Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Põlva või Võru?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Põlva või Võru?

Postitas:

Olen nüüd kahevahel,et kuhu minna sünnitama.Võru haigla kohta olen suht palju jubedaid asju kuulnud aga üks pluss minu jaoks nagu oleks,et ei panda magama kui keiser peaks tulema.Põlva,aga kiidetakse ja seal siis miinuseks see,et pannakse täitsa magama kui keiser.Mees tuleb mul muidu kaasa,et ta saaks muidu lapsega olla nii kaua kui mina toibuks,aga ikkagi ei oska otsustada.Rääkige oma kogemusi Põlva ja Võru haigla kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 11:12; 27.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitaks ka sama teema:) Põlva haigla kohta pole ma veel midagi halba kuulnud, kõik on rahul olnud. Aga eks igal sünnitajal võib erinev kogemus olla ja erinevad ootused:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]anzu111 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mind huvitaks ka sama teema:) Põlva haigla kohta pole ma veel midagi halba kuulnud, kõik on rahul olnud. Aga eks igal sünnitajal võib erinev kogemus olla ja erinevad ootused:)[/tsitaat]

Kus sa muidu ise elad?Mina muidu Võrus,aga Põlva pole ka ei tea kui kaugel.Loodame,et saame kuulda kogemusi ja meie otsustamine läheb kergemaks;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 11:12; 27.01 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka Võru inimene.
Esimene laps sündis Võrus…minu jaoks on miinus see et 2 sünnitustuba, millest 1 on korralik ja teine on minuarust nõme ja jube. Väiksemas toas on koduvann, kus süünitaja PEAKS soovi korral suutma lõõgastuda, samas kui suuremas toas on korralik suur vann, kus saaks end vabalt tunda.
Suures toas on korralik sünnituslaud(kaasaegne), väiksemas aga mingi veneaegne logudik…

Mõtlen ka et ehk peaks Põlvasse minema, aga kui nii võtta siis siin on ju ikka kodusem…Personal on juba tuttav(eelmine kord nägin nii oma arsti kui ka ämmaemandat)…Haigla on tuttav ja kodune. Põlvas aga ei tunne haiglat ega personali, lähed täiesti võõrasse keskkonda(minu jaoks). Seega otsustamine on megaraske…Eks siis olegi nii et tõenäoliselt sünnitan Võrus, sest siin on kodusem ja lähedasem…Õnneks või kahjuks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:44; 27.01 12:18; 27.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin oma esimese lapse 2 aastat tagasi Võrus, ja mina sain sealt ainult positiivse kogemuse. Arst ja ämmakas (neid nägin mitmeid selle 2 päeva jooksul seal) olid väga normaalsed ja asjalikud. Sünnitustoa sain selle kaasaegsema ,vann on seal mõnus ja üldse on seal palju ruumi. Üdiselt seal pole väga nii ,et samal ajal mitu sünnitajat ,nagu tallinnas või tartus ,seega pole vast probleemi selle toaga.. Kõik kes selle 2 päeva jooksul minuga tegelesid olid väga normaalsed ja suhtusid hästi ja kui midagi oli siis seletasid ja õpetasid jne. Üks ämmakas oli ühtlasi ka imetamisnõustaja ja siis ta üks öö vastas minu ja mehe küsimustele hea meelega.
Muidugi olen mina ka kuulnud õuudusjutte võrust, ja sellega on vist tegelt nii ,et ükskaks teatud arsti on sellised karmima käega ,et mõni õrnahingeline võib ruttu solvuda ehk.. ei tea.. 😀
Põlva kohta olen samuti kuulnud nii üht kui teist arvamust.

