Esileht Pereelu ja suhted Poliitika ja peresuhted

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 125 )

Teema: Poliitika ja peresuhted

Postitas:
Kägu

Meie peres on aja jooksul välja kujunenud olukord, kus minu ja mu abikaasa poliitilised vaated on täiesti vastandlikud. Poliitilised teemad on küll huvitavad, aga nii mõnigi põnev arutelu muutub maailmavaateliste erinevuste tõttu plahvatusohtlikuks. Kas siin on veel peresid, kus selline mure esineb? Kuidas valimisperioodil rahu hoida? Kas on mõistlik poliitikateemasid üldse mitte puudutada? Ise tunnen, et tahan poliitikat puudutavas vestluses olla võimalikult neutraalne ja jätta igasugused radikaalsed erinevused, kui võimalik, enda teada. Samas närib sees ebamugav sisetunne, mis ütleb, et ka see lähenemine on kuidagi petislik. Millised on sellises olukorras teie lahendused, kui lahendusi üldse on? Kas sel teemal on üldse mõtet oma pead vaevata (sest mulle tundub, et on, aga ma pole kindel, kui palju tulemust see annab)?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees EKRE valija ja naine Sotsiaaldemokraadite valija? Või vastupidi?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oska aidata, kui minu mees oleks ekreiit või veendunud uhhuu, siis ma temaga koos ei suudaks elada lihtsalt.

+28
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma ei oska öelda, väikesed erinevused tunduks loomulikud, nt et üks valib sotse ja teine keski või üks ekret ja teine isamaad – aga see, et päris vastandlikult suhtutakse, oleks mõeldamatu – partnriga peaks ju väärtused klappima?
Kui mu mees nt ekre rüppe pöörduks, oleks see ikka nii kardinaalne turnoff, et ikka kohe oleks.

+25
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen täiskasvanud lapsega poliitilises mõttes täiesti vastaspoolel. Esimene kord, kui sellest aru sain, läksime tülli. Aga mõtlesin endale asjad selgeks ja otsustasin, et see ei saa olla ometi põhjuseks rikkuda suhted kõige olulisemate inimestega mu elus. Kusjuures asja teeb naljakaks veel see, et lapse kaaslane on veel kolmandal seisukohal.

Nad käisid mul just külas nädalavahetusel. Kuna valimised ka tulemas, siis loomulikult oli teemaks ka valimised ja erakonnad. Mina välistan EKRE ja valin Reformi. Mu laps (ka kõrgharidusega tark inimene) välistab Reformi ja valib EKRE-t. Lapse kaaslane välistab EKRE, Isamaa ja Reformi. Kindel oma otsuses veel ei olnud, aga tundus, et kaldub sotside suunas.

Me saime neid teemasid täiesti rahulikult tülli minemata räägitud. Tuleb osata kuulata ja aktsepteerida ning mitte proovida teist ümber veenda. Ma mõneti mõistan oma lapse põhjuseid, miks ta nii on otsustanud. Samas olen kindel, et ta tegelikult ei tunne ära populismi ning ei oska näha reaalseid ohte. Ja tema minu kohta arvab tõenäoliselt üsna sarnaselt. Aktsepteerime teineteise valikuid ja see ei riku õnneks meie suhteid.
Samas, ma tõenäoliselt ei looks suhet RKRE toetajast mehega. Sest noh suhte loomise faasis on selline väärtushinnangute teema hulga teravamana. Ei ole veel ju suhet, mida rikkuda ei raatsiks nii nagu ma oma lapsega ei saa ju suhet sellise erimeelsuse pärast rikkuda.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu perekonnas ja ka tutvusringkonnas on zekre välistatud. Kohe saadan pikalt.

+15
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei oska aidata, kui minu mees oleks ekreiit või veendunud uhhuu, siis ma temaga koos ei suudaks elada lihtsalt.

Just täpselt.
Lisan veel, et oleme eluaeg ühel meelel olnud ja valime Reformierakonda.

