Esileht Ajaviite- ja muud jutud Põlenud kodu lugu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 126 )

Teema: Põlenud kodu lugu

Postitas:
Kägu

Nõus! Maja oleks saanud ka tasa ja targu uuesti ehitama hakata. Peaasi, et kõik elus ja terved, põhiasjad elamiseks olemas jne, aga soovitakse kohe uuesti uhket maja. No ei mahu minu mõistusesse.

No on ikka hinge peal sul see… 8 korda koguni kirjutad, nii kahju on, et ehk saab pere jõuluks ÜHE toa oma kodust taastada. Kas sa tõesti arvad, et nad saavad sellest saatest kogu maja raha… Ei saa ju… Häbi sul olgu! Rohkem tolerantsust!

Nalja teed või? Vaata neid summasid, mis saates kogutakse, hea tahtmise juures saab küll rohkem kui ühe toa + eelnevad annetused..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nõus! Maja oleks saanud ka tasa ja targu uuesti ehitama hakata. Peaasi, et kõik elus ja terved, põhiasjad elamiseks olemas jne, aga soovitakse kohe uuesti uhket maja. No ei mahu minu mõistusesse.

No on ikka hinge peal sul see… 8 korda koguni kirjutad, nii kahju on, et ehk saab pere jõuluks ÜHE toa oma kodust taastada. Kas sa tõesti arvad, et nad saavad sellest saatest kogu maja raha… Ei saa ju… Häbi sul olgu! Rohkem tolerantsust!

Nalja teed või? Vaata neid summasid, mis saates kogutakse, hea tahtmise juures saab küll rohkem kui ühe toa + eelnevad annetused..

Mind huvitab see, et kui lihtsalt siis käib lauda/aida registreerimine ümber eluhooneks? Kuidas nad üleüldse ehitada said? Ilma loata siis või?

Mina tahan vanasse suvilasse teha ühte pisikest ruumi, kus mu pere saaks pesta. Kõigest – pesta, eksole. Ma isegi ei võta ehitusalust pinda kuskilt juurde, ei laiene kuskile, ka mitte kõrgustesse – omavalitsus saatis kohe kukele mu lihtsad mõtted. Olgu aga projekt, sinna juurde käis veel maamõõtmine ja värki, sest kesse projekti siis tühjale kohale teeb, peab ju geoalus olema ja nii edasi. Ja mul pole tegemist isegi mitte loaga, vaid ehitisteatisega. Sellise hoone püstitamine…nomaitea….oleks ju imelik, et ah…teen midagi siin omast peast valmis ja pärast kirjutame asjale teise nime. Nagu muinasjutus elavad.

Sellega muidugi nõus, et paras õnnetus ja kellelegi kaela ei soovi siukst asja.

Ja siis see teine lugu, kaevuga. Kuidas niisikesed asjad pole algusest peale selged, kelle rajatisega võidakse toimetada või siis mitte?

Järelikult ehitati ehitusloata ma oletan.. kasutusloast ei ole mõtet sellisel juhul rääkidagi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis te siin kraaklete? Kadedad olete, kui keegi annetas? Ärge annetage siis. Ma ka ei anneta, kuid teiste annetajate valikut ei kritiseeri. Ma ei ole seda saadetki näinud, sest mul ei ole televiisorit ja internetis ma saateid ei vaata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis te siin kraaklete? Kadedad olete, kui keegi annetas? Ärge annetage siis. Ma ka ei anneta, kuid teiste annetajate valikut ei kritiseeri. Ma ei ole seda saadetki näinud, sest mul ei ole televiisorit ja internetis ma saateid ei vaata.

Ma ei kritiseerigi annetajate valikut, lihtsalt ei mõistnud miks nad üldse saatesse valiti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei kritiseerigi annetajate valikut, lihtsalt ei mõistnud miks nad üldse saatesse valiti.

