Esileht Kodunurk Poke kausside koostis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 125 )

Teema: Poke kausside koostis

Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad need poeke kausid väga. Ja ise saab ka neid igasuguseid teha ,aga ma tahaks just söögikohtade koostisega. Palun kirjutage millised edamame oad (külmutatud, konservid)  ja wakame  jne sinna sisse panna  ja see kaste pole ju tavaline soja kaste. Ja siis on veel mingid seemned peale seesami.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Poke kausside koostis”… Selle asja eestikeelne nimetus on salat. Sega endale oma kaussi kokku selline, mis meeldib ja söö.

+20
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No nt sega endale meelepärase sushi koostisosad kokku, saadki “poke”

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju poke ikkagi sama, mis salat. Või no poke on salat muidugi, aga spetsiifilisemate omadustega. Ses mõttes et kui keegi ütleb poke, siis ma tean enam-vähem, mis sorti salatiga on tegu – põhjas kastmega segatud riis, ülejäänud koostisosad pigem sektoritena kui ülejäänud söögiga ärasegatult või lihtsalt kokkukuhjatult. Poke juurde kuuluvadki minu meelest kindla koostisena lisaks riisile need rohelised oad ja avokaado, kuidas “ametlikult” on ei tea.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lemmik on selliste asjadega: riis, edemame oad (selveris müüakse ilma kaunteta, sügavkülmas), punane kapsas, tomat, apelsin, kana (hoisini marinaadis nt). kastet pole viitsinud midagi väga erilist leiutada, teen srirachamajoneesi. sushikaussi pole teinud, wakame ei maitse ja eriline mereannifänn ka pole.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lemmik on riis või suvikõrvitsa nuudlid, krevetid, kuumsuitsu lõhe, avokaado, mango või mangosalsa ( õli, tšilli, imeväikesed mango ja avokaado tüksi)  wakame. Kui viitsin teen kastmeks majonees ja erinevad ürdid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju poke ikkagi sama, mis salat. Või no poke on salat muidugi, aga spetsiifilisemate omadustega.

Anna abi…

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju poke ikkagi sama, mis salat. Või no poke on salat muidugi, aga spetsiifilisemate omadustega.

Anna abi…

Mida sellega mõtlesid – anna abi?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

Nii ei ole popp ja peen! ????

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

“Tuuna” tähendab eesti keeles “tuunikala”.

 

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

“Tuuna” tähendab eesti keeles “tuunikala”.

Ja sa, lilleke, ei saanud aru või mis oli su postituse mõte?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

“Tuuna” tähendab eesti keeles “tuunikala”.

Ja sa, lilleke, ei saanud aru või mis oli su postituse mõte?

Mina sain aru küll, aga ei mõista, miks peab sõnu valesti kirjutama?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

“Tuuna” tähendab eesti keeles “tuunikala”.

Ja sa, lilleke, ei saanud aru või mis oli su postituse mõte?

Mina sain aru küll, aga ei mõista, miks peab sõnu valesti kirjutama?

Mine vingu kuskil mujal.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

“Tuuna” tähendab eesti keeles “tuunikala”.

Ja sa, lilleke, ei saanud aru või mis oli su postituse mõte?

Mõte oli lolli harida

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Poke kausside koostis”… Selle asja eestikeelne nimetus on salat. Sega endale oma kaussi kokku selline, mis meeldib ja söö.

Oleks pidanud küsima, et mida salati sisse panna või? Sa oleks kohe lennult aru saanud, millest jutt?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

“Tuuna” tähendab eesti keeles “tuunikala”.

Ja sa, lilleke, ei saanud aru või mis oli su postituse mõte?

Mina sain aru küll, aga ei mõista, miks peab sõnu valesti kirjutama?

Mine vingu kuskil mujal.

Sa muidu salmonit ka sööd? Või ainult tuunat?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.kausspoke.ee/kausid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

“Tuuna” tähendab eesti keeles “tuunikala”.

Ja sa, lilleke, ei saanud aru või mis oli su postituse mõte?

Mõte oli lolli harida

Keegi pole palunud.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Poke kausside koostis”… Selle asja eestikeelne nimetus on salat. Sega endale oma kaussi kokku selline, mis meeldib ja söö.

Kuule, ära nori. Ma ise ka pigem ei arva, et koduse toidu juures peaks nimedega peenutsema. No nt ses “salatipadja” teemas ma küll vaielda ei viitsinud, aga pean ka väheke naljakaks, kui kodus tehtud  toidule peeneid nimetusi külge kleebitakse. Aga hetkel küsitakse ju konkreetse toidu koostist. Kuidas ta muidu oleks pidanud seda toitu kirjeldama, et aru saadaks, et just selle toidu koostist küsitakse? Kui oleks küsinud salati koostist, siis oleks sinna alla läinud ju kõik, alates meie vanaemade laual olevast kartulisalatist ja vanaema purki pandud Toome salatist kuni teemaalgatajale huvi pakkuva poke kausini välja. Nii et antud juhul oli selle nime kasutamine vajalik, et oleks selge, mida ta mõtles.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

“Tuuna” tähendab eesti keeles “tuunikala”.

Ja sa, lilleke, ei saanud aru või mis oli su postituse mõte?

Mõte oli lolli harida

Keegi pole palunud.

Ega loll ise ei saagi aru, et teda harida vaja on ja ei oska paluda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

“Tuuna” tähendab eesti keeles “tuunikala”.

Ja sa, lilleke, ei saanud aru või mis oli su postituse mõte?

