Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Polütsüstiliste munasarjadega naised!

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Polütsüstiliste munasarjadega naised!

Postitas:

Hei!

Küsimus selline, olen 169cm pikk, kaal 70 – 72 vahel kõikuv (kunagi aastaid tagasi olin ka 93). Tegelen hetkel ka muidugi aktiivselt spordiga. Triipe nüüdseks püütud 4 aastat. Kellel on olnud ülekaal ja rasestumisega ka probleemid, siis kas teid on kuidagi aidanud kaalulangetus rasestumisel või on aidanud AINULT IVF? Olen guugeldanud, et juba 5% kaalukaotust aitab sümptomeid leevendada. Seega kas kellelgi on sellist kogemust, et langetas kaalu, tsüstid kadusid ja tänu sellele jäi ka iseseisvalt rasedaks?

Üleüldse kaasa võiksid rääkida kõik, kellel selle teemaga mingit kogemust! 🙂 Kuidas lõpuks õnnestus jne.
Aitäh

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:04; 16.08 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalulangetus on muidugi tore, aga kuna see pole pcosi põhipõhjus vaid soodustav faktor, siis RAVIKS on ikkagi metformiin või munasarjade drillimine. Mõlemaga sain väga häid tulemusi (mina olen suht kõhn pcosikas), drillimise järel ka rasestusin, sest tsüklid olid äkitselt imeilusad ja mitu aastat kestis hea efekt. Pärast sünnitusi on pcos täiesti iseenesest kadunud, tsüklid on ok.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalulangetus on muidugi tore, aga kuna see pole pcosi põhipõhjus vaid soodustav faktor, siis RAVIKS on ikkagi metformiin või munasarjade drillimine. Mõlemaga sain väga häid tulemusi (mina olen suht kõhn pcosikas), drillimise järel ka rasestusin, sest tsüklid olid äkitselt imeilusad ja mitu aastat kestis hea efekt. Pärast sünnitusi on pcos täiesti iseenesest kadunud, tsüklid on ok.