See oli nüüd poliitika.
Aga teemat edasi arendades, siis mõtlen samuti, et kui elu keskel peaksud meil mingisugused arvamused lahku kasvama, siis hakkab suhe ilmselt väsima. Poliitikat on meie eludes kogu aeg, mitte ainult valimiste ajal. Minu jaoks on see väga oluline, et nii suure teema puhul oleksid inimesed ühte meelt. Kui pole, on aeg oma suhtes mingi muudatus teha.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, kui ma olen 15 aastat juba selle mehega koos vastu pidanud, siis natuke veider oleks hakata kõike lammutama puhtalt sellepärast, et tema poliitilised vaated on kardinaalselt erinevad minu omadest. Igapäevaelu ja poliitika on täiesti erinevad asjad. Ma ei usu, et oleks olemas inimest, kellega oleks klapp igal tasandil ideaalne. Tuleb valida see, kellega on klapp hea nendes asjades, mis sulle elus kõige olulisemad on. Mingi poliitiline kemplemine minu jaoks seda kindlasti ei ole. Meil on ka kardinaalselt erinevad vaated väga paljudele asjadele elus, sh poliitikale. Lihtsalt need asjad ei puuduta tegelikult me igapäevaelu, seega pole vahet, mida keegi sisimas arvab.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks selge kriteerium oligi mul elukaaslase valikul, et poliitilise vahu suust välja ajamine, ükskõik mis erakonna poolt või vastu, ei oleks tema iseloomu defineeriv osa. See oli nüüd vast viis aastat tagasi, kui asusin uut suhet looma. Päris mitme inimesega sai kohtutud, kellele tundus sobiv kohe esimesel jutuajamisel vahutama hakata: küll liberastid on ikka jubedad maod, küll ekre on ikka saatanast, küll sotsid on ikka õudsed kommarid, küll need isamaalased on ikka natsid… Ja jumal tänatud, et hakkasid, sai kohe välistada.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina valin Parempoolseid, mees Ekret. Muidugi vaidleme, vahel ka päris vihaselt. Aga koos elada saame päris edukalt. Ilmselt suudame mõista, et inimesed on erinevad, nende arusaamad mitmetes asjades on erinevad ja see on täiesti OK. Kõik inimesed, ka need, kellest ma üldse lugu ei pea, omavad õigust esindatusele, valimisele. Igapäevaelus on esmakohal argimured – kes auto parandusse viib, kes koristab ja süüa teeb, kes lund lükkab. Helgema poole pealt teeme koos reisiplaane, arutame, mida maja juures remontida ja paremaks teha. Igasugu poliitilised teemad kerkivad üles vaid uudiseid vaadates või mõne juhusliku kommentaarina. Elamist ja hoolimist ei sega. Vahel on lõbus isegi.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina valin Parempoolseid, mees Ekret.

Mina ei suudaks küll mingi ekreiidiga koos elada, enne üksindus.

+12
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Noh naised valivad EKRE  mehed, sest need maksavad naise kulud kinni.  Aga ise arvavad need naised, et on parempoolsed.

+5
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina ei tea, keda mu pereliikmed valisid. Pole küsinud ja ei kavatsegi uurida. Poliitikast me tavaliselt ei räägi, ei taha oma vaba aega sellega sisustada.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik, kui ainult valimised inimese maailmavaate välja toovad. Kui suhet luues on oldud samadel või sarnastel seisukohtadel, üks on aga pika suhte joosul oma eelistusi oluliselt muutnud, siis muidugi tekib küsimus, et miks. Ju ongi lahkukasvamine. Kui mõlema eelistused on muutunud, ei ole probleemi. Nii et küsimusele vastuseks: ma saaks küll mingi aja selles situatsioonis hakkama (väldiks teemat, tegeleks elu praktilise poolega), näiteks kui on kokku lepitud, et kasvatame koos lapsed suureks, aga kui seisukohad on ikkagi vastandlikud ja rääkides mingit ühist varianti ei leia, siis oleks piisav põhjus eraldi jätkata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei suudaks küll mingi ekreiidiga koos elada, enne üksindus.

Enne olen nõus elama üksikul saarel.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehega on meil õnneks suhteliselt sarnased vaated ja kodus pingeid pole.

Aga minu ema on tõsiusklik EKRae troll, kes internetis nende tõdesid kuulutab ning foorumites niimoodi Reformi ja Kallast sõimab, et piinlik kõrvaltki vaadata. Mis ma temaga siis ikka teen, ei räägi poliitikast lihtsalt, ega ühe pensionieas naisterahva arvamust, kelle meelest on alati valitsus kõiges halvas süüdi, niikuinii ei muuda.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ja mu elukaaslase poliitilised valikud samuti ei kattu. Samas saan tema põhjustest suurepäraselt aru. Seal on lisaks maailmavaatelistele erinevustele ka palju isklikku, kuna ta on ise samuti suuremal või vähemal määral aegade jooksul poliitikas osalenud.

Ise lugesin erakondade programme ja valisin selle, kelle programm kõige vähem vastu hakkas. Kellegi POOLT nagu ei olnudki hääletada. Eesmärk oli EKRE vastu hääletada.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise lugesin erakondade programme ja valisin selle, kelle programm kõige vähem vastu hakkas. Kellegi POOLT nagu ei olnudki hääletada. Eesmärk oli EKRE vastu hääletada.

Mul sama.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu mees on isegi ühe partei asutajaliige (ei, ei ole ekre, hoidku selle eest, siis läheks raskeks!), aga ta vist iga kord neid ei vali ka, ma pole ekstra küsinud 🙂 minuga on nii, et ma loen programme-lubadusi  ja toetun kogemustele (eks parteid muutuvad ka) ja valin enda meelest parima.

