Esileht Pereelu ja suhted Poolvõõraste inimeste puudutused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Poolvõõraste inimeste puudutused

Postitas:

Kas ma olen ainuke, kes tunneb end ebamugavalt kui nt töökaaslane midagi ütlema tulles võtab samal ajal sul õlast kinni jne?

+10
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 21:33; 13.12 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma olen ainuke, kes tunneb end ebamugavalt kui nt töökaaslane midagi ütlema tulles võtab samal ajal sul õlast kinni jne?

Töökaaslane on poolvõõras või?

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma olen ainuke, kes tunneb end ebamugavalt kui nt töökaaslane midagi ütlema tulles võtab samal ajal sul õlast kinni jne?

Töökaaslane on poolvõõras või?

Sõbrannasi mul töökaaslaste hulgas ei ole jah.

+12
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 21:33; 13.12 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sa ei ole ainuke. On lugeda olnud et mõni beib kurdab isegi selle üle kui arst ta mõnda ihuliiget katsub. Eks sa siis karjata meeleheitlikult: MINU keha, ära puutu!

Või ära karjata, ja lase puutuda, aga pärast kindlasti kohtusse. Sa olid ju sõltuvas seisundis ning kartsid väga! Mangi ohvritel oli ka ju nii.

+7
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 13.12 22:31; 14.12 21:06; 20.12 14:05; 21.12 13:12; 21.12 16:11; 25.12 20:45; 25.12 20:52; 25.12 20:53; 27.12 17:04; 27.12 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

EI, mul ei ole sellist asja enam, aga kunagi oli. Mõned asjad vahel muutuvad ja mõned asjad ei muutu kunagi. Maailm on erinevaid inimesi täis ja sinusuguseid leidub ilmselt ka maades, kus musitamine poolvõõrastega on elu osa :). Mis siis veel Eestist rääkida, kus emad ja lapsedki tihti ei puuduta üksteist.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujuta küll ette, et ma läheks mõnda töökaaslast õlast katsuma. Isegi kõige sõbrannamate töökaaslaste puhul ei kujuta seda ette. Oleksin samuti häiritud, kui keegi mind selliselt näpiks. Õnneks meil sellist kommet ei ole.

+12
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.12 23:39; 14.12 18:28; 14.12 19:42; 14.12 22:36; 21.12 15:20; 23.12 01:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei reageeri sobimatutele puudutustele, siis seda loetakse vaikimisi nõusolekuks ja selleks, et sulle meeldib. Ilmselt oled juba nii ülesärritunud ja meeleheitel, et avalikustad selle teema, aga mitte seal kus vaja on. Sul tuleb hakata ilusti ütlema, et kui töökaaslane ei puudutaks sind enam. Ütlema nii, et hääletoon oleks lahke ja silmavaade sõbralik. Ja sellistele asjadele tuleb reageerida KOHE, mitte viivitusega ja sees end keema kerides. Võimalik ka, et oled tööjuures närviline ja selliselt üritatakse sind rahustada. Selline puudutamine on üks viis kuidas närvilist inimest instinktiivselt üritatakse rahustada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kultuuriruumis on töökaaslase põhjendamatu näppimine sobimatu tegevus, lugupidamatu käitumine kolleegi suhtes ja oma võimu näitamine. Ainult siis aktsepteritav, kui koputatakse õlale kui kolleegil on klapid peas ja silmad kinni ning kolm korda kõnetamise peale pole ikka veel kontakti saanud.

Ei tea ühtegi eestlast, kellele tööl puudutamine looks pingevabama õhkkonna. Ainult käperdajad ise on rahul ja kiidavad takka.

Kui keegi ootamatult seljatagant käe õlale paneks näiteks ühele mu paaniliselt ämblikuid ja putukaid kartvale kolleegile, siis peale seda hüpet ja küünarnukilööki või klaviatuuriga äsamist oleks halvad kombed kontorist kadunud.

+12
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi ootamatult seljatagant käe õlale paneks näiteks ühele mu paaniliselt ämblikuid ja putukaid kartvale kolleegile, siis peale seda hüpet ja küünarnukilööki või klaviatuuriga äsamist oleks halvad kombed kontorist kadunud.

Psüühiliselt haigetel ja vägivaldsetel inimestel vaevalt töökollektiivis kohta on.

