Esileht Lapse ootamine Pool rasedust läbi, aga pole kaalu ja pole kõhtu

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Pool rasedust läbi, aga pole kaalu ja pole kõhtu

Postitas:

Enne rasestumist pidin võtma ohtralt progesteroni ja östrogeni, mis aitasid mõnusalt kaasa kaalutõusule, nii et raseduse esimestel nädalatel kaalusin 90 kilo. U 8. nädala paiku algas iiveldus. Süda oli paha kogu päeva, süüa ja liikuda ei suutnud, peamiselt lamasin 4-5 nädalat. “Parematel” päevadel suutsin süüa pool avokaadot, mõnel päeval pigistasin veits rohkem sisse. 12. nädala lõpuks, mil iiveldus lõppes, olin alla võtnud 9 kilo.
Siis sain lõpuks uuesti sööma hakata ja võtsin paari nädalaga tagasi u 3 kilo, ent viimased 7-8 nädalat (praegu 21n3p) on kaal püsinud 84 peal, vahepeal kipub 85 juurde ja siis on kohe taas kõpsti tagasi 84. Söön normaalselt, looteanatoomia oli korras, laps liigutab aktiivselt, aga mida pole, see on kõht ja kaaluiive. Kui kõhu punni ajan, siis on, jah, midagi ehk aimata, aga kes ei tea, see küll aru ei saa, arvab, et lihtsalt liiga palju burksi söönud.
Mu õde kandis juba 8. nädala pealt rasedateksaseid, mina käin endiselt tavalistega, raseda omad kukuvad alla.
Kuu enne rasestumist jätsin suitsetamise maha. Eelmisel korral paar aastat tagasi kaasnes sellega 17-kilone kaalutõus, seekord ei midagi. Muidugi ma olen õnnelik, et kaalu ei ole lisandunud, aga … on see ikka normaalne?
Oh, ja samal ajal saadeti mind tegema glükoositaluvuse testi, kuna mingi ammune tühja kõhu veresuhkur oli olnud 5,7 (novembris). GTT näidud praegu olid 5,0 -> 10,7 -> 8,1 …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 09:38; 18.02 09:57; 18.02 09:58; 18.02 10:10; 18.02 10:16; 16.05 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mida sa muretsed? Ega kaalu ei pea meeletus kogused juba alguses tulema, mõni suudab kaaluiivet hoida mõnusasti lõpuni.
Minul kaal tõusis alles peale 6ndat raseduskuud, enne seda olin allavõtnud mõned kilod ja vahepeal kaal täitsa seisis. Tuttav võttis algul mõned kilod juurde ja lõpuni hoidis sama kaalunumbrit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jaa, aga kusagilt peab see lapse kaal, lisaveri, lootevedeliku kaal jne ka tulema ju. Ja tegelikult võiks ikka mingi kõht ka juba ilmneda … kade on lihtsalt! Ühes rahvusvahelises rasedate grupid, kus aeg-ajalt kõhupilte postitatakse, on inimestel juba 3. kuu pealt suuremad kõhud ees kui mul. See panebki muretsema 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 09:38; 18.02 09:57; 18.02 09:58; 18.02 10:10; 18.02 10:16; 16.05 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üldse meeleldi kuulaks kogemusi – kellel samamoodi rasedus suure kaalulangusega alanud ja kuidas lõppenud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 09:38; 18.02 09:57; 18.02 09:58; 18.02 10:10; 18.02 10:16; 16.05 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oskan rääkida kahest näitest oma sõpruskonnas.

Naine 1 kaalus rasedaks jäämisel ca 100 kg, aga enne rasestumist oli ta alustanud Kalmuse toitumiskavaga ja jätkas sellega ka raseduse ajal, sünnitama minnes kaalus ta 78 kg. Lapsel on allergiad ja kerge mahajäämus. Allergiaid seostatakse ema ühekülgse toitumise tõttu.

Naine 2 oli rasedaks jäädes ca 110 ja sõi kõike mille järgi isu, kuid ometi läks sünnitama 90 kg ja imetades kaotas veel ca 20 kg. Ei jälginud midagi, ilmselt hormoonid. Laps igati terve.

Usun, et see on nii individuaalne. Kui oled pikk oma 84kg juures, siis pole ime, et kõhtu pole. kui oled lühem, siis ehk on kõhupolstri all peidus.

