Esileht Ajaviite- ja muud jutud Põllumeeste appikarje

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 166 )

Teema: Põllumeeste appikarje

Postitas:
Kägu

Eestlased on õnnelikud, kui saavad süüa ukrainlaste virkade käte poolt korjatud Eesti maasikaid, mis on kasvanud Eesti mullas. Hooaeg on kohe algamas, ligi 800 hektaril valmib tänavu umbes 2000 tonni maasikaid. Aga vastutustundetud poliitikud ei taha, et 1500 tublit ukrainlast aitaks selle saagi ära koristada ja Eesti tarbijateni toimetada. Pigem jäägu põllule mädanema.

Tööta jäänud eestlased neid korjama ei tule, neil pole selle töö vastu piisavat huvi. Maasikaid osta ja süüa, seda küll. Siseminister Mart Helme jutt orjatöö eelistamisest on põllumeestele solvav. Ning hirmutamine, et „see pidu lõppeb ära“ on alandav ja kohatu. Selline valitsus ei hooli oma rahvast ega põllumeestest. Eesti põllumees tahab elada. Teha tööd. Tal on selleks vaja valitsuse kaasabi. Sulane on aus amet, mitte orjatöö. Me maksame selle eest ihaldatud tasu.

Töötud perekoolikad, andke oma panus, päästke hr Helme maine! Saate kõhu maasikatest tasuta täis süüa!

+5
-30
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me maksame selle eest ihaldatud tasu.

Valetavad, raisad.
Kui tasu makstaks, oleks neil töösoovijatest järjekord.

+27
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

maasikas ei ole mingi esmatarbekaup, mida peaks prioritiseerima. pealegi ei ole eesti maasikal mingit eelist hispaania või poola maasika ees.
välistööjõu vastu ei ole mul midagi ja nende riiki mitte lubamine on minu arvamuse kohaselt väär.

+14
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oravad jooksevad oma trollivabrikut uuesti käima.

+18
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tore on, aga kuidas edasi? Ukrainlaste elatustase jõuab meile järele, kust siis orjad toome?
Eestlasi ei saa väidetavalt kasutada, kuna neil puuduvad vajalikud oskused. Kuidas need ukrainlased nii profid on?

+29
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis sulane? Töötaja, mitte sulane.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tööta jäänud eestlased neid korjama ei tule, neil pole selle töö vastu piisavat huvi.

huvi või huvi puudumine on otseselt seotud töötingimuste ja makstav töötasuga.
üks ettevõtluse põhitõdedest.

kõnealune üleskutse on labane manipulatsioon.
oma praagi silumisega peaks helmed ise tegelema.

+23
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja makstav töötasu on otseselt seotud toote lõpphinnaga tarbijale. Muidugi saab vahel kasumist midagi ka näpistada, oleneb sellest, kui suur kasum enne oli. Põllumeeste jutu järgi neil muidugi pole kunagi mingit suurt kasumit ja loomulikult võibki olla, et vahemehed (kui põllumees ise oma kaupa ei turusta) riisuvad koore), aga selge on, et kõrgemad tootmiskulud tähendavad ka lõpptarbija jaoks hinnatõusu. Nüüd ongi küsimus, kas muudatusi ei taheta teha või ei saa teha. Mingid ukrainlased ju vahepeal jälle lubati siia või oli see libauudis?

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohe tuleb proua MM ja teatab, et tema ei luba oma lapsi erapõllupidajale appi ja et eraomanik on ise süüdi kui majandada ei oska. Samas Tallinki toetuseks 150 milli on nõus küll maksma.

Mind see “Eesti mullas” küll ei võlu. Samamoodi mürke täis. Sepatalu janti mäletavad ehk kõik.

+16
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Näiteksc piima tootja võiks saada palju suuremat hinda piima eest. Just tootja, mitte vahemehed.
Mina oleks piimatootjale nõus rohkem maksma, kui ta seda ka saaks.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nad maksaks nn mõistlikku palka, et eestlane tööd teeks, kas te siis selle uue kilohinnaga turult kohalikku maasikat ostaks ka? Või ostaks ikka seda poole odavamat Kreeka oma? Mina pean küll ütlema, et kui on valida, kas 12.- või 6.-, siis ma ikkagi valin selle 6.-.

