Esileht Koroonaviirus COVID-19 pole erilisi valikuid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: pole erilisi valikuid

Postitas:
Kägu

Ma olen väsinud sellest koroonast, mitu korda testi teinud ning jälle negatiivne. Ma kardan süsti,  ma ei suuda seda kunagi teha. Lähen kohale, aga ei suuda teha, kardan. Kas siin on koroona positiivseid, tuleks külla, see on ainuke viis kuidas mina kuidagi oma normaalse elu tagasi saan. Mul ei ole mingit eluisu enam, elu on Eestis jubedaks tehtud. Töö olen juba kaotanud, nüüd ka sõbrad ja oma pere, passin üksinda, sest nemad soovivad nautida kohti kuhu mind sisse ei lasta. Kohe hakkab kool, mida ma väga ootasin, aga arvatavasti jääb see mulle kaugeks ja kohal ei saa käija, sest pole raha iga nädal PCR testide jaoks.  Kes koroonas, kirjutage mulle, (eemaldatud) toon teile apteegist/poest midagi ja luban, kui haigeks jään, siis ei lähe haiglasse. Ei karda koroona surma, mul ei ole enam midagi kaotada, kõik on juba minult võetud….

+4
-33
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Soovid koroonat? Räägi mõnega, kes on läbipõdenud – kuidas veel paar kuud hiljem hingeldad trepist üles tulles või mu sõbraga, kes oli nädalaega intensiivis ja ei  ole siiani taastunud.  Või inimesega, kes kaotas selles haiguses lähedase…

Arvad, et see haigus on kerge nohu? Isegi mu lähisugulane, kes põdes kergelt, oli paar kuud füüsiliselt väga nõrk.

Ära ütle, et sa ei karda surma, kui sa haigeks jääd, siis klammerdud oma elukülge…

Kas tahad öelda, et sa ei  ole elus kordagi süsti saanud?

 

+19
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovid koroonat? Räägi mõnega, kes on läbipõdenud – kuidas veel paar kuud hiljem hingeldad trepist üles tulles või mu sõbraga, kes oli nädalaega intensiivis ja ei ole siiani taastunud. Või inimesega, kes kaotas selles haiguses lähedase…

Arvad, et see haigus on kerge nohu? Isegi mu lähisugulane, kes põdes kergelt, oli paar kuud füüsiliselt väga nõrk.

Ära ütle, et sa ei karda surma, kui sa haigeks jääd, siis klammerdud oma elukülge…

Kas tahad öelda, et sa ei ole elus kordagi süsti saanud?

Ei karda tõesti enam neid tüsistusi ja surma, mu elu on nii pekki keeratud. Proovi ise elada täielikus eralduses, töötuna ning arvatavasti kohe varsti ka ilma tulevikuta, kõik on keelatud.

Viimati sain ma süsti, kui olin 14, kardan lihtsalt, blokk tuleb ette.

+2
-27
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne surm kui süst? See pulga ninnatoppimine on oluliselt ebameeldivam kui süst.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimati sain ma süsti, kui olin 14, kardan lihtsalt, blokk tuleb ette.

Äkki nõustaja/psühholoog aitaks hirmust üle.
Ega see ainus süst ole, mida sa elus veel saama pead.
(ei mõtle koroonat)

+16
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

ega siin ei ole midagi imestada, kui poolteist aastat juba igal õhtul telekas näitab hiigelsuures plaanis süstimist. see tekitab foobiat ka nendel, kel seda enne ei olnud.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ju ühe süstiga vaktsiin, kas siis ei suuda nii natukenegi ennast sundida? Vaevalt, et sa elus enam ühtegi süsti ei saa. Jumal küll, nende ühekordsete süstaldega on süst peaaegu valutu (sul on lihtsalt psühholoogiline tõrge, sest sa tead, et tuleb).

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oled Tallinnas, siis proovi õnne LTKH vastava osakonnaga, kus saavad vaktsineerida allergikud, ja loodetavasti ka sellised kartlikud. Seal on lausa palatid, kus saab hiljem lebada. Nad äkki tuimestavad sul käsivarre näiteks selle geeliga ära, mida hambaarstid lastele enne süsti igemetele panevad. Aga sul pole iial hambaid tuimestusega ravitud, oled väga vapper, mina nõuab juba uksel alati süsti.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ma ei mõelnud, et keegi mõistab minu olukorda. Mul polegi enam mingit normaalset elu, selle kõrval on surm ainult kingitus. Jah, proovisin seda Jannseni süsti saada mitu korda, aga igakord läksin minema, ei aidanud kui võtsin sisse 3 xanax-it.

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oled Tallinnas, siis proovi õnne LTKH vastava osakonnaga, kus saavad vaktsineerida allergikud, ja loodetavasti ka sellised kartlikud. Seal on lausa palatid, kus saab hiljem lebada. Nad äkki tuimestavad sul käsivarre näiteks selle geeliga ära, mida hambaarstid lastele enne süsti igemetele panevad. Aga sul pole iial hambaid tuimestusega ravitud, oled väga vapper, mina nõuab juba uksel alati süsti.

