Esileht Ajaviite- ja muud jutud Põllumeeste appikarje

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 152 )

Teema: Põllumeeste appikarje

Postitas:
Kägu

Ära siis pane sellel aastal maasikaid, las põld puhkab. Kes see neid maasikaid suvel ostab kui inimestel pole nagunii raha, pole ju väga perspektiivi teha sellist gurmee äri.

Odoot, mis nüüd on maasikad nagu kartulid äkki, mis igal aastal uuele põllule pannakse ja sügisel maaasse küntakse?
Õunaaiaga teed samamoodi – kevadel paned maha ja sügisel lased adraga maasse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil on siin Eestis selline kummaline ja ebameeldiv ajajärk seoses uue valitsuse tulekuga. Kõik, kes on ise midagi teinud ja saavutanud, need on tulerahe all. Vähe sellest, et majandusinimesed ja kultuuriinimesed, nüüd siis on kord põllumeeste käes. No mis neil siis on 2 autot peres ja ei elagi üürikorteris eksole. Liigutaks need sarjajad ise midagi, ohh ei, nemad on teiste paikapanemise ametis hõivatud. Ma saan täitsa aru kohe piltlikult mismoodi ammusel ajal see Siberisse saatmine käis. Kui ikka naabrimehel midagi rohkemat oli, siis tuli pealekaebama minna, mis ta siis on tõusik selline?
Ps. Ma väga loodan, et terve mõistus siiski võidab ja meie põllumajandus ja riik jäävad siiski alles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti maasikakasvataja võib oma kvaliteetsema toodangu nagunii Soome.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära siis pane sellel aastal maasikaid, las põld puhkab. Kes see neid maasikaid suvel ostab kui inimestel pole nagunii raha, pole ju väga perspektiivi teha sellist gurmee äri.

Odoot, mis nüüd on maasikad nagu kartulid äkki, mis igal aastal uuele põllule pannakse ja sügisel maaasse küntakse?

Sa ei pea midagi tegema!
Kellele sa suvel neid maasikaid müüd kui kõik on töötud? Arvatavasti läheb nagunii pool raisku, sest keegi ei osta neid ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ei saa vist aru: maasikapõllud on olemas, haritud, saak valmib, tahad või ei – sinu meelest siis las saak mädaneb ja põld kasvab umbrohtu?
Suurematel marjakasvatajatel on lepingud, milles kirjas, et müüb oma saagi kindlale tootjale. Kui ei müü, saab trahvi. Kui ei müü, ei teeni pennigi, maksab peale ja mitte vähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühistransport on tasuta

Võta t-pilet lahti ja hakka kammima, kas on tasuta või sa räägid asjadest, millest ei tea.

Ootan vastust. Et saaksid tõestada, kas vastutad oma jutu eest ka ikka. Või lahmid umves.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ei saa vist aru: maasikapõllud on olemas, haritud, saak valmib, tahad või ei – sinu meelest siis las saak mädaneb ja põld kasvab umbrohtu?

Suurematel marjakasvatajatel on lepingud, milles kirjas, et müüb oma saagi kindlale tootjale. Kui ei müü, saab trahvi. Kui ei müü, ei teeni pennigi, maksab peale ja mitte vähe.

