Esileht Ajaviite- ja muud jutud Põllumeeste appikarje

Näitan 17 postitust - vahemik 151 kuni 167 (kokku 167 )

Teema: Põllumeeste appikarje

Postitas:
Kägu

Mina ikkagi täna käisin maasikapõllul taimi istutamas. Ja lähen ka homme, see on nii hea vaheldus kontoritööle. Päike pasitab, hea värske õhk, linnud laulavad, ma ei ütleks et see orjatöö on. Ilmselt ikka sõltub peremehest, temal taksobuss autoga linnast toob ja viib, suhtumine täiesti inimlik. Põllul oli rahvast palju, ma küll ei lugenud, aga usun et mingi 50 inimest, kõik olid rõõmsad ja positiivsed. Peremees ütleski, et nii palju rahvast ei ole tal ükski kevad veel põllul olnud. Minu seisukoht on, et saame hakkama ka ilma ukrainlasteta. Rahvast oli igasuguseid, noori ja vanu, õpetajaid ja lasteaiakasvatajaid jne. Tänase päeva põhjal mulle küll tundub, et eestlane ikka tahab tööd teha, ei ole see olukord nii hull midagi.

Väga tore, aga palju palka makstakse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ikkagi täna käisin maasikapõllul taimi istutamas. Ja lähen ka homme, see on nii hea vaheldus kontoritööle. Päike pasitab, hea värske õhk, linnud laulavad, ma ei ütleks et see orjatöö on. Ilmselt ikka sõltub peremehest, temal taksobuss autoga linnast toob ja viib, suhtumine täiesti inimlik. Põllul oli rahvast palju, ma küll ei lugenud, aga usun et mingi 50 inimest, kõik olid rõõmsad ja positiivsed. Peremees ütleski, et nii palju rahvast ei ole tal ükski kevad veel põllul olnud. Minu seisukoht on, et saame hakkama ka ilma ukrainlasteta. Rahvast oli igasuguseid, noori ja vanu, õpetajaid ja lasteaiakasvatajaid jne. Tänase päeva põhjal mulle küll tundub, et eestlane ikka tahab tööd teha, ei ole see olukord nii hull midagi.

Oi, mis talu see oli, tahaks ka minna?

See on Vasulas, ma talu nime ei tea. Ei ole Vasula aiand, see on ikka päris Vasulas sees. Teisel põllul juba maasikad kenasti õitsevad, ma usun et korjamine hakkab mingi 3 nädala pärast kindlasti. Vaata neljapäevast Postimeest, seal on kuulutus üleval ja saad ka tel.nr. Mina kavatsen küll nädalavahetustel seal hakata korjamas käima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nonii. Ei väsi need maasikakasvatajad – ikka valitsus on süüdi:

https://majandus24.postimees.ee/7001424/pollumehed-valitsus-on-meid-alt-vedanud-saak-lahebki-hukka?_ga=2.72369361.35248325.1591948289-1628719208.1572200331

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://majandus24.postimees.ee/7001424/pollumehed-valitsus-on-meid-alt-vedanud-saak-lahebki-hukka?_ga=2.72369361.35248325.1591948289-1628719208.1572200331

Saak läheb hukka? ma pole veel kusagilt lugenud üleskutset, et tulge korjake marju. Hea meelega läheks korjaks endale ise, muidugi siis korjamistöötasu ja transporditasu võrra soodsama hinnaga sest neid kulusid ju sellisel puhul kasvatajal ei oleks.

Ma suisa hea meelega korjaks nädalavahetusel tööampsuna põllumehele ta marju vahelduseks kontoritööle. Tean väga hästi mida see tähendab, olen maal elanud ja igal suvel põllutöid teinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valitsus ei tohiks nii teha, maasikakasvatajad maksavad samuti makse, nad peaksid sel aastal lubama välistööjõu sisse, küll järgmiseks aastaks on aega muid pakkumisi sättida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saak läheb hukka? ma pole veel kusagilt lugenud üleskutset, et tulge korjake marju. Hea meelega läheks korjaks endale ise, muidugi siis korjamistöötasu ja transporditasu võrra soodsama hinnaga sest neid kulusid ju sellisel puhul kasvatajal ei oleks.