Ju siis vastasid kriteeriumitele. Annetajate valik, kas helistavad neile numbritele või otsivad hoopis ise abivajava pere või haige või vana inimese, kes nende arust abi rohkem vajab, kui see, kodu kaotanud pere.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad on ju KODUTA! kolme lapsega. Diivanilt diivanile ránnata lastega ei ole kerge, teades, et sul justkui on ka oma kodu aga sa ei saa seal elada. Panid oma rahad kôik sinna alla ja nüüd otsast peale aga kust tuleb see raha? Sûûa ja elada ka kuskil vaja. Raskelt haigeid saab aidata nende viimaseid soove täites vôi raviga, saatus pikka elu ei luba aga nemaf on ju terved inimesed aga sisuliselt tánaval kui teised istuvad OMA kodudes diivanil sooja teetassiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline kaotus on muidugi kohutav ja loodan, et keegi ei pea kunagi midagi sellist läbi elama nagu see pere, aga ka minu jaoks tundus see natuke suure soovina. Ma ei tea miks.
Elan ise üürikorteris ja tulen otsotsaga vaevu toime. Tervise tõttu ei saa hetkel töötada seega elangi puuduva töövõimetoetusest. Ma isegi ei unista oma korterist. Veel vähem majast. Unistan, et saaksin kõik vajalikud rohud välja ostetud. Maksud makstud. Ja kõhu täis. Vahel unistan, et kui mul oleks näiteks 500 eurot vaba raha, siis mida kõike sellega teeksin. Mõneks ajaks oleks kohe mured murtud.
Ilmselt kui mul oleks rohkem raha, siis oleks lootust ka terveks saada. Vähemalt on hea nii mõelda.

Seetõttu tunnen eriti kaasa peredele, kellel pole piisavalt raha raviks või taastusraviks. Neil on lootus. Nad tahavad üritada, aga tihti jääb asi lihtsalt raha taha. Mida pole seda pole.
Ma isegi ei taha mõelda mida tunnevad vanemad, kes teavad , et saaksid oma lapsi aidata kui neil ainult raha oleks…(või mida tunnevad lapsed, kes sooviks oma vanemaid aidata)

Ka elamistingimused on tähtsad. Igal inimesel peaks olema soe tuba ja pesemisvõimalus.
Koht kuhu minna. Kui mitte isiklik , siis vähemalt üüripind.

Eestis elab nii palju inimesi vaesuses. Kõik nad unistavad paremast elust. Mõned unistavad soojast toast või et saaks kõhu täis. Teised, et saaks terveks. Kolmandad millestki muust.
Kõigil meil on unistused. Mõnel suuremad teisel väiksemad.

Kuid tervis on siiski esmatähtis. Ilma terviseta pole midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad on ju KODUTA! kolme lapsega. Diivanilt diivanile ránnata lastega ei ole kerge, teades, et sul justkui on ka oma kodu aga sa ei saa seal elada. Panid oma rahad kôik sinna alla ja nüüd otsast peale aga kust tuleb see raha? Sûûa ja elada ka kuskil vaja. Raskelt haigeid saab aidata nende viimaseid soove täites vôi raviga, saatus pikka elu ei luba aga nemaf on ju terved inimesed aga sisuliselt tánaval kui teised istuvad OMA kodudes diivanil sooja teetassiga.

See oli nüüd küll kergelt öeldes haige..

Paljudel muide ei olegi seda OMA kodu, mida isegi vaikselt üles ehitama hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Taivo Sõts
18 tundi ·
Me soovime, et meil oleks uus kodu, uus auto, uus telefon või et meie kaal alaneks. Vähihaigetel on vaid üks soov… ja see on võidelda haiguse vastu. Ma tean et 97% teist ei pane seda oma seinale, kuid alla 3% mu sõpradest teeb seda siiski. Pane see oma seinale austusest nende vastu, kes võitlevad vähktõve vastu. 👊

Veidike silmakirjalik, ei?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No jah, oligi imelik kõhutunne ausalt öeldes.. Vaatasin nüüd kontot ja no ei ole minu silmis abivajajad, ehitusfirma inimesel, juba saates näitas, kuidas ehitus käis, tõsiselt.. samal ajal kui teised istuvad ja palvetavad, et saaksid ravimeid osta

