Esileht Pereelu ja suhted Pole mingit soovi last saada

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Pole mingit soovi last saada

Postitas:
Tõutäkk

Aga mis siis kui ma ei tahagi ühtegi last saada? Kas pean sellisel juhul terve elu üksi olema?

Ei pea üksi olema, aga lastetusmaksu peaksid maksma, nt 200eur/kuus. Igatahes olen selle poolt, et lastetusmaks kehtestataks, siis oleks ka lastetuid vähem.

Sa tõesti arvad, et inimene, kes lapsi ei taha, oleks järsku valmis last saama puhtalt selleks, et ei peaks kuus 200 euri maksma?

Sa tõesti arvad, et kui leidubki inimesi, kes selle 200 euri pärast lapse saavad, siis nad oleksid head lapsevanemad?

Mitu korda sa metsas puid langetades puuga pähe oled saanud?

Ja kuna olen kodanikupalga pooldaja, siis olekski lihtne. Kui kodanikupalk oleks 200eur ja lastetusmaks 200eur, siis lastetud lihtsalt kodanikupalga väljamakset ei saa, nad pole ju kodanikukohust täitnud.

Ja kelle või mille heaks see lastetusmaks siis läheks?

Sinna katlasse, kust makstakse kodanikupalka, lastele (laste eest lapsevanematele).
Aga kuna toimub tasaarveldus, siis ei toimu ju mingit reaalset arveldust.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meestaga kipub asi minema küll nii, et sulle ütleb, et ei taha, kuid ühel hetkel hakkab tahtma, ainult et mitte sinuga.

Jah. Ja tohib teada, miks peaks üldse sellist meest tahtma?

Ma soovin et mul oleks kaaslane kellega oleks millestki suhelda ja kes oleks olemas mitte taolist ärakasutajat.

Selline mees ongi tore kaaslane sageli umbes 20 aastat, enne kui tal tekib suur soov isaks saada. Ta ei kasuta sind ära, lihtsalt otsustab ümber, kui mõni noorem suhtluskaaslane huvi pakkuma hakkab.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mis siis kui ma ei tahagi ühtegi last saada? Kas pean sellisel juhul terve elu üksi olema?

Ei pea üksi olema, aga lastetusmaksu peaksid maksma, nt 200eur/kuus. Igatahes olen selle poolt, et lastetusmaks kehtestataks, siis oleks ka lastetuid vähem.

Sa tõesti arvad, et inimene, kes lapsi ei taha, oleks järsku valmis last saama puhtalt selleks, et ei peaks kuus 200 euri maksma?

Sa tõesti arvad, et kui leidubki inimesi, kes selle 200 euri pärast lapse saavad, siis nad oleksid head lapsevanemad?

Ja kuna olen kodanikupalga pooldaja, siis olekski lihtne. Kui kodanikupalk oleks 200eur ja lastetusmaks 200eur, siis lastetud lihtsalt kodanikupalga väljamakset ei saa, nad pole ju kodanikukohust täitnud.

Hetkel saavad ju lastega inimesed samamoodi toetusi riigilt. Mis see sinu “maks” siis teistmoodi on?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis te arvate sellest- mees võib olla aga laps peab olema.
On ses nn rahvatarkuses tõde?

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on täiesti õige, et kui pensionimaksjaid ei kasvata siis tuleks maksta. Kas lastega peredele maksusoodustusi või lastetutele maks peale. Vormistamise küsimus.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Hetkel saavad ju lastega inimesed samamoodi toetusi riigilt. Mis see sinu “maks” siis teistmoodi on?

200 eurine kodanikupalk lapsele on suurem kui praegune 100 erine lastetoetus. Lisaks saaksid ju ka lapsevanemad 200 eristada kodanikupalka, mis lastetutel tasaarvelduse tõttu saamata jääksid.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on täiesti õige, et kui pensionimaksjaid ei kasvata siis tuleks maksta.

Kas siia hulka kuuluvad ka pätid, kasvatajad, kes juba täisealiseks saades ausa tööga elatist ei teeni või karistuse korral hakkavad maksumaksja kulul elama? Kuna tõutäkk tahab vist kõiki ühe vitsaga lüüa ja jätta ka inimeste terviseprobleemid mängust täiesti välja, siis päris karm mõtlemine. Keegi ei tea, kui kaua ta suudab teenida riiki või vajab riigi abi või kas lapsest saab pensionimaksja ja täisväärtuslik kodanik. Kas kõiki inimesi, kellel on juba noorelt tervisega probleemid, tuleks karistada maksuga, sest nad ei anna riigile midagi tagasi? Piinlik lugeda.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see oleneb inimesest. Kui ikka laste saamine ongi see üks ja ainus elueesmärk naisel, aga normaalset ja toimivat suhet luua ei õnnestu, siis nii ongi.
Ise sellist elu ei tahaks.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see oleneb inimesest. Kui ikka laste saamine ongi see üks ja ainus elueesmärk naisel, aga normaalset ja toimivat suhet luua ei õnnestu, siis nii ongi.

