Esileht Ilu ja tervis põlve patella kõhre kulumine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: põlve patella kõhre kulumine

Postitas:
Kägu

Siin ehk liigub ka inimesei kellel põlve patella kõhre kulumine. Mul 2-3 aste. Kas see kõhre kulumine annab sellist ebameeldivat surinat, torkimistunnet ka ülespoole põlve? Mul näiteks ka põlve välisküljelt kuni puusani miski valujutt. Tihti on käies kuskilt puusa kohalt ja kubemest valus ja ei tahagi käia. Kas sellised nähud on kõik sellest kõhre kulumisest? Põlves endas on valus ainult kui teen mingis vales asendis põlvekõverdust ja kui on madalad jalatsid(mida ma kogu elu kandnud), siis ka põlved lähevad valusaks.

Mulle on näidatud võimlemisharjutused(mõningad neist teevad asja hullemaks). Kas velotrenazööril väntamine on hea või halb? Kas võikisn hoopis jõusaalist abi saada, kuigi osad kodused kummiga harjutused teevad juba halvemaks?

Tegelikult määrati mulle ka magnetravi aga mu põlvest avastati ka reieluus luutsüst ja vot selle tõttu ei julge ma seda magnetravi teha. Kas muidu teil, kellel ka kõhrekulumine, olete teinud magnetravi ja kas sellest on kasu olnud?

Palun kel sama tervisemure jagage minuga oma kogemusi kuidas end aitate, et saaksite jälle valuvabalt kõndida ja tegutseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas puus on kontrollitud? Võimalik, et seal sama teema.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Reieluus olev tsüst on kahjutu juhuleid, see küll ei sega magnertravi tegemist, see ei ole kasvaja. Patella kõhr ei peaks puusani ja kubemeni valu andma, uuri puusa ja alaselga ka.

See on sul üldse juba sajas teema oma põlvest, küsi ometi arstidelt, mitte Perekoolist. Ja ära süüdista oma perearsti, kes sul hoopis bursat punkteeris, selle käigus ei juhtu patellaga midagi ja see punktsioon ei toimu üldse liigese sisse ja nõel ei puutugi kõhresse. Sul on artroos ja selles pole ükski arst süüdi, et ta sul on.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja üldiselt, kel on põlvedes artroos, on ka puusas ja vastupidi. Kui puusas ja kubemes valu, on tunnused samad, mis puusa III-IV staadium. Põlvevalu võib muidugi kiirguda, aga kube on põhitunnus puusaartroosi puhul.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Reieluus olev tsüst on kahjutu juhuleid, see küll ei sega magnertravi tegemist, see ei ole kasvaja. Patella kõhr ei peaks puusani ja kubemeni valu andma, uuri puusa ja alaselga ka.

See on sul üldse juba sajas teema oma põlvest, küsi ometi arstidelt, mitte Perekoolist. Ja ära süüdista oma perearsti, kes sul hoopis bursat punkteeris, selle käigus ei juhtu patellaga midagi ja see punktsioon ei toimu üldse liigese sisse ja nõel ei puutugi kõhresse. Sul on artroos ja selles pole ükski arst süüdi, et ta sul on.

Kas oled arst? Mul ei ole artroos, sest kulumine on ainult patella taga oleval kõhrel, muus osas kulumist pole. Ja mis puutub arsti süüdistamisse, siis on küll perearst süüdi. Ka ortopeed ütles, et oli väga vale tegu minna nõelaga torkima, et isegi ortopeedid teevad seda äärmisel juhul. Ortopeedi sõnul tekkis kulumise ägenemine sellest, et nõelaga torkimisest tekkis põletik, mis ei tahtnud kuidagi pikka aega taanduda.