Mind ajavad nii muigama need beebigruppides olevad kõhupildid, kus ülekaalulised oma 15ndlal “kõhubeebiga” poseerivad. Hunnik pekki, mitte beebikõht 😀

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba enne rasedust ülekaalulistel naistel ei peagi kaal nii palju tõusma kui väiksemat tüüpi naistel. Kõhi suurus oleneb ka kehatüübist – pikema torsoga naistel kasvab kõht rohkem pikkusesse kui ettepoole. Endal oli sama – 172 cm, enne rasedust 78 kg, vahepeal 75, lõpus 85 ja pärast sünnitust uuesti 75. Aga see on minu kohta ülekaal, võiksin olla vabalt 60 numbri alguses. Mingi kõht tekkis mul ka alles pärast 6. kuud ja kuni lõpuni polnud üldse suur kõht, osadel oli 30. nädalate alguses juba selline punu kui mul täiesti lõpus. Kõik imestasid mu kõhu väiksuse üle. Ja laps sündis 3,9 kg. Kõik imestasid, et kuhu ta küll mahtus, sest mul oli reaalselt jumala väike kõht! Aga kipun arvama, et sinu puhul on ka asi ilmselt ülekaalus. Kui sa just väga pikka kasvu ei ole, siis 80-90 kg on naisterahva kohta ikka ilmselge ülekaal. Olen ka ise sellega hädas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh julgustamast 🙂
Aga ei, nad on täitsa saledad ja ikka korralik baby bump on ees, nii et ikka kohe aru saada, et rase, mitte liiga palju burksi 😀
Mina ise lühike ei ole, aga eks kõhupolstrit on muidugi, selle vastu ei vaidle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 09:38; 18.02 09:57; 18.02 09:58; 18.02 10:10; 18.02 10:16; 16.05 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 10:10, jah, ei ole ma tõesti ülipikk ja see 84 on kahtlemata ülekaal. Viimaste aastate keskmine ongi olnud seal 81-85 vahel, kus praegugi, kuigi ideaalne oleks mu enda arvates selline 68-70, siis tundsin end tõeliselt ilusana.

Muret teeb aga just see, et kui sellest praegusest 84st on ka veel liiter verd, üle liitri lootevedelikku, ligi kilo on beebi jne … see tähendab, et ma ise olen kogu aeg aina alla võtnud.
Mingid rasedatele ettekirjutatud kaaluiibed ütlevad, et “ei ole soovitatav juurde võtta üle 400 gr nädalas”, aga mina võtan selle siis hoopis alla …
Ja oleks, et olen seda ka varasemalt kogenud, aga ei – eelmiste rasedustega olen juurde võtnud 21, 21 ja 16 kilo 🙂 Nüüd on neist muidugi juba pikk-pikk aeg möödas ja ainevahetus ning muu hoopis teine. Seda enam imestan, et nüüd peaks tegelikult palju kergemini kaalu koguma. Endiselt – mitte et ma vinguks, lihtsalt tunnen huvi endaga toimuva vastu ja tahan teiste kogemusi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 09:38; 18.02 09:57; 18.02 09:58; 18.02 10:10; 18.02 10:16; 16.05 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin normkaalus. Kuna esimesed 17-18 nädalat iiveldas kogu aeg (oksendasin, käisin vahel haiglas tilgutit saamas), siis kaal langeski. No ei suutnud mitte midagi süüa. Käisin tööl ka, ei saanud koju voodisse jääda. GTT oli samuti korras (veresuhkur normis).
Looteanatoomiasse (u 21-22n) minnes polnud kõhtu näha. Administraator ütles, et neil on sel päeval ainult rasedate vastuvõtt 🙂
Teises pooles enesetunne läks paremaks ja tasapisi hakkas kaalu ikkagi tulema. Sünnitama minnes olin 6kg juurde saanud. Kõht tuli ette alles paaril viimasel raseduskuul. Laps sündis 3100g – täitsa paras tegelane. Aga sünnitusmajast koju jõudes olin ikkagi kergem kui enne rasedaks jäämist.
Kui laps kasvab ilusti ja enesetunne väga halb pole, siis tõenäoliselt on kõik korras.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teise rasedusega paisusin kõhust küll nagu kakuke (juba 10.ndl ei petnud kedagi ära). Aga kaalust võtsin alla päris pikalt. Olin ka väga 80kg ja 166 cm. Igastahes sünnitama läksin 9 kg raskemana, kuid hiigelkõhuga. Laps kaalus sellest ligi poole, pea 4,5 kg. Ämmakas ütles, et ega ma ise juurde võtnudki. Lisavedelikud, platsenta jms kasluski teise poole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, naudi hoopis! Ma võtsin terve rasedusega 3kg juurde ja laps oli 3,7kg. Sünnitusmajast minnes kaalusin vähem kui rasedaks jäädes. Pikkus 176, algkaal 95, sünnitama minnes 98. Kui laps oli ca pooleaastane, siis kaalusin 77. Seda lihtsalt imetamisega. Lisatrenni ei teinud va jalutamine ja toitumises midagi ei keelanud.

