Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Hobinurk Poola vaatamisväärsused

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Poola vaatamisväärsused

Postitas:

Kes käinud Poolas reisil oma autoga, kus olete käinud, mida vaadanud? Plaan minna suvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

99% Poolas autoga sõitvate eestlaste ainus eesmärk on see riik võimalikult kiiresti läbida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poola on imeilus!
Oleme perega 3 suvel käinud. 2 korda Põhja-Poolas ja korra Tatrates. Gdansk, Sopot, terve mere äär, Hitleri koobas jne jne. Põnev. Ilus maa, lahked inimesed, maitsev toit.

Tatrates matkata oli tore ja Zakopane kaunis linn ka suvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Wieliczka Salt Mine
2. Zakopane
3. Zalipie
4. Auschwitz
5. Poznani vanalinn on ilus
6. Ojców National Park

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

isiklikult Poolas pole käinud, aga GoogleMaps’iga sattusin sellisesse kohta nagu Swinoujscie – kena puhas linnake kohe saksa piiri ääres – reisi-, kauba- ja sõjasadam. ilmselt mõjub Saksamaa lähedus nii, aga linn oli väga puhas, korralik, majad ja uhked villad kenasti korda tehtud, eriti merepuiesteel ja üldse vanalinnas, pargid ja palju rohelust, puhkekodud, turg, ilus hooldatud liivarand, mingi akvatooriumilaadne asi oli seal veel (merepuiestee ligidal). aga kuna seal on turiste palju, siis ilmselt on kõik kallis. kuigi raudteejaama tee ääres oli silt Billige Zigaretten, niiet sakslased tulevad ilmselt sinna odavat suitsu ostma. piiripunkt mere ääres oli avatud, ilusad jalgrattateed, tohutu kinnisvaraarendus, tuletorn, ilusad kirikud. suur haigla, mitu hooldekodu, spa-keskus.
uuslinnaosa oli tavaline, no nagu lasnamäe – tohutud kobakad kortermajad, seda eraldas vanalinnast suur võimas pargivöönd tenniseväljakutega. vanalinnas enne parki oli ka suur puhke- või kämpinguala pisikeste majakestega ja bussid kurseerisid kahe linnaosa vahel. oli ka ilmselt erinevas hinnaklassis hotelle. üks turg oli rannatee ääres ja teine piiriga paralleelselt kulgeva tee ääres. rannapromenaadil oli veel üks huvitav sinisest nö tindipotiklaasist skulptuur. ja hobukalessid kurseerisid piiripunkti ja merepuiestee vahel (vist tegid linnaekskursioone ka). piiripunktis oligi nende nö parkla, aga oli ka suur autoparkla, kust viis jalgtee mere äärde. rong viis uuslinna algusest Saksamaale. teine raudteesõlm oli üle jõe nö Poola pool, aga sealpoolne linnaosa ei olnud enam nii huvitav ega ilus. sõja- ja jahisadam olid küll väga kenad ja hoolitsetud, ja siis olid seal veel mingid varemed või kindlus, ei mäleta enam täpselt.
mina muidugi vaatasin peamiselt arhitektuuri ja parke, aga üldmulje oli tõeliselt kena ja lahe.´poolakad võivad olla väga korralikud ja arenenud ilumeelega, kui tahavad. aga nagu ütlesin, ilmselt oli seal stiimuliks Saksa ligidus ja turism, ja pooled sildidki olid saksakeelsed.
üldiselt, kui saaks, siis läheks sinna elama, vanalinna muidugi 🙂

Krakowis käisin samamoodi, selle nn kaevamine on mul veel pooleli, aga ka väga ilus koht oli, kuigi need küngastel spiraalide ja fraktalitena keerduvad pisikesed tänavad võivad hulluks ajada. aga samuti palju rohelust ja suurepärast – suurejoonelist arhitektuuri ning uhke vanalinn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Hobinurk Poola vaatamisväärsused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.