Ja kirjutasin, sest soovin teiste inimeste arutelu, kel on sama mure ehk siis põlve patella kõhre kulumine. Ning kas reaalselt on kellelgi abi olnud magnetravist?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja üldiselt, kel on põlvedes artroos, on ka puusas ja vastupidi. Kui puusas ja kubemes valu, on tunnused samad, mis puusa III-IV staadium. Põlvevalu võib muidugi kiirguda, aga kube on põhitunnus puusaartroosi puhul.

Mul õnnestus 6-7 aastat tagasi saada vähemalt tollal Eesti tuntuim ja parim opereeeriv ortopeed. Erakordselt napisõnaline mees. Läksin vastuvõtule, kuna põlve all oli väga terav valu. Kiirgas ka säärde, lausa pahkluuni. Kuulas mu põlvevalu kurtmise ära, midagi ei katsunud, midagi ei küsinud ja ütles kohe ainult ühe sõna “kiirgab”. Kui ma jäin seepeale totralt suu ammuli talle otsa vaatama, ütles veel kolm sõna. “Puus tuksis, kiirgab”. Muidugi kui pildi tegime siis oli tal õigus. Põlvel polnud midagi viga, sinna kiirgas hädasti vahetamist vajav puus. Kubemes ei valutanud mul midagi, aga ega ma selle jalaga väga hoogsalt vehkinud ka, sest arvasin ju, et põlv on “tuksis”.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kiirgas ka säärde, lausa pahkluuni. Kuulas mu põlvevalu kurtmise ära, midagi ei katsunud, midagi ei küsinud ja ütles kohe ainult ühe sõna “kiirgab”. Kui ma jäin seepeale totralt suu ammuli talle otsa vaatama, ütles veel kolm sõna. “Puus tuksis, kiirgab”. Muidugi kui pildi tegime siis oli tal õigus. Põlvel polnud midagi viga, sinna kiirgas hädasti vahetamist vajav puus. Kubemes ei valutanud mul midagi, aga ega ma selle jalaga väga hoogsalt vehkinud ka, sest arvasin ju, et põlv on “tuksis”.

Mul oli enne puusavahetust sama. Lõpus enam ei saanud aru, mis kuhu kiirgab, sest valu jooksis puusast kannani ja vastupidi

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul õnnestus 6-7 aastat tagasi saada vähemalt tollal Eesti tuntuim ja parim opereeeriv ortopeed. Erakordselt napisõnaline mees. Läksin vastuvõtule, kuna põlve all oli väga terav valu. Kiirgas ka säärde, lausa pahkluuni. Kuulas mu põlvevalu kurtmise ära, midagi ei katsunud, midagi ei küsinud ja ütles kohe ainult ühe sõna “kiirgab”. Kui ma jäin seepeale totralt suu ammuli talle otsa vaatama, ütles veel kolm sõna. “Puus tuksis, kiirgab”. Muidugi kui pildi tegime siis oli tal õigus. Põlvel polnud midagi viga, sinna kiirgas hädasti vahetamist vajav puus. Kubemes ei valutanud mul midagi, aga ega ma selle jalaga väga hoogsalt vehkinud ka, sest arvasin ju, et põlv on “tuksis”.

<!– ezoic_video_placeholder-long_content-640×360-999995-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-640×360-999995-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-426×240-999995-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-426×240-999995-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-384×216-999995-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-384×216-999995-nonexxxclearxxxblock –>

Kui vana te olete?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

<!– ezoic_video_placeholder-long_content-640×360-999995-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-640×360-999995-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-426×240-999995-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-426×240-999995-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-384×216-999995-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-long_content-384×216-999995-nonexxxclearxxxblock –>

Kui vana te olete?

Siis olin 43 umbes

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vana te olete?

Siis olin 43 umbes

Aga miks see puus nii noorel läbi oli? Teil ei tehtud ju puusaliigese vahetust? Või mis Teil tehti?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks see puus nii noorel läbi oli? Teil ei tehtud ju puusaliigese vahetust? Või mis Teil tehti?

Tehti. Pärilik.

0
0
Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ilu ja tervis põlve patella kõhre kulumine