Rasedus-sünnitus olid normis ja laps kah.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 20ndaks nädalaks lisandunud ainult 1 kilo ja kõhu olemasolust teised veel üldse aru ei saanud. Sealt edasi hakkas nii kõht kui kaal kasvama (kuigi sünnitama läksin ikkagi ainult 10 kg raskemana kui enne rasestumist, ei olnud mingit meeletut kaalu).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen terve raseduse oksendanud ja iiveldanud, kaalu on hetkel 500 grammi vähem kui raseduse alguses, rasedust on kohe 37 nädalat ning inimesed kes ei tea ei saa aru, et ma rase oleks 🙂 Kõik oleneb sellest, kuidas laps sul paikneb seal, Kuidas platsenta, mis lapse suurus. Mul laps olnud alati väiksema poolsem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jaa, aga kusagilt peab see lapse kaal, lisaveri, lootevedeliku kaal jne ka tulema ju. Ja tegelikult võiks ikka mingi kõht ka juba ilmneda … kade on lihtsalt! Ühes rahvusvahelises rasedate grupid, kus aeg-ajalt kõhupilte postitatakse, on inimestel juba 3. kuu pealt suuremad kõhud ees kui mul. See panebki muretsema ????

kõhumõõt sõltub väga palju lapse ja platsenta asetsusest. Mul on 4.kuu alguses uur kõht ees, mida polnud võimalik millegagi varjata. Mingi hetk oli laps ennast niiviisi keeranud et kõht oli peaaegu kadunud, hommikuti vaatasin peeglisse, ja mõtlesin, kus mu laps seal on. Isegi ÄE imestas et kõhuõmbermõõt väiksemaks läinud, aga emakapõhja kõrgus kasvas tublisti edasi. Nüüd 32.ndl ja kõht kasvas lõpuks sama suureks kui oli 4.kuu alguses 😀 kõik näidud korras, laps vastab suurusele ja lootevett piisavalt. Ära pabista – kõhu suurus ei näita midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne sünnitust kaalusin 79 kg ja õpikute järgi võtsin niigi liiga palju juurde. Kui palju sa soovid lõpurasedana kaaluda, et muretsed? Kui sa oled ülekaaluline, mida sa ilmselt olid enne rasedust, kui sa just 2 m pikk ei ole, siis ole õnnelik – tõenäoliselt peale lapse sündi kaalud oluliselt vähem kui enne rasedust. Kui sa kaalud praegu 84 kg, siis ma ei taha uskuda, et sul mingit kõhtu ees pole. Sul on lihtsalt vedanud ja raseduse arvelt on su tavapärane pekk vähenenud, nö beebi kaal ja rasedakõht on tekkinud sinu senise peki arvelt, kasvatamata sulle juurde lisakilosid vaid keha võtab kõik olemasolevatest varudest. Visuaalselt sulle tundub, et kõht pole kasvanud, aga tegelikult on lõdva naha all pekk vähenenu.

Mul on olnud paar tõsiselt ülekaalulist kolleegi rasedad, no ikka sellised täitsa ümarad, mitte tüsedad naised ja nende puhul ongi olnud suur üllatus, kui on teade koju jäämisest tulnud

