Esileht Ilu ja tervis põletikuline punn tuharal

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: põletikuline punn tuharal

Postitas:

Tere

Mure selline enneolematu minu jaoks, isegi ei kujuta ette, mida veel teha või kas ning millal oleks vaja kuskile pöörduda.

Mõned päevad tagasi tekkis tuharale valulik punn, ilma sellise nn mädase peata. Suurenes ja läks korralikult paiste kahe päevaga, nii et sellel küljel ma üldiselt väga istuda ei tahtnud. Täna öösel on see punn nn lahti läinud, hommikul immitses tublisti veresegust vedelikku, eriti muidugi pigistades. Sellist paistetuse valu enam pole, aga katkine nahk teeb muidugi nüüd haiget. Paistes enam eriti pole, hooldan haava seda pestes, määrin iga 4-6 tunni tagant Braunovidolit ning plaasterdan. Ibumaxi võtan ka. Kas ma peaksin muretsema ja kuskile pöörduma või seda sel moel puhastades-tohterdades see katkine punn paranebki? Ravikindlustust mul kahjuks ei ole, just vaatasin, et telefonikonsultatsioon perearstile maksab 25€. Kui vaja, maksangi muidugi ja nii kuis vaja, aga tahaks lihtsalt veendumust, et kõik on okei ja üleliia muretseda pole vaja.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 23:49; 26.10 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on ok. Ära muretse. Tohterda edasi ja kõik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole võimalik….

Sa päriselt plaanid arstile pöörduda mingis suvalise pisvinniga?

Jumala eest, mine EMO-sse siis juba, ütle, et sul on mädapunn ja hakkad surema.

/inimkond on täiesti ära keeranud

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olemas on ka väga kasulik telefoninumber 1220, Perearsti nõuandetelefon. Maksab ainult tavalise telefonikõne hinna, mingit eritariifi pole. Just täpselt selliste küsimustega sinna võibki pöörduda, ära kõhkle, selleks see number loodud ongi. Muide minu kogemus ütleb, et kui kohe katvat vastust ei saa, siis tasub poole päeva pärast uuesti helistada, järgmine nõuandja võib anda palju lisainfot. 🙂

Asja nimi on furunkul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole võimalik….

Sa päriselt plaanid arstile pöörduda mingis suvalise pisvinniga?

Jumala eest, mine EMO-sse siis juba, ütle, et sul on mädapunn ja hakkad surema.

/inimkond on täiesti ära keeranud

Ei, ei kavatse. Küsisingi siin, kas pean muretsema. Mu kaaslane on veidi mures, ta muidugi on ka vahel ülihoolitseva asemel ülehoolitseja. Ma poleks ühetgi arsti ega meditsiinilist sekkumist kaalunudki, aga seda verd tuleb lihtsalt palju, eile peegli ees hööritades lihtsalt tulkus põrandale.

Suur aitäh vastajatele ja ilma irooniata ka sellele, kes mind ärapööranuks nimetas, tean nüüd, et võtan vabalt, teen mis vaja ja ei pabista.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 23:49; 26.10 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olemas on ka väga kasulik telefoninumber 1220, Perearsti nõuandetelefon. Maksab ainult tavalise telefonikõne hinna, mingit eritariifi pole. Just täpselt selliste küsimustega sinna võibki pöörduda, ära kõhkle, selleks see number loodud ongi. Muide minu kogemus ütleb, et kui kohe katvat vastust ei saa, siis tasub poole päeva pärast uuesti helistada, järgmine nõuandja võib anda palju lisainfot. ????

Asja nimi on furunkul.

????????????

EMOsse ikka kohe!!!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sealt 1220 perearsti liinilt saab tasuta abi.
Tegu ilmselt pompooniga. Need paranevad ise. Vaid äärmisel juhul on vaja see arstil ise avada aga kuna sul on see ise ilusti “lõhkenud”, siis tuleb vaid oodata paranemist.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pompoon

Pompoon on rahvakeelne nimetus, aga asi ise on endiselt furunkul nagu 11.30 kägu ütles.  Hoida kohta puhtana ja isegi seda Braunovidooni pole pmst vaja rohkem panna kui paar päeva. Veri  veidi tilkus, sest ju sattus mõne veresoone lähedusse, iseenesest tegu paljuliikuva lihasega ja verevarustus seal hea.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisugused punnid kipuvad korduma. Esiteks hoolitse selle eest, et ei oleks B-vitamiini puudust ja teiseks, kui jälle tuleb, siis alusta vana rahvaravi meetodiga, pane punnile küpsetatud mugulsibul. Vanasti küpsetati ahjus tuha sees, aga täitsa töötab ka ahju või mikrolaineahju panek. Sibul kiirendab põletiku vähenemist, punni konkretiseerumist ja mäda eritumist, saab sellest kiiremini lahti. Pärast muidugi ravitsed juba haava edasi, nagu praegu teed.

Sellel sibulal pole mingit tähtsust, oluline on soojus. Samamoodi võib sibula asemel keedumuna või kuum lusikas või soojendatud kivitükk olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis põletikuline punn tuharal