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad ehitasid seda maja kuus aastat, panid sinna iga viimase kui sendi ja iga viimase kui vaba tunni. Selle kõrvalt tuli ühe lapsega läbi teha ränga haiguse ravi. Mees, kelle unistuseks on olnud pere, oma maja, lapsed, hakkas põhimõtteliselt järgmisel päeval pärast põlengut otsast pihta. Kas seda ettevõtlikkust peaks siis karistama – et kui istuksid kuskil üürikorteris ja palvetaksid, et saatus imelise lahenduse saadaks, siis vääriksid abi – aga kuna nagunii tegutsevad juba ise, siis ei vääri? Kolme lapsega sugulasi-tuttavaid pidi rännata ei ole just lihtne, üürikorterit võtmast ilmselt takistabki eesmärk taas iga viimane kui sent, mis vähegi võimalik, oma maja ülesehitamisse panna. Sest see on olnud unistus, mille nad juba teoks tegid – ja siis kõigest ilma jäid.
Tõesti: kui ei sobi, ärge annetage, aga sedasi tänitada pere kallal, kes on läbi elanud lapse ränga haiguse ja siis, kui paistab, et nüüd saab edasi ainult hästi minna, jäänud ilma oma kätega ehitatud kodust – see on ikka liig.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vaatasin neid summasid.
“Tänase saatega kogusime abivajajate annetuseks 185 600 eurot!”

Jah, peaks tõesti saama rohkem kui ühe toa.
Aga SINUL oleks aeg oma kadeduses käivitada kampaania “ärge annetage neile!” ja “andke see raha mulle!”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind just see lugu panigi telefoni haarama esimest korda aastate jooksul ja annetama. Inimesed on nii palju vaeva näinud ja oma kätega enda perele kodu loonud ja just kui asi on käes siis juhtub selline asi. Sinna on ju lisaks rahale oma hing pandud. Tundus hästi sümpaatne pere ja nii kurb oli näha kui löödud nad olid. Minu jaoks oli just ka sümpaatne see, et nad ei oota lihtsalt käsi pikal vaid igal vabal hetkel juba ise tegelevad maja taastamisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just selle pärast ei annetanud. Kui saaks anda igale loole eraldi raha, siis annaks kõigile lastele. Aga nemad tahavad maja. Ma tahan ka. Alustasin 9 a tagasi nullist. Nemad mingu üürikasse ja ehitagu vaikselt oma maja. Nad ei sobinud sinna saatesse.

Täpselt samad mõtted. Tahan ka maja, peaks ka saatesse ronima. Nad võiks ju alustada vaikselt ja tasapisi ja küll see maja neil ka tuleb/saab valmis aga selle jaoks saatesse minna, on absurdsus.

Mina tahaks ka maja…

Please wait...
Postitas:
Kägu

No jah, oligi imelik kõhutunne ausalt öeldes.. Vaatasin nüüd kontot ja no ei ole minu silmis abivajajad, ehitusfirma inimesel, juba saates näitas, kuidas ehitus käis, tõsiselt.. samal ajal kui teised istuvad ja palvetavad, et saaksid ravimeid osta

Sinu kräunumisest on tunda, et sa pole elusees midagi oma kätega üles ehitanud või millessegi aastaid iga viimast kui senti ja vaba aega pannud.
Mina saan küll aru neist, kogu elutöö on nullis, kaelas on vaid hunnik võlgasid.
Neil on 3 nii väikest last, et sealt maalt nullist alustada on meeletult raske.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kullakesed – on jõuluaeg ja nüüd siis selline kadedust täis teema… , piinlik ei ole või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See pere võiks aus olal ja rääkida miks kodu kindlustamata oli!
Hakkates ise ehitama ümber hoonet, mida ei tohtinud ehitada elamispinnaks. Tänu millele ei saanud seda elumajaks registreerida ja amnugi mitte kindlustada. Loll on loll olla

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkates ise ehitama ümber hoonet, mida ei tohtinud ehitada elamispinnaks. Tänu millele ei saanud seda elumajaks registreerida ja amnugi mitte kindlustada. Loll on loll olla

See maja ju põles neil nii ruttu maha, et kogu kindlutusprotsess oli menetluses alles. Nad ju hakkasidki seda ümber vormitama just elumajaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Me hakkame kohe maja ehitama ja enne ühegi kulutuse tegemist näeme hetkel dokumentatsiooniga vaeva, et ehitusaegne kindlustus majale peale saada ENNE ehituse algust. Kui seda ei tehtud, siis tegu on hoolimatusega omaenda töö ja vaeva osas. Ma ei näe põhjust, miks peaksid võõrad inimesed oma annetustega kinni maksma kellegi mõtlematuse ja hoolimatuse. See on hoopis erinev olukord perekondadest, kus nende tegevusest sõltumatult sünnib raskelt haige laps.
Ses mõttes on saatetegijad asja kehvasti kokku pannud, et kõikidele teistele nagu tahaks annetada, aga neile majaehitajatele mitte ja nii jäävad ka teised päris paljude annetajate summast ilma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See maja ju põles neil nii ruttu maha, et kogu kindlutusprotsess oli menetluses alles. Nad ju hakkasidki seda ümber vormitama just elumajaks.