Üks ei välista teist. Lapsed sünnivad normaalsetesse suhetesse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja vastutustundetud paljunejad saaksid riigilt selle võrra suuremaid toetusi?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No muidugi võivad lapsed sündida ka normaalsetesse ja õnnelikesse suhetesse ning ma südamest loodan, et seda juhtubki võimalikult palju.
Aga kui me räägime sellest “mees VÕIB OLLA, aga laps PEAB OLEMA” ütlusest, siis selle all mõistetakse ikkagi pigem seda, et tuleb ükskõik kellega titt kuidagi ära teha, peaasi, et oleks.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui me räägime sellest “mees VÕIB OLLA, aga laps PEAB OLEMA” ütlusest, siis selle all mõistetakse ikkagi pigem seda, et tuleb ükskõik kellega titt kuidagi ära teha, peaasi, et oleks.

Vähelevinud on üksikvanemlusest unistamine. Enamus tahab siiski suhtes olla, lapsed võtavad mingil perioodil palju ema tähelepanu, hormoonid jms.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas eesti naine soovib olla nagu guppy kala, kes saripaljuneb?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vähelevinud on üksikvanemlusest unistamine. Enamus tahab siiski suhtes olla, lapsed võtavad mingil perioodil palju ema tähelepanu, hormoonid jms.

Sa ei saa küsimusest üldse aru kahjuks

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja vastutustundetud paljunejad saaksid riigilt selle võrra suuremaid toetusi?

Seda mõni loodabki ja oma lihtsameelset arusaama ka suure suuga esitab, aga jätab tähelepanuta olulised aspektid. Kui noorpaar sooviks lapsi, aga tervise tõttu probleemid, siis riigile on mitte sündinud lastest null tulu, aga ka uute võimalike kodanike peale null kulu. Kui paarid saavad lapsi, kes vajavad tervise tõttu koheselt riigi abi või täisealiseks saades hakkavad pätiks, siis mõne arvates pole nad oma kodanikukohustust täitnud. Kui neist pensionimaksjaid ei saa, siis tuleks mõne loogika kohaselt ikka maksu maksta, sest riigile on null tulu, aga piisavalt kulu, abirahadeks, toetusteks või vanglakuludeks ja teised maksumaksjad peaksid nende lastega seotud kulutused kinni maksma.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõutäkk oleks küll nõus, sest ise lapsi ei kasvata ja maksab lastele elatist vähem kui 200 eurot. Temal oleks kasud sees.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolmanda lapse toetusega koos olevat hüppeliselt suurenenud kolmandate laste arv. Nii et jah, inimesed mõtlevad küll nii.

Aga idee lastetusmaksust on minu jaoks nii vastik, et tekiks tahtmine ühes lapsega riigist ära kolida. Arvestades meie vanemapuhkuseid, on lastetusmaks (ja mitte väike!) kaudselt juba süsteemis ammu sees.

Ja kuna tsiteeritav vastus oli Tõutäkule, siis: Seemendamine iseenesest ei ole mingi panus. Seeme on nii “odav”, et ühe mehe materjalist saaks viljastada tuhandeid naisi. Panustajateks saab pidada ainult sinu laste emasid, kes neid reaalselt üles kasvatavad.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolmanda lapse toetusega koos olevat hüppeliselt suurenenud kolmandate laste arv. Nii et jah, inimesed mõtlevad küll nii.

Aga idee lastetusmaksust on minu jaoks nii vastik, et tekiks tahtmine ühes lapsega riigist ära kolida. Arvestades meie vanemapuhkuseid, on lastetusmaks (ja mitte väike!) kaudselt juba süsteemis ammu sees.

Ja kuna tsiteeritav vastus oli Tõutäkule, siis: Seemendamine iseenesest ei ole mingi panus. Seeme on nii “odav”, et ühe mehe materjalist saaks viljastada tuhandeid naisi. Panustajateks saab pidada ainult sinu laste emasid, kes neid reaalselt üles kasvatavad.

Just, seeme on odav. Ja kuna naised ei taha sünnitada, siis tuleks seadustada kooseluseaduses ka polügaamia, ehk siis saaks lisanaisi käia toomas väljamaalt. See on kõik selleks, saada iive taas positiivseks. Sarisünnitajatest on väga suur abi iibelanguse vähendamisel. Kui oleks neid rohkem, ehk hakkaksid siis ka sündivusnäitajad paranema.
Tõutäkk olen.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingist lastetusmaksust ei saa juttu olla

Tõesti, ma ei saa aru sellest nõukogude nostalgiast ehk lastetusmaksu juttudest. Selle asemel võiks rääkida “laste kodanikupalgast”, mis sel aastal oleks 343 eurot kuus, ning seda katvast universaalsest kodanikumaksust, mis ilmselt oleks kusagil 10% kandis – lisanduks olemasolevatele maksudele alates esimesest eurost. Kes soovib, võib ju mõelda nii, et siis maksavadki kõik “lastetusmaksu”, aga neile, kellel on lapsed, tuleks see tagasi ja kui on lasterikas pere, siis ilmselt kordades. Ja alimendijamal poleks enam mingit õigustust.

