Esileht Kodunurk Pojeng on väikeseks jäänud.

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Pojeng on väikeseks jäänud.

Postitas:

Paar vanemat pojengipõõsast on viimaste aastate jooksul õige kiduraks jäänud, kuigi kõik on saanud mõõdukalt väetamist. Põõsad on teisest poole väiksemad ja lehed punakat tooni. Õienuppe ei ole. Kas kellelgi on sarnaseid kogemusi- mida ette võtta? Tean, et pojeng ei taha ümberistutamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pojeng tahab jagamist saada. Tee seda augustis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see jagamine tähendab? kaevad üles ja jagad põõsa nt neljaks?
ma tahaks oma pojenge teise kohta tõsta, aga pole julgenud, sest olen kuulnud, et see lill elab igasugust tõstmist raskelt üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see jagamine tähendab? kaevad üles ja jagad põõsa nt neljaks?

ma tahaks oma pojenge teise kohta tõsta, aga pole julgenud, sest olen kuulnud, et see lill elab igasugust tõstmist raskelt üle.

Pojeng talub jagamist ja tõstmist väga hästi, aga seda tuleb hoolikalt teha. Mul on palju pojenge. Mis pojengidele ei meeldi on varjuline koht, seal nad kipuvad tõepoolest kiduma. Mul olid puude all, aga puud on nii suureks kasvanud, et pojengid päikest ei saanud, siis istutasin ja jagasin esimest korda.
Kõigepealt kaevad tugeva lille suhtsuure mättana välja. Jagades tuleb rahulikult harutada ja mitte rebida. Igasse jagatavasse ossa peaks jääma vähemalt üks tugev juureosa, istutada tuleb suhteliselt sügavale, kogu juur peaks olema mulla all. Soovi korral võid talveks katta. Õige aeg jagamiseks on hilissuvel kui veel suvi on, august on parim aeg, aga sobib ka soe septembri algus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustan veel:
istuta uude auku,suur auk, kuhu enne on pandud ohtralt toitu talle-alla muruhaket, kohvipaksu, banaanikoori, peale kõdusõnnikut ja siis kompostmuld,kastad korralikult, siis istutad, kastad

ja
NB! ei tohi istutada sügavale- kasvupungad jäägu max 5 cm sügavusele
http://ak.rapina.ee/katrinu/pojeng/kasvukoha_ettevalmistamine_ja_istutamine.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustan veel:
istuta uude auku,suur auk, kuhu enne on pandud ohtralt toitu talle-alla muruhaket, kohvipaksu, banaanikoori, peale kõdusõnnikut ja siis kompostmuld,kastad korralikult, siis istutad, kastad

Nii on hea teha, aga saab ilma kõige selleta suurepäraselt ka, kui neid ei juhtu olema. Pole kunagi muud peale korraliku kastmise ja sedagi ainult peale istutamist teinud, kasvavad mühinal. Peamine on juurt mitte robustselt lõhkuda, siis ei hakka taim põdema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Pojeng on väikeseks jäänud.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.