uhke tunne, et oioi, kui hästi ma selle pirni sõnastasin! 🙂 )

See oli nüüd küll imelik vastus. Selgeltnägemises pole sa kuigi osav – mis pirn ja uhke tunne? Miks sa mind ründad? Jah, oligi valus lugeda, et oma lapse vunts on sulle eemaletõukav. Ma tõesti oma poegade ükskõik mis osa kohta ei saaks öelda eemaletõukav. Kas mulle miski meeldib või mitte, on iseasi, aga õrnas eas noormehe välimust kommenteerida, et kuule, see piimavunts on küll ebameeldiv vaadata, ei pea ma kuidagi õigeks. See on sinu arvamus, et see on kole ja peaks 15-aastaselt hakkama vuntse ajama, aga mida ta ise arvab, kas sa üldse tead või kas see sind huvitab?

Vastasin teemaalgatuses esitatud küsimusele, et minu arvates pole emal vaja sellistesse asjadesse oma nina toppida ja mina pole seda ka teinud. Aga sulle ilmselt sobivad ainult need vastused, mis sinu tõekspidamistega kokku käivad. Ära siis parem küsigi teinekord.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mulle miski meeldib või mitte, on iseasi, aga õrnas eas noormehe välimust kommenteerida, et kuule, see piimavunts on küll ebameeldiv vaadata, ei pea ma kuidagi õigeks.

Aga kust sa võtad, et mina seda õigeks pean või midagi sellist kommenteeriks? Sa ju kommenteerid mingit oma fantaasiat, mitte minu tegelikult tehtud teemat.

Nagu see perekoolis väga harlilik, muidugi.

Aga sulle ilmselt sobivad ainult need vastused, mis sinu tõekspidamistega kokku käivad. Ära siis parem küsigi teinekord.

Jajah. Sina lihtsalt õpi lugema, et mida küsiti – ja ära hakka mingit oma muinasjuttu juurde heietama, kurvastusest rääkima ja hinnanguid andma.

Teema läbi, vastused käes, kõik nüüd omaenda meeste kallale tänitama tagasi, minuga enam nalja ei saa siin teemas!!

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas mulle miski meeldib või mitte, on iseasi, aga õrnas eas noormehe välimust kommenteerida, et kuule, see piimavunts on küll ebameeldiv vaadata, ei pea ma kuidagi õigeks.

Aga kust sa võtad, et mina seda õigeks pean või midagi sellist kommenteeriks? Sa ju kommenteerid mingit oma fantaasiat, mitte minu tegelikult tehtud teemat.

Nagu see perekoolis väga harlilik, muidugi.

Aga sulle ilmselt sobivad ainult need vastused, mis sinu tõekspidamistega kokku käivad. Ära siis parem küsigi teinekord.

Jajah. Sina lihtsalt õpi lugema, et mida küsiti – ja ära hakka mingit oma muinasjuttu juurde heietama, kurvastusest rääkima ja hinnanguid andma.

Teema läbi, vastused käes, kõik nüüd omaenda meeste kallale tänitama tagasi, minuga enam nalja ei saa siin teemas!!

Tõesti ebameeldiv inimene oled. Kena õhtut sullegi.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti ebameeldiv inimene oled.

Kui tobe. Mina küll ei oska sinu senise paari vastuse pealt sinu kohta muhvigi arvata. Tegelikult ei oska sinagi. Ikka seesama sinu enda muinaslugu keerleb su peas, kus paha võõras ütles asju, mis sulle väga palju valu tegid ja koheselt tema kurja olemuse avasid … 😀 Kaunist valutamist!

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti ebameeldiv inimene oled.

Kui tobe. Mina küll ei oska sinu senise paari vastuse pealt sinu kohta muhvigi arvata. Tegelikult ei oska sinagi. Ikka seesama sinu enda muinaslugu keerleb su peas, kus paha võõras ütles asju, mis sulle väga palju valu tegid ja koheselt tema kurja olemuse avasid … 😀 Kaunist valutamist!

Oeh. Loe korra oma vastuseid mulle ja arva uuesti, kes siin muinaslugusid keerutab. Räägid mingist kurbusest ja valutamisest. Ma ùtlesin, et valus oli lugeda. Tead ikka, mida see tähendab? Ebameeldiv oledki sellepärast, et muudkui tõlgendad ja sildistad, järjest rohkem pöördesse minnes ja oma vastuseid nautides. Mul täitsa ükskõik, kes teil seal vuntsidega on või ilma, ma vastasin esitatud küsimusele, aga sina hakkasid lihtsalt lahmima. Ei saanudki aru, miks ma sulle ette jäin, aga mulle pole keegi mingit valu teinud, unista edasi. Nii veider. Või noh, vist tüùpiline perekool, ei tea, pole siin nii aktiivne kasutaja.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma küsiks siinkohal, et kas algajal oleks parem ajada žileti või pardliga?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma küsiks siinkohal, et kas algajal oleks parem ajada žileti või pardliga?