+18
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelkõnelejatel on õigus.

Ma kasvasin ise üles farmis, kus olid ka suured maasikapõllud. Samas külas oli üks maasikakasvataja veel, naaberkülas samuti. See tasu, mis korjajatele maksti, oli minu arvates naeruväärne. Mitmed minu sõbrad ja tuttavad käisid proovimas, aga tavaliselt loobusid peale esimest päeva- väikese taskuraha teenimiseks liiga raske töö. Üks poiss otsustas siiski reaalslet ka midagi teenida ja käis kogu aeg. Kõige parematel päevadel teenis ta kuni 100 krooni, mitte rohkem. Ma ise korjasin muidugi ka, aga vahe oli selles, et võisin omakorjatud marjad otse maha müüa ja raha omale jätta. See oli ok taskuraha juba. Vahel vanemad ütlesid mulle, et kui ma ise maasikatele ostjad leian, siis minu enda asi, kuidas ma need põllult kätte saan. Otsisin siis ostjaid ja kutsusin samad sõbrad, kes sentide eest ei viitsinud küürutada, korjama. Maksin neile nii, nagu ise normaalseks pidasin sellise töö eest. Kogused ei olnud nende “minu tehingute” puhul suured tegelikult (5-10 kilo, mis on väike asi) ja vahel oligi ruttu tarvis ennem vihma võimalikult palju marju ära korjata. See teine kasvataja samast külast pakkus sõpradele tööd, need ütlesid, et korjavad parem minu juures, sest teenivad rohkem. Talupidaja hakkas naerma “hihihii, kui ma nii palju maksaks, ma läheks pankrotti”. Vanemad seletasid mulle, et nemad ei saa ka rohkem maksta kui sente, sest põldude rajamine ja hooldamine oli kulukas ja nad muidu ei teeniks midagi tagasi. Ühesõnaga- see maasikakasvatus saabki toimida ainult väga-väga odava tööjõuga, muidu kasu ei teeni.

+17
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

maasikas

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tore on, aga kuidas edasi? Ukrainlaste elatustase jõuab meile järele, kust siis orjad toome?
Eestlasi ei saa väidetavalt kasutada, kuna neil puuduvad vajalikud oskused. Kuidas need ukrainlased nii profid on?

Kui ukrainlaste elatustase jõuaks järele – siis oleks see uus olukord mitte ainult erandlikult Eesti, vaid kogu Euroopa põllumeeste jaoks. Kõik oleks samasuguses seisus ja eks siis oleks näha, mis teed mindaks.

Praegu, kui teised riigid ei näe vajadust midagi muuta ja soodustavad riiklikul tasemel tööjõu liikumispiirangute murdmist (näit. ukraina tööjõu toomist erilendudega), tekitab see nende tootjatele eelisolukorra.

Eestlaste kohta on vara veel midagi öelda. Kriis on kestnud alles lühikest aega ning paljud on äraootaval seisukohal: kas möödub kõik sügiseks kogu jama ja elu hakkab vanadesse rööbastesse tagasi minema või siis läheb veel hullemaks? Keegi ei tea. Seetõttu paljud ei kiirusta oma elus muutusi tegema, näiteks mingile harjumatule tööle minema. Senikaua möödub suvi.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puhas lollus on jätta maasikad põllule, ukrainlased tuleks ajutiselt sisse lubada, nagu Soome teeb. Eesti riik vajab hädasti makse ja põllumehed maksavad neid. Kui valitsus samamoodi jätkab, ei jätku meil varsti haiglate ja koolide jaoks raha ja kõik eestlased kannatavad.

+23
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nad maksaks nn mõistlikku palka, et eestlane tööd teeks, kas te siis selle uue kilohinnaga turult kohalikku maasikat ostaks ka? Või ostaks ikka seda poole odavamat Kreeka oma? Mina pean küll ütlema, et kui on valida, kas 12.- või 6.-, siis ma ikkagi valin selle 6.-.

aga see on ju samamoodi igasuguse kauba puhul. valid selle, mida sul on vaja ja selle, mille hind on sulle jõukohane. elementaarne.
ja ka tööjõud on kaup. kui odavat ei ole ja kallim on liiga kallis, siis oled ilma või hoiad kuskilt mujalt kokku.

kui maasikas on minu jaoks liiga kallis, siis jääb see otseloomulikult ostmata.
kaasmaalaste süütundele rõhumise asemel peaks põllumehed olukorra autoreid survestama. ja muidugi järgmistel valimistel mäletama seda jama, mis praegune koalitsioon kukku keeranud on.

