Esileht Hobinurk Põnevaid hobisid, millega kodus tegeleda

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Põnevaid hobisid, millega kodus tegeleda

Postitas:

Olen 38-aastane, lapsed on “märkamatult” suureks saanud ja seega tekkinud palju vaba aega, mis vaja sisustada. Käin tööl ja koduväliseid tegevusi on ka piisavalt palju, aga viimasel ajal olen hädas sellega, et kodus endas kipub tegevust nappima. Olen alati palju lugenud, vaatan arvutist filme ja huvitavamaid seriaale, uurin genis oma suguvõsa, ristsõnu ka vahel lahendan. Paraku mõjuvad kõik need tegevused silmadele koormavalt ja kuna töötan arvutiga, siis tahaks pärast tööpäeva neile rohkem puhkust anda. No aga ei oskagi midagi enam välja mõelda, just sellist, mida koduseinte vahel teha.
Elame korteris, isegi rõdu ei ole, kus väikest aiakest arendada vms. Toalilledega nagunii eriline sõber pole, suudan kõik välja suretada. Kokandust vihkan ja käsitööd ka ei armasta. Elamist vahel ikka täiendan ja sisustan ümber, aga ega seda ka lõpmatuseni teha ei saa. Kari lemmikloomi on, aga nende kõrvalt jääb ka aega üle veel. Lauamänge on paras ports kodus, aga neid ka üksi ei mängi, kui lapsed parajasti ei taha. No pea on täitsa tühi.
Kuna kodust väljas suhtlen nagunii palju inimestega, siis vahel tahaks lihtsalt kodus olla ja midagi omaette teha, kas või terve nädalavahetuse puhata midagi vaikselt nokitsedes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist tegevust on raske leida mis silmi ei riku ja mida siin juba mainitud pole. Üle jääb ainult võimlemine ja tantsimine. Hakka nt joogat tegema. Võtad mingi raamatu või video ette ja selle järgi teed.
Käsitöö ja kokandus on iseenesest lahedad ja nokitsemiseks ideaalsed. Seega võiksid ikkagi natuke uurida, äkki sobib sealt ikkagi midagi.
Võid ju osta ka omale 1000-tükilise pusle, mitu päeva kohe sisustatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tee trenni, kõhulihaseid, kätekõverdusi jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakka hamabaid pesema…ma arvan ka, et pigem võib olla okserefleksi põhjustajaks mõni hambapasta koostises olev aine.
endal oli probleem lapsepõlves: ükskõik millise “laste”hambapastaga hambaid pesin, siis oksendama hakkasin, kõige jäledamad olid minu meelest mingid ananassimaitselised ja kaneelimaitselised, neil piisas mul lõpuks juba tuubi avamisest, et oksendama hakkaksin. “suurte” pomoriin ja meri, mis sellist efekti esile ei kutsunud, olid tookord paraku tohutu defitsiit ja ainus, millega ma peale nende veel hambaid pesta sain, oli mingi piparmündimaitseline lesnaja.
õnneks tänapäeval on valik oluliselt suurem ses vallas, aga “laste” hambapastadest käin ikka veel kaarega mööda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trenn, näiteks body pump. Või õhtuti kontserte, etendusi ja linna mööda kolama. Ma tahaks, et teemaalgataja elaks minu ligi ning viiks ennast kurssi lähikonna ajaloo, arhidektuuri jms ning käiksime vahel jalutamas ning annaks mulle ülevaate. Nagu sõbranna giidiks.
Me peame vahel reisiplaane, siis uurime piirkonna kohta rohkem. Enamustesse kohtadesse me ei lähe.
Sõbranna käib rahvatantsus, teisest on saanud hobifotograaf, kolmas sisutab kodu mitmendat aastat meelepärasemaks. Sõber läks 40selt korvpalli mängima, ema käib mitu korda nädalas ujumas. Mina ei tee midagi, aga aega ka pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen alati palju lugenud, vaatan arvutist filme ja huvitavamaid seriaale, uurin genis oma suguvõsa, ristsõnu ka vahel lahendan

See pole küll hobi aga kui armastad lugeda ja samas peale tööd silmi koormata ei taha, siis äkki erinevate harivate ja huvitavate raadiosaadete kuulamine oleks lahendus? Ma ise viskan tihti pikali ja panen eelnevalt arvutis mängima mõne saate nagu Müstiline Venemaa või Kuula rändajat. Eriti mõnus on see aga mõne nokitsemist nõudva töö taustal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Audioraamatud ja jalutamine. Saab nii vaimule kui kehale midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

tee kaarte või ilusaid karpe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline vahva võimalus ka https://www.postcrossing.com/country/EE

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Podcastide kuulamine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt meeldib enamusele inimkonnast seks. See ju oleks tore hobi.
Seksi võõraste meestega ja paremal juhul saad selle eest tasugi. Samuti võid ju näitkes vibraatoriga ennast rahuldada ja lasta mõnel mehel ennast pealt vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu minu kirjutatud teema. Mul ka kipuvad kõik hobid sinna silmade väsitamisse välja jõudma – lugemine, arvutist ajalooteemade uurimine, filmid. Ja samuti ei salli käsitööd, kokkamist, meisterdamist. Mina käin vahel “hulkumas”, sõidan autoga kuhugi kas Tallinnas või eemal ning siis lähen ja kolan ümbruses just nii kaugel või palju kui pähe tuleb. Just üksi meeldib sellist asja teha, kuid mees tunneb end siis kõrvale jäetuna, seega ma väga tihti ei saa “hulkuda”. Ööülikooli olen kuulanud, aga seda saab teha siis, kui keegi ei sega. Kui aga lapsed mingeid asju küsimas käivad, siis see häirib ja ei tunne mõnu kuulamisest. Üldiselt – see ongi kõik. Ma ka hädas, et kõik tegevused sumbuvad lõpuks arvutisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul puhkavad silmad näiteks loodusfoograafiaga tegeledes – käid mööda maad ja metsi, vahel harva klõpsad pildi. Käsitööd ma väga ei armasta, aga näiteks mosaiigi ladumine ja eriti välja mõtlemine, mulle meeldib. Jalgrattaga sõidan ringi, suusatan. Vahel võtan uisd kaasa ja heade jääolude (halbade lumeolude) korral uisutan järvedel. Ujumas käin. Aga jah, kõike seda piirab laste olemasolu.