Kas sa ei näe äririski siin? Palkad ukrainlased, need korjavad ära, maksad neile tasu (arvatvasti mustalt siiski) ja turul keegi ei osta või siis hind peab olema palju madalam. Edasi oled lausa miinuses, sest marjadesse oled rohkem investeerinud kui müügipealt saad. Kas ongi siis mõtet neid korjata või lükata korjamine sinna aega kus marjad reaalselt on valminud ja siis otsid tööjõu? Praegu on eriolukord kõigil, mitte ainult maasikakasvatajal, vastavalt eriolukorrale saab ka kokkuostja ostudest loobuda või maksab selle eest palju vähem raha kui eelmisel aastal. Pmst kogu see asi on praegu suvaline röökimine, sest keegi ei tea milline tuleb suvi. Tuleb vihmane või tuleb põud, saagi riknevust on alati 50/50 võimalusega. Võib-olla tuleb kõigil kehv maasika aasta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Eestis ei paku maasikakasvatajad sellist varianti, et võib kohale minna, korjata ise ja endale võtta hinnaga paar eurot kilo? Ma saan aru, et selle kõige haldamine on tülikas, kui täpselt ei tea, kes, millal ja kui palju tulevad, palju nad korjavad jne, aga kui teine variant on kogu saak raisku lasta, siis äkki tasuks kaalumist?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti väiksemad maasikakasvatajad teevad seda, on teinud ka varasematel aastatel, aga üllatus küll – huvi on üpris väike olnud.
Aga kuidas see aitab toda põllupidajat, kellel on kilomeetri pikkused vaod ja lepingud suurtootjatele oma toodangu müügiks? Leppetrahvid, mille eest neid maksta?
Mis sa arvad, kui palju endale marju korjata sooviv inimene vao vahele maasikaid lömmi tallab, sest “ma maksan ja tahan oma raha eest ainult suuri marju!”

Please wait...
Postitas:
Kägu

vastavalt eriolukorrale saab ka kokkuostja ostudest loobuda või maksab selle eest palju vähem raha kui eelmisel aastal

Ma küll ei kasvata maasikaid, põllumajandus küll, aga teine vili, kuid lepinguliste kokkuostjatega sõlmitud eellepingud välistavad äririskide seast ostust loobumise või odavama hinna. Lepingus on hind, mis reeglina on tavalisest turuhinnast küll odavam, kuid garanteeritud ja on kohustus kokkuostjal osta ja müüjal müüa. Leppetrahvid on kahepoolsed ja tead, siiani on neid pidanud maksma ainult põllumehed, kelle saak on mingil põhjusel untsu läinud. Kokkuostja ostab alati.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vastavalt eriolukorrale saab ka kokkuostja ostudest loobuda või maksab selle eest palju vähem raha kui eelmisel aastal

Ma küll ei kasvata maasikaid, põllumajandus küll, aga teine vili, kuid lepinguliste kokkuostjatega sõlmitud eellepingud välistavad äririskide seast ostust loobumise või odavama hinna. Lepingus on hind, mis reeglina on tavalisest turuhinnast küll odavam, kuid garanteeritud ja kohustus kokkuostjal osta ja müüjal müüa. Leppetrahvid on kahepoolsed ja tead, siiani on neid pidanud maksma ainult põllumehed, kelle saak on mingil põhjusel untsu läinud. Kokkuostja ostab alati.

Aga põllumees olla ongi risk, ütle mõni teine valdkond kus on veel nii palju toetuseid kui on seda põllumajanduses? Niigi põllumees saab maast leitud raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui see ei ole kärukeeramine omaenda riigi maaelule, siis mis on?

Maaelu on üritatud välja suretada viimased 15-20 aastat. Kes ei mäleta loosungeid, kui tahate järjele saada, tulge pealinna! Keegi ei osanud ette näha pandeemiat, mis keeras pidurit linnastumise suunas, kõvasti maha. Riigile on vaja makse, ka hooajatööliste pealt, sest praeguses olukorras on paljudel abi saamiseks käed just riigi suunas. Kui põllumehed võtavad töölisi Ukrainast, kellele makstakse mustalt ja kes suurema osa teenitust kulutavad ära Ukrainas, siis kust peaks tulema raha riigikassasse ja käive, kasum siinsetele, erinevatele teenusepakkujatele?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga põllumees olla ongi risk, ütle mõni teine valdkond kus on veel nii palju toetuseid kui on seda põllumajanduses? Niigi põllumees saab maast leitud raha.