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga see on ju samamoodi igasuguse kauba puhul. valid selle, mida sul on vaja ja selle, mille hind on sulle jõukohane. elementaarne.

ja ka tööjõud on kaup. kui odavat ei ole ja kallim on liiga kallis, siis oled ilma või hoiad kuskilt mujalt kokku.

kaasmaalaste süütundele rõhumise asemel peaks põllumehed valitsust survestama. ja muidugi järgmistel valimistel mäletama seda jama, mis praegune koalitsioon kukku keeranud on.

Jah, mu mõte oligi selles, et ka maasikakasvataja tahab kasumit teenida. Sellest ka need närused palgad. Kui poliitikud midagi ei muuda, siis ma arvan, et nad hakkavadki maasika asemel midagi muud kasvatama või lõpetavad vastavas sektoris tegutsemise ära. Ega muud juhtugi.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühesõnaga- see maasikakasvatus saabki toimida ainult väga-väga odava tööjõuga, muidu kasu ei teeni.

Kui terves Euroopas on maasikakasvatus juba odavale tööjõule üles ehitatud, siis üksik vastuvoolu ujuja, kes maksaks maasikakorjatele kõva palka, ebaõnnestuks ruttu.

Kui just tegu pole hobikorras (enda tarbeks ja müüakse siis, kui enda tarbest üle jääb) natuke tootmisega vms.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mu mõte oligi selles, et ka maasikakasvataja tahab kasumit teenida. Sellest ka need närused palgad

Muidugi ta tahab kasumit teenida, ta peab ju ka millestki elama. Miks ta peaks kõige seda kasvatamist ja korjamist üldse orgunnima, kui kuludega lihtsalt nulli jääks?

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mu mõte oligi selles, et ka maasikakasvataja tahab kasumit teenida. Sellest ka need närused palgad

Muidugi ta tahab kasumit teenida, ta peab ju ka millestki elama. Miks ta peaks kõige seda kasvatamist ja korjamist üldse orgunnima, kui kuludega lihtsalt nulli jääks?

ei, ega ei peagi.
miks küll põllumehed arvad, et neil peaks olema kuidagi võrdsemad võimalused kui teistel ettevõtjatel.
kui ärimudel ei toimi, tuleb uus leida või palgatööliseks hakata.

+17
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, see oleks võimalik ainult hobitalu puhul. Aga siis peab sissetulek tulema mujalt.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põllumeeste nutulaulust on ausaltöeldes kõrini. Neil on absoluutselt igal aastal mingi ikaldus ja kõik kiusavad neid. Kui on nii õudne see töö ja pidevalt sada häda, ära siis tegele sellega.

Ma siiski arvan, et ju see põllupidamine neil ära tasub, kaua sa ikka missioonitundest muudkui tegeled sellise asjaga, mis kohe üldse mitte midagi sisse ei too ja peab lausa peale maksma.

Mulle on ka äärmiselt vastumeelne see nende jutt, et ukrainlased on hirmus tublid ja superspetsialistid, aga eestlased ei kõlba kuskile. Mine tee oma põld Ukrainasse, kui seal nii tore on.

+26
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mid madalad palgad? Kui see teema paar kuud tagasi algas, ukrainlaste teemaga, siis räägiti pidevalt, et ukrainlastele maksti head palka ju. Et keegi ei kasutanud neid ära.
Kuhu see jutt kadunud on?