Aga igaljuhul minu kogemus võru sünnitusosakonnaga on väga hea ja läheks sinna iga kell uuesti sünnitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin Põlvas 2aastat tagasi.
Sünnitustuba,kus mina viibisin oli pisike,kuid väga hubane.Vanni seal polnud.Sünnituslaud oli vist ikka kaasaegne.Kuna ise sünnitasin muudes asendites,siis ei mäleta täpselt.
Oli olemas järi,madrats,pall.Sünnitustoa kõrval kohe oli du¨¨ ja wc.Ämmaemandate valvelaud oli kohe ukse taga,et kui kedagi peaks vaja olema,saab üle ukse kutsuda.Meil polnud vaja kutsuda,sest ämmaemand kuulis seal ise,mis häält ma tegin ja tuli kohe.
Sünnitsjärgse palati võtsin ema-lapse palati.Kusjuures ei pidanud selle eest midagi maksma(ei tea,kuidas praegu?)
Palat oli ka väike,kuid väga hubane ja kõik oli olemas.Wc ja Du¨¨ oli kohe üle koridori.(Kusjuures seal pole isegi kõigil perepalatitel wc sees.) Palatis oli voodi,kummut koos mähkimisalusega,kraanikauss ja beebile mingi väike raudvoodi(seda mina ei kasutanudki,beebi oli minu kaisus kogu aeg)
Personal oli väga tore,kõik,kellega kokku puutusin:)Minult ainult kiidusõnad sellele haiglale:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega need ei vingugi kes seal kaasaegses toas sünnitanud.
Arstid on seal tõesti sõbralikud(väljaarvatud üks kes oli minu sünnitamise ajal ka kohal, nime ei mäleta aga tean et osadega ta norm olnud)…
Minule jäi halb mulje sellepärast et olin esilekutsumisel ja hommikul tehti veed seal ilusas toas lahti, aga kui sünnitamiseks läks, siis pidin seal väikses toas olema, aga noh valusid elasin nagu palatis üle ja sinna väiksesse vannis aadeti ja du¨¨i alla, samas kui keegi teine lasti sinna korraliku tuppa valutama ja ta sünnitas alles peale mind…Ühesõnaga mina nagu hakkasin enne valutama jne aga mina pidin seda tegema palatis või du¨¨inurgas, samas kui teine last sinna tuppa kohe…Minu kui valudes sünnitaja jaoks oli see ebaõiglane…
Sel korral helistan ette haiglasse, et kas on teisi sünnitajaid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:44; 27.01 12:18; 27.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen Võrust kuulnud neid õudusjutte pigem nii 5-10a tagusest ajast. Praegusest ajast pigem olen head kuulnud. Põlva kohta täpselt vastupidi. Aga võibolla pole mul adekvaatset pilti.

Kommenteeriks seda Võrus toimunud kolimist. Minu meelest on see vastuvõetamatu, et tuhudes sünnitajat pidevalt ühest toast teise kupatatakse. Mingi inimväärikus võiks ikka jääda, mitte et pidevalt kolistad mööda koridore ja püüad teises ruumis endal olemist mugavaks teha. Saan täiesti aru, miks Võrus esilekutsumisega sünnitanud kägu rahul pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan et kui ma oleks valudega haiglasse läinud ja sinna väiksesse tuppa saanud, siis ei oleks mul sooja ega külma sellest olnud…AGa et veed suures lahti tehti ja see edasi tühjana seisis ka siis kui mul valud hakkasid ja selleks ajaks kui valud olid mul juba 4h kestnud, siis mind sinna väiksesse kupatati oma palavtist, kuna keegi oli jõudnud sinna suurde minna valutama…olin ikka pettunud küll…
Mees ütles et see sünnituslaud oli nagu filmist \”Saag\” 😀