Jätame siis Eesti põllumehe üldse ilma toetusteta. Muu Euroopaga võrreldes on need praegu niigi totakalt väikesed, see on meie poliitikute tegemata töö. Mis sa arvad, kaua Eesti põllumees sel juhul vastu peab? Läinud on see põllumajandus sel juhul, kadunud. Hakkame sööma võõrast vilja, liha, piima.
Põllumajandus ja maaelu on üks riigi julgeoleku tagatisi. Kõlab upsakalt, kuid sisuliselt ei ole see upsakus, vaid poliitiline tõde. Kui piiriäärsed ääremaad jäävad maainimestest tühjaks ja kui põllumajandus ei toida oma rahvast ära, siis sööme võõrast leiba ja tühjus täidetakse kellegi teise poolt.
Äririskist veelkord: kui põlumajanduses (kordan, see on riigi üks iseseisvuse tugisambaid!) muutub äririskiks poliitikute tegevus, siis pole süüdi põllumehed, vaid poliitikud, kes on pandud riigi julgeoleku ja iseseisvuse eest vastutama. Maasikakasvatajate väljasuretamine on praegu alles algus. Selle valitsusega tuleb meil kole sügis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätame siis Eesti põllumehe üldse ilma toetusteta. Muu Euroopaga võrreldes on need praegu niigi totakalt väikesed, see on meie poliitikute tegemata töö. Mis sa arvad, kaua Eesti põllumees sel juhul vastu peab? Läinud on see põllumajandus sel juhul, kadunud. Hakkame sööma võõrast vilja, liha, piima.

Põllumajandus ja maaelu on üks riigi julgeoleku tagatisi. Kõlab upsakalt, kuid sisuliselt ei ole see upsakus, vaid poliitiline tõde. Kui piiriäärsed ääremaad jäävad maainimestest tühjaks ja kui põllumajandus ei toida oma rahvast ära, siis sööme võõrast leiba ja tühjus täidetakse kellegi teise poolt.

Äririskist veelkord: kui põlumajanduses (kordan, see on riigi üks iseseisvuse tugisambaid!) muutub äririskiks poliitikute tegevus, siis pole süüdi põllumehed, vaid poliitikud, kes on pandud riigi julgeoleku ja iseseisvuse eest vastutama. Maasikakasvatajate väljasuretamine on praegu alles algus. Selle valitsusega tuleb meil kole sügis.

Ära emotsioonitse, see on lapsik.
jutt on ju maasikakorjamisest, see pole isegi toiduaine, pole mingit kalorite väärtust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just täna rääkisin ühe meie kandi maasikakasvatajaga. Põllule on minu kodust 60 km sõitu, korjatakse hommikul kl 7-10(11) ja tunnitasu 4 eurot brutos. Nii et bensu peale läheb 5 euri ja tasu oleks 12-16 euri miinus maksud üks päev, no loomulikult, kes sellistel tingimustel tööd teeks????

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii, enamus teist arvab, et põllumees on kooner ja lihtsalt ei taha maksta töölistele, ukrainlased on orjad.

*Samas, keegi ei osta tooteid, mille omahind tuleks poola kraamiga võrreldes kordi kallim.

* Ukrainlasele on Eestisse tööle saamine sama, mis teie meestele Soome minek.

Mõelge välja, mida te tahate. Näen hästi, kui raskelt tuleb leib taluniku lauale. Linnast korterist vaadatuna on kõik lihtne, eks!

Kus sa ise elad? Mina elan juba palju aastaid maal, rendin põllumaad välja ja suhtlen kohalike põllupidajatega. Äririsk on iga äri puhul. Marjakasvatus ongi kõrge riskiga äri: mõnel aastal on superhea teenistus, teisel jälle nigel. Maal teevad paljud marjakasvatust oma põhitöö kõrvalt. Nemad üldiselt tööjõudu väljastpoolt ei palkagi ja nende toodang pole müügil poodides. Aga turult ja talust saab osta küll. Ja kuna mõned tuttavad on nii kasvatanud aastaid, ilma igasuguse virisemiseta, siis järelikult tasub ära. Suurel põllul maasika kasvatamine võibolla ei olegi Eestile sobilik. Vanasti ei kasvatanud keegi maasikat suurtel põldudel ja ometi söödi maasikat päris palju.

