Esileht Ajaviite- ja muud jutud Politsei abi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Politsei abi

Postitas:
Kägu

Kas teil on kunagi läinud tarvis politsei abi?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah. Naabrimees peksis naise läbi. Tuli nii kiirabi kui politsei kutsuda.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jep, olin purupurjus ja kippusin Rimi kõrval oleva elektriputka kõrvale murule magama jääma.
Keegi õnneks kutsus politsei ja need aitasid oma bussiga sõbralikult koju. Isegi ust ma ei suutnud ise avada, ka seda aidati.
Esikust kaugemale nad ei tulnud.
Minu poolt politseile +10p.

+31
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sõitsime maanteel ning eesolev auto kahtlaselt vingerdas (ei sõitnud küll kiirelt), helistasime politseisse. Pidime seni taga sõitma, kuni politsei kohale jõuab. Eesolev auto sai ilmselt sellest aru ja asula vahel üritas maha raputada. Politseil kulus 20 minutit kätte saamisele ja lõpuks lõpetas veel purjus auto juht vastu puud (ei olnud suure hoo pealt, seega juht üritas veel minema joosta).

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liikluses siiani peamiselt. Üks rahakoti vargus ka 17 aastat tagasi.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õnneks ei ole midagi hullu olnud, aga olen kutsunud joodikutele politseid, just sellistele, kes kuskil magavad ja ei näe just igapäevase parmu moodi välja. Üks oli varakevadel otsapidi jäises porilombis, üks oli +30 soojakraadiga keset asfalti maas, üks oli maja trepikojas, nii et ei saanud üle ega ümber…

Politsei on alati tulnud ja nad ära koristanud, mul ei ole vahet, kas viiakse kainerisse või koju.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

+9
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

no objektiiv nüüd küll mingi uudistenurgake ei ole. pigem selline kollane ajakirjandus segatud pisukese soolapuhumise ja suurusehullustusega. sama “informatiivne” nagu uued uudised.
ainult udu ja mull.

+23
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

no objektiiv nüüd küll mingi uudistenurgake ei ole. pigem selline kollane ajakirjandus segatud pisukese soolapuhumise ja suurusehullustusega. sama “informatiivne” nagu uued uudised.

ainult udu ja mull.

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

+8
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, oma isale olen pidanud korduvalt kutsuma, kui tal joomatuurid peal olid.
Pole meeles ühtegi negatiivset kogemust seoses politseinikega. Enamasti alati on nad olnud väga rahulikud ja lugupidavad ka päevakangelase endaga, kui on pidanud teda jõuga majast välja viima.
Koledad ajad, aga politseinike inimlikkus ning heatahtlikkus on alati olukorda natuke leevendanud.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul on teismeline laps, kes aeg-ajalt sattub psühhoosi ning jookseb siis segasena mööda tänavaid. politsei on teda mitmel korral koju toonud. olen politseile äärmiselt tänulik minu lapse kaitsmise eest.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

korterisse sissemurdmine ja vargus, autosse sissemurdmine ja varga politseisse viimine, parklas minu auto mõlkimine – mitte ühegi juhtumi puhul abi ei saanud, liiga tavalised ja rutiinsed juhtumid

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli vägivaldne kasuisa. Peksis ema, lapsi, 70-aastast vanaema. Meie, lapsed, kutsusime politsei tihti välja, aga harva tuldi kohale. Öeldi, et seal aadressil on varem ka käidud ja kuna inimene on sisse kirjutatud, ei saa muud teha kui kainerisse viia kui ta purjus on. Aga alati polnud. Väga frustreeriv oli kui isegi politseilt abi ei saanud. Kasuisa teadis seda ja see andis talle ainult jõudu juurde. See oli 11a tagasi kui meil need jamad ära lõppesid.

