Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Pole olemas lolle küsimusi”?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Teema: “Pole olemas lolle küsimusi”?

Postitas:
Kägu

Kas nõustute selle väitega või pigem mitte?
Olen märganud, et päris laialtkasutatav ütlus nii siin, reaalis kui sotsiaalmeedias.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lollid küsimused on olemas. Näide:
Inimesed kõnnivad tänaval. Üks komistab ja kukub pikali. Teine küsib kõrval: “Kas sa kukkusid või?”

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veel üks näide – kaks inimest on kodus ja hetk tagasi oli näiteks kott laua peal, üks tõstab selle maha ja järgmine hetk küsib teine – kes see sele koti nüüd maha siis tõstis?

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus iseenesest ei saa kunagi loll olla.
Kõik oleneb kontekstist – kes, kus, miks ja mille kohta küsib.
Väikelapsel omad, koolilapsel teised küsimused.
Värske tudengi ja pikemalt erialal töötanud spetsialisti suust võib sama küsimus kõlada kas üllatavalt targa või tõesti lollina (ja ma olen sellist kuulnud).
Ei ole inimest, kes teaks kõike või kes üldse peakski kõike teadma.

+9
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küsimus iseenesest ei saa kunagi loll olla.

Kõik oleneb kontekstist – kes, kus, miks ja mille kohta küsib.

Väikelapsel omad, koolilapsel teised küsimused.

Värske tudengi ja pikemalt erialal töötanud spetsialisti suust võib sama küsimus kõlada kas üllatavalt targa või tõesti lollina (ja ma olen sellist kuulnud).

Ei ole inimest, kes teaks kõike või kes üldse peakski kõike teadma.

Küsimus saab iseenesest olla rumal.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei nõustu. Ma saan aru, et kõik on suhteline – kes pole koolis käinud, kes ei oska netis otsingut kasutada jne -, ja sellest tulenevalt võivad paljude inimeste küsimused vägagi napakad tunduda, aga olulisem on suuta mõista, et mõni ongi väga lihtsake ja tal on ka õigus küsimusi esitada.

Mind ajab närvi pigem see, kui mõni, kellest ma tean, et tal tegelikult on ajusid küll, hakkab lolle küsimusi esitama, lihtsalt laiskusest. A la, tuleb magistrikraadiga 40+ vanuses kolleeg ja küsib, et issand, kus neid uusi ID-kaarte teha saab.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei nõustu. Ma saan aru, et kõik on suhteline – kes pole koolis käinud, kes ei oska netis otsingut kasutada jne -, ja sellest tulenevalt võivad paljude inimeste küsimused vägagi napakad tunduda, aga olulisem on suuta mõista, et mõni ongi väga lihtsake ja tal on ka õigus küsimusi esitada.

Õigus küsimusi esitada on loomulikult kõikidel, aga need küsimused võivad kõigele vaatamata olla lauslollid.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õigus küsimusi esitada on loomulikult kõikidel, aga need küsimused võivad kõigele vaatamata olla lauslollid.

Ma ei väitnudki vastupidist. Loomulikult on ja see ajab normaalse inimese vahel täiega närvi.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga paljud küsimused on konkreetselt lollid. Näiteks:
1. Tahaks maja ehitada, palju maksab?
2. Kuidas on võimalik, et piletid on välja müüdud?
3. Kas sulle tõepoolest meeldivad porgandid?
4. Miks eestlased kõik nii lollid on?
Jne.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

pean tunistama et ena juhul olen tähele pannud et “Pole olemas lolle vastuseid,küll aga on lollid küsimused” Samas kui küsimus on esitatud idiootlikult, siis võib sama liini vastuse kah anda”

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei väitnudki vastupidist. Loomulikult on ja see ajab normaalse inimese vahel täiega närvi.

Küsimus ise ju pole loll siiski. Kui ID-kaardi kohta küsib Eestis elav kõrgharitud inimene, siis tundub see rumal jah, aga kui küsiks keegi teine, ei pruugiks sugugi nii tunduda – oma mudilasele või välismaalasele vastaksid ju hea meelega, kuidas see meil käib, ei saadaks lihtsalt guugeldama, et mine otsi ise 🙂

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, on, kui sama sama asja on küsijale kordi juba räägitud ja ta on iga kord väitnud, et sai aru. Siis jah, kui ma olen sulle seda juba viis korda korranud, siis kuuendal ütlen, et sa peaksid seda teadma ja ootan, kuni meenub. Minu jaoks on sellised küsimised ja küsijad lollid.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küsimus ise ju pole loll siiski.