Mõtlen sama, et kus on üleskutsed, kuulutused taludest, kust saaks ise endale marju korjata? Vastasel juhul mõjub see protestina, et kui Ukrainast töölisi ei tule, siis jääb saak korjamata, sest mitte kedagi ei lase põllule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu arust on ka põllumeeste poolt nii palju hämamist ja jäikust. Kui saak nii oluline neile oleks, siis leitaks kohapealt töötajad. Mõni pingutab, mõni mitte. Näiteks tean ühte maasikakasvatajat, kelle juurde malevanoored maasikaid korjama lähevad. Polegi ukrainlasi vaja. Noored ka õnnelikud, et töö suveks saavad.

Mind ennast jätavad need maasikajutud üsna külmaks. Ei ole eluliselt oluline, et saaksin seegi suvi need mõned karbid toormoosi sügavkülma. Ei juhtu ju midagi, kui ei lähegi turule seda kastitäit ostma, mis iga aasta muidu tavaks on.

Ise olen ülikooli ajal Soomes maasikaid korjamas käinud, ei ole mingi spetskvalifikatsiooni nõudev töö, et pipardada, et eestlane ei oska korjata, kindlasti on ukrainlast vaja.

Praegu hakkab tunduma, et osad maasikakasvatajad lihtsalt virisevad, mitte ei otsi lahendust. Varsti siis küsitakse hukka läinud saagi eest valitsuselt toetust, sest riik ju süüdi, mitte ettevõtja, kes ei suuda praeguses olukorras ümber orienteeruda.

Maasikakasvataja on valmis tegema kulutust, et luua ukrainlastele siin elamistingimused, ilmselt maksavad ka siiasõidu kinni. Aga pole valmis maksma kohalikule korjajale palka, mille eest inimesel oleks mõtet sinna tallu kohale sõita ja maasikaid korjata? Midagi nagu ei klapi. Mul on mitu tuttavat, kes oleks valmis maasikaid korjama minema, aga kui nad hakkasid täpsemalt uurima, siis tegelikult ühegi maasikakasvatajaga lõpliku lepinguni ei jõudnud. Nii et tundub rohkem selline kärss kärnas ving, mitte tõeline soov töötajaid leida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu neid korjama saaks minna, kas on keegi kuulutusi näinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin ka kord proovimas maasikapõllul. Proovimiseks see jäigi, sest asi polnud raskes töös, vaid omanik oli nagu kubjas seljas inimestel, pidevalt käis vahtimas ja segamas. Ma ei saa nii tööd teha, jube häiriv. Jäigi orja tunne ja oma transpordiga käia ei oleks ka kuidagi ära tasunud see töö ja palk.
Põllutööd olen muidu teinud mitu hooaega. Rohinud kuusepeenraid, kaske ja puid üles kakkunud. See on füüsiliselt veel raskem töö, aga meeldis, sest sai omaette töötada ja keegi ei elanud seljas ja palk oli ka parem. Lisaks sain ühistranspordiga käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu neid korjama saaks minna, kas on keegi kuulutusi näinud?

leidsin need töötukassa kodulehelt tööpakkumiste rubriigist põlumajandusteemisiste tööpakkumiste alt.
aga… töö on enamaltjaolt lõuna-eestis, tööpäev algab väga vara hommikul ja tunnipalk imepisike.

puhkuse ajal eelistan sellisele tööle siiski rahulikult kodus lebotada ja keskturul trammiga maasikate järel käia.