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa muretsed, kas sa oled ainus või tunneb veel keegi teine ka end samas olukorras ebamugavalt? Et kui nüüd selgub, et oledki ainuke, siis hakkad end mugavamalt tundma?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töökaaslased ei ole eriti lähedased, siis ehk tõesti ei tahaks pidevat puudutamist, aga mul raske kommenteerida, sest töötan koos fantastiliste inimestega juba 15 aastat ja kedagi poolvõõraks küll ei nimetaks. Ja mind ka üleüldiselt ei häiri lähedus teiste inimestega. Vot kui inimesed ei meeldiks, siis kindlasti ka nendepoolne sissetung minu isiklikku ruumi häiriks.
Samas ma ka järele mõeldes ei meenuta, mis asjaoludel me tavasituatsioonis üksteist pidevalt puudutaks. Sünnipäevakallistused jms on ikka. Õlast kinnivõtmist ei tulegi ette. Paar korda ilmselt midagi sellist olnud, et kellelgi uus pehme kampsun ja siis mõni korra silitab.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ebameeldiv kätlemise komme. Mul hakkavad käed higistama juba teadmisest, et mul tuleb võibolla sed teha ja oma läbimärga kätt ei taha mitte teisele inimesele anda.
Oleks väga tänulik kui keegi nõu annaks, kuidas sellest pääseda, ilma et teist, kes juba käe välja sirutanud, mitte solvata.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on ka selline füüsiline kontakt ”võõrastega” täiesti ebavajalik.
Minule ei meeldi kallistada inimesi, keda ma oma lähedasteks ei pea. Samas täna on see kõikidel nii omaks võetud, et ei pea isegi perekonnanime teadma kui juba embamiseks läheb.
Vahetult enne oma sünnipäeva olin asunud uuele tööle – terve päev otsa pidin kallistama võõraid inimesi, kelle nimegi ei teadnud. Järgmistel aastatel olen hoolikalt sättinud sünnipäevanädalale puhkuse või vaba päeva.

Kõikidele ei pea meeldima igasugune füüsiline kontakt. Isiklik tsoon on siiski selline ala, kuhu saab ise valida, keda lubad.

Veel üks veider seik!
Käisin hiljuti poes. Toimetasin iseteenindus kassas, järsku märkasin, et täiesti võõras mees tuli ja seisis kohe minu kõrvale. Mitte sinna, kus inimesed tavaliselt oma korda ootavad, aga nii kõrvale nagu lapsed või mees seisaks kui koos poes käime. Juba selle peale vaatasin teda hämmingut täis näoga, et kas tõesti enam lähemale ei saanud seista?!
Ja nagu sellest veel vähe oleks. Pidin ühe tootega müüjalt abi paluma, läks veidi aega. Seisin toode käes ja ootasin müüjat. Sel ajal hakkas võõras minu korvist asju võtma ja püüdis neid minu eest piiksutada. Siis küll pöördusin ja küsisin, mida ta oma arust teeb.
Vastuseks sain: ”Ma aitan – saab kiiremini”
Keeldusin ”abist” ja ütlesin, et see pole minu jaoks normaalne. Peale kolmandat keeldumist see õnneks mõjus ja ta pani mu asjad korvi tagasi.. Aga minu hämming kestab tänaseni..
Kust sellised küll tulevad!?

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#metoo

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole Sa ainuke selline.
Mina näiteks võtan sünnipäeval vaba päeva, sest minu jaoks on ebameeldiv, kui võõras/kolleeg tuleb mind õnnitlema ja kallistama.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aru ma ei saa, miks töökaaslane teist töökaaslast üldse puudutama peaks?? Tõesti, ainult siis, kui kõrvaklapid peas, siis koputus õlale ja see oleks täiesti piisav tähelepanu saamiseks. Aga õlgadest kinni võtmine on juba kindlasti liiast. Tunneks end ilmselt ahistatuna. Olen üle 20a ühes kohas töötanud ja mingit sellist kommet meil pole. Kunagi üks personalitöötaja käis ja kallistas koguaeg kõiki, nii mehi, kui naisi. Oli suts imelik, aga kuna ta lihtsalt oli selline, siis saime hakkama. Aga see kallistamine kollektiivis ei nakkunud, st et me ülejäänud ei hakanud tema kallistamiste peale üksteist ka kallistama…

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin just suhtlemiskoolitusel, seal räägiti, et teistele meeldimiseks ja kontakti saavutamiseks tuleb suhtluskaaslast kergelt puudutada. Siinse teema põhjal tundub, et päris vale nõuanne eestlaste puhul.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 12:20; 14.12 12:30;
To report this post you need to login first.

