Esileht Pereelu ja suhted Politsei ja peresuhted

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: Politsei ja peresuhted

Postitas:
Kägu

No aga sinna ju pöördusingi. Mina see, kelle naabrid kellegi oimetuna vedelema peksid ja siis üht naist näoga mööda õue vedasid. Pärast andis neil seda kõike küürida. 112 öeldi, et nad on ju purjus (!) ja päevaaeg, võivad räusata ja kakelda.

See lihtsalt ei saa tõsi olla. Ilmselt sa ei andnud olukorrast reaalset kirjeldust edasi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga sinna ju pöördusingi. Mina see, kelle naabrid kellegi oimetuna vedelema peksid ja siis üht naist näoga mööda õue vedasid. Pärast andis neil seda kõike küürida. 112 öeldi, et nad on ju purjus (!) ja päevaaeg, võivad räusata ja kakelda.

See lihtsalt ei saa tõsi olla. Ilmselt sa ei andnud olukorrast reaalset kirjeldust edasi.

Ilmselt jah, tekkis mingi segadus seal. Raske uskuda, et ei saadetudki abi. Nad ju alati küsivad ka üle seal 112 helistades kas patrulli on vaja või kiirabi vaja. Selline kõne, et kedagi lohistatakse ja verd lahmab, kakeldakse, usutavasti saadetaks politsei kohale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teil on pretensioone, et miks patrulli välja ei saadeta, siis tuleks pöörduda Häirekeskuse poole, sest seal võetakse kõned vastu päästekorraldaja poolt vastu, kes otsustab edasise tegevuse.

No aga sinna ju pöördusingi. Mina see, kelle naabrid kellegi oimetuna vedelema peksid ja siis üht naist näoga mööda õue vedasid. Pärast andis neil seda kõike küürida. 112 öeldi, et nad on ju purjus (!) ja päevaaeg, võivad räusata ja kakelda.

Ah mis jutt see on. Vägivalla puhul, kus keegi on lakku täis ja veetakse nägupidi kedagi, räusatakse ja kakeldakse, tulebki ju patrull välja. Kiirabi ilmselt ka, kui verd kellelgi jookseb.

Ei tulnud. Kirjeldasin, kuidas naine karjub “tapetakse, appi” ja kõike kirjeldasin, mida nägin. Ma ei läinud ju koridori vaatama, kui palju verd täpselt on. Ma olen 42-kilone naisterahvas, ma värisesin kempsus, kui nad üksteist vastu minu välisust loopisid ja veidi hiljem ka aknale tagusid. Kõik sai 112 ära räägitud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See lihtsalt ei saa tõsi olla. Ilmselt sa ei andnud olukorrast reaalset kirjeldust edasi.

Võimalik. Püüdsin ju oma häält rahulikuks sundida, sest hirm oli suur. Püüdsin rääkida aeglaselt ja mitte hingeldada. Oli peaaegu pime väljas, mitte veel päris. Nende probleem osaliselt oli see, et keegi püüdis kedagi välja visata, nagu ma aru sain. Siis seda “kedagit” peksti koridoris ja vahepeal peksti mingit naist ka. Aegajalt õnnestus see keegi majast välja saada ja siis see peksis minu akent, vist käega, lootes et keegi avab talle välisukse. Mina aga juba siis kui nad mu ukse vastu üksteise päid purustasid (heli järgi arvates) lasin toast tule ära ja istusin tualetis telefoniga. Seega ka 112-le ei kostunud otse ilmselt see kära ja karjed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tulnud. Kirjeldasin, kuidas naine karjub “tapetakse, appi” ja kõike kirjeldasin, mida nägin. Ma ei läinud ju koridori vaatama, kui palju verd täpselt on. Ma olen 42-kilone naisterahvas, ma värisesin kempsus, kui nad üksteist vastu minu välisust loopisid ja veidi hiljem ka aknale tagusid. Kõik sai 112 ära räägitud.