Retseptsioon sõltubki kontekstist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, on küll lolle küsimusi. Meile tuleb tööle palju ülikooli lõpetanuid ja sealt võib ikka pärleid tulla.. Olen alati öelnud neile, et ma ei usu seda “lolle küsimusi pole olemas” kontseptsiooni, seega vahepeal kasutagu oma aju ja netis otsimise oskust (või kui seda ei ole, siis viimane aeg omandada).

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei nõustu – lollid inimesed praktiliselt ainult lolle küsimusi esitavadki. Teiseks on mul täielik õigus anda küsimusele oma hinnang, kas tegemist targa või lolli küsimusega.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

A la, tuleb magistrikraadiga 40+ vanuses kolleeg ja küsib, et issand, kus neid uusi ID-kaarte teha saab.

Alati ei küsita info saamiseks, mõnikord on see viis suhelda või kontakti otsida, st vastus ei huvita.

Aga – parem, kui inimene küsib, kui et jätab kartusest loll näida küsimata ja keerab käki kokku.
Mind ahistas noorena hirmsasti see hirm loll näida ja seetõttu sain mõne eriti rumala apsuga hakkama. Nii et parem küsida kui karta “lolle küsimusi” esitada.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui jumal lõi universumi miljardite planeetidega siis miks ta ainult ühele inimesed elama pani. mille jaoks kõik need ülejäänud planeedid.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seltskonnas käib jutt Keelatud linnast Pekingis.
Inseneriharidusega 35-aastane inimene küsib, et aga miks see keelatud on.

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kõik need näited siin käivad ühte auku – pole lolle küsimusi, aga on palju lolle küsijaid.
Kõik eelpool näidiseks toodud küsimused ei pruugi mõnes olukorras üldse lollid olla, oleneb, kes, kus ja miks küsib.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peab ikka erudeeritud seltskond olema, kus selline küsimus loll tundub. Ma ka ei teadnud.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peab ikka erudeeritud seltskond olema, kus selline küsimus loll tundub. Ma ka ei teadnud.

+10

Ma ei tea siiani.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Küsimus kui selline ei ole loll. Kõik oleneb küsijast ja tema nö tasemest. Loll inimene esitabki targa jaoks lolle küsimusi, sest mis ühe jaoks arusaamatu on teise jaoks elementaarne. Inimesed on jube erinevad lihtsalt ja seega mõni küsimus tundub loll, sest me ei suuda ennast küsija asemele panna. Kui me võtaks iga küsimust neutraalselt, siis need polegi lollid, aga paraku me mõtleme enda seisukohast need lolliks, sest kuidas siis ta ei tea ometi, ma küll tean.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

10 aastat kaubanduses ja paljude noorte väljaõpetamine on paraku näidanud, et lolle küsimusi on ja mitte vähe. Ei ole loogilist mõtlemist kõigile antud paraku.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka ei teadnud.
Sõber Google aitas hädast välja. Tema vastab lollidele küsimustele hea meelega 😉

+8
0
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Perekoolis käib enam-vähem igast teemast läbi indeneriharidus. Reaalses elus ei tea ma kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks selle hariduse omandanud. Olen töötanud ka mitmes suurfirmas Eestis ja mujal ja ka pole selle haridusega inimestest lademetes kuulnud. Nüüd minu lollid küsimused: miks seda inseneriharidust just siin Perekoolis sedasi rõhutatakse? Mis töökohtades kõik need inseneriharidusega inimesed töötavad? Mida see haridus endast üldse kujutab? Kuidas on juhtunud, et need inseneriharidusega inimesed on kõik kas Perekooli käod või nende sugulased ja tuttavad?

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd minu lollid küsimused: miks seda inseneriharidust just siin Perekoolis sedasi rõhutatakse? Mis töökohtades kõik need inseneriharidusega inimesed töötavad?