Olen helistanud ka siis kui rikutakse öörahu. Elan ranna ääres ja vahel käivad seltskonnad öösiti rannas, lasevad autost valju muusikat ja läbustavad kõik kohad täis. Alles eelmisel nädalal oli jälle. Kuulati lorilaulude plaati kolmapäeva öösel kell 2 väga võimsatest kõlaritest, rannas kõlab ülimalt hästi, üldse magada ei saanud. Helistasin politseisse, nad läksid kohale, korra pandi vaiksemaks. Aga ilmselt kui politseinikud läinud olid, tõmmati jälle volüüm põhja. Uuesti helistades öeldi, et nad ei saa midagi teha.

Kunagi käisid hoovis vargad. Siis leidsid uurijad vargad aasta pärast üles. Neist asjadest polnud midagi järel, aga vähemalt leidsid. Oli mingi organiseeritud kamp.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On paar korda abi vaja läinud ja alati on olnud positiivne kogemus. Olen palunud abi: 1)öörahu rikkumise puhul 2)kord, kui märkasin et keegi oli Tallinna kesklinnas unustanud auto pagasiluugi pärani lahti ja auto oli täis väärtuslikku kraami (ratas, lapsevanker, kohvrid) 3) üsna hiljuti, kui leidsin tänavalt väikese poisi, kes võõras linnas ema oli kuidagi ära kaotanud ja ühtegi telefoninumbrit mulle öelda ei osanud. Alati on abi tulnud kiirelt ja politseinikud olnud sōbralikud ja professionaalsed.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Endal on abi vaja läinud vaid üks kord, kui helistasin öösel lõugava koera pärast. Anti teada, et sellega nad ei tegele ja patrulli ei saadetud.

Küll aga olen 112 helistanud erinevatel mitte minuga seotud puhkudel – joodikud sõidutee ääres kraavis magamas, vanamemm kukkus poes kokku, vänderdav auto teel. Ma ei oska öelda, kas patrull välja saadeti, aga vähemalt loodan seda. Ise ei jäänud patrulli saabumist ootama.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma leidsin ükskord võpsikust laiba, talvel, kutsusin politsei, kui see kohale jõudis, oli laip kadunud, kuramus, kui piinlik oli, ju siis oli parm hoopis ja võttis ise jalad alla.

Korra elus on korteris sees käidud, teine kord lendas korterisse rakett, siis mõlemal korral kutsusime ka politsei. Varas saadi isegi kätte, õigemini ta suutis ise vahele jääda, mitte et sellest muidugi oleks mingit kasu olnud – mitte mingit kahjutasu ei saanud me.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jep, olin purupurjus ja kippusin Rimi kõrval oleva elektriputka kõrvale murule magama jääma.

Keegi õnneks kutsus politsei ja need aitasid oma bussiga sõbralikult koju. Isegi ust ma ei suutnud ise avada, ka seda aidati.

Esikust kaugemale nad ei tulnud.

Minu poolt politseile +10p.

Pärast sellist blamaaži laseksin ma endale kuuli pähe, ausalt öelda. Aga noh, ise tead.

Politsei ongi tubli, aga politsei ei tee seadusi. Tema ei nõua varastelt kahjutasu kätte ega pea nende üle kohut. Seega tuleks vahet teha, mis on politsei võimuses ja mis ei ole. Endal pole ka halbu kogemusi, nii vähe, kui on pistmist tulnud, on oldud viisakas, kannatlik ja rahulik.

+2
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Endal on abi vaja läinud vaid üks kord, kui helistasin öösel lõugava koera pärast. Anti teada, et sellega nad ei tegele ja patrulli ei saadetud.

Sry aga mis see politsei saaks lõigata koeraga teha? Maha lasta?

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

On küll vaja läinud, aga abi pole saanud.
Mõned vargused ja vandaalitsemised minu vara kallal.
Isegi kui tegijad on teada olnud, on uurija teinud otsuse, et tegu oli arusaamatusega.
Täiesti arusaamatu!

