Kui minul oleks selline olukord, siis mis ma teeks… Käsitööd ei armasta, aga on kätega tegemise võimalusi, mis nn naiskäsitöö alla ei liigitu. Ma olen ammugi mõelnud, et kui kunagi on palju vaba aega, siis õpin korvipunumise selgeks. Ma usun, et raamatu järgi on täitsa võimalik https://pajukorv.wordpress.com/2013/07/26/korvi-punumise-raamatud/ .
Teine asi, millega võiks tegeleda, on kalligraafia. Praegusel ajal on saadaval täitesulepea tüüpi suled (näiteks sellised, ise ei ole neid küll kasutanud http://www.hammond.ee/index.php?page=91&action=show_product_details&product_id=7888&group_id=1328 ), Villu Tootsi Kirjakunsti ABC sarja kuulunud “Laisulekirjad” https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?105179 võtaks raamatukogust (kui kodukoha raamatukogus ei ole, siis raamatukogu saab tellida mujalt, endal on vaja postikulu kinni maksta).
Süüa teha mulle ei meeldi, aga vot kooke ja torte on põnev katsetada. See on hoopis midagi muud kui kohustus õhtusöögiks midagi lauale panna.
Raadiosaadete järelkuulamine on midagi sellist, mis sobib kõigi nende hobide kõrvalt teha. Vikerraadios, Raadio 2s, Klassikaraadios ja Kuku Raadios on kõigis palju huvitavaid saateid arhiivis. Kuku nädala raamatuga on küll see jama, et sa ei saa arhiivist kuulates teada, mis raamatut loetakse ja pooleli jääb see kah. Nõmme Raadiost saab ka raamatuid kuulata, näiteks terve “Tõde ja õigus” on seal olemas.
Siis on veel selline tore asi nagu bridž. Raamatukogus leidub mitmeid õpikuid ja mängida saab bridgebase.com. Seal on küll teistsugune pakkumissüsteem kui Eesti autorite õpikutes olev ranna ruutu, aga robotitega mängides saab vaadata, mida mingi pakkumine tähendab. See on küll ka arvutis toimuv meelelahutus, aga see ei pinguta mu meelest küll niimoodi silmi kui arvutiga töötamine.
Noh, ja maalimine ja joonistamine on ju ka olemas. Eks sealgi lähe silmi vaja, aga ei pea pingutama sedasi nagu arvuti taga töötades. Või koomiksite joonistamine. Selleks ei ole vaja teab mis joonistamisoskust, ideed on vaja.
Või ostad kitarri ja kitarriõpiku ning hakkad pilli õppima – kunagi ei ole ju liiga hilja. Kitarr ei ole lärmakas pill, ei aja naabreid ka hulluks.