Kõige õudsem on näha, kuidas perekooli truualamlikud kägudest lambad ehmatava kogemuse üle elanud ja ametnike poolt abita jäetud inimese üle ilguvad ja tema kogemust tühistavad, sundides inimest üha detailsemalt sündmust kirjeldama ja ennast õigustama. Ainult selleks, et teda veelgi rohkem naeruvääristada. Kui teie endiga midagi niisugust oleks juhtunud, siis ei ilguks te perekoolis, vaid laseksite enne kemmerguni jõudmist oma püksid täis!

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teie endiga midagi niisugust oleks juhtunud, siis ei ilguks te perekoolis

Kui minu endaga midagi sellist juhtuks, teeksin ma nende politseinike ülemustele avalduse. Ja kui see ka ei aita, siis ajakirjandusele.

Ma olen kutsunud politsei võõrastele. Päeva ajal. Kord nägin Tallinna kesklinnas märatsevat ilmselt narkojoobes meest, kord oli kellegi hooviväravaspalja ülakehaga musklimees kummuli maas. Politsei tuli ja oli väga professionaalne. Lisaks olen maakohas helistanud 112, kui naabri vallapääsenud veised olid meie krundi peal ja ära ei läinud – noored lõikamata pullid – ning kohe saadeti kohalik konstaabel naabreid korrale kutsuma ja nad viisid nendega koos pullid ära.

See politsei, keda mina olen näinud, ei ole kohe kindlasti mitte sama politsei, keda siin üks kasutaja kirjeldab. Ainus võimalus, kui kirjeldaja elab kusagil väga väikeses kohas…. aga üleriigilise häirekeskuse kaudu helistamisel ei ole see ka argument.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See lihtsalt ei saa tõsi olla. Ilmselt sa ei andnud olukorrast reaalset kirjeldust edasi.

Võimalik. Püüdsin ju oma häält rahulikuks sundida, sest hirm oli suur. Püüdsin rääkida aeglaselt ja mitte hingeldada. Oli peaaegu pime väljas, mitte veel päris. Nende probleem osaliselt oli see, et keegi püüdis kedagi välja visata, nagu ma aru sain. Siis seda “kedagit” peksti koridoris ja vahepeal peksti mingit naist ka. Aegajalt õnnestus see keegi majast välja saada ja siis see peksis minu akent, vist käega, lootes et keegi avab talle välisukse. Mina aga juba siis kui nad mu ukse vastu üksteise päid purustasid (heli järgi arvates) lasin toast tule ära ja istusin tualetis telefoniga. Seega ka 112-le ei kostunud otse ilmselt see kära ja karjed.

Sellisel juhul tekib küsimus, kas sa helistasid häirekeskusesse üks kord või korduvalt ja kui üks kord… noh, siis võis juhtuda, et sa sattusid ebaprofessionaalse töötaja otsa. Kui sinu ja politsei vahel on häirekeskus, siis oleneb kõik häirekeskuse töötajast, see lugu ei pruugi politseisse jõudagi. Sellisel juhul tuleb hiljem avaldus teha ja siis uuritakse juba ka häireskuse töötaja tööd, sest kõik kõned salvestatakse. Aga kiire soovitus on see, et katkesta kõne ja helista uuesti, siis satud teise töötaja peale, kes võibolla on professionaalsem.

Häirekeskuse töös on vigu ette tulnud, kahjuks on need vead mõnikord väga traagiliste tagajärgedega ja nende vigade esinemine on üsna juhuslik ning oleneb suuresti kõne vastuvõtja isikust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See lihtsalt ei saa tõsi olla. Ilmselt sa ei andnud olukorrast reaalset kirjeldust edasi.