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://tartu.postimees.ee/6973588/ettevotja-appikarje-kaige-valjas-soomas-oobige-hotellis

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See põllumeeste hala on kergelt ülepaisutatud, kohe kirjutan omast kogemusest. Oleme 4 keskeas naist, saime koondamisteate suht kriisi alguses. Mõtlesime siis kohe, et koju me passima ei jaa, et teeme midagi kasulikku, seda enam, et töötukassas kuulutusi küll ja veel kuhu vaja hooajalisi töötajaid.
Helistasin siis kohe kolme pakkumise peale. Kõik oli suurepärane, pandi nimed kirja, et oo meil kindlasti mai algusest abi vaja, toonitati veel, et kas olete kindlad tulijad ( seda enam, et meil on oma transport ). Helistasin 11 mail, et kas on ikka pakkumised jõus, jaa et on küll, aga helistage nädala lõpus. Helistasin siis 15 mai uuesti, siis öeldi, et helistage 18 mai. Helistasin 18 mai ja ma sain suhteliselt halva kogemuse. Öeldi, et mida te helistate pidvalt ja segate, et nemad ju pidid ISE helistama. Enam ei helista kuhugile, ei julgegi. Miks siis panna inimesed ootele, ma ei saa aru. Tänaseks päevaks oleme leidnud kõik omale töö ja nii meie põllumehekarjäär lõppes:)

+34
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle on ka äärmiselt vastumeelne see nende jutt, et ukrainlased on hirmus tublid ja superspetsialistid, aga eestlased ei kõlba kuskile. Mine tee oma põld Ukrainasse, kui seal nii tore on.

Põllumajanusettevõtja olemise mõte on üldjuhul endale maapiirkonnas sissetuleku teenimise võimalus tekitada, et oleks võimalik oma kodus elada. Ukrainasse maasikapõllu tegemine seda eesmärki ei täidaks.

Kui oldaks kindlalt veendunud, et maasikakasvatus ei ole enam variant, siis likvideeritaks see.

Ainult et praegu enamus ei ole veel kindel, et maasikakasvatus ei ole enam variant. Kriis on vähe kestnud – võibolla tulevad järgmine suvi jälle ukrainlased, võibolla aga kriis süveneb ja tulevad tõesti eestlased. Segane seis.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestlased on õnnelikud, kui saavad süüa ukrainlaste virkade käte poolt korjatud Eesti maasikaid, mis on kasvanud Eesti mullas. Hooaeg on kohe algamas, ligi 800 hektaril valmib tänavu umbes 2000 tonni maasikaid. Aga vastutustundetud poliitikud ei taha, et 1500 tublit ukrainlast aitaks selle saagi ära koristada ja Eesti tarbijateni toimetada. Pigem jäägu põllule mädanema.

Tööta jäänud eestlased neid korjama ei tule, neil pole selle töö vastu piisavat huvi. Maasikaid osta ja süüa, seda küll. Siseminister Mart Helme jutt orjatöö eelistamisest on põllumeestele solvav. Ning hirmutamine, et „see pidu lõppeb ära“ on alandav ja kohatu. Selline valitsus ei hooli oma rahvast ega põllumeestest. Eesti põllumees tahab elada. Teha tööd. Tal on selleks vaja valitsuse kaasabi. Sulane on aus amet, mitte orjatöö. Me maksame selle eest ihaldatud tasu.

Töötud perekoolikad, andke oma panus, päästke hr Helme maine! Saate kõhu maasikatest tasuta täis süüa!

Pole juba aastaid neid kalleid eesti maasikaid ostnud .Selleks ajaks kui nad valmis saavad isu ammu kreeka maasikast täis .Pigem olete te tähele pannud ,et kui on mingi reaalne võimalus ,et kuskil l- èestis maasikad küpsed ei müüda millegipärast kuskil enam odavat importmaasikat? Kuhu nad nii päevapealt kaovad? 🙂

+12
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

kaasmaalaste süütundele rõhumise asemel peaks põllumehed olukorra autoreid survestama. ja muidugi järgmistel valimistel mäletama seda jama, mis praegune koalitsioon kukku keeranud on.

