Esileht Ajaviite- ja muud jutud Põllumeeste appikarje

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 166 )

Teema: Põllumeeste appikarje

Postitas:
Kägu

Juhtum elust enesest. Möödunud suvel olin külas tuttaval, ka maasikakasvataja. Temal töötavad oma valla inimesed. Hommikul käib järel ja peale korje lõppu viib koju.
Tuleb külamees talupidaja juurde.
Kuule anna mulle raha.
Ok, tule homme tööle ja ma maksan sulle.
Ei tööle ma küll ei tule. Aga anna ikka raha.
Miks ma pean sulle raha andma?
Sul onju, ma tean.

See, et maal tööd on vähe, on õige. Aga töötegijaid on ka vähe.

+16
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

mida ütlevad ettevõtluse andmed (teatmik.ee) näiteks Elke Lillemetsa tegelike tööjõunäitajate kohta. Ta on tegev mitmes osaühingus, neist näiteks Marjamaa Talu OÜ-l on registreeritud üks töötaja, tööjõumakse tasutud 400 eurot kuus, riiklike maksude järgi on tipphooajal müüdud 500 kilo marju kuus. Tõnu Oksa Marjamaa Talu on kahel viimasel aastal hooajaks palganud tööle 13-14 töötajat. Samuti Lillemetsale kuuluvas OÜs Maheland on ka palgal üks töötaja. Ettevõtete tegevusalaks on märgitud segapõllumajandus, marjakasvatus ja jaemüük.

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

500 kilo marju kuus ongi hobipõllundus kus oma lapsed korjavad. sellised löövad riigis lokku? võimas äriplaan tõesti.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

mida ütlevad ettevõtluse andmed (teatmik.ee) näiteks Elke Lillemetsa tegelike tööjõunäitajate kohta. Ta on tegev mitmes osaühingus, neist näiteks Marjamaa Talu OÜ-l on registreeritud üks töötaja, tööjõumakse tasutud 400 eurot kuus, riiklike maksude järgi on tipphooajal müüdud 500 kilo marju kuus. Tõnu Oksa Marjamaa Talu on kahel viimasel aastal hooajaks palganud tööle 13-14 töötajat. Samuti Lillemetsale kuuluvas OÜs Maheland on ka palgal üks töötaja. Ettevõtete tegevusalaks on märgitud segapõllumajandus, marjakasvatus ja jaemüük.

Uskumatu, ma ka just vaatasin Marjamaa Talu andmeid. Olen ise seal kohapeal käinud marju ostmas mingi 5 aastat tagasi, julgelt võib öelda, et seal töötab hooajal mingi 50-60 inimest küll. Ja see käive…ei ole võimalik, nad müüvad ju Selverites ja Rimides oma sügavkülmutatud marju. Isegi mittehooajal ei ole see käive reaalne, sest sügavkülmutatud marju ju ikka külmhoonest müüakse.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma jälle vaatasin, et võtaks puhkuse nädalaks, läheks korjaks marju ja teeniks lisaraha – Töötukassas pakkumisi pole meie valda, üks kurgikorjaja pakkumine on, aga see terveks hooajaks mõeldud. Kohaliku maasikakasvataja kodulehel ei otsita abijõudu, tal on enamasti ukrainlased olnud. Sedapuhku küll ei tea, aga ta ei tundu tööd pakkuvat. Kus neid karjujaid siis veel leida?

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töötukassas olid kuulutused üleval aprilli kuus, nüüd enam jah ei ole, vähemasti Tartumaal. Just praegu enne hooaega peaks kuulutused üleval olema, vot ma ka ei saa aru. Kui sa otsid Tartumaal neid kohti, siis ma võin privaatselt numbreid anda, muidugi kui sa julged helistada, mina enam ei julge.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõuna-Eesti üks suurimaid maasikakasvatajaid, keda ka meedias pidevalt kajastatakse, on OÜ Kindel Käsi Nõo vallas, kes mitmeid aastaid Ukraina (orja)tööjõudu on kasutanud.
Teatmik.ee andmetel oli töötas eelmise aasta II kvartalis seal 68 inimest, aga terve aasta peale (III kvartalis) on tööjõumakse riigile makstud tervelt 8 519.03€. Vaat nii.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, sel aastal sööte mõne teise riigi maasikaid, mida on korjanud võõrtöölised ja suu teil matsub suurelt. Välismaa marja puhul teid ei koti, palju korjaja palka sai ja kust ta pärit. Küll aga on kõik marjasööjad omast arust suured põllumajanduseksperdid. Oi-oi kus mina 30 aastat tagasi kõplasin ja rohisin…