JAh, elan ka maal. Isal on piimafarm. Lüpsja leidmine on nagu lotovõit. Palk on ok, tasuta 3-toaline korter ja ikka õiget inimest ei leia.

Aga te nagu seda teed pole proovinud minna, et omanikud ise oma laudas ja mujal tööd ka teevad, mitte vaid omanikud on.
Mulle miskipärast tundub, et Eestis tähendab olla ettevõtja seda, et olen omanik ja ega ma siis enam muud tegema ei peagi. On piisavalt vaba aega ning liisingmaksed saan samuti kuludesse panna.
Olgu või tegemist algaja kohvikupidajaga, siis mitte mingil tingimusel pole nõus ise leti taga olema. Käib see kuidagi au pihta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

jutt on ju maasikakorjamisest, see pole isegi toiduaine, pole mingit kalorite väärtust.

Jah, muidugi, mis need maasikad siis niiväga ära ei ole.
Korralik korvitäis kartuleid ikka, pole seda ninnu-nännut vaja, maa raiskamine!
Aga kas sa tead, et need tulevad sel aastal sulle Poolast, ukrainlased on seal kartulikombainide peal sorteerimas? Ja kapsaid saad hispaaniast, marokolased koristavad?
Ma ei emotsioonitse. Ebavõrdsete tingimuste loomine oma riigi sisese põllumajanduse kahjuks võrreldes konkurentriikidega on selgelt omariikluse vastane tegevus.
Ma olen põllumajanduses tegev, tean, millest räägin, näed erinevust? Ei, ma ei kasuta võõrtööjõudu, mul on suur pere, aga kui naabrid lähevad panrotti, läheb pankrotti ka kokkuosjast edasitöötleja ja seega pole ka mul oma toodangut kuhugi müüa. Lähen pankrotti. See on ahelreaktsioon. Praegu sa näed ainult maasikakasvatajaid. Minusugused on järgmised ja nii see kangas hargneb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, sel aastal sööte mõne teise riigi maasikaid, mida on korjanud võõrtöölised ja suu teil matsub suurelt. Välismaa marja puhul teid ei koti, palju korjaja palka sai ja kust ta pärit. Küll aga on kõik marjasööjad omast arust suured põllumajanduseksperdid. Oi-oi kus mina 30 aastat tagasi kõplasin ja rohisin…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, muidugi, mis need maasikad siis niiväga ära ei ole.

Korralik korvitäis kartuleid ikka, pole seda ninnu-nännut vaja, maa raiskamine!

Aga kas sa tead, et need tulevad sel aastal sulle Poolast, ukrainlased on seal kartulikombainide peal sorteerimas? Ja kapsaid saad hispaaniast, marokolased koristavad?

Ma ei emotsioonitse. Ebavõrdsete tingimuste loomine oma riigi sisese põllumajanduse kahjuks võrreldes konkurentriikidega on selgelt omariikluse vastane tegevus.

Ma olen põllumajanduses tegev, tean, millest räägin, näed erinevust? Ei, ma ei kasuta võõrtööjõudu, mul on suur pere, aga kui naabrid lähevad panrotti, läheb pankrotti ka kokkuosjast edasitöötleja ja seega pole ka mul oma toodangut kuhugi müüa. Lähen pankrotti. See on ahelreaktsioon. Praegu sa näed ainult maasikakasvatajaid. Minusugused on järgmised ja nii see kangas hargneb.