Ei tea jah. Minu inseneriharidusega (magistrigi tegi ära) sugulane on poolemeelne joodik, hukka läks juba õpingute ajal. Täna töötab töötuna 🤔

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamus küsimusi pole ju üldse küsimused. Minu meelest on eeldada, et iga küsimus on küsimus, ka üsna “lollakas” tegevus. On küsimusi, mis otsivad kontakti ja kutsuvad teist poolt suhtlema. On küsimusi, kus taga on emotsionaalsed vajadused. Jah on küsimusi, kus tõesti tahetakse saada infot ehk siis konkreetset vastust, aga enamus küsimisi on pigem sotsiaalse iseloomuga ja väljendavad vajadust suhelda. Vastusest on kohe selge, kas teine on “hääles” ja milleks täpselt hääles ollakse. See kui sina hääles pole teise küsimusele, emotsionaalsetele vajadustele?, siis kelle viga see tegelikult on? Kelle viga on see, kui sa ei suuda lolli küsimuse taga näha seda, et sinuga tahetakse lihtsalt rääkida, sinuga soovitakse lähedastes inimlikes suhtes olla ja teine pool muud viisi ei oskagi ennast väljendada. Loll küsimus võib täis olla hoolimist ja armastust, ega see siis hoolimist ja armastust äravõtta, kui küsimuse sisu oli jabur. Ja kes siin loll on kui kehva küsimuse pärast tunded prügikasti viskab ?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lollid küsimused on olemas. Näide:

Inimesed kõnnivad tänaval. Üks komistab ja kukub pikali. Teine küsib kõrval: “Kas sa kukkusid või?”

Arvestades viimaste päevade sündmusi- täiesti normaalne küsida.
Kõige lihtsam on muidugi jääda täiesti emotsioonituks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Muidugi on olemas lollid küsimused. Alati ei esitata neid just lollusest, aga mõtlematusest vms.

Näiteks mul helises eile lauatelefon ja mees küsis: “Kus sa oled?”. Kui sa helistad mu lauatelefonile, mis on esikus kapi peal ja juhtmega seinas ja sa tead väga hästi, et kuna pere on suur, see pole kellelegi edasi suunatud – mida sa täpsemalt küsid? 🙂

Helistas klient ja palus vabandust, et paar minutit pärast kl 17 (paar min pärast tööpäeva lõppu). Küsis, kas ma saaksin läbi tulla ja millal. Mina ütlesin, et saan küll, kas kell 13 sobiks. Ta küsis vastu: “Kas täna või homme?”.

Ise tulin ükspäev tuppa, näen, mees magab…ärkab minu tuleku peale. Mina “Mis teed?”. Mees: “Kassi peksan, näed ju”. Mida muud sa sellise lolli küsimuse peale ikka vastad.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu arvates ei ole lolle küsimusi. Esiteks tahtsin kirjutada nagu kägu 08:40, et osa küsimusi pole küsimused info mõttes, vaid neil on muu funktsioon, ja teiseks tuleneb mu seisukoht ametist – olen õpetaja.

Asjalike küsimuste küsimine ei ole üldse lihtne tegevus, ja et (noort, aga miks ainult noort) inimest üldse ärgitada huvituma, küsima, ei tohi jagada hinnanguid küsimustele ja küsijale. Mäletan ülikooliõpinguid 90-ndate algusest, kui noored välislektorid olid endast väljas eesti üliõpilaste passiivsusest seminarides. Meid aga oli terve lapsepõlv kasvatatud, et on õiged ja on valed, targad ja lollid küsimused, on õiged ja valed võimalused millegi üle arutlemiseks. Ilmselt seepärast istus auditooriumitäis üliõpilasi vaikides (osa neist kusjuures kõigile teada väga targad kujud), lootuses, et ehk keegi ikka ütleb/küsib midagi. Põhiline oli üldine häbifoon, “äkki ütlen midagi lolli”.

Keelatud linna käole. Loodetavasti oli seltskonnas keegi, kelle suu käis lahti ja tal oli võimalik “inseneriharidusega” inimese küsimusele vastata. Et mitte kõik ei kulutanud energiat silmade pööritamisele või mõnel muul viisil iseenda tõstmisele.

Minul on kahju, et olen sellises häbi-häbi!-kultuuris üles kasvanud ja olen pidanud palju ennast ületama ja ikka veel ei ole vaba. Ilmselt ei saa ma selleks kunagi, vahel ei julge suuremas ruumis küsida ega mõtteid väljendada. Aga ma ei soovi sellise kultuuri edasikandumist, seetõttu ühelegi küsijale ei koolis ega mujal ma suu pihta ei löö.

+9
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 73 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Pole olemas lolle küsimusi”?