See ongi vastamata teema, kuidas Kreeka maasikad saavad nii odavalt 4-6 eur/kg siin müügis olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Kui me tahame saada orjarahvast härrasrahvaks, siis vajamegi odavtööjõudu ja mitte ainult põllumajandusse. Eestlased ei pea suvise palava rannailmaga maasikaid korjama vaid nautima üürikest suve. Odavtöö jaoks peaksid olema teised inimesed, kes teenivad meie jaoks odavtööjõuga 5 kordset tasu võrreldes kodumaal. Kui meil maksta 5 kordset alampalka, siis ei ostaks keegi meie maasikaid.
Igatahes on kaabudel soov, et me ei saakski härrasrahvaks vaid jääksime orjarahvaks.

+9
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui me tahame saada orjarahvast härrasrahvaks, siis vajamegi odavtööjõudu ja mitte ainult põllumajandusse. Eestlased ei pea suvise palava rannailmaga maasikaid korjama vaid nautima üürikest suve. Odavtöö jaoks peaksid olema teised inimesed, kes teenivad meie jaoks odavtööjõuga 5 kordset tasu võrreldes kodumaal. Kui meil maksta 5 kordset alampalka, siis ei ostaks keegi meie maasikaid.

Igatahes on kaabudel soov, et me ei saakski härrasrahvaks vaid jääksime orjarahvaks.

Just, just, orja suurim unistus on saada orjapidajaks.
Häbene oma primitiivsust ometi!

+16
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Silmakirjalik on võidelda elu eest välja Soome-Eesti pendelränne, aga põllumeestele öelda, et vaadake ise mis teete.
Tänane Põlluaasa ütlemine, et eestlane ei ole nõus tegema 12-tunniseid tööpäevi ja elama pead-jalad koos… tõesti Eestis ei ole eestlane seda nõus tegama, aga Soomes on see nende jaoks okei.
Kas Ekre ei pidanud mitte võitlema maa-inimeste eest? Ma olen 100% linnainimene, aga saan ka rohkem nende murest aru, kui “rahvasaadikud”. Egas midagi, “rahvuskonservatiivid” nagu üks mees tasuta maasikakasvatajatele paari nädala pärast appi.

+14
-9
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Just, just, orja suurim unistus on saada orjapidajaks.

Häbene oma primitiivsust ometi!

Orja suurim unistus on orjata teisest rahvusest orjapidajaid, on see soome või rootsi või hoopis suurbritannia või iirimaa orjapidajaid. Mis sest, et käiakase seal sealsete elustandardite kohaselt orjatööl. Meie peaksime ikka saama härrasrahvaks, nagu on seda eelpoolmainitud riikide kodanikud, elik tööandjad.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelmise aasta põllumeestest meenub üks nimi: SEPAKÕRTSI.

Ja ööpimeduses kaubabussid Riia turu taga, kus Poola maasikas muutus Eesti maasikaks.

Kas nemad kisavadki praegu? Ilmselt refisotside spinn. Nagu ka rahapesuvastase võitluse kiun, kus EKREt survestatakse otsustusõigust Euroopasse ära andma argumendiga, et “muidu takistate rahapesuvastast võitlust”.

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juhtum elust enesest. Möödunud suvel olin külas tuttaval, ka maasikakasvataja. Temal töötavad oma valla inimesed. Hommikul käib järel ja peale korje lõppu viib koju.

Tuleb külamees talupidaja juurde.

Kuule anna mulle raha.

Ok, tule homme tööle ja ma maksan sulle.

Ei tööle ma küll ei tule. Aga anna ikka raha.

Miks ma pean sulle raha andma?

Sul onju, ma tean.

See, et maal tööd on vähe, on õige. Aga töötegijaid on ka vähe.

