Esileht Koolilaps Põlvas nuga, Keilas peks, Vana-Vigalas tulirelv

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Põlvas nuga, Keilas peks, Vana-Vigalas tulirelv

Postitas:
Kägu

Selline september siis 13-14-aastaste koolilaste seas. Mis toimub?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaikus. Ei meie tea, kelle lapsed need sellised on. Küsiks mõni siis midagi asjalikku, no näiteks lapse ülalpidamiskulude või vastutusrikka ameti kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Distantsõppe mõjud. Ja need on alles õied, viljad on tulemas. Väga kurb.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Distansõpe? No ma ei tea, eks selliseid asju on alati olnud. Lapsed kipuvad vahel olema üsna julmad ning siis mõni vahel pöörabki ära.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa normaalne: vaadake Soomes kihutavad terve mõistusega lapsed kepphobustel sirelite vahel.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa normaalne: vaadake Soomes kihutavad terve mõistusega lapsed kepphobustel sirelite vahel.

Mida sa sellega nüüd täpsemalt öelda tahtsid, oli see iroonia või päriselt sulle ei meeldi too hobi? Ma ise oleks väga õnnelik, kui mu varateismelistest tütred ka kepphobustel sirelite vahel ringi jookseksid, olen pakkunud võimalust, aga nad ei taha.

Ent kui tahtsid oma postitusega öelda, et vot Soomes olevat süütumad lapsed kui Eestis, siis selle koha pealt mingit vahet pole. Ka Soomes on koolitulistamised, laste enesetapud ja muu “tore” samamoodi kui Eestiski. Käesoleval aastal on Soomes toimunud mitu mõrva (näiteks Koskelas), kus teismelised tapavad oma eakaaslase ära.

Ei ole siin mingit abi psühholoogidest ega psühhiaatritest, nemad kribavad ainult tablette välja kirjutada või jutustavad niisama. Pole abi sellestki, kui süüdistatakse ainuüksi lapsevanemaid, et nood käivat “liiga palju” tööl. Aastatuhandete vältel on lapsevanemad (ehk siis elanikkonna kõige töövõimelisem ja tugevam osa) tegelenud suurimalt jaolt elatise teenimisega, et toita-katta oma lapsed ning oma eakad vanemad. Olid meiegi lapsepõlves emad tööl ja pärast pikka tööpäeva vuhkisid teha majapidamistöid. Aeg, mil ema lapsega mängis, oli seetõttu väärtus. Ometi meist kasvasid inimesed.

Meie ühiskond on muutunud väga närviliseks ja pealiskaudseks. Moes on tegeleda kõigega, ent tegelikult eriti mitte millegagi ja keskendumisoskusest jääb vajaka. Emotsioonid on liialt ületähtsustatud. Jaa, muidugi on väga tore istuda psühholoogi juures ja lahata lõpmatuseni seda, mida “tunnen”, ent päriselus tekib hetki, kus kasu tuleks ka tunnete kõrvalejätmisest ja laiemale eesmärgile keskendumisest. Sest kahjuks on koolitulistamiste ja muu taolise ebaaktsepteeritud käitumise taga tihti koolikius – ja ka kiusamine on tingitud oma emotsioonide ületähtsustamisest – ehk et, ta lihtsalt ei meeldi mulle ja kõik, vot nii! Ja hakkabki kiusama. Kahjuks on nii mõnegi koolitulistamise taga kahtlus lausa õpetajapoolsele kiusamisele. Nii mõnigi pedagoog, kes peaks küll olema täiskasvanud inimene ja lisaks veel spetsiaalselt koolitatud, on läinud ka ise oma tunnete ületähtsustamise teed. “Mulle ei meeldi see õpilane (või tema vanemad), hakkan teda kiusama, sest mina tunnen ja tahan nii!”

Selline on meie ühiskonna mentaliteet.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise oleks väga õnnelik, kui mu varateismelistest tütred ka kepphobustel sirelite vahel ringi jookseksid, olen pakkunud võimalust, aga nad ei taha. Ei ole siin mingit abi psühholoogidest ega psühhiaatritest, nemad kribavad ainult tablette välja kirjutada või jutustavad niisama.  Moes on tegeleda kõigega, ent tegelikult eriti mitte millegagi.

Hästi palju sõltub enda suhtumisest! Mis selle moega siis ühineda, kui tunned, et mood ei ole õige. Kas sinu lastel peab olema! Meie lastel ei pea olema! Siin ongi vahe! Niisama jutustamas ka ei pea käima.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiusamist ei eksisteeri ainult koolides, see võib esineda ka töökohtades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Põlvas nuga, Keilas peks, Vana-Vigalas tulirelv