Olen teemaalgataja. Okei, mul on tehtud munajuhade läbitavuse kontroll, (mõlemad läbitavad) LAPil olen käinud, kõik oli korras. Tsüklid 28 – 31 päeva enamasti. 3 kuud olen nüüd sero + duph + 1 kuu ovitrelle kuuri teinud. Ja hetkel olengi võtnud 3 kuud ka metforalit. Tulemust aga mitte kuskil. Sellepärast mõtlesingi, et mis võiks veel abiks olla? Ovulatsioonid toimuvad ka ilusti, toimusid ka ennem rohtude kuuri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 13:04; 16.08 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kahtlustati pcosi, sest tsüklid alati väga ebaregulaarsed olnud ja viimasel korral ei olnud päevi 5 kuud… ole alles 24-aastane, 166 cm pikk ja kaalusin 56 kg. Arsti sõnul rasestumine võib aega võtta. Jätsime mehega kaitsevahendid ära ja hakkasin tarvitama inofolicut iga päev 2 pakikest. Kuu pärast tegin testi ja kaks triipu 🙂 Hetkel jookseb 34. rasedusnädal. Hiljem arst väitis, et no siis ikka ei ole pcosi. Igatahes, ega ma oma päevade puudumisele vastust ei saanudki, aga Inofolicut soovitan proovida. Kui uh tuvastas, et ov toimus lõpuks, siis kirjutas veel Ovitrelle välja. Ostsin ära, aga süda ütles, et ei ole õige mõte kasutada. Leidis oma tee prügikastis. Sel ajal vaatasin ka oma menüü kriitilise pilguga üle ja hakkasin iga päev värskes õhus tunnike-kaks jalutamas käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätsin beebipillid ära 2013 suvi ning 2018 kevadel sain nüüd triibud kätte.
Mul otseselt ülekaalu ei ole. Olen 160 pikk ja kaalun 60-65 kilo. Mingeid ravimeid või midagi sellist ei kasutanud. Võtsin vabalt. Jään rasedaks, siis jään. 2015-2017 käisid päevad nii kuidas jumal juhatas. Vahepeal pool aastat ei olnud neist kippu ega kõppu, vahepeal aga oli vahe ainult 15-20 päeva umbes. Vahepeal oli kaks katkemist.
Aga ma ei stressanud. Olin suhtumisega, et kui laps tahab tulla, siis tuleb. Juhtub see siis, kui juhtuma peab ning elasin oma elu nii nagu ikka. Arst ka leidis, et kui vanus peale ei suru, siis pole mõtet hakata pressima ravimitega. Kuna kui ikka organism pole valmis, siis tõenäoliselt ka ravimitega katkeks rasedus.
Aega võttis, aga nüüdseks saab kohe viies rasedus kuu läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasestumisvastased tabletid jätsin ära 2008 novembris. Päevad käisid ilusti ja olin normaalkaalu alumises osas (173cm, 62kg).
2010 kontrastainega läbitavus ok, läbisin ka lap’i. Peale viimast hakkasid tsüklid pikenema ja muutusid ebaregulaarseks (Lap iseenesest oli korras) Jäin ka rasedaks, kuid peetus. Siis ma oma ebaregulaarsete ja vaikselt kaduvate (1x 3-4 kuu jooksul) tsüklitega võitlesin 2011ni, kui sain diagnoosi pcos. Sain metformini tabletid peale. Kaal oli tõusnud aastaga 75kg-ni. Metformin aitas kaalu langetada ja peagi olin 62kg taas. Rasedusest ei jälgegi.
2013 ivf järjekorras. Rasestumised toimusid, kuid katkesid. Lõpuks peale aastaid ivf-itamist jäime taas rasedaks ja kandsin ka lõpuni alles 2017.
Imetan ja päevi pole veel. Huvi pärast tahaks teada, mis need tsüklid nüüd teevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka polütsüstilised munasarjad. Lisaks kaadasündinud ainevahetuse häire,mida hoian metforaliga kontrollis. Minu teada on see eluagne diagnoos, kaalu palju tahad.
Rasedust püüdsime 2,5a. Selle aja jooksul kolmas arst oli oma ala professionaal. Algkaal 118, pikkus 164cm. Esimene arst ütles et ilma maovähendus opita ma kindlasti ei rasestu. Paningi ennast järjekorda, sain meeletu depressiooni. Aga hakkasin ise kaaluga tegelema, vähendasin 10kg ja jõudsin kolmanda naistearsti juurde. Alustasime metforal + duphaston+ 2 midagi veel. Siis lisasime ovitrelle. Hakkasin tegema ov teste, mis aitasid mul enda keha korralikult tundma õppida. Teisel ovitrelle + muud ravimid kasutamisel õnnestus. Hetkel 12+2.
Sõin ka lisaks rasedust soovivatele mõeldud toidulisandeid, puuvilju (ananassi jne).
Minu sisetunne tagant järele ütleb seda, et kui tunned, et arstiga toimub seisak ja arst aina soovitab mitte mõelda ja stressata ja nautida suve, sügist jne. Siis vaheta arsti, küsi registratuuris, et soovid viljatusarstile aega, mitte muid soolapuhujaid, kes pole duphadtonistki midagi kuulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen normaalkaalus PCO-ga. Sündroomi pole, sest ainuke sümptom on kõikuvad tsüklid (28-45 päeva).
Esimest last püüdes sai ovulatsiooni stimuleeritud, sest mul ei hakanud pärast pillide ärajätmist päevad, ootasin üle aasta. Õnnestus probleemideta.
Uuesti jäin rasedaks, kui tsükkel pärast lapse rinnast võõrutamist enam-vähem taastus. See rasedus küll kahjuks peetus, kuid jäin kohe järgmise ovulatsiooniga uuesti rasedaks ja seekord läks kõik kenasti.
Kokkuvõtvalt oskan öelda, et olen iga kord rasedaks jäänud, kui ovulatsioonile enam-vähem pihta oleme saanud. Ovulatsioone ja tsüklit aitab mul korras hoida normaalkaal ja regulaarne treening (3-6 korda nädalas pluss igapäevane liikumine).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on arstid aastaid juba nii muuseas maininud, et mul on polütsüstilised munasarjad. Ma olen üsna arg ja kui ikka sellist hetke ei tule pole saanud /julenud ka küsida, mida see tähendab. Minule tundub, et neil on visiidi ajal alati kiiiiiiire tuli takkus…. Eriti viimasel korral kui ootasin 54 minutit üle aja ja siis ütles arst, et noh otsusta kiiresti aeg jookseb. Ee ma läksin sel korral sinna sooviga saada infot erinevate rasedusvastaste vahendite kohta/(koos läbivaatusega olin kabinetis 18 min). Kiirelt loeti mõned variandid ette ja siis kästi otsustada. Ilma et oleks selgitatud milles need erinevused täpsemalt seisnevad. Ok sai siis mingid,,tabletid,, kiiresti välja kirjutatud, kuna mul oli maoväendusop /seega suuuuuur kaalulangus.
Kuid võtma ma neid ei jõudud hakata, sest pidin alustama päevade viiendast päevast, no esimesel korral olin tol hetkel välismaal ja unustasin enne kaasa osta ravimid. Mõtlesin järgmisest kuust alustada aga siis juba vaatasin, et kole pikalt pole päevi olnud ning kaks triipu nagu naksti. Olgu öeldud, et eelnevalt polnud ma elusees (olen hetkel 25) rasedusvastaseid vahendeid va aegajalt kumm, kasutanud. Ning mul pole ka sadat last 🙂
Lühidalt siis minupuhul aitas kaalu langetamine kaasa. põhikoolis olin 93 kg enne maooppi üle 131kg ja pikkust 166cm.
Hetkel kehakaal 76. (peaaegu aasta möödas)
Arst siis pani mulle septembri lõppu uue aja et uurida kuidas mulle need tabletid sobivad. Ma juba mõtlen mis näoga ta mind vaatab tol visiidil….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Polütsüstiliste munasarjadega naised!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.