Päris hea üldistus. Pm võin ju vastata nii:
Paar nädalat tagasi käisin Tallinnas asju ajamas. Parklas auto juurde minnes tuli minu juurde üks linnamees. Küsis, et kuule härra, anna palun mõni euro. Küsisin et milleks? No tal kõht tühi ja davai, anna, ei lõõ ju mind maha see paar eurot.
Mis ma nüüd järeldan siit siis? Linnainimesed on näljas?

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ongi vastamata teema, kuidas Kreeka maasikad saavad nii odavalt 4-6 eur/kg siin müügis olla.

Eks ikka sellepärast, et kreeklased korjavad oma maasikad ise. Korjajad, kes hooajatöödele tulevad, majutatakse 5 tärni hotelli ja neile makstakse vähemalt 2-kordset Kreeka keskmist palka. Seepärast korjavad nad nii efektiivselt, et marju jääb üle ja see ülejääk saadetaksegi Eestisse.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänane Põlluaasa ütlemine, et eestlane ei ole nõus tegema 12-tunniseid tööpäevi ja elama pead-jalad koos… tõesti Eestis ei ole eestlane seda nõus tegama, aga Soomes on see nende jaoks okei.

Põlluaas ütles ka seda, et makske eestlasele kodumaal normaalset palka, eestlane ei ole orjarahvas vaid väärt tööline. Ei tee ka Soomes enam keegi 12 tundi tööd ega ela pead-jalad koos. Korralik ehitaja ei ole Soomes odav orjatööjõud vaid soomlastele vägagi vajalik.
3€ neto tunni eest on ju vilets tasu, sest töö ei ole kerge. Paljudel lährb sealt maha veel transpordikulu ja kõigil lõunasöök. Seal lavatsil on kuumaga nii kuum, et õhku pole ja kasvõi minesta, 8 tundi jutti. Parem, kui on jahe ilm, saab rohkem riideid selga panna. Sõrmed peavad sebima tunde järjest ja ka töö kvaliteet on oluline. Seega olen ses suhtes Põlluaasaga nõus, maksku inimväärset palka, siis on praegusel koondamiste ajal järjekord ukse taga. Polegi võõrtööjõudu vaja.
Maasikakasvatajad võivad ju ohkida, et ka nemad tahavad elada, aga kui 2 suve teenistuse eest saab suure maja püsti lüüa (näide minu kodukandist), siis ei tohiks põllumehed väga viriseda, et neile ei jäägi midagi kätte.

+10
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maasikakasvatajad võivad ju ohkida, et ka nemad tahavad elada, aga kui 2 suve teenistuse eest saab suure maja püsti lüüa (näide minu kodukandist), siis ei tohiks põllumehed väga viriseda, et neile ei jäägi midagi kätte.

Kuidas sa nii täpselt tead, milliste vahenditega see maja püsti aeti? Käidi sulle aru andmas?

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, sel aastal sööte mõne teise riigi maasikaid, mida on korjanud võõrtöölised ja suu teil matsub suurelt. Välismaa marja puhul teid ei koti, palju korjaja palka sai ja kust ta pärit. Küll aga on kõik marjasööjad omast arust suured põllumajanduseksperdid. Oi-oi kus mina 30 aastat tagasi kõplasin ja rohisin…

kreeka maasikad on teine sort ja korjatakse helepunaselt ära ja transpordi ajal nad lähevad ise punaseks. seepärast neil pole ka suurt maitset, sest päikest ei saa. sedasi saab metsikult palju korjata, pealegi kreekas on kevad algab mitu kuud varem kui meil. neid maasikaid on nii palju ja neid ei saagi kallimalt müüa, muidu jäävad kätte.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Silmakirjalik on võidelda elu eest välja Soome-Eesti pendelränne, aga põllumeestele öelda, et vaadake ise mis teete.