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, ühelt pereliikmelt varastati raha ja telefon, varas lõi näo ka veriseks. Politsei sai süüdlase kiiresti kätte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On olnud abi vaja paari varguse pärast, mõlemal juhul uurimine lõpetati kuhugi jõudmata.
Samas isikuvastaste kuritegude korral on politsei tegutsemine olnud igati kiiduväärt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, raha ja telefoni vargusega. Ähvardati ka vägistada, aga seda ma politseis ja kohtus ei rääkinud.
Üks papi tagurdas autole sisse, siis ka, sest ta süüd omaks ei võtnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, aga tuletõrje oli kord vaja naabritele kutsuda, kui naabrinaine pani moosi keema ja ise magama jäi. Igati meeldiv suhtlemine nii häirekeskusega kui tuletõrjujatega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sry aga mis see politsei saaks lõigata koeraga teha? Maha lasta?

Kui öine lärm (tegelikult seaduse järgi isegi päevane lärm) on keelatud, siis peaks ka seaduseesindaja saama midagi teha. Kasvõi minna ja rääkida koera omanikuga.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On olud paar situatsiooni, kus on olnud õige politseisse helistada (vara rikkumine sõitva auto poolt, tulistamine, liiklusavarii, eksinud inimene) – rikutud vara lahendas kindlustus ja eksinud inimene võeti kaasa, muudel juhtudel pole abi olnud. Absoluutselt ei usalda meie politseid. Arvestades aga sealset tööjõudu, pole ka midagi imestada – pooled on ju abipolitseinikud.

+5
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paarkümmend aastat tagasi varastati mul mobiil. Mõni aasta peale seda murti autosse sisse – tagasi ei saanud ei mobiili ega muud varastatud vara. Õnneks rohkem ei ole politsei abi vaja läinud. Aga üldiselt usun, et tänapäeval teeb politsei head tööd, vähemasti tõsiste kuritegude puhul küll.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korra olen teinud avalduse miilitsasse, kui tööl vargad käisid ja rahakoti tuuri panid (nõuka ajal siis), aga sinna paika see jäi. Politseisse olen ka helistanud, kui tagurdades valesti arvestasin ja jäin teise auto konksu otsa. Politsei võttis autoomanikuga ühendust, tegime autoomanikuga paberi, et mina olen süüdi ja temal nõudeid ei ole (konks sai väheke kriimustatud) ja läksime sõpradena laiali.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kord, kui märkasin et keegi oli Tallinna kesklinnas unustanud auto pagasiluugi pärani lahti ja auto oli täis väärtuslikku kraami (ratas, lapsevanker, kohvrid)

Sa ei võinud lihtsalt oma kätt tõsta ja see luuk kinni lüüa?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pärast sellist blamaaži laseksin ma endale kuuli pähe, ausalt öelda. Aga noh, ise tead.

Tean muidugi.
Mul üks sõber lasi endale kuuli pähe. (täpsemalt suhu)
Pool tagumisest koljust ja ajust oli läinud, tänapäeva meditsiin hoidis teda senikaua aparaatidega elus, kuni pärijad vaidlesid teemal, kas teha ta varuosadeks või mitte. (noor ja terve mees oli)
See ei ole ilus teema. Ei teeks seda endale.

Aga eks sa ise tead, sinu otsus. Kas korraks politseibuss maja ees (ok, kogu kogukond näeb) või koroneri auto.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean muidugi.

Mul üks sõber lasi endale kuuli pähe. (täpsemalt suhu)

Pool tagumisest koljust ja ajust oli läinud, tänapäeva meditsiin hoidis teda senikaua aparaatidega elus, kuni pärijad vaidlesid teemal, kas teha ta varuosadeks või mitte. (noor ja terve mees oli)

See ei ole ilus teema. Ei teeks seda endale.

Aga eks sa ise tead, sinu otsus. Kas korraks politseibuss maja ees (ok, kogu kogukond näeb) või koroneri auto.

Ma lihtsalt ei satu sellisesse olukorda. Jälk.

0
-8
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Politsei abi