Aga maailm on suuna võtmas ikkagi univesaalse kodanikupalga poole. Selle möödapääsmatust näitas eriti koroonapadeemia. Tingimusteta põhisissetulek, baaselatis (heal lapsel mitu nime :)) 25. septembril algab allkirjade kogumine üle-euroopalisele algatusele.
Vaata algatuse sisu, sellega saab juba praegu tutvuda

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Harilikult mehed, kes lapsi ei taha on täielikud sead. Aga võimalus võtta mees kel lapsed endal olemas, neid on terve Tinder täis, paljud 35+ mehed.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Harilikult mehed, kes lapsi ei taha on täielikud sead. Aga võimalus võtta mees kel lapsed endal olemas, neid on terve Tinder täis, paljud 35+ mehed.

Olen kohanud vähe mehi, kes lapsi ei taha (ega pole ka), just seal Tinderis. Ja seateooria võib kehtida, sest üldjuhul on tegemist selliste meestega, kes ei taha kunagi suureks kasvada. Nad ei taha oma ellu mingeid kohustusi ega vastutust, vaid muretult ja ilma igasuguste piiravate seosteta elu nautida. Saan aru, kui mehele lihtsalt ei meeldi lapsed, käivad närvidele vms. Aga kui põhjuseks tuuaksegi, et ei taha seda vastutust ja kohustust, siis see räägib mehest juba rohkem kui miski muu. Mina sellistega suhtlust jätkanud ei ole. Isegi kui ma ise ka lapsi ei tahaks, siis selline suhtumine mulle ei sobi.
Lapsed ei ole ainuke kohustus ja vastutus. Ka pikem püsisuhe on omamoodi kohustus ja vastutus, samuti ühine kodu jms. Sellist meest usaldada ei saa.

Kuigi ma pean ütlema, et on taaskord topeltmoraal, kuidas meeste puhul on täiesti ok, kui ta lapsi saada ei taha. Aga kui naine ütleb, et ei soovi, peab tal ilmtingimata midagi räigelt viga olema. Sest iga naine peab ju, nui neljaks, ema olema. Ja kui on omal vabal tahtel lastetu, siis tuleb kähku lastetusmaks peale panna.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest oled sa väga paljude meeste unistus! Probleem on tihti selles, et naised-mehed, kes kindlasti last ei soovi, ei leia teineteist. Selline naine leiab ikka mehe, kel laps/ed olemas ja selline mees võib leida mõne tubli üksikema.

Mina olen naine, pole lapsi ja pole kunagi soovinud (ei ole siga ka:)). Minu mehel on 1 täiskasvanud laps.

Naerma ajab aga dialoog, mida mul on korduvalt ntks mõne uue kolleegiga vmt, tihti selline eesmärgitu titemamma, ette tulnud.
-Kas sul lapsi on?
-Ei ole. Ei soovi ka
-Oi, aga kas su mees on rahul sellega?
-Tal on 1 suur laps
– (kergendunud ohe!) No SIIS on ju OKEI!

Muigama ajab mingi imelik eeldus, et kõik mehed (kõik inimesed) soovivad paljuneda. No ei soovi. Pole kunagi kõik soovinud.

Leian ka, et oleks aeg pjedestaalile tõsta loodust ja keskkonda hoidvaid inimesi (paljunemine on nr 1 keskkonnareostusrisk). Mitte ainult sigijaid kiita. Ajad on teised.

Tõutäkule – sa oled kodanikupalgast täiesti valesti aru saanud. See ongi absoluutselt sama summa nii miljonärile kui asotsiaalile, mõistad.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Tõutäkule – sa oled kodanikupalgast täiesti valesti aru saanud. See ongi absoluutselt sama summa nii miljonärile kui asotsiaalile, mõistad.

Väga hästi mõistan. Samahästi on lastetusmaks lastetutele. Ainult süsteemis toimuks tasaarveldus. Seega vähendataks makstavat kodanikupalka lastetusmaksu võrra.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus sa siin tõde näed?
Mehi saad vahetada, kui ikka ei meeldi enam, näitad ust. Aga mis sa lapsega teed? Laps on kogu eluks. Nii et tasuks ikka väga hoolikalt läbi mõelda, kas ikka on soov saada laps.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga hästi mõistan. Samahästi on lastetusmaks lastetutele. Ainult süsteemis toimuks tasaarveldus. Seega vähendataks makstavat kodanikupalka lastetusmaksu võrra.

Mõttetu on kirjutada inimesega, kes ei suuda isegi küsimustele vastata, argumenteerida ja ajab ainult oma joru edasi, stiilis, kärgeperedele maks, kärgperedele maks.

+1
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Esileht Pereelu ja suhted Pole mingit soovi last saada