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese rasedusega paisusin kiirelt ja võtsin juurde 16kg. suuruse m pealt kolks xxl.
teisel korral tuli kaalu tasapisi ja kuigi lõpuks kogunes 10kg, siis suurus number jäi samaks ja kõht oli selline keskmine.
kolmandal korral võtsin kohe 6kg alla. kõht oli imepisike. mees muretses hullult, et kas see normaalne, et mul kõhtu pole. lapsed ka kahtlesid, kas ikka emme rase on.
kokku võtsin juurde 3kg ja ülejäänud võttis mees. kokku 8kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sarnane lugu, ainsa vahega, et ma juba sünnitanud. Võtsin samuti proget, ülekaalus, raseduse alguses(6-8 ndl) võtsin juurde 5 kg tänu sellele. Edasi ei tulnud juurde mitte üks gramm ja 20ndaks nädalaks oli see juurdetulnudki 5 kadunud. Raseduse lõpuni ei võtnud isegi 100 gr juurde, sõin absull kõike mis soovisin ja ükskõik mis koguses(ka öösiti 🙂 )
Sündis laps 3.8 kg, nüüd kui laps 2 kuud vana, olen 25 kg kergem alates sünnituse hetkest(sünniga läks maha 6 kg.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka kõht ei tulnud ette, epk kõrgus oli ka väiksem kui pidi seetöttu, kaalu juures polnud, pigem langes. Siis tuli kahjuks välja 21 nädalal et lapsega on kehvad lood ja ta on väga haige. tuli sünnitada enne 22 rasedusnädalat ingli lapsuke. Kui sa teemaalagtaja tuuned ilusti liigutusi ja epk on normis.- siis on köik hästi. Aga kui mure hinges, mine kontrolli. Kui midagi peaks viltu olema siis mida varem teada saad seda parem. Pärast on see läbi elamine väga raske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 168 cm ja rasedaks jäädes kaalusin 65 kg. Alguses võtsin 1 kilo alla. 20 nädalal kaalusin jälle 65 kg ja kõht oli täiesti lame. Teised ei saanud veel 30. nädalalgi aru, et rase olen. Epk oli ka alati väiksem u 2 cm. Sünnitama läksin 41+3 nädalal, kaalusin 68 kg ja laps oli 4010 g. Kõik uh ennustasid juba alates oscarist suurt last, seega alati ei pruugi midagi lapsega valesti olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 10:45; 16.05 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina esimese raseduse ajal võtsin juurde 7kg, enne rasedust kaalusin 61kg, pikkus 1.65, sünnitama minnes kaalusin 68kg. Peale sünnitust kaalusin 60kg???? samas teise rasedusega võtsin juurde 15 kg. Algkaal oli 73kg ja sünnitama minnes 88kg , peale sünnitust 3 kuud hiljem kaal 65kg???? Kuigi teise raseduse ajal sain ka haiglas “tilka” kuna oksendasin esimesed 3 kuud , ei püsinud isegi vesi sees, aga kaalu tuli, millest, ei tea. Laps kaalus vähem, kui esimene. Esimene kaalus 3,200 ja teine 2,975.
Nii, et kokkuvõttes oleme kõik erinevad ja iga rasedus on individuaalne. Minu raseduste vahe 10a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kaalusin enne rasedust 80kg, raseduse keskel ca 78 ja sünnitama läksin 82, peale sünnitust 75. Oksendasin üle päeva, kõht tuli alles 2 kuud enne sünnitust enne seda polnud arugi saada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No näete – nurisesin siin, et kaalu pole, ja kus siis hakkas mühinal tulema! 84st on nüüdseks saanud 97. Olen paistes ja vett täis, mõõdan oma suhkruid … imelik, et rasedus kestab ju vaid lühikesed 9 kuud, aga siin praegu oma algset postitust lugedes tundub, et möödas on terve igavik ja see oli hoopis üks teine rasedus …
Aga kui vahepealne kaalulangus (9 kilo alla ja tagasi) maha arvata, siis algusega võrreldes olen juurde võtnud vaid 7 kilo!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.02 09:38; 18.02 09:57; 18.02 09:58; 18.02 10:10; 18.02 10:16; 16.05 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olin ka raseduse algul natuke ülekaalus. võtsin 9 kg alla ja püsisin seal raseduse lõpuni. 20 nädalal ei olnud võõra jaoks mingit kõhtu ees, käisin teksadega, mis vahepeal kitsad olid olnud. kaal raseduse ajal ikka kõikus, kilo juures, siis jälle alla tagasi. mingid spetsiaalset toitumist ei teinud, dieeti ei pidanud. samas mingeid imelike asjade söögiisusid ka ei olnud, et öösel kuskile burksi oleks läinud sööma.
laps oli seejuures väga pontsakas ja täiesti terve. peale sünnitust olin normaalkaalus. hetkel imetan ja ka vaikselt kukub. vaatame, kus lõpp. ma enda puhul panen ka pigem kaalulanguse hormoonide kaela, sest mul on diagnoositud PCOS ja sellega olid hormoonid muidu väga sassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidu ei ole ja kõhnake afa enne rasedust kaalusin 77kg. Nüüd on peaegu pool läbi ja kaalu juures 2 kg . Mul kaksikud ka ja paljud asjad ei aobi toidust üritangi nüüd hoiduda magusast eemale kuigi hull magusa isu on 😀 aga ei pean houdma ennast nüüd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli 20. nädalalaks lamedam kõht kui enne rasedust ja kaal 0.5 kg väiksem, ei oksendanud kordagi. Võtsin juurde lõpuks 4.5 kg, laps oli sündides pea 4 kilo, aga kõht oli terve aeg pisike. Kaal enne rasedust 65 kg, pikkust on 168.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 10:45; 16.05 10:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Lapse ootamine Pool rasedust läbi, aga pole kaalu ja pole kõhtu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.