ps. huvitav, miks valides töötukassa tööpakkumiste alt “valdkond põllumajandus” tekkisid lingi nime sisse hoopis märksõnad doktoriope ja toosuhtekeskus? mingi it-mees tegi seda lehte programmeerides võllanalja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna AKs ka paar minutit käsitleti. Rääkima mindi nagu ikka inimesega, kes on jäänud vahele inimeste alatu petmisega – https://maaleht.delfi.ee/tasubteada/uus-ounapettus-eestis-keelatud-toimeained-paljastasid-ounte-paritolu?id=85573201 !
Et olla ainult 70 inimest käinud proovimas ja huvi tundnud, kuigi ettevõte asub praktiliselt Tartu külje all – kui kuskil sisuliselt pärapõrgus Läänemaal või Valgamaal leitakse töölised, siis …?. No ei usu seda juttu kuidagi, aga miks peakski üht õuntega petjat uskuma (mida muidugi unustati mainida…)? Või äkki ei petnudki õuntega, oli lihtsalt heauskne ja elementaarsetest aianduses kehtivatest seaduspärasustest ei tea mees midagi – seega jällegi, inimene ei peaks äkki aiandusettevõtlusega tegelema.
Ja selline inimene kuulub Aiandusliidu juhatusse – kodanikud ajakirjanikud võiksid uurida, miks osad ettevõtjad käivad sellest nn. liidust suure kaarega mööda…
No ja põllumajandus koja juhi irvitamist ja “mure” kurtmist oli ka halb vaadata. Kuu aega tagasi väitis nt. veel, et ka teraviljakasvatajad saavad suure löögi kui võõrtöölisi ei saa – no näidake palun põllumajandusettevõttejuhti, kes laseks kahtlase hariduse ja oskustega inimese sadu tuhandeid eurosid maksva masinat opereerima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tüütu võib olla see, et alaealine tuleb töötajate registris registreerida 10 päeva enne tööleasumist.

pole tõsi, 10 p enne tööleasumist tuleb registreerida vaid alla 14 a töötaja. 15-17 a puhul seda nõuet ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühistransport on tasuta.

Transport on tasuta osades maakondades, aga mitte kõigis. Tallinnast ei saa tasuta kuskile, sest Harjumaal tasuta transporti ei ole.

no ma ei tea, mu tütar käis küll eelmisel suvel tallinnast harjumaale tasuta bussiga tööle. minu meelest on õpilastel/kuni 19 a siiski bussisõit tasuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näiteks siit leiate kuulutusi:
https://www.facebook.com/search/top/?q=maasika%20korjamine&epa=SEARCH_BOX

Kui tõsiselt huvitatud olete, siis leiate ka koha, kus maasikaid korjata. Perekoolis tõesti neid tööpakkumisi ei ole, aga minu FB uudisvoogu jõuavad nad küll.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

no ma ei tea, mu tütar käis küll eelmisel suvel tallinnast harjumaale tasuta bussiga tööle. minu meelest on õpilastel/kuni 19 a siiski bussisõit tasuta.

Tõsi, õpilastel on tasuta. Aga alaeliste töölevõtmine on üsna keeruline ja ei pruugi olla väga effektiivne. Jah, kui 18-19-aastased õpilased tahavad minna, siis nemad saavad tõesti tasuta bussiga sõita ka Harjumaal. Iseasi, kuidas see bussiliklus maasikataludeni on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõsi, õpilastel on tasuta. Aga alaeliste töölevõtmine on üsna keeruline ja ei pruugi olla väga effektiivne. Jah, kui 18-19-aastased õpilased tahavad minna, siis nemad saavad tõesti tasuta bussiga sõita ka Harjumaal. Iseasi, kuidas see bussiliklus maasikataludeni on.

no see “transport on tasuta” repliik, mis täiesti teenimatult hulgaliselt miinuseid teenis, tuligi ju selle postituse peale, kus öeldi, et “Meie tuttavatest noortest mitu inimest oleksid nõus minema hooajaliselt maasikaid korjama. Kuid kuidas nad sinna saaksid, kes neid viib ja toob või sõidukulud kompenseerib?”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no see “transport on tasuta” repliik, mis täiesti teenimatult hulgaliselt miinuseid teenis, tuligi ju selle postituse peale, kus öeldi, et “Meie tuttavatest noortest mitu inimest oleksid nõus minema hooajaliselt maasikaid korjama. Kuid kuidas nad sinna saaksid, kes neid viib ja toob või sõidukulud kompenseerib?”.

No ma ei mõelnud, et noor on automaatselt kuni 19-aastane õpilane. Mu lapsed on ka noored, 22 ja 24, keegi neile tasuta transporti ei paku.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 151 kuni 167 (kokku 167 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Põllumeeste appikarje