Nagunii tulevad poolast, see ju tavaline praktika kui segatakse poola marjad eesti omadega kokku ja siis saab neid müüa kallimalt eesti maasikate pähe maha. Nii et poola marjad saad nagunii ja eestis pannakse metsikult keemiat, alles eelmisel aastal oli lausa suur skandaal millist taimemürke leiti eesti maasikatelt.

Ma ei usu et sa põllumajanduses tegev oled. Ka mitmed nö hobikasvatajad on see aasta asjad katki jätnud ja ka nemad on öelnud, ilma ukrainlasteta ei tasu maasikakasvatus ära, aga ka nemad siis ei maksnud makse jne. Petu äri ikkagi, sest kui nad ukrainlaste pealt maksud ära maksaks nagu peaks, siis tasu jälle maasikaid kasvatada, sest keegi ei tea milline tuleb suvi. Istikud ka maksavad, istutamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, sel aastal sööte mõne teise riigi maasikaid, mida on korjanud võõrtöölised ja suu teil matsub suurelt. Välismaa marja puhul teid ei koti, palju korjaja palka sai ja kust ta pärit. Küll aga on kõik marjasööjad omast arust suured põllumajanduseksperdid. Oi-oi kus mina 30 aastat tagasi kõplasin ja rohisin…

Aga mandariinid, apelsinid, avokaadod, melonid ja arbuusid ja sada miljon muud vilja, juurikat ostad ju ikka teistest riikidest sisse, isegi tomatid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma väga loodan, et terve mõistus siiski võidab ja meie põllumajandus ja riik jäävad siiski alles.

Oskad ehk nimeliselt välja tuua millisel ministril seda tervet mõistust jagub? Eriti groteskne on kaabude käitumine kus ülima ülbusega räägitakse oma riigi kaitsmisest ja samal ajal tegeletakse selle lammutamisega. 100 000 ustavat jüngrit koogutavad kaasa.
Välismaised võõrtööjõuga korjatud maasikad kõlbavad süüa aga Eestis kasvatatud ja võõrtööga korjatud mitte. Meie kalevipojad Soome tohivad tööle minna aga teiste riikide töölised meile mitte. Kui ukrainlased ei sobi siis tooge rumeenlased.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

siis sa töötad kusagil riigiametis, sest erasektoris on vist abs igalpool juba palka langetatud 30-40%. Ehk siis paljud ei saagi enam seda keskmist palka ja uus keskmine palk võibki varsti olla 1000 eurot, eks näis sügisel.

ära nüüd lahmi, mul oli just hoopis palgatõus alates aprillist. sõltub sektorist, ettevõttest jne

sa oled pardifilee ka, igalpool sa kiitled, kohe saab aru

eksid, olen tglt mees. parti sõin viimati ca 10 aastat tagasi. veini ei joo, hoopis käsitöö õlut lürbin ja palk tõusis 3% tõepoolest. kui sa EKRE asemel mõnda mõistlikumat erakonda valiksid, siis võib-olla ka sul palk tõuseks, mitte ei langeks alla 1000 euro…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ühistransport on tasuta.

Transport on tasuta osades maakondades, aga mitte kõigis. Tallinnast ei saa tasuta kuskile, sest Harjumaal tasuta transporti ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ka seda põllu puhkamise soovitust lugedes hakkasin lihtsalt kõva häälega narma. Inimene, kes ei tea põllumajandusest mitte midagi, on kõva teiste õpetaja ja kritiseerija. Huvitav, mis ta järgmine soovitus oleks.. Piimakarja pidajatele näiteks töö pooleks aastaks seisma panna ja siis vanast kohast jätkata või? 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Eestis ei paku maasikakasvatajad sellist varianti, et võib kohale minna, korjata ise ja endale võtta hinnaga paar eurot kilo?

On, käisin isegi eelmisel aastal endale korjamas. Aga see on pigem tõesti väga väike osa, mida nii õnnestub realiseerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oravad jooksevad oma trollivabrikut uuesti käima.

