Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Polütsüstiliste munasarjadega ja endometrioosiga rasestumine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Polütsüstiliste munasarjadega ja endometrioosiga rasestumine

Postitas:

Kas siin on naisi, kes on polütsüstiliste munasarjade ja endometrioosi olemasolul suutnud loomulikul teel rasestuda? – ilma IVF.
Kuna aasta algusest alates oleme üritanud elukaaslasega last saada, siis seni tulutult. Võib-olla muretsen üle ja oleme veel liiga vähe üritanud. Muidugi teeb asja keeruliseks ka see, et elukaaslane käib välismaal tööl ja seega on suguelu elamine veidi keerulisem.
Käin ka viljatusravi arstil, kus mul avastati PCO ja endom. Arst saatis mind munasarjade ja munajuhade laparoskoolisele operatsioonile, kuna munasarjas oli tsüst. Operatsioonil sai käidud 2018 aasta lõpus.
Kuna ovulatsiooni ise ei teki, siis arst on mulle kirjutanud erinevaid rohtusid (Duphaston, Letrozole, Dexamethason, Metforal + foolhapet(Inofolic). Neid rohtusid on ülemõistuse palju – ja ei tea ju, kas kokkuvõttes on neist abi või mitte.
Hetkel olen oma viljatusravi arstiga väga rahul, kuid paljud kiidavad ka Nova Vita erakliinikut. Ei teagi, kas oleks mõislik üle minna erakliiniku, kus muidugi on kõik enamasti tasuline või jääda veel oma arstile “truuks” ja olla kannatlik ning oodata.
Kas keegi siin grupis on olnud minuga sarnases olukorras? Ootan Teie lugusid ja nõuandeid. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 15:10; 04.07 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sobib kirjuta mailile laura669@hot.ee
Olen üsna samas olukorras.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 23:56; 03.07 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka PCOS diagnoos – täpsustus ‘ovulatsioonipuudusest tingitud naiseviljatus’. Püüdsime elukaaslasega aasta niisama. Siis sain diagnoosi, tehti HyCosy uuring, kirjutati esialgu ainult duphaston päevade esile kutsumiseks. Hiljem duphaston+estrofem(?) ravi, millele pidi järgnema ov induktsioon. Selleni ei jõudnud, kuna kõik läks mõttetult pingeliseks. Jätsime rohud ja plaani sinnapaika ja tegelesin kõige muuga, mis elus rõõmu pakkus. Ca 3-4 kuud peale rohtudest loobumist oli enesetunne veider. Kuna oli jaanipidude aeg, mõtlesin igaks juhuks testida. Tänaseks täiesti loomulikul teel 9ndl rase. 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 19:46; 04.07 10:12; 04.07 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore lugeda, et õnnestus ise. Minul ei teki ka endal OV-d ravimid hetkel samad, kas võtsid vitamiine ka lisaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 23:56; 03.07 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore lugeda, et õnnestus ise. Minul ei teki ka endal OV-d ravimid hetkel samad, kas võtsid vitamiine ka lisaks?

Ravimite võtmise ajal võtsin samuti Inofolicut ja tegin ka ühe rasestujate/rasedate vitamiinikuuri läbi, kuid viimased paar kuud enne rasedaks jäämist ei võtnud ühtegi vitamiini ega toidulisandit. Tegelesin aktiivselt spordiga, toitsin mitmekülgselt ja jõin palju vett.
Varasemalt siiski max 1-2 ovulatsiooni aastas(!!!) ov testidega tuvastnud(ja ma tegin neid pmst iga päev, ka mitu korda päevas). Kusjuures ravimite võtmise ajal ei saanud ühtegi pos ov testi.
Seekord polnud ka teste enam pool aastat teinud(siiani seisab Amazonist hulgi tellitud pakike teste kodus kapis). Lihtsalt paljude asjade väga hea kokkusattumus. 🙂
Aega läks ca 3+ aastat kokku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 19:46; 04.07 10:12; 04.07 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka PCOS diagnoos – täpsustus ‘ovulatsioonipuudusest tingitud naiseviljatus’. Püüdsime elukaaslasega aasta niisama. Siis sain diagnoosi, tehti HyCosy uuring, kirjutati esialgu ainult duphaston päevade esile kutsumiseks. Hiljem duphaston+estrofem(?) ravi, millele pidi järgnema ov induktsioon. Selleni ei jõudnud, kuna kõik läks mõttetult pingeliseks. Jätsime rohud ja plaani sinnapaika ja tegelesin kõige muuga, mis elus rõõmu pakkus. Ca 3-4 kuud peale rohtudest loobumist oli enesetunne veider. Kuna oli jaanipidude aeg, mõtlesin igaks juhuks testida. Tänaseks täiesti loomulikul teel 9ndl rase. ????

Tohib küsida, kui vana Te olete? 🙂
Ma ise olen 23 muidugi alles, Sp ka ei muretse veel nii hullult. Kindlasti saan beebi. Lihtsalt olen veidi kärsitu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 15:10; 04.07 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks 1.5 aastat. Ei tekkinud samuti ovulatsioone, kui tekkisid, siis väga hilja. Tsüklid kuni 66 päeva pikad. Sain clostylbegit + duphaston skeemi ja õnnestus kohe esimene kord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka PCOS diagnoos – täpsustus ‘ovulatsioonipuudusest tingitud naiseviljatus’. Püüdsime elukaaslasega aasta niisama. Siis sain diagnoosi, tehti HyCosy uuring, kirjutati esialgu ainult duphaston päevade esile kutsumiseks. Hiljem duphaston+estrofem(?) ravi, millele pidi järgnema ov induktsioon. Selleni ei jõudnud, kuna kõik läks mõttetult pingeliseks. Jätsime rohud ja plaani sinnapaika ja tegelesin kõige muuga, mis elus rõõmu pakkus. Ca 3-4 kuud peale rohtudest loobumist oli enesetunne veider. Kuna oli jaanipidude aeg, mõtlesin igaks juhuks testida. Tänaseks täiesti loomulikul teel 9ndl rase. ????

Tohib küsida, kui vana Te olete? ????

Ma ise olen 23 muidugi alles, Sp ka ei muretse veel nii hullult. Kindlasti saan beebi. Lihtsalt olen veidi kärsitu.

Triipude püüdmist alustasin 27a. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.07 19:46; 04.07 10:12; 04.07 17:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Polütsüstiliste munasarjadega ja endometrioosiga rasestumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.