Kas Ekre ei pidanud mitte võitlema maa-inimeste eest? Ma olen 100% linnainimene, aga saan ka rohkem nende murest aru, kui “rahvasaadikud”. Egas midagi, “rahvuskonservatiivid” nagu üks mees tasuta maasikakasvatajatele paari nädala pärast appi.

soome ja eesti on ühises majandusliidus. eestlane käib korjab maasikaid soomes, maksab seal maksud ära. ukrainlane korjab eestis ja ei maksa mingeid makse, seepärast neid ukrainlasi tahetakse. ka soomlased tahavad, sest ka neil on palju selliseid kes petavad töötajaid. ukrainlastel veel kehvem, sest soome keelt ei oska, seaduseid ei tunne, ei oska isegi pabereid küsida jne. eestis sama, aga siin ukrainlased natukenegi saavad vene keelega oma üiguste eest seista. aga kui ukrainlastele makstaks ametlikku palka meil eestis, ei oleks nied ühelgi põllul ma pakun. nii et kõik on must äri.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks ikka sellepärast, et kreeklased korjavad oma maasikad ise. Korjajad, kes hooajatöödele tulevad, majutatakse 5 tärni hotelli ja neile makstakse vähemalt 2-kordset Kreeka keskmist palka. Seepärast korjavad nad nii efektiivselt, et marju jääb üle ja see ülejääk saadetaksegi Eestisse.

Korjavad-korjavad oma maasikad ise.

https://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+IM-PRESS+20081103STO41194+0+DOC+XML+V0//ET

https://www.ohtuleht.ee/517629/kreekas-sai-istanduses-toimunud-tulistamises-vigastada-30-voortoolist

Sööte veel hullema orjapidamise toel korjatud marju ja kiidate, et “orjapidamisega on lõpp, pole neid ukrainlasi meile vaja!”

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+IM-PRESS+20081103STO41194+0+DOC+XML+V0//ET

https://www.ohtuleht.ee/517629/kreekas-sai-istanduses-toimunud-tulistamises-vigastada-30-voortoolist

Sööte veel hullema orjapidamise toel korjatud marju ja kiidate, et “orjapidamisega on lõpp, pole neid ukrainlasi meile vaja!”

oot, kes sööb? mina üldse ei söö maasikaid ammu enam, hea kui kilo kaks olen söönud terve suve peale. kukeseened ka enam ei kõneta 10 aastat vähemalt. ainuke mida olen ostnud, on metsamustikad, mitte kultuurid ja siis sarapuupähkleid koos koortega need o n tavaliselt leedust, sest meil neid eriti ei kasva. minumeelest see maasika ostmine on inimestel mingi hullus. inimesed ostavad sadade kilodega seda kokku ja siis topivad küll kappi või teevad moosi, ei imesta kui nii paljud on paksud. lisaks kõik see keemia mida meil uskumatult kasutatakse, see süüakse ka sisse, see on ka üks põhjus miks ma enam apelsine, mandariine jne ei taha. ühtepidi jah looduslik kraam, aga keemia on põhikomponent juba.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Palka maksame hästi, rohkem maapiirkondade keskmisest” on lause tänasest lehest.

Kuhu see koer siis maetud on? Kes valetab? Ma loen ja kuulen pea igapäevaselt, et maapiirkondades pole inimestel tööd. Maainimene on maatööd vast teinud ka. Milles siis ikkagi asi on?

Just vaatan CV.ee – töötasu 4 eurot tund. No ei ole ju hästi, ma eeldaks 10 eurot tund.
Ja ühes teises pakkumises on 40-50 senti 1 kg. Ning majutus on tasuline – 2,50 öö. Seega ööbimise eest tuleb lisaks 5-6kg maasikaid korjata (käsitsi). Selge, need maasikad jäävad küll sel suvel põllule mädanema.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tõesti ei saa aru, mis on viga inimestel, kes kardavad hooajalist tööjõudu.
Eriti kui veel sõimatakse ja kisatakse, et las mädanevad maasikad põllul ära, ongi tore.
Miks on tore kui kellelgi halvasti läheb? Miks on tore kui maaelu saab järjekordse hoobi?
Miks unistatakse, et töötu peab minema kohe maale maasikaid korjama ja ei või näiteks hoopis muud uut tööd otsida või õppima minna või puhata suvel ja sügisest tööle minna?
Miks selline kadedus ja viha oma rahva vastu? Kaabude unistus on vaene ja arg eestlane, keda saab sundida ükskõik kuhu tööle. Suretame aga tööstuse ja põllumajanduse välja ja ongi paras!

+7
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eriti kui veel sõimatakse ja kisatakse, et las mädanevad maasikad põllul ära, ongi tore.

