Esileht Kodunurk pööningukorter ja lärm (õhuke põrand)

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: pööningukorter ja lärm (õhuke põrand)

Postitas:
Kägu

Kas pööningusse väljaehitatud korteritele kehtivad mingid nõuded? Meil on mure — ostsime aasta tagasi korteri, mis asub viimasel korrusel enne pööningut. Pööningule oli väljaehitatud korter juba ammu, aga toona elas seal ainult üks elanik lapsega, kes olid väga vaiksed ja vist ei viibinud seal tihti. Nüüd aga elab seal viis inimest (kolme lapsega) ning müra on täiesti väljakannatamatu — iga nende liigutus on kuulda ning neil on komme õhtuti 21-23 eriti trampida, asju pilduda jne. Käisime ka rääkimas ning saime vastuseks, et nad mängivad.

Müra pole aga tavaline olmemüra, vaid tundub ikka täiesti ebareaalne — sisuliselt iga põrandal tehtav liigutus on meile mürinana kuulda, kohati ka jutt, mängiv teler jne.

Meie alumised naabrid meid ei kuule ning ühistuga rääkides selgus, et tegelikult on too korter ehitatud nö “nõuetevastaselt”, st seda pole isegi ehitusregistris olemas ning teine naaber, kes omaenda korteri pööningule laiendas, pidi tegema täieliku ümberehituse, sealhulgas vahetama põrandad, kuna need polnud eluruumile sobilikud (lihtsalt üks laudkiht). Ilmselt tulebki siis see kohutav müra sellest, et pööning pole ehitatud elamiskõlblikuks?

Mõtlesime kutsuda keegi kontrollima, ehitusinspektor või midagi — kas sellised inimesed üldse on olemas? Kas üldse on nõudeid, mis ütlevad milline näiteks põrand või korterite vahekiht olema peab? Lisaks kohutavalt häirivale mürale hakkab meil juba hirm ka konstruktsiooni pärast — pildiraamid vajuvad iga õhtu selle hüppamise peale viltu ning vist on seina tekkinud ka mõra.

Või oskab keegi soovitada viise, kuidas enda korterit mürakindlamaks teha? Võtsime küll ühendust müra summutavate paneelide ettevõttega, aga nemad ütlesid, et kui konstruktsioon on vigane, siis pole selle paneeliga midagi peale hakata (st vibratsioon tuleb mööda konstruktsiooni alla, kui pole vastavalt õigesti ehitatud).

Oleme väga, väga stressis selle olukorra pärast. Kõik abi on väga oodatud!

 

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pöördu kohaliku omavalitsuse ehitusspetsialisti poole. Saan aru, et tegu ei ole eraldi korteriomandiga, vaid omavolilise ehitisega? Sel juhul kuulub see korter mõttelise osana kõikidele korteriomanikele ning saate esitada lammutamise nõude – ainult kohus võib leida, et on tehtud suured kulutused ja lammutamine on ebaotstarbekas.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan vastuse eest! KOV ehitusspetsialist võiks küll olla õige inimene 🙂

 

mis puutub juriidikasse, siis kopin ühistu vastuse:

Tegemist on korteriomandiga, mille väljaehitamise ajal kehtis veel vana seadusandlus. On ebaselge, kas kinnistusraamatu andmed on õiged (korteri mõõdud). Ehitisregistris puudub korter täielikult.

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et põhimõtteliselt saan ma minna suvalisse kortermajja ja ehitada sinna pööningule omale korteri, teen katuseaknad,  ja vean suuri ehitusmaterjale jne, keegi ei näe ega kuule midagi. Kuidas see võimalik on?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vähemalt kahes Tallinnas toimunud kortermaja põlengus on tuli alguse saanud just sellisest pööningule ehitatud ehitusloata ja kontrollimata korteritest

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on täiesti seaduslik pööningukorter puumajas ning see on lihtsalt kohutav, kuidas siin kõik läbi kostab.

Mina elan esimesel korrusel, pööning on nn kolmandal ja ma kuulen alla välja ülemiste jooksmist toas. Ma ei kujuta ette, kuid kõvasti see veel selles korteris kostub, kes meie vahel on.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me ehitasime enda majal teise korruse igati ametlikult ja nõuetekohaselt välja. Kasutasime  veel pillirooplaate, lisaisolatsiooni jne aga ikka tuleb kogu müra mööda konstruktsioone alumisele korrusele, tee mis tahad. Õnneks meil on eramaja ja elame sees vaid enda perega. Ei kujutaks ette kui närvesööv see oleks kui üleval võõrad toimetaks. Mina soovitan ära kolida.

+4
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk pööningukorter ja lärm (õhuke põrand)