Esileht Koolilaps POlümpiaadide piiirkonnavoorude tulemused

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: POlümpiaadide piiirkonnavoorude tulemused

Postitas:
Kägu

Kellel lapsed osalevad olümpiaadidel, kas kuskil näeb ka piirkonnavoorude tulemusi? Hea meelega vaataks, palju punkte sai või palju samas piirkonnas osalejaid oli. Ühes aines oli õpetaja sõnul piirkonna esimene, aga lõppvooru oli keegi teine kutsutud.

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saanud pealkirja õigeks parandada, vabandust üleliigse P tähe pärast!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teaduskool.ut.ee

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel lapsed osalevad olümpiaadidel, kas kuskil näeb ka piirkonnavoorude tulemusi? Hea meelega vaataks, palju punkte sai või palju samas piirkonnas osalejaid oli. Ühes aines oli õpetaja sõnul piirkonna esimene, aga lõppvooru oli keegi teine kutsutud.

Pane ka, mis piirkond huvitab. Mingit üleriigilist süsteemi pole, igas piirkonnas on oma infokanalid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pane ka, mis piirkond huvitab. Mingit üleriigilist süsteemi pole, igas piirkonnas on oma infokanalid.

Mina tean ainult Tallinna lehte (Tallinna olümpiaadid), olen mõned korrad ka mingeid muid lehti otsinud, aga pole midagi leidnud. Pane siis need infokanalid kirja, kuskohast muude piirkondade kohta infot saab. Lõppvooru kustutud on jah TÜ teaduskooli lehel väljas, aga et igast maakonnast + suurematest linnadest peale Tallinna saab veel lapsi, siis mõnikord tahaks näiteks võrrelda, palju siis antud maakonna esimene näiteks punkte sai võrreldes Tallinna lapsega, kes 10 või 20 kohta liiga  vähe punkte kogus lõppvooru pääsuks. No eks lõppvoor annab ka mingi pildi.

Või on mingist väiksemast kohast paar väga tublit last, esimene saab lõppvooru, aga teised mitte.

See et piirkonna esimest last lõppvooru ei kutsuta tundub kahtlane, isegi kui mõni laps saab komisjoni otsusega varasemate aastate tubli esinemise eest, siis see on lisaks mitte ei panda teda parima tulemuse saanu asemele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnaga on jah lihtne, kõik avalik ja on eraldi leht, kus kõik tulemused väljas. Mingi ajani avaldasid ka osad Omavalitsuste Liidud piirkondlike olümpiaadide protokolle, paar aastat tagasi osad lõpetasid, väidavad et see on keelatud.

Igal olümpiaadil on omad reeglid. Matemaatikas on asi lihtne, üleriigiline pingerida ja vastavalt punktidele on kutsed lõppvooru, sama on loodusteadustega. Ja tabelid teaduskooli lehel on ka avalikud. Aga näiteks bioloogias on kõikide piirkondade võitjad lõppvoorus(ükskõik mis punktidega siis) ja vaid mõned lapsed pingerea alusel lisaks. Ise olen ka mõelnud, et huvitav mis punktidega need piirkondade võitjad ka lõppvooru said, aga kui on saladus siis on. Igal juhul Talllinnast saavad vähesed lõppvooru ja osad väga heade punktidega juba ei saa. Aga kel huvi siis teaduskooli lehel on üsna täpselt kirjeldatud iga olümpiaadi all selle korraldamise tingimusi ja muud.

Nii et on küll võimalik et piirkonna olümpiaadi võitja lõppvooru kutset ei saa, lihtsalt punktid olid siis mitte kõige paremad võrreldes teistega.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Matemaatikas on asi lihtne, üleriigiline pingerida ja vastavalt punktidele on kutsed lõppvooru, sama on loodusteadustega.

Loodusteadustega küll nii lihtne pole. Seal saadakse edasi pingerea alusel + igast maakonnast parim ning lisaks veel ka parimad seitsmenda klassi õpilased.

Mina tean ainult Tallinna lehte (Tallinna olümpiaadid), olen mõned korrad ka mingeid muid lehti otsinud, aga pole midagi leidnud. Pane siis need infokanalid kirja, kuskohast muude piirkondade kohta infot saab.

Miks sa arvad, et ma tean, kuidas kõigis Eesti piirkondades see info liigub? Ma tean, et pole mingit ühte kohta, kust piirkondade tulemusi vaadata. Aga kuidas nt. Põlva- või Saaremaal lapsed ja õpetajad oma tulemused teada saavad, sellest pole mul õrna aimugi. Aga ilmselgelt kuidagi ju ikka saavad.

Nii et on küll võimalik et piirkonna olümpiaadi võitja lõppvooru kutset ei saa, lihtsalt punktid olid siis mitte kõige paremad võrreldes teistega.

Teemaalgataja väidab ju, et tema laps võitis piirkonnas, aga lõppvooru kutsuti piirkonnast keegi teine.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja väidab ju, et tema laps võitis piirkonnas, aga lõppvooru kutsuti piirkonnast keegi teine.

On palju võimalusi, miks nii on. Kõik sõltub millisest olümpiaadist täpsemalt räägime. Osade olümpiaadide puhul räägivad piirkondlikud korraldajad/koolid võitjatest klasside kaupa. Aga tegelikkuses näiteks füüsikas tehakse 8.-9. klassile ühine pingerida, samuti 10-12 klassile ja siis saavad lõppvooru parimad punktide alusel.

See, et nüüd osad Omavalitsuste Liidud tulemusi ei avalikusta tekitabki sellise segaduse. Vaikselt hakkab tunduma et ei taheta näidata kui millised punktid isegi esiotsas on piirkonniti.

Ja alati jääb ka veel see võimalus, et mõni laps on kutse saanud lahtiste võistluse tulemuse alusel. Need nimekirjad on tavaliselt teaduskooli lehel ka väljas, kes kutse nii saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps POlümpiaadide piiirkonnavoorude tulemused