Võimalik. Püüdsin ju oma häält rahulikuks sundida, sest hirm oli suur. Püüdsin rääkida aeglaselt ja mitte hingeldada. Oli peaaegu pime väljas, mitte veel päris. Nende probleem osaliselt oli see, et keegi püüdis kedagi välja visata, nagu ma aru sain. Siis seda “kedagit” peksti koridoris ja vahepeal peksti mingit naist ka. Aegajalt õnnestus see keegi majast välja saada ja siis see peksis minu akent, vist käega, lootes et keegi avab talle välisukse. Mina aga juba siis kui nad mu ukse vastu üksteise päid purustasid (heli järgi arvates) lasin toast tule ära ja istusin tualetis telefoniga. Seega ka 112-le ei kostunud otse ilmselt see kära ja karjed.

Sellisel juhul tekib küsimus, kas sa helistasid häirekeskusesse üks kord või korduvalt ja kui üks kord… noh, siis võis juhtuda, et sa sattusid ebaprofessionaalse töötaja otsa. Kui sinu ja politsei vahel on häirekeskus, siis oleneb kõik häirekeskuse töötajast, see lugu ei pruugi politseisse jõudagi. Sellisel juhul tuleb hiljem avaldus teha ja siis uuritakse juba ka häireskuse töötaja tööd, sest kõik kõned salvestatakse. Aga kiire soovitus on see, et katkesta kõne ja helista uuesti, siis satud teise töötaja peale, kes võibolla on professionaalsem.

Häirekeskuse töös on vigu ette tulnud, kahjuks on need vead mõnikord väga traagiliste tagajärgedega ja nende vigade esinemine on üsna juhuslik ning oleneb suuresti kõne vastuvõtja isikust.

Kolm korda helistasin, nagu esimeses postituses märkisin. Ei oska öelda, kas oli sama ametnik või erinevad, olin liiga pabinas, et seda märgata. Igatahes mitmendal korral ta teadis, et olen juba helistanud (sealt see: aga te ise ütlesite, et nad on purjus).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu endaga midagi sellist juhtuks, teeksin ma nende politseinike ülemustele avalduse. Ja kui see ka ei aita, siis ajakirjandusele.

Oled alles enesekindel küll. Tore, et sinu väljakutse peale tuli kohale professionaalne politseiametnik – sul vedas! Aga näiteks minul, ja mõnedel teistelgi siin, sellega ei vedanud. Mis puutub siia koha väiksus? Egas maakohtades iseenesest suuremad nn matsid ei ela kui linnades.

On päris mitmeid juhtumeid, kus politsei on alandanud ja mõnitanud füüsilise puudega inimesi, isegi neid rünnanud. Kui ohver teeb ülemusele avalduse, siis on sõna sõna vastu, ja võite kolm korda arvata, kelle sõna rohkem maksab. Seega öeldakse, et midagi sellist pole olnud, inimene luuletab!

Pöörduda ajakirjandusse – noh, mida seegi toob, parimal juhul peale 15 kuulsuseminuti? Enamik ajakirjanikke on nii ära hirmutatud, et nad ei julgegi enam midagi kirjutada, kui teemaks on üksikisik versus riigiasutus. Valesti käitunud politseiametnik peidetakse hoolega ära, tema on anonüümne, sellal kui eraisikust kannatanu peab kõikjal esinema oma nime ja näoga ning saama oma kaela tohutu sõimulaadungi netikommentaaride näol (vaadake kas või siinset kommentaariumi, kuidas üht inimest sõimatakse, et ju siis sa ise ikka ei selgitanud õigesti olukorda, ise oled kõiges süüdi jne). Seega polegi siin mitte midagi teha, tegelikult. Abi ei pruugigi saada.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolm korda helistasin, nagu esimeses postituses märkisin. Ei oska öelda, kas oli sama ametnik või erinevad, olin liiga pabinas, et seda märgata. Igatahes mitmendal korral ta teadis, et olen juba helistanud (sealt see: aga te ise ütlesite, et nad on purjus).