Mul 14+ kutt kodus ja talle ostis isa pardli … kas ta kasutab seda v mitte, polegi hästi aru saanud 🙂 Lisaks andsin talle oma vana raseerimisotsikuga epilaatori, et kui peab vajalikuks oma kaenlaaluseid karvu ajada, siis kasutagu terviseks 🙂 Kutt käib ujumas ja ei oleks minu subjektiivsel hinnangul kuigi kena, kui mingi karvapahmakas veepinnal ujub 🙂 Mulle tundub, et isegi kasutab … peamiselt vist siis kui üksi kodus on 🙂

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna mul on ka kaks vanemat tütart, siis tean väga täpselt, mida mõlemad neist ja nende sõbrannad poiste udemetest arvanud on, sellest on omal ajal väga palju juttu olnud. Ma arvan, et pole põhjust uskuda, et poja tüdruktuttavad nüüd äkki 180 kraadi teistmoodi arvavad.

Mood ja arusaamad võivad olla tütarde arvamusega võrreldes  muutunud.

Poja tüdruktuttavatel võib olla teine arvamus.

Selles asjas võib poiste arvamus olla olulisem kui tüdrukute oma.

Ka negatiivne tähelepanu on tähelepanu. (Tüdrukud vaatasid mind, rääkisid minust!)

Alguses tundub tüdrukutele piimavunts naljakas või imelik. Kui veidi aja pärast ninaalune puhtaks aetakse, tundub neile jälle võõras ja naljakas.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mood ja arusaamad võivad olla tütarde arvamusega võrreldes muutunud.

Paari aastaga need vast ikka ei muutu.

Alguses tundub tüdrukutele piimavunts naljakas või imelik. Kui veidi aja pärast ninaalune puhtaks aetakse, tundub neile jälle võõras ja naljakas.

Oma tütarde pealt seda küll ei kinnita. Pigem oli omaette jututeema, kui klassis mõni poiss vuntsi maha ajas – kõlasid kiidusõnad ja selgelt oli see poiss hinnatum.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mood ja arusaamad võivad olla tütarde arvamusega võrreldes muutunud.

Paari aastaga need vast ikka ei muutu.

Oma tütarde pealt seda küll ei kinnita. Pigem oli omaette jututeema, kui klassis mõni poiss vuntsi maha ajas – kõlasid kiidusõnad ja selgelt oli see poiss hinnatum.

Miks sa üldse arvad, et neid poisse huvitab, kas nad on tüdrukute seas hinnatud või mitte?  Ja see, et su tütred hindavad ainult pakendit, on juba nende (ja ka sinu) probleem.  Ilmselt jätaksid nende isa ka maha kui ta endale vuntsid ja habeme kasvatada otsustaks.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt jätaksid nende isa ka maha kui ta endale vuntsid ja habeme kasvatada otsustaks.

Ilmselt oleks sa omnibuss, kui sul rattad all oleks 😀

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas siin  ei olnud varem juba juttu, kus vanem õde siis lausa mõnitas noorema venna piimavuntse, mis enamuse arvates oli lubamatu.

Mis enda poegadesse puutub – siis ei sekku, vanem poeg hakkas mingi hetk ise pügama, nooremal on väike ude, aga jätan ka selle tema otsustada.

Muu hügeeniga, tänan küsimast, on asjad korras.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://foorum.perekool.ee/teema/teismeline-ja-tekkiv-vunts/page/2/

Oligi sama teema, ka tütred teemas, kellele vunts ei meeldi.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oligi sama teema, ka tütred teemas, kellele vunts ei meeldi.

Seal ju üks tütar, nagu põgusalt lugesin.

On teil ikka hobid … vanu teemasid läbi kammida. Mis selles imelikku on, et vahetevahel inimestel samad küsimused tekivad? Minu arust perekool koosnebki lakkamatutest teemade kordustest.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mina olin 30 aastat tagasi teismeline, siis ausalt öeldes ei sallinud meie klassi tüdrukud küll neid piimaudemeid poiste ninade all ja lõua otsas.

Nüüd on vuntsid/habemed jälle moodi läinud, ei teagi, kuidas tänapäeva teismelised tüdrukud neisse suhtuvad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

osta pojale pardel ja ise otsustab. mina ostsin oma udemevuntsile pardli ja ütlesin, et kasutagu kui tahab. paar korda on tahtnud. eks noored ise teavad, mis nende seltskonnas on ok ja mis mitte. kui pardlit pole, siis ei saa midagi teha. pane pardel riiulisse ja asjad juhtuvad ise.

+1
0
Please wait...

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Koolilaps Pojad ja vuntsi pügamine