Terve kari suhtlemispuudulikke!

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Terve kari suhtlemispuudulikke!

Mulle jääb sama mulje. Ma ise pole ka just eriline suhtleja, seetõttu suhtlemiskoolitusele läksingi, aga isegi minu jaoks on müstika, et keegi võtab sünnipäeva pärast vaba päeva, et mõni kolleeg jumala eest ei kallistaks või kätt suruks. Kui keegi õrnalt õlga puudutab, on see jõhker käpredamine ja mida kõike veel. Püha püss tõesti.

+15
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 12:20; 14.12 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle just hullult meeldib selline kerge puudutus käsivarre või õla vastu suhtluse ajal. Ärge muretsege, ise olen nii häbelik, et teisi ei puuduta. Aga kui keegi mulle nii teeb, siis tõesti mõjub nii nagu suhtlusõpetuses õpetatud on, et see inimene mõjub sümpaatsemalt. Aga kui keegi järjekorras lähedale seisab, siis see ei meeldi mullegi. Täiesti erinevad asjad, kas lähedale tuleb täiesti võõras inimene või ikkagi kolleegi tasemel lähedane inimene (oled tema näo, oleku, lõhna ja häälega siiski harjunud). Ja kui juba vestlete inimesega nii, et vahetate mõtteid, vaatate silma, siis ei ole see puudutus ootamatu. Mingi hetkeline usaldusring peaks tekkima selleks. Ja inimene muidugi ei tohiks olla eemaletõukav nagu mingi paks ja higine hingeldaja või kuidas kellelelgi, õnneks mul on kõik kolleegid muidu meeldivad inimesed.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 13:03; 14.12 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole Sa ainuke selline.

Mina näiteks võtan sünnipäeval vaba päeva, sest minu jaoks on ebameeldiv, kui võõras/kolleeg tuleb mind õnnitlema ja kallistama.

mina võtan ka vaba päeva :). aga mitte kallistuste ja puudutuste pärast vaid seepärast et mulle ei meeldi olla tähelepanu keskpunktis.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma olen ainuke, kes tunneb end ebamugavalt kui nt töökaaslane midagi ütlema tulles võtab samal ajal sul õlast kinni jne?

Häirib, nihkun vaikselt eemale, lõpuks on aru saadud ja enam ei katsuta.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.12 15:18; 21.12 09:32; 21.12 09:34; 26.12 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole Sa ainuke selline.

Mina näiteks võtan sünnipäeval vaba päeva, sest minu jaoks on ebameeldiv, kui võõras/kolleeg tuleb mind õnnitlema ja kallistama.

mina võtan ka vaba päeva :). aga mitte kallistuste ja puudutuste pärast vaid seepärast et mulle ei meeldi olla tähelepanu keskpunktis.

Ja mina võtan vaba päeva, sest mida imet ma peaks tahtma oma päeval tööd nühkida, mul on muudki teha. Teemasse rääkides aga, et ei meeldi jah kontakt võõrastega ning annan kohe märku, kui midagi ei istu. Viisakalt ja rahulikult, keegi pole veel nuttes minema jooksnud, et ma ei taha temaga ei emmata ega kätelda. Niisama õlale toksimine, kui olen omas maailmas ei sega. Mu meelest pole kummaline anda märku, kust algab sinu isiklik ruum, inimesed on nii erinevad ja pole selgeltnägijad, suu on peas enese väljendamiseks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei toimu mingit puudutamist. Ma isegi ei kujuta ette, mis situatsioonis ma seda tegema peaksin? Ka kedagi rahustavalt patsutades jääb sinna palju õhku vahele, õigemini mida kaugemalt, seda parem.
Sünnipäeva käepigistus ja/või kallistus on ainukesed erandid ja need kannatatakse!! ära!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 18:10; 14.12 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ma ka järele mõeldes ei meenuta, mis asjaoludel me tavasituatsioonis üksteist pidevalt puudutaks. Sünnipäevakallistused jms on ikka. Õlast kinnivõtmist ei tulegi ette. Paar korda ilmselt midagi sellist olnud, et kellelgi uus pehme kampsun ja siis mõni korra silitab.