Ei olnud. Ta ehitas seda omavoliliselt pikemat aega. Kuigi oli keelatud antud putka elamismajaks tegemiseks. Ei kannata selliseid susserdajaid.
Teistele peredele tundsin küll sügavalt kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui vaadata Facebookis TV3 lehel neid lugusid, siis põlenud koduga perel on kõige rohkem laike ja kommentaare ning jagamisi on neil kordades rohkem kui teistel. järelikult läks inimestele nende lugu korda. mina isiklikult pean neid seal saates teistega võrdseteks abivajajateks, kuna arvatavasti sinna saatesse kandideeris väga palju peresid, nende abivajadust kaaluti miljon korda ja kui välja valiti, ju siis oli alust. minu isikliku arvamuse kohaselt aitavad just nemad ka haigete lastega peredele suuremat summat koguda.
kardan välja öelda, et ehk läks see lugu inimestele teistest rohkem korda, kuna seal oli ilus pere ja inimesed soovivad ennast selle ilusa perega samastada, nähakse neil helget tulevikku ja siis nähakse ka endal helget tulevikku. teistes lugudes nägi väga palju vaeva, valu ja kurnatust, seal ei paista õnnelikku lõppu ning inimesed ei oska ega taha ennast selliste lugudega samastada. küll aga tunnevad kaasa.
ma ei oska sõnadesse panna, kui palju jõudu ma kõigile neile peredele soovin. annetasin loomulikult ka.

Please wait...
Postitas:
Vana-Ann

Huvitav, minul oleks endal piinlik minna sinna saatesse maja ehituseks raha koguma, kui kõik ülejäänud kogujad on tõsiste tervisehädadega ja nagu keegi siin tabavalt ütles: helget lõppu nende loole ei ole. Mul oleks tunne, et võtaksin teiste eest raha ära ja tõenäoliselt ei saaks ma olla õnnelik majas, mis on ehitatud raskelt haigete laste arvelt võetud rahaga. Aga nii mõtlen vist ainult mina ja sellepärast mul raha ja vara ei olegi, et mu südametunnistus alati teeb kõvemat häält kui rahakott.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, minul oleks endal piinlik minna sinna saatesse maja ehituseks raha koguma, kui kõik ülejäänud kogujad on tõsiste tervisehädadega ja nagu keegi siin tabavalt ütles: helget lõppu nende loole ei ole. Mul oleks tunne, et võtaksin teiste eest raha ära ja tõenäoliselt ei saaks ma olla õnnelik majas, mis on ehitatud raskelt haigete laste arvelt võetud rahaga. Aga nii mõtlen vist ainult mina ja sellepärast mul raha ja vara ei olegi, et mu südametunnistus alati teeb kõvemat häält kui rahakott.

Midagi ei saa keegi ju kellegi arvelt – annetatud summa jagatakse kõigi osalejate vahel võrdselt. Kui need, keda just see kodu kaotanud pere lugu annetama ajendas, oma annetuse tegemata jätaksid, saaksid vähem ka kõik teised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis teistelt raha ära võtmisest sa räägid? Kui poleks saadet, ei saaks keegi neist raha. Usukumatu, kui kadedaid inimesi on olemas. Siit jääb mulje, justkui nad tahaks lihtsalt maja ehitamiseks raha. Ei taha ju. Nendega juhtus suur õnnetus, neil pole midagi, elavad kus juhtub ja selles peres on 3 LAST. Uskumatu, kui õelad inimesed siin on!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui vaadata Facebookis TV3 lehel neid lugusid, siis põlenud koduga perel on kõige rohkem laike ja kommentaare ning jagamisi on neil kordades rohkem kui teistel. järelikult läks inimestele nende lugu korda. mina isiklikult pean neid seal saates teistega võrdseteks abivajajateks, kuna arvatavasti sinna saatesse kandideeris väga palju peresid, nende abivajadust kaaluti miljon korda ja kui välja valiti, ju siis oli alust. minu isikliku arvamuse kohaselt aitavad just nemad ka haigete lastega peredele suuremat summat koguda.

kardan välja öelda, et ehk läks see lugu inimestele teistest rohkem korda, kuna seal oli ilus pere ja inimesed soovivad ennast selle ilusa perega samastada, nähakse neil helget tulevikku ja siis nähakse ka endal helget tulevikku. teistes lugudes nägi väga palju vaeva, valu ja kurnatust, seal ei paista õnnelikku lõppu ning inimesed ei oska ega taha ennast selliste lugudega samastada. küll aga tunnevad kaasa.

ma ei oska sõnadesse panna, kui palju jõudu ma kõigile neile peredele soovin. annetasin loomulikult ka.

