Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Polütsüstilised munasarjad ja ovulatsioon

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Polütsüstilised munasarjad ja ovulatsioon

Postitas:
Kägu

Olen 33a. Peale poolt aastat äppist ovulatsiooni jälgimist, hakkasin tegema ov teste ja selgus, et tihti ov ei toimunud ja tsükkel oli samuti ebaühtlane 25-35 päeva. Kusjuures enne, kui soovisin rasestuda oli tsükkel väga täpne ja alati 32 päeva. Kuna tihti jäi ov vahele, käisin arstil ja arst diagnoosis polütsislised munasarjad. Enne ravi alustamist tehakse ka mehele uuringud, seega hetkel ma veel hormoone lisaks ei saa, sest mehel uuringud pooleli.

Arsti soovitusel jätkan ov testide tegemist. On olnud mitu ovulatsiooni, aga rasedaks pole jäänud.

Tekkis küsimus, et kas ov test võib näidata ka positiivset tulemust, kui munarakk pole valmis? Saan aru, et polütsüstiliste munasarjade puhul on tavaline,et munarakk ei saa valmis, kuid kas võib olla, et ov test näitab siis ikka positiivset?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kõigele jamale lisaks on veel see, et PCOS tekitab kõva kesta, sidekoekapsli munasarja ümber, ning isegi kui ov test on positiivne ja kõik nagu toimiks, siis reaalselt munarakk ei pääse sellest kestast läbi. Mõnikord ei toimu ov üldse ja need folliikulid kasvavad tsüstiks.

Kui arst pakub “raviks” rasestuda soovivale naisele beebipille, siis otsi heaga teine arst. Need ei ravi midagi. Üks ravi pcosile on metformiin, või teine võimalus hakata kohe viljatusravi ja ovulatsiooni stimuleerimisega ja progesterooni toetusraviga pihta (ja jälle, “tänu” pcosile on keha reageerimine rohtudele ja ov stimuleerimisele ettarvamatum, võib olla ülitundlik või siis reageerida üldse vähe).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne kui midagi võtma hakkad, proovi mitu päeva järjest paastuda, eemalda menüüst kiired kalorid jne.

Halvemaks see midagi teha ei saa…

 

Üks datapoint: Ma ei rasestunud 3 aastat ja siis peale hädist 3-päeva paastu (väga paha oli muide, võivad tulla külmetusnähud jne – selle vältimiseks vb paastu ajal magneesiumi, kaaliumi, soola lisaks võtta) jäin plaktsi rasedaks.

Esimesel UH-l tuvastati tsüstid ka (4cm ja 9cm; ma polnud kordagi neid “kontrollimas” käinud, kuna perearst naeris mu välja, kui kartsin, et emakaga midagi valesti, siis rohkem seda teemat ei puudutanud :))

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne kui midagi võtma hakkad, proovi mitu päeva järjest paastuda, eemalda menüüst kiired kalorid jne.

Halvemaks see midagi teha ei saa…

Üks datapoint: Ma ei rasestunud 3 aastat ja siis peale hädist 3-päeva paastu (väga paha oli muide, võivad tulla külmetusnähud jne – selle vältimiseks vb paastu ajal magneesiumi, kaaliumi, soola lisaks võtta) jäin plaktsi rasedaks.

Esimesel UH-l tuvastati tsüstid ka (4cm ja 9cm; ma polnud kordagi neid “kontrollimas” käinud, kuna perearst naeris mu välja, kui kartsin, et emakaga midagi valesti, siis rohkem seda teemat ei puudutanud :))

Mis lollakas soovitus???

No mida see pagana paastumine sul aitab? Järjekordne uhhuuu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne kui midagi võtma hakkad, proovi mitu päeva järjest paastuda, eemalda menüüst kiired kalorid jne.

Halvemaks see midagi teha ei saa…

Üks datapoint: Ma ei rasestunud 3 aastat ja siis peale hädist 3-päeva paastu (väga paha oli muide, võivad tulla külmetusnähud jne – selle vältimiseks vb paastu ajal magneesiumi, kaaliumi, soola lisaks võtta) jäin plaktsi rasedaks.

Esimesel UH-l tuvastati tsüstid ka (4cm ja 9cm; ma polnud kordagi neid “kontrollimas” käinud, kuna perearst naeris mu välja, kui kartsin, et emakaga midagi valesti, siis rohkem seda teemat ei puudutanud :))

9 CM tsüst ???? kes pöördub üldse sellise probleemiga perearsti poole ? Selleks on ikka naistearst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Polütsüstilised munasarjad ja ovulatsioon