No täpselt. Mul on ka head suhted töökaaslastega, aga sellegipoolest ei kujuta ette, mis see oleks, et keegi lihtsalt tuleks ja käe mu õlale paneks. Miks ta peaks?
Mul on tegelikult tunne, et siin on erinevus kontoritöötajate ja füüsilist või ringiliikuvat tööd tegevate inimeste vahel. Kontoriõhkkonnas on nagu kuidagi rangem olla, sinna selline puudutus ei sobi üldse. Kui aga kuskil objektil kolad või laos toimetad koos teistega, siis oled rohkem pidevas füüsilises kontaktis töökaaslastega, ikka puutute pidevalt kokku või möödute üksteisest – ja siis on vast ka puudutamine ok. Aga sõltub konkreetsest olukorrast.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.12 23:39; 14.12 18:28; 14.12 19:42; 14.12 22:36; 21.12 15:20; 23.12 01:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tegelikult tunne, et siin on erinevus kontoritöötajate ja füüsilist või ringiliikuvat tööd tegevate inimeste vahel. Kontoriõhkkonnas on nagu kuidagi rangem olla, sinna selline puudutus ei sobi üldse. Kui aga kuskil objektil kolad või laos toimetad koos teistega, siis oled rohkem pidevas füüsilises kontaktis töökaaslastega, ikka puutute pidevalt kokku või möödute üksteisest – ja siis on vast ka puudutamine ok. Aga sõltub konkreetsest olukorrast.

Madalam sotsiaalne klass on pigem väiksema suhtlusoskusega ja väiksema avatusega. Näiteks sünnipäevasoov tuleb selline moka otsast ja üldse nagu tangidega välja kangutatud. Kõrgem keskklass on rohkem reisinud ja suurema enesekindlusega, tunnevad end suheldes vabamalt ja pigem armastavad sotsiaalseid olukordi.

Mulle tundub, et tegemist on generatsioonide vahelise erinevusega. Noored turundusosakonnas pigem kallistavad, teevad high five või löövad nukke kokku, patsutavad õlale tunnustuseks jne. Vanad tädid raamatupidamises peavad sünnipäevaõnnitlusi liigseks jõleduseks. 🙂

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 13:03; 14.12 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Madalam sotsiaalne klass on pigem väiksema suhtlusoskusega ja väiksema avatusega. Näiteks sünnipäevasoov tuleb selline moka otsast ja üldse nagu tangidega välja kangutatud. Kõrgem keskklass on rohkem reisinud ja suurema enesekindlusega, tunnevad end suheldes vabamalt ja pigem armastavad sotsiaalseid olukordi.

On äärmiselt jabur inimese sotsiaalsust seostada klassiga. Klass on kokkuleppeline majanduslikul olukorral põhinev liigitus, millel pole isiksuse omadustega suuremat seost.
Vanusega on sotsiaalsusel kindlasti oma seos, igaühe sotsiaalsus (suhtlemissoovi, mitte ühiskonnasse suhtumise mõttes) vanuse kasvades väheneb. Ka sinul.

Vanad tädid raamatupidamises peavad sünnipäevaõnnitlusi liigseks jõleduseks.

Talitse oma suhtumist vanematesse inimestesse, ülbik.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.12 23:39; 14.12 18:28; 14.12 19:42; 14.12 22:36; 21.12 15:20; 23.12 01:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii huvitav, kuidas töökaaslase õlast puudutamine on kohutav ja võõras, samas pole probleemi võõraga seksida, isegi nime või tausta teadmata.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 13.12 22:31; 14.12 21:06; 20.12 14:05; 21.12 13:12; 21.12 16:11; 25.12 20:45; 25.12 20:52; 25.12 20:53; 27.12 17:04; 27.12 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii huvitav, kuidas töökaaslase õlast puudutamine on kohutav ja võõras, samas pole probleemi võõraga seksida, isegi nime või tausta teadmata.

Kust sa võtad, et võõraga seksimisest probleemi pole?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.12 23:39; 14.12 18:28; 14.12 19:42; 14.12 22:36; 21.12 15:20; 23.12 01:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust sa võtad, et võõraga seksimisest probleemi pole?

Eks ta endast räägib, iseenda vastuolulisuse üle imestab

Meil õnneks üldiselt ei ole sellist üksteise suvaliselt puudutamise kommet. Kallistamine või käesurumine sünnipäeval või jah vbla kui inimene üldse ei märka, siis korraks puudutamine, et ta tähelepanu pööraks. Aga lihtsalt jutu alustamiseks või jutu sees ei ole.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 22:40; 21.12 14:58; 21.12 16:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )


Esileht Pereelu ja suhted Poolvõõraste inimeste puudutused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.