Laike ja kommentaare on tõenäoliselt juba selle pärast rohkem, et tegemist on noortega, omad tuttavad ja sõbrad on ilmselt nendest pooled.. Teised pered ei tundunud sellised sotsiaalsed. Ja mina arvan, et siiski nii päris pole, inimesed annetavad ikkagi neile rohkem, kellele vaja, mitte kes ilusamad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mulle läks väga hinge selle 14-aastase tüdruku lugu – armas noor neiu, nii palju unistusi, joonistab hästi – ja selline kurb tulevikuperspektiiv. Loodame, et nad saavad vähemalt maja mugavamaks ehitada saate abiga.
Ja see pere, kus üksikema ja tubli õde kasvatasid haiget poega/venda. 12-aastasel ei tohiks olla nii palju muresid, nii ebaõiglane elu. Parimat ka neile!

Please wait...
Postitas:
Vana-Ann

Mis teistelt raha ära võtmisest sa räägid? Kui poleks saadet, ei saaks keegi neist raha. Usukumatu, kui kadedaid inimesi on olemas. Siit jääb mulje, justkui nad tahaks lihtsalt maja ehitamiseks raha. Ei taha ju. Nendega juhtus suur õnnetus, neil pole midagi, elavad kus juhtub ja selles peres on 3 LAST. Uskumatu, kui õelad inimesed siin on!

Kuulge, olge nüüd ikka normaalsed! Suur õnnetus on see, kui sul on raske või sügava puudega laps, kes mitte kunagi terveks ei saa. Suur õnnetus on sellel perel, kelle kõik kolm last gaasiõnnetuses surma said. Need on pöördumatud asjad ja nendest inimestest on tõeliselt kahju. Tulekahju on ka muidugi õnnetus, aga jeerum küll, kuni inimesed on terved ja pere on koos, on kõik üleelatav ning olukord muudetav! See on mingi tänapäeva mentaliteet, et kõike peab saam kohe ja võimalikult väikese vaevaga. Soovitavalt veel teiste vaevaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räägin praegu kodutunde vaatenurgast. Minu arust väärib see pere abi rohkem kui need mõned sealt kodutundest. Nad on ise oma kätega ja oma rahadega juba tegelikult maja üles ehitanud, aga õnnetusi me ette ei näe. Kodutundes aga näen ma nii palju inimesi kes ei viitsi või ei taha ise midagi teha. No nagu üks tibin seal bikiinides ja kunstripsmetes nutmas, lapsed ilmapeal ripakil. Et kraabiks ripsmed maha ja säästaks kuus 30 eurot et remonti teha seda ei saa.
Või siis pered kus palju lapsi ja venemad mõlemad kodused, sest isa ei saa tööl käia kuna käed haiged ja saab invaliidsust. Hallloooo, mingit tööd peaks ju ikka teha saama. Või mingu siis nainegi tööle ja isa olgu lastega kodus. Laiskus on selle nimi.
Ka meie ehitame maja, ei võtnud laenu vaid hoiame kokku nö kõhukõrvalt ja saame hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad on ise oma kätega ja oma rahadega juba tegelikult maja üles ehitanud, aga õnnetusi me ette ei näe.

Oleks nad seaduseid järginud ja kodu kindlustanud, oleks neil vb uus kodu juba olemas?
Kuidas saab ehitada ja registreerida laudana? Uk-s oleks see hoone lihtsalt lammutatud riigi poolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mille peale need inimesed siin kadedad on siis, et maja maha põles või?! Mis sa korrutad igas teemas “uskumatu, kui kadedad, uskumatu, kui kadedad!” Mitte ühtegi muud argumenti ei ole, siis tulebki kõiki kadeduses süüdistada.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 126 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Põlenud kodu lugu