Siis võis juhtuda, et sul ei vedanud ja sa sattusid ühe ja sama kehva töötaja peale. Kui sellest juhtumist pole möödas liiga palju aega, tasuks teha politseile avaldus: https://www.politsei.ee/et/avaldus-politseile

Nemad vajadusel peaks uurima ka häirekeskuse töötaja tööd, aga häirekeskuse enda kodulehel on samuti võimalus anda tagasisidet: https://www.112.ee/et/tagasiside

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled alles enesekindel küll. Tore, et sinu väljakutse peale tuli kohale professionaalne politseiametnik – sul vedas! Aga näiteks minul, ja mõnedel teistelgi siin, sellega ei vedanud.

Vaata, ma olen elanud pika elu ja olen politsele, hiljem häirekeskusele, helistanud rohkem kordi kui vaid need paar tükki, mida ma siin loetlesin. Olen helistanud, kui naaber teeb öörahu ajal liiga suurt lärmi, olen helistanud, kui meie keldrisse murti sisse, olen helistanud, kui näen tänaval kahtlast või vägivallajuhtumit, olen helistanud, kui möödun majast, mille katusest tõuseb valest kohast suitsu ja olen helistanud, kui näen trolliaknast, et kõrvalrajal sõitev auto kaldub imelikesse suundadesse ja juht tundub rooli taga tukkuvat.

Absoluutselt iga kord on vastatud, et jah, nad saadavad patrulli välja, ja sissemurdmise korral võisin muidugi oma silmaga näha, et patrull tuligi kohale võttis sõrmejäljed ja tegutses. Et see tegutsemine otseste tulemusteni ei viidud – paar kuud hiljem saime kirja, et menetlus on asitõendite vähesuse tõttu lõpetatud – on iseasi. Mingit irvitamist pole ma iial kohanud. Vähe sellest, nagu öeldud, tuldi välja isegi hulkuma läinud pulle peletama. Võib muidugi olla, et Läänemaa patrullil oli sel hetkel vähe tegemist ja igav, aga nad ei irvitanud.

Mina teen selle põhjal küll järelduse, et ohvrile ebameeldivad juhtumid on haruldased ja erandlikud, mitte süsteemsed, nagu sina arvad; et nende taga on alati inimfaktor ja seega tasub see igal juhul edasikaebamist. Või siis – sinu juhtum, mida sa siin ei kirjelda, oligi naeruväärne ega väärinud politsei sekkumist.  Kui sa edasi kaebama ei hakanud, siis ma pigem kaldun selle teise variandi poole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On päris mitmeid juhtumeid, kus politsei on alandanud ja mõnitanud füüsilise puudega inimesi, isegi neid rünnanud.

Palun räägi nendest juhtumitest täpsemalt, ma tunnen päris mitut 80-100% nägemispuudega inimest, kellel pole vähimatki põhjust politsesse halvasti suhtuda, küll aga on saanud halva kohtlemise osaliseks erasektoris.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On päris mitmeid juhtumeid, kus politsei on alandanud ja mõnitanud füüsilise puudega inimesi, isegi neid rünnanud.

Palun räägi nendest juhtumitest täpsemalt, ma tunnen päris mitut 80-100% nägemispuudega inimest, kellel pole vähimatki põhjust politsesse halvasti suhtuda, küll aga on saanud halva kohtlemise osaliseks erasektoris.

Ei tea mis hea pärast ma oma pea tulle pean panema ja sulle siin avalikult nendest juhtumitest rääkima peaksin? Väga tore muidugi, et sina isiklikult tunned lausa mitut inimest, kel täpselt just 80-100% nägemispuue on 🙂 Ja et need mitu inimest polegi politseilt ei peksa ega alandada saanud – kindlasti usaldusväärne statistika. Mina jällegi tunnen päris mitut kehalise puudega inimest, kel sedasi vedanud ei ole, ja avalduste tegemisest ülemusele pole olnud mitte mingit kasu – ülemus kaitseb alati alluvat, mitte suvalist võõrast eraisikut, kes väidab ta alluva käitumise ja suhtumise kohta päris koledaid seiku.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tore muidugi, et sina isiklikult tunned lausa mitut inimest, kel täpselt just 80-100% nägemispuue on ???? Ja et need mitu inimest polegi politseilt ei peksa ega alandada saanud – kindlasti usaldusväärne statistika. Mina jällegi tunnen päris mitut kehalise puudega inimest,

Mis paneb sind arvama, et nägemispuue pole kehaline puue?

