Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Polütsüstilised munasarjad ja ovulatsioon

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Polütsüstilised munasarjad ja ovulatsioon

Postitas:
Aipzer

Tere!
Olen 2a triibupüüdja. Viljatuskliinikus, ITK-s, alates oktoobrist. Kahtlustatakse polütsüstilisi munasarju, sest mensi intervall väga eriniev ja pikk. Olen 6kuud söönud letrosooli + foolhape + d-vitamiin, millest polnud kasu. Mõnel kuul ov siiski ei tomunud (uh-s selgus). Nüüd siis nendele lisaks söön Inovo tablette ja joon Infolic pulbrit. Ostsin ka ov testid, kuid ei tea, millal testimist alustada, kui tsükkel kõigub 29 päeva kuni 66 päeva. Ideid? Abi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ka polütsüstilised munasarjad, ultraheli põhjal öeldi seda kümmekond aastat tagasi ning viljatusravi arst ütles vereproovide põhjal, et näeb teatud polütsustilisust. Kui pille ei võtnud oli tsükli pikkus 25-55 päeva varasemalt. Õnneks siis kui jätsin pillid ära rasestumise eesmärgil, oli tsükkel vahemikus 28-36 päeva. Võtsin ka letrozoli+gepretixi (koos ovulatsiooni stimuleerimisega kolmel korral süstidega), mis ei toiminud. Lisaks hakkasin tarbima inofolic pulbrit. Kuna mul kõikus tsükkel vähem, siis hakkasin ov-d testima varasemast võimalikust ajast, iga kord ov-d ilmselt polnudki. Lõpuks toimis see, et võtsin ainult letrozoli, ilma ov stimuleerimise süstita (ovitrelle) ning mõõtsin ov toimumist testeriga. Kokku läks aasta aega, nüüd 1-kuuse beebi ema 😊 edu sulle

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui kahtlustustest saab vereproovi ja uh järgi kindel diagnoos, siis minul aitas kõige paremini laparoskoolpiline munasarjade drillimine (laseriga tehakse munasarja kesta augud).
Veel kiidan Metformiini, isegi kui oled nn sale pcosikas, ravi on pikaajaline, aga võib ov ja tsükli täitsa ise korda ajada.
Kalli inofolicu asemel võiksid iherbist või mujalt tellida D-chiro-inositooli DCI (see on põhimõtteliselt Bvitamiinide hulka kuuluv, , tuleb odavam ja on kehaomasem kui inositool. Igasuguseid toidulisandeid on pcosi jaoks veel 5-htp, gaba jms.
d-chiro-inositool:
https://www.iherb.com/pr/Fairhaven-Health-OvaBoost-for-Women-120-Veggie-Caps/47496
https://www.iherb.com/pr/Fairhaven-Health-Myo-Inositol-For-Women-and-Men-120-Capsules/62649
inositooli on seal lehekülgede kaupa.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4963579/ nii dci kui Metformin töötavad insuliini kaudu, kuidas insuliin ja ocos on seotud: http://www.viljatus.ee/naiste-viljatuse-abc/naiste-viljatuse-pohjused/polutsustiliste.html

10a tagasi kui mina sellega maadlesin, siis ei teadnud seda paljud günekoloogidki, Maie Väli on endokrinoloog-günekoloog, kes sellega tegeleb nt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul samuti polütsüstilise struktuuriga munasarjad. Rasestuda proovisin 1,2 aastat. OV-sid mul tõenäoliselt ei olnudki. Järeldan seda sellest et viljatusravi arst kirjutas klomifeeni munasarjade stimuleerimiseks (ov esile kutsumiseks) välja ja see aitas – esimese kuuriga jäin rasedaks. Ma ei saanud OV testi kunagi positiivset, v.a siis kui seda ravimit tarvitasin, siis tulid esimest korda rasvased triibud ja õnnestus ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, tavaravi viljatuse puhul on kohe klomifeeniga stimuleerima. aga pcos võib ka Clomidi toimet mõjutada, et organism on kas ülitundlik või ei reageeri üldse, pcosiga on eriti vaja uhga jälgida, palju tavaannus 1 tbl stimuleerib. Mul oli 1 tabletiga esimene kord 3 folliikulit- palju, siis järgmisel tsüklil kasutasin 0,5tbl, siis oli ilus 1, edasi järgmistel tsüklitel hakkas keha hoopis tundetumaks muutuma ja pidin jälle 1 tbl võtma, viimasega proovisime isegi 2tbl, mis on suht hobuseannus. Ja üle 6 järjestikuse tsükli minu arst ei teinud, vahepeal puhata ka ja loota, et ehk äkki keha vahepeal ka ise ovuleerib.
Ja pärast ovd progesterooni asendusravi ka. See on lapsesaamine ehk viljatuse ravi.

PCOSi ennast ravib aga metformiin ja drillimine, toidulisandid, on ka pcosi dieet olemas (pm süsivesikute piiramine). Ma mitme aastaga ravisin nii pcosi esmalt (et tsükkel üldse kuidagigigi käima saada) kui viljatust hiljem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult võib pcos olla seotud ka muuga kui insuliiniga ja ravi toidulisandite ja dieedi kaudu on nende puhul natuke erinev. Lisaks minu teada võivad polütsüstilised munasarjad olla ka ilma sündroomita st pcos-ta

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Polütsüstilised munasarjad ja ovulatsioon