Ma ei jõua arvatavasti sealt uksest sisse, viimane kord oli tunne, et kohe kaotan teadvuse. Hambaraviga on ka koledad mälestused, viimane kord tõnismäe hambapolikliinik võimendas minu hirmu. Algul oli kokkulepe, et ei tee tuimestusega, siis hiljem ikka tegid, kuigi ma oleks kannatanud valu ära. Abi hoidis kinni minu käsi, ma olin täielikus šokis pärast seda, oli erakorraline, kunagi sinna enam ei lähe. Minu hambaarst ei tee tuimestus, viimati tegi juureravi ja ma midagi ei tundnud. Ma arvan seda geeli kasutab, pole kindel, sest terve see aja ta tahab, et ma silmad kinni hoiaksin.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sind tuleb siis kinni hoida või uimaseks lüüa, et saaksid selle õnnetu süsti kätte ja edasi elada?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sind tuleb siis kinni hoida või uimaseks lüüa, et saaksid selle õnnetu süsti kätte ja edasi elada?

Ei, minu plaan oli algul hoida vahet inimestega, korralik kätepesu ja maskid. Vähemalt arvasin, et sellest piisab…Nüüd on mu elu kardinaalselt pekki keeratud, ainuke lahendus on see viirus läbi põdeda, ilma selleta pole mõtet edasi minna, sest ainult hullemaks minu olukord muutub.

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see mingi feik postitus pole, siis on tegemist lihtsalt spetsiifilise vaimse probleemiga, millele arenenud riigis oleks lahendus olemas, täitsa võimalik, et lihtsalt psühholoogi tugi ja tuimestus võiks asja ära ajada, aga kahjuks meie riik arenenud riikide hulka ei kuulu. Meie riigis visataksegi inimesed täiesti lahendatava probleemi puhul lihtsalt üle parda, ja siis hädaldatakse, et pole töökäsi ja rahvas vananeb ja pool rahvast rändab kuhugi välja.

Proovi siiski küsida abi. Räägi kas perearstiga või sotsiaalametiga. Helista eluliinile. Ilmselt on veel mingeid võimalusi. Kui väga veab, siis võid sattuda ka targa ja hea inimese otsa, kes oskab ja tahab aidata. Aga vaim peab muidugi valmis olema ka lihtsalt verbaalselt vastu lõugu saama.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd on mu elu kardinaalselt pekki keeratud, ainuke lahendus on see viirus läbi põdeda, ilma selleta pole mõtet edasi minna, sest ainult hullemaks minu olukord muutub.

Sellest läbipõdemisest ei ole ju kuigi palju kasu, sellega on vaid 6 kuud muretu. (Eeldusel, et sul põdemisega kõik hästi läheb, muidugi.)

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe hakkab kool, mida ma väga ootasin, aga arvatavasti jääb see mulle kaugeks ja kohal ei saa käija, sest pole raha iga nädal PCR testide jaoks.

Mis koolis kindla peale testi nõudma hakatakse?
*See sõna on “käia”.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kartsin ka kohutavalt, mitte nii väga süsti kui just kõrvaltoimeid. Tegelikult oli järgmine päev  ainult natuke peavalu ja oligi kõik. Ma tegin nii, et ei rääkinud meditsiinitöötajatega midagi üleliigset- jah ning ei. Tõmbasin maski silmini ja pärast kabinetist lahkumist panin omale tumedad prillid ette. Juhuks kui peaks nutma hakkama, siis keegi ei näe.  Ma mõistan su hirmu teemaalgataja, need, kes ise ei karda, ei pruugi sellest aru saada. Pea iga inimene kardab ju midagi, kes ämblikke, kes langevarjuga hüppamist ja mõni kardab süsti. Aga usu, med. töötajad toetavad sind, kui nad näevad et sul on raske.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee nii nagu näitab videos alates 5.min: “How To Get Rid Of Fear of Needles” – Crazy Fast Phobia Cure. Easy EFT Tapping – Try It Now… – YouTube 

EFT on väga lihtne ja paljudele efektiivne “koputamise” meetod. Neid algoritme on paljudele psühholoogilistele hädadele, sõltuvused, hirmud, foobiad jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on liba või? Inimene läheb hambaarsti juurde, laseb oma suus vabalt ilma igasuguse tuimestuseta tund aega ringi sonkida ja siis kardab süsti, mis on vaid korraks sutsakas. Vabandust, aga ma ei näe loogikat.

Juba see PCR test ninaneelust on kordi ebameeldivam kui süst.

 

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ma ei mõelnud, et keegi mõistab minu olukorda. Mul polegi enam mingit normaalset elu, selle kõrval on surm ainult kingitus.