Miks sa arvad, et vahemin 80-100% on “täpne”?

Ja need sinu juhtumid on täpselt sama vähe esinduslik valim, kui minu omad, lisaks ei tähenda puude olemasolu, et inimene käitub alati seaduslikult ja korrektselt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tore muidugi, et sina isiklikult tunned lausa mitut inimest, kel täpselt just 80-100% nägemispuue on ???? Ja et need mitu inimest polegi politseilt ei peksa ega alandada saanud – kindlasti usaldusväärne statistika. Mina jällegi tunnen päris mitut kehalise puudega inimest,

Mis paneb sind arvama, et nägemispuue pole kehaline puue?

Miks sa arvad, et vahemin 80-100% on “täpne”?

Ja need sinu juhtumid on täpselt sama vähe esinduslik valim, kui minu omad, lisaks ei tähenda puude olemasolu, et inimene käitub alati seaduslikult ja korrektselt.

Miks sa arvad, et ma ei pea nägemispuuet kehaliseks puudeks, kus ma seda sinu meelest väitnud olen? Pean küll. Ja see 80-100% oli hoopis sinu enda poolt välja toodud ning mõjus väheke naljakana – justkui oleksid ise nende “päris mitme” pimeda inimese haiguslugusid uurinud, et kohe nõnda täpne protsent sinul välja tuua oli.

Minu juhtumid on ilmselt siiski pisut esinduslikum valim kui sul on, kuna selliste probleemidega tegelemine, ehk diskrimineerimine kehapuude alusel, kuulub minu tööülesannete hulka. Tänu sellele olen saanud tutvuda ka mõlemapoolse materjaliga, ning ei hakkaks sedasi sinu kombel automaatselt puudega inimesi seaduserikkujateks tembeldama. Neid muidugi on (nagu kõikjal), kuid paraku siiski on ka piisavalt juhtumeid, kus kehapuudega inimene pole millegi vastu eksinud, kuid politsei kahjuks küll. Neil on seal kõva ringkaitse ja selgitamised, et nii ikka käituda ei võiks, lähevad vastu müüri.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsusin oktoobris või novembris kolm korda järjest politseid naabritele. Ma tegelikult ei lea seal, seega ma ei tea neid ega nemad mind. Politsei ei tulnud. Viitasid häirekeskusest, et ma ise ütlesin, et nad on purjus. Seda nad olidki, aga kas see on põhjus mitte tulla? Naine karjus, et appi, tapab ära, mida ka politseile ütlesin. Keegi peksis kedagi trepikojas (ütlesin häirekeskusele) ja kui ma vargsi ukse vahelt piilusin, see keegi oli pärast trepimademel pikali. Lõpetuseks lohistas üks mees naist kapuutsist nägu allpool mööda õue ringi. Kui seda teatasin, siis vastatigi mulle suht tüdinult, et “no te ise ütlesite esimeses kõnes, et nad on purjus”. Peamine vastus aga oli, et on päevane aeg ja öörahu ju ei rikuta.

Hommikupoole küüris keegi neist treppi ja välistreppi pesid nad minu meelest lausa survepesuriga või vähemalt oli seal mingi voolikusüsteem neil. Mina ei tea, verest või hammastest või kusest või kõigest. Ahjaa, selline randmejämedune puidust voolitud nui sai ka õues korraliku pesu.

Ma pean meie politseist väga lugu üldiselt, saan aru ka mehitamisprobleemidest, aga see polnud küll normaalne.

Politsei ei tulnud kohale aga rääkisite politseiga?

Inimesed võiks omale selgeks teha, kui helistad 112, siis teiselpool toru on häirekeskuse töötaja ehk päästekorraldaja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )


Esileht Pereelu ja suhted Politsei ja peresuhted