Saad sa aru, et tegu on suletud ringiga?
Kui nüüd maksta nii kõrget palka, et kõik kohalikud töötud korjama trügivad, siis peab maasikakasvataja teenimiseks ja kilohinda tunduvalt tõstma. Ja sellepeale eestlased enam kohalikku marja ei osta ning kasvatajal pole enam millest palka maksta. Lisaks veel see, et maasikakasvatus on ju nagunii ettearvamatu. Ei tea, milline tuleb suvi, kui kiiresti marjad küpsevad. Vahel on hooaeg ainult paar nädalat ja marjad küpsevad korraga, vahel venib mitu korda pikemaks.
Loomulikult võib selle kasvatamise lõpetada ja kreeka-hispaania-poola maasikaid tarbida. Aga siis ei maksa ka rääkida maaelu elavdamisest. Tunnistagem ausalt, et oleme linnarahvas ja maal käime heal juhul suvel suvitamas.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tööta jäänud eestlased neid korjama ei tule, neil pole selle töö vastu piisavat huvi.

kõnealune üleskutse on labane manipulatsioon.

oma praagi silumisega peaks helmed ise tegelema.

Nojah, aga ma arvan, et Eesti ühiskonnas ei oleks maasikakorjajatest ja traktoristidest järjekorda ukse taga ka siis, kui selle eest kaks Eesti keskmist kuupalka makstaks. Töötingimused… No ma ei tea, kui palju ettevõtja neid antud tööde puhul üldse mõjutada saab. Maasikate korjamine on ikkagi maasikate korjamine. Põllul, päikese käes, sundasendis… Eks mingil määral saab mängida pauside ja tööajaga, aga töö iseloomu see ikkagi ei muuda.
Kui mina peaksin töö kaotama, siis ma isiklikult ei läheks ka topeltpalga eest põllutööle, kui see ei oleks just viimane saadaolev töökoht. See on üksluine ja füüsiliselt väga raske töö. Kui peaksin lihttööd tegema, siis pigem valiksin müüja- või koristajaameti, sest need on vähemalt natuke vaheldusrikkamad ning seda saab linnas teha.

Teiseks, mida üldse tähendab konkurentsivõimeline palk? Ma ei taha kuidagi kõlada nii, nagu ma suhtuksin lihttöösse halvasti. Vastupidi, austan igasuguse töö tegijaid ning olen tänulik, et on inimesi, kes põllul, poes või koristajana töötavad. Aga kuna Eesti on hariduse usku ühiskond ning soovime nn tarka majandust edendada, siis on üsna loomulik, et lihttööde eest makstakse vähem, kui kõrgharidust eeldavatel ametikohtadel. Ja ka viimastel on palgad sageli üsna madalad …

Ja pealegi on põldudele kiiresti tööjõudu vaja. Eesti ühiskond on linnastunud. Sel suvel kindlasti ei hakka inimesed veel massiliselt põllutööle minema. Linnas elavatel inimestel võib takistuseks olla asukoht. Koondatutel tiksuvad sel suvel abirahad, paljudel on säästud. Võib-olla loodetakse, et sügisel on olukord parem ning ajutist töökohta ei ole vaja vastu võtta. Eelkõige otsitakse töökohti ikkagi endale tuttavas ja meelepärasemas valdkonnas. Mina kardan küll, et meie valitsus on naiivne ja sel aastal võivad “maasikad põllule jääda”.

+13
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie kandis on kaks maasikakasvatajat. Ühel neist on juba aastaid samad korjajad, selline tore kamp (õpetajad ja pensionärid) alati kutsutakse ka tuttavaid ja sugulasi veel appi ja saavad kenasti hakkama. Teisel maasikakasvatajal aga on kogu aeg mingi häda, otsivad igal aastal endale korjajaid ja millegipärast ei leia kuidagi.
Vahe on suhtumises- ei usu, et see esimene kasvataja tohutult suuremat palka suudab makasta, küll aga pakub ta töötajatele näiteks lõunaks kohvi, hooaja lõpus on alati väike tähistamine. Ja üleüldse suhtub ta oma töötajatesse kui inimestesse, suhtleb nendega, motiveerib jne.
Teine maasikakasvataja aga kirub igal aastal hukkaläinud ja laiska noorsugu, kes niikuinii ei viitis töötada. Suhtlust on ainult niipalju, et hommikul käsk kätte ja põllule.
Ega raha siis ju ainuss motivaator pole. Välismaalasel jah, on fookus ainult rahateenimisel-suhtlust ju niikuinii keelebarjääri tõttu suurt pole. Eestlane tahab aga ilmselt, et temasse suhtutaks ka nagu inimesse.

+38
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 166 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Põllumeeste appikarje