Eks nende aruteludega peab siis oskama piiri pidada ja teatud õigel hetkel “nõustume, et ole eri meelt” vaheaja kuulutada. Raskeks läheks, kui üksteise arvamusi ei aktsepteerita ja hakataks “ümber pöörama” või survestama.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen oma elu jooksul käinud palju valimas – ega ole iialgi tajunud, et sellest minu valimas käimisest midagi s…tagi paremaks oleks muutunud.

Viimase paari valimise ajal olin EKRE poolt. Nüüd vaatan, et ühesugused röövlid on nad kõik ega lähegi seetõttu enam valima. Ka valimata jätmine on teatavasti valimine.

Meie peres on igal pereliikmel erinev poliitiline eelistus. Räägime oma eelistustest täiesti vabalt, keegi ei karda ega häbene ega ähvarda teist. See on umbes sama nagu nt remondi eel arutab perekond omavahel läbi tapeedi mustri ja esikuseina värvitooni – st, maitsed võivad olla erinevad, kuid täiskasvanud inimesed suudavad esitada oma arvamusi ja eelistusi teistest lugupidaval kombel. Mitte aga nii, et hakatakse süüdistama, et kui teisele ei meeldi helesinine värv, siis järelikult teine on “uhhuu”.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh naised valivad EKRE mehed, sest need maksavad naise kulud kinni. Aga ise arvavad need naised, et on parempoolsed.

Minu mees maksab minu kulud kinni?? 🙂 🙂

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui teisele ei meeldi helesinine värv, siis järelikult teine on “uhhuu”.

Kahjuks on see täiesti ebaadekvaatne võrdlus.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehega on vaated enam-vähem samad. Oleme 20a jooksul valinud ainult Sotse või Reformierakonda. Mina kaldun rohkem Sotside suunas, tema Reformi poole. Sel aastal hääletasime mõlemad Reformi poolt, kuna muidu liiga suur oht, et EKRE võimutseb.
Tutvusringkonnas on meil üldiselt intelligentsed inimesed, kes EKRE’t ei poolda, aga kahjuks perekonnas paar Onu Heinot leidub, kes igal sündmusel samasugust mula suust välja ajavad nagu need EKRE-trollid, KaKa-juttu räägivad ja kelle põhilektüüriks on Uued Uudised ja Objektiiv. Üritame võimalikult vähe kokku puutuda.

+17
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh naised valivad EKRE mehed, sest need maksavad naise kulud kinni. Aga ise arvavad need naised, et on parempoolsed.

Minu mees maksab minu kulud kinni?? ???? ????

Paljud naised küsivad mehelt raha ilu teenuste jaoks, autole kütuse jaoks jne. Oma palgast nad kõike kinni maksta ei jaksa.

+3
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Noh naised valivad EKRE mehed, sest need maksavad naise kulud kinni. Aga ise arvavad need naised, et on parempoolsed.

Minu mees maksab minu kulud kinni?? ???? ????

Paljud naised küsivad mehelt raha ilu teenuste jaoks, autole kütuse jaoks jne. Oma palgast nad kõike kinni maksta ei jaksa.

Ega ma seepärast EKREt valima hakka, kui mees vahel mu autot tangib või reisi välja teeb.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul vanemad ka ekre-pooldajad, isa tuliselt, ema pigem passiivselt. Kuid ka jagavad ikka fb-s mingeid minu jaoks uhuusid ja piinlikke seisukohti. Me poliitikast ei räägi, nad on väga head vanemad olnud ja vanana ollaksegi sageli konservatiivsemad ja loodetakse lihtsaid kõlavaid lahendusi, las nad olla. Kui aga elukaaslane nii kardinaalselt erinevaid väärtushinnanguid toetaks, siis seda oleks mul ikka kohe palju-palju raskem taluda.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka valimata jätmine on teatavasti valimine.

Aga vot ei ole. Valimata jätmine on kõige lollim valimine üleüldse, ükskõik mis partei poolt hääletamisest tunduvalt nõrgamõistuslikum. Kui sa istud paadis ja vabatahtlikult mingigi aeru üle parda viskad, ära siis kisa, kui paat kivi otsa läheb, eksole.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh naised valivad EKRE mehed, sest need maksavad naise kulud kinni. Aga ise arvavad need naised, et on parempoolsed.

Minu mees maksab minu kulud kinni?? ???? ????

Paljud naised küsivad mehelt raha ilu teenuste jaoks, autole kütuse jaoks jne. Oma palgast nad kõike kinni maksta ei jaksa.

See, et sina seda teed, ei tähenda, et teised naised seda teevad.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui abikaasa hakkaks järsku reffe või sotse valima, siis oleksin tema tervise pärast väga mures. 😀

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui abikaasa hakkaks järsku reffe või sotse valima, siis oleksin tema tervise pärast väga mures. ????

Et on insuldi saanud või?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 125 )


Esileht Pereelu ja suhted Poliitika ja peresuhted