Mõte oli lolli harida

Keegi pole palunud.

Ega loll ise ei saagi aru, et teda harida vaja on ja ei oska paluda.

Endiselt, keegi pole palunud sul harida.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

Mis tuuna? Tuunikala on selle nimi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga hetkel küsitakse ju konkreetse toidu koostist. Kuidas ta muidu oleks pidanud seda toitu kirjeldama, et aru saadaks, et just selle toidu koostist küsitakse?

Poke (havai keeles ‘viilutama’ või ‘risti tükkideks lõikama’ on toore kalaliha kuubikutest salat, mis on üks Havai köögi põhilisi roogi.

Eesti keeles võiks seda vabalt Havai salatiks nimetada, mitte poke kausiks vmt.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke (havai keeles ‘viilutama’ või ‘risti tükkideks lõikama’ on toore kalaliha kuubikutest salat, mis on üks Havai köögi põhilisi roogi. Eesti keeles võiks seda vabalt Havai salatiks nimetada, mitte poke kausiks vmt.

Võiks. Aga  kuna söögikohtades on selle nimeks hetkel poke kauss, siis oli mõistlik ka nii küsida. Sest see on hetkel siin kasutatv termin selle salati kohta ja nii on arusaadav, millest räägitakse.

Haugud vale puu all. Kui tahad selle toidu nime muuta, siis mine ja pahanda nendega, kes seda müüvad, mitte ära ründa inimest, kes lihtsalt selle konkreetse toidu koostist teada soovis. Avad, et kui ta oleks Hawai salati kohta küsinud, oleksid kõik kohe  teadnud, mida ta mõtleb? Ta kasutas terminit, millest inimesed aru saavad. Sina saada oma ettepanekud järgmisele sõnausele ja ära nori inimese kalla, kes kasutab hetkel kasutusel olevat terminit.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke (havai keeles ‘viilutama’ või ‘risti tükkideks lõikama’ on toore kalaliha kuubikutest salat, mis on üks Havai köögi põhilisi roogi. Eesti keeles võiks seda vabalt Havai salatiks nimetada, mitte poke kausiks vmt.

Võiks. Aga kuna söögikohtades on selle nimeks hetkel poke kauss, siis oli mõistlik ka nii küsida. Sest see on hetkel siin kasutatv termin selle salati kohta ja nii on arusaadav, millest räägitakse.

Haugud vale puu all. Kui tahad selle toidu nime muuta, siis mine ja pahanda nendega, kes seda müüvad, mitte ära ründa inimest, kes lihtsalt selle konkreetse toidu koostist teada soovis. Avad, et kui ta oleks Hawai salati kohta küsinud, oleksid kõik kohe teadnud, mida ta mõtleb? Ta kasutas terminit, millest inimesed aru saavad. Sina saada oma ettepanekud järgmisele sõnausele ja ära nori inimese kalla, kes kasutab hetkel kasutusel olevat terminit.

Tegelikult, mu arust ta ei nori. Ta lihtsalt räägib sellest, mida teab ning täitsa neutraalsel toonil. Minul oli küll näiteks praegu huvitav lugeda selle salati tausta kohta.

Täitsa omal kohal on sellistes teemades mitte ainult otse TA küsimusele vastata, vaid ka rääkida muust huvitavast, mis seotud konkreetse teemaga.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolikate arvates võiks seda ilmselt nimetada kausisalatiks. Ja hea oleks ka see toores kala asendada keedusingiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poke tähendab tükeldatud toitu. Originaalis siis tükeldatud tuuna vms kala, mida oli hea kausis süüa.

Kogu lugu.

Mis tuuna? Tuunikala on selle nimi.

Ei. Selle nimi on tuun. Sa ei kutsu havi havikalaks, vaid ikka haviks.

 

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No nt ses “salatipadja” teemas ma küll vaielda ei viitsinud, aga pean ka väheke naljakaks, kui kodus tehtud  toidule peeneid nimetusi külge kleebitakse.

Tähendab kellegi käo meelest on:

1) eestikeelne liitsõna “salatipadi” peenutsev
2) inimene ei peaks Perekooli käo meelest oma kodus nimetama “peeneid” toite, sest… Sest ühel anonüümsel vingatsil võib hajata “väheke naljakas”?
3) inimene teeb ja sööb ja pakubki oma külalistele “peeneid” toite, aga see ärritab PK kägu, sest:
3.1) tema nii ei oska
3.2) temal pole võimalusi
3.3) temal ei käida külas/tema külalised on eranditult see “singirulli rahvas”
Ühesõnaga üks PK kägu võtab nõuks nimetada ja sildistada kõiki temast erinevaid inimesi.
Normaalne!

Ma nüüd küsin, kas kodus tohib teha pizzat või peaks kirjutama taina põhjal lahtine pirukas erineva täidisega, kuid kindlasti on seal tomatikastet, juustu ja Vahemereäärseid ürte; kas võin teha borši või pigem punapeedisuppi; kas kägu kannatab välja smuuti või olgu see pigem blenderdatud (ups, purustatud ikka!) puuviljadest või marjadest mahla või piimatoodete baasil tehtud tervislik ja toitev paks jook?
Kas kodus on ok teha bešamell kastet, bošeeritud mune või šeikida omale mingi kokteil?
Kust läheb käo valulävi?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nüüd küsin, kas kodus tohib teha pizzat

Eestikeelne sõna on pitsa. Minu valulävi on madal ainult valesti kirjutatud sõnade puhul.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 125 )


Esileht Kodunurk Poke kausside koostis