Kui Oravate trollivabrik lõpuks kohale jõudis, oli EKRE omade töö juba alanud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige rohkem töötuid pidi just maal olema… Maainimene ei kujuta ette, mida tähendab maatöö?

Pikaajalised töötud on harjunud toimetuleku või invaliidsuse peal hakkama saama juba ammu. Või ema pensioni peal.

Kui toetused ära võetaks – see oleks uus olukord.

Kaugel seegi aeg on, arvestades kui palju praegune valitsus laenu on võtnud juba ühe aasta jooksul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eesti maasikad, püha pe..e! nagu luunja kurk, mida hispaaniast luunja kilesse pakitult rekkate viisi eestisse toodi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis sa töötad kusagil riigiametis, sest erasektoris on vist abs igalpool juba palka langetatud 30-40%. Ehk siis paljud ei saagi enam seda keskmist palka ja uus keskmine palk võibki varsti olla 1000 eurot, eks näis sügisel.

ära nüüd lahmi, mul oli just hoopis palgatõus alates aprillist. sõltub sektorist, ettevõttest jne

sa oled pardifilee ka, igalpool sa kiitled, kohe saab aru

eksid, olen tglt mees. parti sõin viimati ca 10 aastat tagasi. veini ei joo, hoopis käsitöö õlut lürbin ja palk tõusis 3% tõepoolest. kui sa EKRE asemel mõnda mõistlikumat erakonda valiksid, siis võib-olla ka sul palk tõuseks, mitte ei langeks alla 1000 euro…

Et siis kuskil makstakse inimese erakondliku eelistuse järgi? Tegelikult on sobimatu seda üldse küsidagi. Huvitav, kuidas Kaja Kallas peaministrina ja koos sotsidega praeguse olukorraga oleksid toime tulnud? Õnneks või kahjuks ei saa me seda kunagi teada. (kui valimised homme oleks, ma EKREt kindlasti ei valiks)

Uurisin huvi pärast cv.ee-d ja leidsin oma maakonnas 2 pakkumist lüpsja kohale: ües oli palk märgitud – ikka väga madal sellise töö eest, mu kodukülas otsitakse praegu sama palgaga tootmistöölisi, kellel on 8-17 töö; aga võibolla oli see lüpsjaametile ebaharilikult madal. Ja oli ka tervelt 1 pakkumine maasikakorjajatele. Palka polnud mainitud, küll aga pakuti nii osalist kui täiskoormust. Hea seegi. Aga kus ülejäänud pakkumised on? Tean kodumaakonnas päris paljusid maasikakasvatajaid. Küll väiksemaid, kes ehk tööjõudu väljastpoolt peret ei palkagi (või võtavad hooajale paar tuttavat kodukandist), aga kohe kindlasti on siin ka suuri maasikakasvatajaid. Kus on nende kuulutused? Mina näiteks pole elus Töötukassaga midagi tegemist teinud ega sealseid tööpakkumisi vaadanud, ometi on mind elu jooksul isegi koondatud ja on olnud mitmeid tähtajalisi töölepinguid, mis on lõppenud. cv.ee on Eesti üks suuremaid tööportaale…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hiiumaal on 1 tubli maasikakasvataja, kes kogu oma saagi müüb Hiiumaal 8-12 eurot kilo. Kuna konkureerivat Poola kaupa ei ole või see on vilets, siis ostjaid jagub. Ma arvan, et see ongi Eesti maasika õiglane hind. Ostja teab 100%, et maasikad on letile jõudnud paari kilomeetri kauguselt vahepeal külmikus seismata. Tallinnas on mu meelest see häda, et müüakse eile Põlvamaal korjatud marja, mis öö läbi külmikus seisnud on. Või isegi kui ta on korjatud täna varahommikul, siis 3-4 tundi sõidab külmikautos ikka.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 152 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Põllumeeste appikarje