Esileht Rasestumine ja lapse ootamine polütsüstiliste munasarjade sündroomi uuringud

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: polütsüstiliste munasarjade sündroomi uuringud

Postitas:

Kas piisab ainult ultrahelist, et näha kas võib olla polütsüstiliste munasarjade sündroom? Sest nagu ma aru saan, siis tegemist peaks olema tsüstidega mis asetsevad munasarjades? Ise olen mitmeid kordi käinud ultrahelis ja seal ei ole midagi öeldud. Ainult aasta alguses oli peale pillidega lõpetamist üks tsüst aga see kadus ise ära, paar kuud hiljem kui kontrolli läksin, seda enam seal ei olnud. Lisaks õnnestus ka rasedaks jääda aga rasedus peetus. Väike hirm on selle sündroomi osas küll. Eriti see, et ma kannatan hormonaalse akne all, mille vastu ei aita miski. Raseduse ajal kadus akne aga täielikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 13:00; 03.10 15:55; 18.10 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uh leid ja vereproov (tsükli 3.-5. päeval, Lh/FSH suhe) annavad diagnoosi. Kuidas on muidu tsüklite regulaarsusega, enne pille ja nüüd? Ei paista, et oleks väga muretseda, kui uhs varem pole midagi leitud, ov on ja oled rasegi olnud, seda ühte funktsionaalset tsüsti mitte arvestada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 15:45; 18.10 15:02; 18.10 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne pille (tarvitasin 3 aastat, ühed kaotasid mu mensese üldse 4ks kuuks ära) olid päevad ebaregulaarsed aga käisid ikkagi iga kuu ilusti, tsükkel oli 28-35 päeva. Peale pille venisid tsüklid väga pikaks, kuni 50 päeva. Nüüd ootan uut tsüklit (sellega võib minna 4-6 nädalat). Peale peetumist (rasestusin neljandal kuul, mis peaks suht okei olema) tehti puhastus tablettidega ja sellest on möödas alles nädal. Ootan mõned kuud ja vaatan, kas on asjalood paremad või mitte. Üldiselt see aasta olen kontrollides käinud vähemalt 4 korda. 1 kord ka 3d uh-s. Ja siis ei olnud arstidel midagi halba öelda, va see 1 kord kui peale pille tsüst oli aga see kadus iseenesest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 13:00; 03.10 15:55; 18.10 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on polütsüstilised munasarjad juba aastaid. UH tehti kindlaks. Pillid natuke aitasid, aga mitte oluliselt. Esimene rasedus peetus, teised on läinud hästi. Päevad on aastas 1-2 korda.
Rahvasuu rääkis ikka, et peale sünnitust tsüstid kaovad, aga essugi. Mina sünnitasin ära ja kuu aega hiljem UH näitas jälle, et munasari “pärleid” täis. Raseduse ajal nad kaovad, aga peale sünnitust tulevad ikka tagasi. Mina olen harjunud. Kui räägin sõbrannadele, et mul päevad aastas ainult paaril korral, siis nad kadestavad. Mina jälle tahaks “normaalne” olla ja need asjad korda saada. Samuti on korrast ära näonahk ja tundub, et jäängi elulõpuni vinniliseks, ei aidanud pillid ega nahaarsti kirjutatud rohud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kirjutati Metformin’i. Muidu oleks ka mul päevad vaid 2 korda aastas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metformin on väga hea ravi, aitas (metformini pcosi raviks kõik günekoloogid vist veel ei oska kirjutada). ja veel paremini aitas munsarjade drillimine. Aga need ravivõtted on ikka päris diagnoositud ja kindla pcosi raviks. Teemaalgataja pole veel diagnoosi saanud ja ei pruugigi olla tegi pcosiga. mõni tsüst vahetevahel võib kõigil olla, pcosi leid on ikka see “pärlikee” ehk palju valmimata ja vabanemata folliikuleid ja ebaregulaarne (kergemal juhul kõigub mõned päevad, pcosiga on tavaline, et tsükkel on 32-35+ päeva, raskemal juhul käivad üle mitme kuu või mõnel naisel ilma rohtudeta ei käigi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 15:45; 18.10 15:02; 18.10 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise loodan, et on ikka kõik korras. Muidu pole küll arstid öelnud, et uh-s midagi sellist leidnud mis PCOS-le vastaks. Munasarjad alati ilusad olnud. See tsüst oli ka arvatavasti tekkinud pillide tõttu. Kardan, et ajasin lihtsalt pillidega oma organismi veel rohkem sassi kui enne oli 🙁 Muidutehti aprilli algul ka kilpnäärme uuringud ja need olid kõik normis.

Teemaalgataja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 13:00; 03.10 15:55; 18.10 16:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormonaalne akne ei ole ainult pcosiga, seda on niisama ka paljudel naistel. Rasedusega mul vedas, juuksed olid ilusad, nahk ilusam kui kunagi elus, migreenid (mul ka veel hormoonidest) kadusid- koos imetamisega pea 2 aastat õndsat aega 🙂 Taastus tsükkel, ilmutasid ka vanad hädad.
Ka peetumine võib sul tsükli sassi lüüa mõneks ajaks. Las arst ikka teeb vereproovid jms, äkki saate selgust. Kui pole just midagi mida raviga parandada saab, siis aitab aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.10 15:45; 18.10 15:02; 18.10 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on diagnoositud PCOS ja vahelduva eduga on see olnud väga ilmne UH-s ja vereproovis ning siis jällegi olen mõnelt teiselt arstilt pahandada saanud, et UH-s pole midagi näha ja ma olen end ise liialt diagnoosinud. 🙂

Peale sünnitust (neid mul on olnud kaks) mul tõesti mõneks aastaks tsükkel enamvähem normaliseerub (minu jaoks on normaalne, kui tsükkel on 1-2 kuud pikk). Seejärel hakkab asi minema järjest aeglasemaks, kuni ongi 1-2 ovulatsiooni aastas ning siis on ka UH-s ilusti näha see pärlikee.

Samas ühtegi muud PCOSi sümptomit mul ei ole – pole aknet, pole ülekaalu, liigset karvakasvu ega muud ebameeldivat. Selles suhtes pole paha. Rasestumine on võtnud iga kord aega just seetõttu, et tuleb pikalt ovulatsiooni oodata, aga paari tsükliga õnnestub, nii et kokkuvõttes on kõik läinud üllatavalt lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine polütsüstiliste munasarjade sündroomi uuringud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.