Esileht Veebikonstaabel politsei koolis

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: politsei koolis

Postitas:

Tere!

Tahaks küsida, et kas politseil on õigus 3klassi last võtta tunnist ära nn. tunnistajana- ilma, et sellest on vanematega eelnevalt kokku lepitud. Ja veel sellises küsimuses, kuhu laps üldse asjasse ei puutu? Lihtsalt sama tänava lapsed on hakkama saanud pahategudega ja siis minu laps kuulati ka üle, kuigi ta ei suhtlegi nende poistega. Juures oli sotsiaalpedagoog. Samas oli minu poeg väga häiritud ja hirmunud pärast seda ja praegugi tunneb, nagu oleks teda millegis süüdistatud, kuigi tegelikult ju mitte. Ise arvan, et ka vanem oleks pidanud juures viibima, või vähemalt oleks pidanud mulle antama aega, et saaksin pojaga rääkida, et ta ei pea ees- olevat kartma. Mida ütleb seadus selle kohta?
Tänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seadus näebki ette, et alla 14-aastase intervjueerimisel peab juures viibima psühholoog või pedagoog. Kõik on seaduslik. Nende inimeste juuresviibise mõte on selles, et nad jälgivad protsessi, kas küsimused on lapsele eakohaselt arusaadavad ja võivad vajadusel isegi taolise omapoolse hinnangu küsitluse lõppu lisada, kuid see pole enamasti nõutav.

Vanemad vestluse juures viibima ei pea. See on uurija otsustada,kas vanemate juuresolek ja vanema mõjutused on asjale kasuks või kahjuks. Mõni laps häbeneb vanema juuresolekul rääkida kartes edasist vanemapoolset tänitamist.
Juriidiliselt on korrektne,rikkumist ei paista selle info põhjal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 22:56; 20.02 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just nii nagu eelkõnelaja ütles. Ja ka põhjused, miks lapsevanemat ei kaasta tõi ta välja.
Miks Teie laps üle kuulati, kui tema nendega ei suhtle? Ilmselt keegi viitas temale kui võimalikule tunnistajale.
Võiksite oma lapsele selgitada, et selles ei ole midagi halba, kui ta tunnistajana üle kuulati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas tõesti vanemaid teavitama ka ei pea, kui ta last üle kuulama hakatakse? See tuleb mulle küll üllatusena…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 10:00; 20.02 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kas tõesti vanemaid teavitama ka ei pea, kui ta last üle kuulama hakatakse? See tuleb mulle küll üllatusena…[/tsitaat]Sellepärast ei olegi seda nõuet, et vanemad võivad olla asja uurimise tulemustest huvitatud ja ei ole erapooletud. Ja vastav paberitega spetsialist on igal juhul lapsele parem tugi kui asjast närvi läinud ebaadekvaatne lapsevanem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik. Kuigi ma ei tahaks nõustuda väitega, et lapsevanem on kindlasti närviläinud ja ebaadekvaatne 🙂

Inimlik oleks siiski vanemaid enamusel juhtudel teavitada vähemalt. Ilmselt tõesti mitte juhtudel, kus on oht, et vanem ise on asjast huvitatud (nt peresisene vägivald). Aga kui mu lapselt on nt röövitud telefon või on ta mingi röövimisintsidendi tunnistaja, võiks siiski mind ka teavitada lapse ülekuulamises. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 10:00; 20.02 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teie lapselt on röövitud telefon, siis Teie või teise lapsevanema avalduse alusel see lugu üldse politsei menetlusse võetakse. Nii et kui kannatanu on teie oma laps, siis te olete ju esimesena asjast teadlik ja annate esialgse info politseile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 22:56; 20.02 20:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Veebikonstaabel politsei koolis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.