Lisaks oli seal üks torisev ämmaemand tööl sel õhtul…Ma ei saanudki aru mis tal häda oli. Tegi seal oma paberitööd eesruumis. Mina valutasin…üks hetk tuli vaatama ja ütles et seisa ja õõtsu…tegin siis veidi nii aga nii hull valu oli ja mainisin seda kui ta tagasi tuli ja siis ta käratas mu peale \”mis sa siis seisad, mine pikali\”….täitsa lollakas 🙁 Valudes olin mehega kahekesi—keegi välja ei teinud,ei käidud isegi vaatamas et ehk miskit vaja vms…Kui vaja oli siis karjusin üle palati nagu oleks hirmus valuhoog olnud, siis joosti kohale et \”mis on\”…Selline tunne jäi kahjuks et keegi ei tegele sinuga 🙁
Aga järgmine päev olid VÄGA toredad arstid ja õed kohal, kes olid nii hellad ja armsakesed, et hea oli suhelda…Käidi kontrollimas…aidati kui vaja oli. Seal oli ka see imetamisnõustaja Anneli Mandel, kes on supertore 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 11:44; 27.01 12:18; 27.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidu elan Otepääl:) Praeguseks valikuks mul jääb Põlva kui laps ei otsusta varem sündida vms(siis muidugi Tartu). Mul igassse suunda samad km, et saab valida:D
Eks kunagi varsti tuleb minna tutvuma Põlva sünnitusosakonnaga, mis kus on ja kuidas toimib, hetkel ma veel ei tea isegi, kus seal haigla asub:) Tartus ja Võrus tean vähemalt asukohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidu elan Otepääl:) Praeguseks valikuks mul jääb Põlva kui laps ei otsusta varem sündida vms(siis muidugi Tartu). Mul igassse suunda samad km, et saab valida:D
Eks kunagi varsti tuleb minna tutvuma Põlva sünnitusosakonnaga, mis kus on ja kuidas toimib, hetkel ma veel ei tea isegi, kus seal haigla asub:) Tartus ja Võrus tean vähemalt asukohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sünnitasin oma esimese lapse Võrus ja ka teise kavatsen sünnitada seal. Esimene oli küll keiser eks näha kuidas teisega. Jäin väga rahule!!! Olime 5 päeva kõige tavalisemas palatis (nr1, kah perepalat). Ämmakatele käisime korralikult \”närvidele\” :D, ikkagi esimene laps aga mingit tusatsemist ei olnud kuskilt. Võibolla jah kui sattud sellise arsti või ämmaka peale võib tõesti sealolemine korraks tusatuju tekitada.
Aga mina olen igati rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sünnitasin oma kaks esimest tartus toomel. Teise sünnitusega jäin rohkem rahule kui esimesega.

Kolmanda otsustasin sünnitada Põlvas.

Ei olnud eriti hea mõte. Sünnitustube on seal kaks. Teises oli sünnitaja juba enne mind ammu see solnud. Sellel ajal kui mina hakkasin kergelt presse tundma sündis selle teise naise laps. Mingil põhjusel toodi see laps sinna palatisse kus olin mina. Mind talutati sinna kontrollimise ruumi kus selline voodi nagu perearstidel. Seal meie poja ka sündis.

See on siis see millega ma haiglas rahule ei jäänud. Hiljem selgus aga see, et rahulolematuseks on põhjust veelgi. Sünnitusest oli möödas 9 päeva, kui tõusis palavik 40 peale. alla see tulla ei tahtnus ja seega järgmisel päeval tartusse toomele kontrolli kuna olid ka valud alakõhus. Seal tehti uh ja öeldi, et nemad midagi ei näe ja saatsid mu maarjamõisasse EMO-sse. Seal mind siis tilgutati ja tehti uh kaelast kuni vaagnani ja vaadati kõike. Võeti kõikvõimalikke proove. Katsuti ja pigistati mu kõhtu ja lõpuks ei selgunudki midagi. Palavik tuli alla ja sain koju. Kodus olin pidevalt ikka haige. Palavikud ja ka neerud andsid aegajalt tunda. AB kuure sai neli korda tehtud 2 kuu jooksul .

Väga raske aeg oli arvestades sellega, et mul oli kaks vanemat last 2 ja 4 liasaks beebile veel ka.

Siis kui laksin 2 kuu möödudes sünnitusjärgsesse kontrolli selgus millest kõik minu tervisevead olid põhjustatud. Nimelt oli mul emakakaelal jäätud kinni õmblemata rebend. See oli ka ainuke mis mul selle sünnituse ajal tekkis. Ma olin väga üllatunud, kui günekoloog mulle selle teatavaks tegi. Hiljem olin ka lausa kuri aga mõtlesin, et mis siis ikka.
Poole aasta pärast paluti mul uuesti kontrolli tulla, et mu armi vaadata. See ei meeldinud mu arstile üldse. Ta on onko-günekoloog ja mul on hea meel, et tema mu art oli siis. Järgmised 2,5 aastat käisin ma iga poole aasta tagant tema juures kuna ta oli mutes. Aasta tagasi võttsis ta aga proovid selgitamaks midagi, mis mind väga ehmatas. Ta ütles, et on muutusi ja see viitab tavaliselt vähi eelsele seisule. Õnneks oli proov negatiivne.Siis lubas arst mul edaspidi korra aastas käima hakata.

Minu kogemus siis põlva haiglaga selline. Seega juhtuda võib ükskõik kus haiglas.

Hetkel ootan neiljandat ja ei tea kus sünnitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Põlva või Võru?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.