Mida perset? Spa ja Taukari kontsert on nii olulised asjad, et ilma nendeta pole mõtet enam elada? Kõikidesse eluks vajalikesse kohtadesse pääseb ilma vaktsiini ja testimiseta ka.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis siis, kui sul avaldub 1. tüübi diabeet, mille puhul ainus eluspüsimise variant on süstida insuliini ja seda keskmiselt 6-8 korda päevas ja nii kogu elu? Kui ei süsti, sured mõne nädalaga. Surm on piinarikas, nälgid omaenese kehas ära, sest puudub süsivesikuid omastada võmaldav ja muid ainevahetust puudutavaid protsesse toetav hormoon. Mis sa valid siis – kardad ikka süsti ja valid mitteelamise? Täitsa huvitav oleks teada. Muide, ka 1. tüübi diabeet tuleb hoiatamata ja keda tabab, pole siiski võimalik teada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis siis, kui sul avaldub 1. tüübi diabeet, mille puhul ainus eluspüsimise variant on süstida insuliini ja seda keskmiselt 6-8 korda päevas ja nii kogu elu? Kui ei süsti, sured mõne nädalaga. Surm on piinarikas, nälgid omaenese kehas ära, sest puudub süsivesikuid omastada võmaldav ja muid ainevahetust puudutavaid protsesse toetav hormoon. Mis sa valid siis – kardad ikka süsti ja valid mitteelamise? Täitsa huvitav oleks teada. Muide, ka 1. tüübi diabeet tuleb hoiatamata ja keda tabab, pole siiski võimalik teada.

Enda hetke seisu vaadates, jah, ilmselgelt ma ei suuda ennast süstida.
<p style=”text-align: left;”>Ei ole ainult etenduste, söögikohtade pärast, mind on sisuliselt ühiskonnast, perest, sõpradest ja varsti paljudest muudest asjadest täielikult eraldatud.</p>

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina sinu asemel ka ei teekski seda süsti-mitte süsti pole vaja karta, vaid võimalikke tagajärgi-me kõik oleme katsejänesed ja keegi ei tea kuidas tal hilisemas elus tervis on. Võibolla need sinu süstitud tuttavad on kõik väga haiged ja surnud mõne aasta pärast. Siis tänadki õnne, et süsti ei läinud tegema.

Kui vana sa üldse oled?

Niiet ela rahulikult oma elu edasi-see hullus saab millalgi läbi ja õnnelikud on need, kes on suutnud endale kindlaks jääda:)

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas on hilisemas elus tervis koroona läbipõdenutel? Südamerütmihäired, kopsukahjustused, neuroloogilised haigused ja kaebused (“pool keha nagu põleks kogu aeg” kirjeldavad mitmed), juuksekaotus, prioonhaigused, multiorganipuudulikkus, oh, väsin ära enne kui see nimekiri lõpeb neist hädadest, mis juba on ilmnenud koroona läbipõdenutel. Ja ikka on mingi hullude kamp, kes jahub mingist “äkki on süstitutel mingi viga”…

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mind on sisuliselt ühiskonnast, perest, sõpradest ja varsti paljudest muudest asjadest täielikult eraldatud.

Kes sind perest eraldas? Vangis oled?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on erivajadusega täiskasvanud poeg kes ka kardab süstimist. Läksin temaga koos ja see tehti ära enne kui ta kartma jõudus hakata.

Võta kaasa mõni tugiisik.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lepi vaktsineerijaga kokku, et võtad kanget unerohtu ja kui magad, tehakse syst ära.

Tegelikult allergiatega inimestele tehakse vaktsiin haiglas ja nad on jälgimisel mitu tundi. Äkki saaks sulle ka haiglas teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan ka, et suhtle haiglaga või vaktsineerimispunktiga, helista kas või sinna perearsti nõuandeliinile 1220 ja räägi mure ära. Kui vaktsineeritud tahaks olla, aga hirm on süstimise kui protsessi ees, siis sellele leiab vast lahenduse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis imelised kohad need on, kus kõik sõbrad päevade kaupa istuvad, aga Sind ei lasta? Suurem osa spordiklubisid, kohvikuid ja restosid, muuseume ei küsi (vähemalt Tallinnas) mingid passi, vaid loevad maksimum 50 inimest. Ürituste jaoks saab teha antigeeni testi, mis muidu maksab 49 eurot kiirkliinikus, aga etendused, kus mina olen viimastel nädalatel käinud, on saatnud koodi, mis võimaldab testida 10-20 euro eest. Aina rohkem kohti võimaldab 5-8 euro eest testimist kohapeal. Niiet ei tasu sellist iba ajada, et kõik käivad kohtades, kuhu Sind ei lasta. Räägi siis täpsemalt, mis inekohad need on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on liba või? Inimene läheb hambaarsti juurde, laseb oma suus vabalt ilma igasuguse tuimestuseta tund aega ringi sonkida ja siis kardab süsti, mis on vaid korraks sutsakas. Vabandust, aga ma ei näe loogikat.

Juba see PCR test ninaneelust on kordi ebameeldivam kui süst.

Tegelikult on süstihirm lausa omaette diagnoos. See võib tunduda meile jah jabur, kes seda ei karda, aga inimese jaoks, kellel see hirm avaldub, on see päris probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on süstihirm lausa omaette diagnoos. See võib tunduda meile jah jabur, kes seda ei karda, aga inimese jaoks, kellel see hirm avaldub, on see päris probleem.

Nii on, aga lahendused on ju olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 pole erilisi valikuid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.