Esileht Ajaviite- ja muud jutud põllumaa välja rentimine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: põllumaa välja rentimine

Postitas:
Kägu

kuna puutun sellise asjaga värske maaomanikuna esmakordselt kokku, siis tunnen huvi, mida peaks teadma põllumaa väljarentimisel? kuidas teada saada mis on minu maa õiglane hind ja muud küsimused.
Tänud vastajatele!

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa kuulutusi ei viitsi sirvida? Kv.ee, kuldne börs, soov.ee, city24?

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kesse viitsiks? Kui pk pakett on olemas…

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa kuulutusi ei viitsi sirvida? Kv.ee, kuldne börs, soov.ee, city24?

Sa postituse sisusse ei viitsi süveneda?
Kui ei, siis pole vaja vastata.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa postituse sisusse ei viitsi süveneda?

Selle sinu nö. “postituse” sisu oli ju selline, et:

kuidas teada saada muud küsimused. Tänud vastajatele!

See on VÄGA sisukas postitus sul.
Aga mitte siin, vaid Eestlaste Kolmnurgas.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Yksikmees ehk teab, aga teda pole ammu enam näha olnud. Teised on siin linnavurled ja maata naised.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Rendihinnad on maakonniti erinevad. 30-40 eurot hektar on ilmselt keskmine. Mul endal põllumaad vähe, kõigest hektar ja see tuttavale talunikule renditud, nii et hind alla keskmise, kuna aeg-ajalt saab tasu “natuuras”, kui vaja teda traktoriga appi jne.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

30-40 eurot hektar on ilmselt keskmine.

Kuus, aastas?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

30-40 eurot hektar on ilmselt keskmine.

Kuus, aastas?

Tead otsi ise, minu teadmised on niikuinii aastatagused ja ääremaalt, kus hinnad madalad. Aga ega ratsa rikkaks selle põllumaaga ei saa, oleneb muidugi kus piirkonnas see sul on ja kui palju. Peab ikka laiskus olema, et nii paljugi ei viitsi enne küsimist ise guugeldada, et saaks aru, kas mainitud summa on aastas või kuus.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on 30h ja 5a lepingu kaupa rendime.
Tasu sõltub Pria toetuse % kuid mitte vähem kui 2500euri neto, ehk millelt on juba makstud ka maksuametile maksud. Viimati oli 3000. Makstakse aasta lõpus, kui Pria on rahad maksnud põllul rabajale. Meil tuntakse tihti huvi, millal lõppeb leping ja siis pakutakse rohkem. Aga kuna meie rentnik on korralikult põlluga ringi käiv ja on kohalik farm ka, siis ei näe lisarahal nii suurt pointi, et talt põld käest võtta, hoiame omasid! Meie põllul kasvatatakse lööma sööta. Viljapõld maja ees on väga ilus vaadata!

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuus, aastas?

Tead otsi ise, minu teadmised on niikuinii aastatagused ja ääremaalt, kus hinnad madalad. Aga ega ratsa rikkaks selle põllumaaga ei saa, oleneb muidugi kus piirkonnas see sul on ja kui palju. Peab ikka laiskus olema, et nii paljugi ei viitsi enne küsimist ise guugeldada, et saaks aru, kas mainitud summa on aastas või kuus.

Mina ei ole teemaalgataja ja põllumaad ka ei ole, kohe üldse ei ole, seega miks minu kallal sajatad?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://blog.stat.ee/tag/pollumaa/
Praeguseks on need hinnad pisut tõusnud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://blog.stat.ee/tag/pollumaa/

Praeguseks on need hinnad pisut tõusnud.

Aasta-kahe eest oli vist selline uudis meedias, et rendihind on kohati tõusnud isegi 70-80 euroni hektari kohta ja põllumehed kurdavad, et seda on palju, jookseb PRIA pindalatoetusele järgi.
Aga kõik oleneb ka põllu asukohast, maa viljakusest ja sellest, kes seda maatükki rentida tahaks. Kui on pisike tükk keset suuremat põllumassiivi ja selle suurema põllumassiivi harija pole rentimisest kuigi huvitatud, siis teist rentnikku hea hinnaga ei leia.
Ja rendihind on loomulikult aasta kohta.
Mina olen seni sisuliselt muidu eest rentinud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Minule makstakse renti 60eur/h. Maamaksu maksan mina. Rendihinnast läheb maha tulumaks, sest rendin füüsilise isikuna, minu eest tasutud tulumaksu näen ma ka tulu deklareerides.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul 35 ha Kesk-Eestis, kus ümber mitu suurt farmi/ põllumajandusühistut. Rent on 70.- eurot per hektar. Seega palju sõltub asukohast, kas ühistuid ümberringi on ja kui viljakas on maa.

+1
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud põllumaa välja rentimine