Miks on tore kui kellelgi halvasti läheb? Miks on tore kui maaelu saab järjekordse hoobi?

Miks unistatakse, et töötu peab minema kohe maale maasikaid korjama ja ei või näiteks hoopis muud uut tööd otsida või õppima minna või puhata suvel ja sügisest tööle minna?

Miks selline kadedus ja viha oma rahva vastu? Kaabude unistus on vaene ja arg eestlane, keda saab sundida ükskõik kuhu tööle. Suretame aga tööstuse ja põllumajanduse välja ja ongi paras!

10x ju ära öeldud et makse ei maksta, mustalt makstakse ja solgitakse sellega turgu. kõik need kes teevad ausalt ja maksavad makse, on ebaterves konkurentsis.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

10x ju ära öeldud et makse ei maksta, mustalt makstakse ja solgitakse sellega turgu. kõik need kes teevad ausalt ja maksavad makse, on ebaterves konkurentsis.

Ukrainlaste pealt ju makstakse makse, sest on ju vaja tööviisat ja tööle vormistada. Mustalt töötavad kohalikud, eriti need, keda kohtutäiturid taga ajavad. Seega oleks välistööjõud just suurema maksulaekumise huvides.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsatele inimestele infoks- tegemist oli irooniaga. Eestlased kiidavad, et Soomes makstakse maasikate korjamise eest normaalset palka. Samas ei suuda nad tuua välja ühtegi põhjust miks soomlased siis ise oma maasikaid ei korja. Kõikidele kaabudele ja nende lihtsatele jüngritele puust ja punaseks: kreeka maasikaid korjavad albaanlased, hispaania omasid marokolased, poolakate omasid ukrainlased. Soome maasikaid korjasid eestlased rohkem kui 5 aastat tagasi. Huvitav miks? Ehk mõni kaabukandja oskaks selgitada?

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa valetad või ei tea, aga ukrainlaste pealt maksavad põllumehed makse küll.
On tõesti nii, et ehitusel teinekord ei maksta makse, aga seal ei maksta ka eestlaste pealt.
Ja mitte keegi ei keela maksude maksmist kontrollida. Sõitku põllule, kontrolligu dokumente ja kontrolligu, kas on ametlikult tööl. Lihtne.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ikkagi täna käisin maasikapõllul taimi istutamas. Ja lähen ka homme, see on nii hea vaheldus kontoritööle. Päike pasitab, hea värske õhk, linnud laulavad, ma ei ütleks et see orjatöö on. Ilmselt ikka sõltub peremehest, temal taksobuss autoga linnast toob ja viib, suhtumine täiesti inimlik. Põllul oli rahvast palju, ma küll ei lugenud, aga usun et mingi 50 inimest, kõik olid rõõmsad ja positiivsed. Peremees ütleski, et nii palju rahvast ei ole tal ükski kevad veel põllul olnud. Minu seisukoht on, et saame hakkama ka ilma ukrainlasteta. Rahvast oli igasuguseid, noori ja vanu, õpetajaid ja lasteaiakasvatajaid jne. Tänase päeva põhjal mulle küll tundub, et eestlane ikka tahab tööd teha, ei ole see olukord nii hull midagi.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ikkagi täna käisin maasikapõllul taimi istutamas. Ja lähen ka homme, see on nii hea vaheldus kontoritööle. Päike pasitab, hea värske õhk, linnud laulavad, ma ei ütleks et see orjatöö on. Ilmselt ikka sõltub peremehest, temal taksobuss autoga linnast toob ja viib, suhtumine täiesti inimlik. Põllul oli rahvast palju, ma küll ei lugenud, aga usun et mingi 50 inimest, kõik olid rõõmsad ja positiivsed. Peremees ütleski, et nii palju rahvast ei ole tal ükski kevad veel põllul olnud. Minu seisukoht on, et saame hakkama ka ilma ukrainlasteta. Rahvast oli igasuguseid, noori ja vanu, õpetajaid ja lasteaiakasvatajaid jne. Tänase päeva põhjal mulle küll tundub, et eestlane ikka tahab tööd teha, ei ole see olukord nii hull midagi.

Oi, mis talu see oli, tahaks ka minna?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga tore, aga palju palka makstakse?

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 166 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Põllumeeste appikarje