🙂 Seks kui hobi on veel eriti keerukas kui sul on mitu väikest last kodus. Kui need lapsed hoiavad sind väljas hulkumas ja trennis käimast, siis täpselt samuti piiravad nad ikka megalt seda aega, mil nimetatud hobiga tegeleda saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Akvaarium

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul ka arvutiga töö ja seetõttu väga kodus silmi koormata ei taha. Telekat tund-kaks vaatan, raamatut loen pool tunnikest enne uinumist. Lapsi kodus pole, mees on, elame korteris. Õnneks meeldib süüa teha, see on meeldiv, kasulik ja silmi ei riku. Jalutan tunnikese, teen veidi majapidamistöid, paar õhtut nädalas on trenn ja siis palju muud ei jõuagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minul oleks selline olukord, siis mis ma teeks… Käsitööd ei armasta, aga on kätega tegemise võimalusi, mis nn naiskäsitöö alla ei liigitu. Ma olen ammugi mõelnud, et kui kunagi on palju vaba aega, siis õpin korvipunumise selgeks. Ma usun, et raamatu järgi on täitsa võimalik https://pajukorv.wordpress.com/2013/07/26/korvi-punumise-raamatud/ .

Teine asi, millega võiks tegeleda, on kalligraafia. Praegusel ajal on saadaval täitesulepea tüüpi suled (näiteks sellised, ise ei ole neid küll kasutanud http://www.hammond.ee/index.php?page=91&action=show_product_details&product_id=7888&group_id=1328 ), Villu Tootsi Kirjakunsti ABC sarja kuulunud “Laisulekirjad” https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?105179 võtaks raamatukogust (kui kodukoha raamatukogus ei ole, siis raamatukogu saab tellida mujalt, endal on vaja postikulu kinni maksta).

Süüa teha mulle ei meeldi, aga vot kooke ja torte on põnev katsetada. See on hoopis midagi muud kui kohustus õhtusöögiks midagi lauale panna.

Raadiosaadete järelkuulamine on midagi sellist, mis sobib kõigi nende hobide kõrvalt teha. Vikerraadios, Raadio 2s, Klassikaraadios ja Kuku Raadios on kõigis palju huvitavaid saateid arhiivis. Kuku nädala raamatuga on küll see jama, et sa ei saa arhiivist kuulates teada, mis raamatut loetakse ja pooleli jääb see kah. Nõmme Raadiost saab ka raamatuid kuulata, näiteks terve “Tõde ja õigus” on seal olemas.

Siis on veel selline tore asi nagu bridž. Raamatukogus leidub mitmeid õpikuid ja mängida saab bridgebase.com. Seal on küll teistsugune pakkumissüsteem kui Eesti autorite õpikutes olev ranna ruutu, aga robotitega mängides saab vaadata, mida mingi pakkumine tähendab. See on küll ka arvutis toimuv meelelahutus, aga see ei pinguta mu meelest küll niimoodi silmi kui arvutiga töötamine.

Noh, ja maalimine ja joonistamine on ju ka olemas. Eks sealgi lähe silmi vaja, aga ei pea pingutama sedasi nagu arvuti taga töötades. Või koomiksite joonistamine. Selleks ei ole vaja teab mis joonistamisoskust, ideed on vaja.

Või ostad kitarri ja kitarriõpiku ning hakkad pilli õppima – kunagi ei ole ju liiga hilja. Kitarr ei ole lärmakas pill, ei aja naabreid ka hulluks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õpin vaikselt ehk siis üsna aeglaselt mõnda lugu klaveril mängima. Meil on mingi vana ja häälest ära klaver kodus. Elmisel nädalal sain selgeks * õnne soovime sul*, mis oli tegelikult väga lihtne.
Nüüd võtsin ette suurema pähkli aga pean tunnistama, et väga raske on nii ise internetist õppida. Esiteks ei leia head lugu, mida tahaks osata, teiseks pole head videot ja kolmandaks, kui ka on häid lugusid ja heade videotega siis osutub see liiga keeruliseks mulle, kui algajale.

Peale selle loen raamatuid, püüan mediteerida. Kui ühe jaoks ei ole piisavalt tahtmist, siis teen teist. Hetkel näiteks igavlen ka, sest ei viitsi nendest ühtegi teha.
Samas on huvitav lugeda, mida teised hobikorras teevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka arvutiga töö ning õhtul ei taha silmi koormata. Olen omale mitmeid võõrkeelseid audioraamatuid tõmmanud ning teen õhtuti jooksuringi ja kuulan raamatuid. Mida huvitavam raamat parasjagu käsil on, seda pikem jooksuring.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Hobinurk Põnevaid hobisid, millega kodus tegeleda

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.